Lesný duch

(festivalový názov)
  • Česko Lesní duch (viac)

Scenárista a režisér Sam Raimi uvádí svůj nelítostný, krví nasáklý debut, jenž se stal hororovým mezníkem. Nekonečný proud děsivé hrůzy a efektů, které vyvolávají noční můry, film právoplatně řadí mezi kultovní klasiku. Pět vysokoškoláků se vydává na osamělou chatu uprostřed lesů a nechtěně tu probouzí monstrózní zlou sílu odhodlanou zničit všechny do jednoho. S nově digitálně restaurovaným obrazem a náloží neuvěřitelných bonusů se Lesní duch stává zásadním zážitkem v kategorii krvavých hororů. (oficiálny text distribútora)

danoo

Myslím, že ani nízky rozpočet neospravedlňuje hlúpy príbeh, céčkový dizajn a herecký amaterizmus. Okrem pekne štylizovaného úvodu a záveru je utrpením sa na to vôbec pozerať. ()

uiu

Druhý díl jsem viděla dříve a několikrát, než ten první a musím rozhodně uznat, že druhý díl u mě vede na plné čáře. Zatímco ve dvojce jsme ihned hozeni do krvavého a děsivého (pro dnešního diváka spíše komediálního) děje, v prvním díle si režisér hraje s detaily a kamerou a chvíli trvá, než se něco pořádně začne dít. Sam Raimi je neuvěřitelný režisér, který hodně dává na detaily tváře (stejně jako ve Spider-manovi) a protahuje naprosto zbytečné scény (což je v hororu trochu ku škodě). Ovšem jako začátek skvělé hororové ságy je první díl Evil Dead dobrý, avšak druhý ho trumfnul asi jako je to u Terminátorů. ()

lennyd

Parta studentů se vydává na chatu uprostřed lesů, aby zde strávili nějaký čas tou správnou pařbou - alkohol, holky a tak, znáte to. Na chatě naleznou tajemné magnetofonové pásky, a nenapadne je nic lepšího, než si je pustit. Na nich nějaký hlas předčítá dávné zaklínadlo. Toto zaklínadlo probudí ducha lesa, který hodlá své vyrušení z dlouhého spánku pořádně potrestat. A kdo jiný je na ráně než naši studenti? ... Fakt nevím co mám napsat - asi dvě třetiny filmu jsem nevěřícně zíral, co všechno Sam Raimi dokáže nadnést divákovi v domnění, že to zkousne. Už jsem měl v hlavně připravený komentář, kde jsem chtěl film totálně strhat, vynadat všem co jej hodnotili kladně, a vůbec. Jenže pak jsem si začal uvědomovat, že se mi toto zpracování vlastně docela i líbí. Raimi přehání, ale tak nějak zábavně. A dokonce i Bruce Campbell, kterého jsem do nynějška docela neměl rád, mi tady docela vtipně zapadl. A tak i když jsem nakonec chtěl dát čtyři hvězdičky, tak si vzhledem k dalším dílům nechám pootevřená dvířka... ()

Pajkenzi

Na film sem se těšila až ho uvidím páč jsem viděla novější snímek co byl natočen a dávaly ho v kině. Nebyl ve snímku moment kdybych se lekla zakryla oči hodně zklamaná jsem byla. Asi jsem čekala víc. ()

hanagi

Spíš úsměvné než děsivé, ale to by mi tak nevadilo. Ale hodně mi vadí odflinknutá práce maskérů (a tady se nikdo na nedostatek financí nemůže vymlouvat!) a i na svou dobu nepovedené triky. Viděno během Season Challenge tour 2015. ()

PetrVabruscak

Kultovní sérii Evil Dead jsem začal sledovat jen kvůli tomu, že se chystam na seriál Ash vs. Evil Dead. Mírně zklamán triky, na kterých se zub času podepsal strašně moc. Tudíš jsem film přestal brát vážně a nepřišel mi dobrý už ani jako komedie. Narozdíl od svých pokračováních, ale měl ještě nějakou atmosféru a člověk pociťoval i hrůzu. Druhý film je víc komedie a třetí díl mi asi v polovině přestal úplně zajímat. ()

Yoshimitsu

Sice trochu s prodlevou, ale přece jsem se k tomu dostal ještě do konce roku. Tady se mi Bruce dost líbil a hlavně to byla pořádná krvavá, úchylná řezba v lese a v chatě. U tohohle bych se nebál, ani kdybych to viděl v 6 letech, ale jako atmosféru a prvky hororů to mělo dost sluěnou. Dávám 80% ()

noriaki

Skvělé, dokonce i výborné, ale nic pro mě. Ze série jsem kdysi dávno viděl jen komedií říznutý druhý díl a poté ukázky ze třetího, což už je vyloženě parodie. První díl je ovšem krystalicky čistý horor a navíc pořádně drsný. Sam Raimi se toho nebál a názorně ukázal, co všechno se vejde pod nenápadné slovíčko "evil". Efekty odpovídají době a rozpočtu a díky bohu za to, protože jinak bych některé scény musel přeskakovat. Ani tak mi z nich nebylo dobře po těle. ()

dANo

Lesný duch je pre mňa niečo ako biblia hororu. Pamätám si na to obdobie, keď sa mi do rúk dostala niekoľkonásobne obohratá VHSka, kde bolo nejakou ceruzkou napísané "Lesný duch" a aj napriek (alebo možno aj vďaka:) tomu, že to bolo v pôvodnom znení s klasickým monotónnym poľským dabingom a aj obrazová kvalita sa rovnala cca. 150ému odvaru čaju, tak tento film ma prikoval do kresla a ja som sa fakt bál... ()

swe

Nízký rozpočet, a tí pádem i směšné triky, nemění nic na tom, že tenhle horor má koule! Alespoň nakoupili hodně kečupu.. ()

MikeZ

Raimiho celovečerní nízkorozpočtová prvotina, ve které ukázal je zač. A to neskutečně kreativní režisér se skvělýmy nápady. A taky naprostý úchyl. Genialní kamerové nálety, které se později staly Raimiho trademarkem, navozují ztísněnou atmosféru lesa, pocit vás něco sleduje. Na ty prachy dost dobré a nechutné vizuální efekty (u ukousávání ruky to se mnou dost cukalo) a závěrečná stop-motion animace je něco. Celé to však beru jako předzvěst toho co příjde, vždyť i ten Ash je tady totální trouba, který je jen náhodou jako jediný odkázán k přežití. 8/10 ()

Tereza666

Bruce Campbell to je on..mého srdce šamipon :-D Já toho chlapa prostě žeru. Film Evil Dead řadím do své TOP 10. Naproto dokonalý film. Já se od začátku bavila. Bruce byl dokonalý. Sam Raimi prostě ví jak na to. A já ho řadím mezi ty nejlepší režiséry. ()

Millanium

Infarktová záležitost od Sama Raimiho. I po letech neztrácí své kouzlo a musím přiznat, že jsem měl co dělat, abych to dokázal dokoukat. Nakonec jen zamrzí trochu horší triky. Nepouštět slabším povahám. 85% ()

SkyHawk

První díl ze serie Evil Dead pojal Raim jako nefalšovaný horor a já nemohu říct, že by se mu to nepodařilo. Výborně zachází s prostředím a hudbou, což dohromady vytváří vynikající mrazivou atmosféru. Šílený chechtající démon taky neměl chybu, tak 4* naprosto zasloužené. ()

hroubek

Než jsem si tenhle film stáhnul tak jsem o něm hodně četl zvláště se souvislosti s Raimi a jeho prvními krůčky ve filmové tvorbě.Když, jsem si film pustil tak vypadal přesně, tak jak jsem si ho představoval obraz na prd, zvuk na prd, dabing jediný monotónní hlas, který byl ledově klidný po celý film.Po skončení filmu jsem si uvědomil jak to tady bylo těžké sehnat kvalitní americký biják.Teď jak si tak uvědomuji, tak mi ani ta kvalita obrazu nevadila jako u jiných filmů hlavně asi proto, že jsem chtěl vidět Raimiho film, tu slavnou scénu se stromem a Bruce Campbella jako Ashe. PS:Při příležitosti, že v kinech běží remake jsem se rozhodl znovu kouknout na klasiku, jen jsem se rozhodl si sehnat kvalitnější verzi.A to se taky vyplatilo.Atmosféra hutná už od začátku, deprece byla všudypřítomná, scéná se stromem perfektní.Na postavách Vám záleží a Ash je pořád boží. ()

Terzeus

Ak by som si mal vybrať, čo z filmu ma najviac ohromilo, zrejme by som volil trio kamera-zvuky-hudba. Bez týchto troch častí, v ktorých celý zážitok exceluje by ma The Evil Dead asi nikdy nedotiahol na samotný kraj znesiteľnosti hororu. Sam Raimi je nielen nechutne zvrhlý a odporný, ale on to dokonca využíva hlbšie než by si divák dokázal pomyslieť. Už veľmi dávno sa mi nestalo, aby som mal chuť odvracať sa od obrazovky, prestať to sledovať alebo jednoducho priať si, aby film bol menej brutálny. V tom tkvie jeho kúzlo... A aby som nezabudol, Bruce Campbell bol skutočne hereckou hviezdou celého filmu. ()

JohnSmith

Perfektní hororová podívaná, kde vám běhá ráz po zádech téměř od první minuty. Zajímavá kamera a skvělá výprava dodává ještě víc napětí. Mistr hororu Sam Raimi a král hororu Bruce Campbell v nejlepší formě. ()

Další Smrtelné zlo je na cestě

Další Smrtelné zlo je na cestě

27.04.2024

Legendární hororová série Evil Dead se po letech rozjíždí do vysokých otáček. Poté, co loňský počin Smrtelné zlo: Probuzení od Leeho Cronina zaznamenal v kinech velký divácký zájem a na světových… (viac)

Hororové spin-off filmy na obzoru

Hororové spin-off filmy na obzoru

06.02.2024

Nové Evil Dead našlo režiséra

Nové Evil Dead našlo režiséra

09.06.2020

K režii dalšího filmu z kultovní hororové série Evil Dead / Lesní duch byl najat irský filmař Lee Cronin. Ten naposledy natočil oceňovaný snímek The Hole in the Ground a taky jednu z epizod nového… (viac)