Laurie Strode (Jamie Lee Curtis) tak dlho utekala pred tichým vraždiacim monštrom menom Michael Myers, až sa rozhodla zmeniť taktiku. Prestala utekať, začala bojovať a nalákala Michaela do dokonalej pasce. Tá síce vyšla, ale … Príbeh filmu Halloween zabíja začína v okamihu, keď predchádzajúci film skončil. Ťažko zranená Laurie odchádza v sprievode dcéry a vnučky do nemocnice a v protismere sa k jej horiacemu domu rútia hasiči. V jeho útrobách je v ohnivom pekle uväznený zabijak, ktorý ju prenasledoval celý život. Bohužiaľ, nielen mačky majú sedem životov. Ubehne pár minút a Michael Myers už zase chodí ulicami mesta, ktoré sa pripravuje na halloweensku noc, a úspešne zvyšuje počet svojich obetí. Správa o tom, že z jej pasce unikol, sa dostane aj k Laurie, ktorá si je istá, že keď Michaela porazila raz, porazí ho aj druhý raz. Len bude potrebovať pomoc. Bude ale nutné presvedčiť obyvateľov mestečka, aby sa Myersa prestali báť. (CinemArt SK)

Botič

Michael Myers lapený v komediálních vodách. Chápu Greenovo dilema, kam se hnout s příběhem ve chvíli, kdy předchozí díl poslal Laurie na střídačku, ale řešení, které nabízí je vyloženě parodické. ()

Spiker01

Zkrátka ho nejde zabít! Nekonečně natahovaná série se před možným dalším rebootem/remakem pomaličku sune do finiše a ačkoliv ani tentokrát nejsem nikterak nadšen, vlastně mě to bavilo více než Halloween z roku 2018, ač zrak jsem kvůli brutalismům odvracel ještě častěji. Už to celé vůbec nedává smysl, ale jako lidový slasher to vychází obstojně (viz nátřesk v pokladnách amerických kin i přes nepřízeň recenzí a souběžnou premiéru na Peacock). A kdo navíc miluje staré Halloweeny (já fakt ne), tak ten si užije povedenou stylizaci jako vytaženou z roku 1978. Červená to ani tentokrát nebude ( ve filmu je jí habaděj), ale jak se řiká, modrá je dobrá. ()

Nevka

Halloween z roku 2018 mám rád, ale tohle bolelo. Pár solidních zabití nespasí hodinu a půl béčkové nudy, stupidních dialogů a hereckých výkonů na úrovni Sharknada. Sharknado si navíc užijete mnohem více, protože to se aspoň nebere smrtelně vážně. Tahle vata neměla vůbec vzniknout. ()

castor

Sice látku každý uchopil po svém, ale trochu mi to připomíná nejprve živou vodu a nekorektní pojetí, které v roce 2007 přinesl do série Rob Zombie, aby ovšem v pokračování nabídl pouze děsivého obra, který jen chodí a jeho dlouhý nůž se ani chvíli nenudí. Bez děje, bez atmosféry. Režisér David Gordon Green přispěchal se svým Halloweenem v roce 2018, jeho (po)kus měl feeling sedmdesátých let. Právě John Carpenter, který to celé kdysi odstartoval, byl solidně cítit. Green zajistil výbornou práci s očekáváním a třeba jen „obyčejné“ bloudění po domě natočil velmi intenzivně. A stejně jako Zombie se rozhodl pro pokračování, které je – jalové. Začínáme tam, kde jsme skončili. Laurie s dírou v břiše odjíždí do nemocnice a v protisměru se k jejímu hořícímu domu řítí hasiči. A v jeho útrobách její řeznický brácha Michael ještě neřekl poslední slovo. Zatímco Laurie fňuká z nemocničního lůžka, tvůrci vsadili na jakési kolektivní trauma Haddonfieldu, takže proti Michaelovi nestojí jeden, ale hned celá banda zoufale otravných obyvatel městečka (asi si všichni náhle vzpomněli, že tu nějaký porcovač masa je). A opravdu není o co stát. Vraždy jsou fajn, úchvatný hudební motiv samozřejmě taky potěší. Ale zbytek je jen zručně natočené zklamání. A z „výjimečného“ Michaela dělá Green prostě jen obyčejného chlapíka s nožem. A stejně jako u Zombieho pokračování: bez děje, bez atmosféry. ()

*CARNIFEX*

To sa musia ozaj všetci správať ako úplne tupí kokoti? Ako zábava na jeden večer, čo v rámci žánru vďaka gore čiastočne naplní očakávania, to celkom ujde. Ako film, ktorý by mal v človeku vyvolať dávne pocity a dojmy, je to takzvaná trefa: “vedľa jak tá jedľa”. Priemer, ani o chlp navyše. ()

D.Moore

Jak je to vůbec možné, že ti samí lidé, kteří mě před třemi lety tak nadchli předchozím filmem, tentokrát natočili něco tak... Divného a špatného. Asi polovinu stopáže zabírají neúmyslné vtipy, kousek vtipy úmyslné, zbytek jsou jatka, protože Myers tentokrát řádí nonstop a brzy se to okouká/začne to až otravovat. Úplný začátek byl skvělý, ano, ta retro atmosféra se povedla a (dosti jednostranný) souboj s hasiči byl dobrý, jenže pak se to začalo zhoršovat a zhoršovat, nové postavy mě nezajímaly, Jamie Lee Curtis odsunuté na vedlejší kolej mi bylo líto. V závěru jsem si málem, ehm, ukroutil hlavu. Škoda. ()

MM_Ramone

V roku 1979 natočil americký filmár John Carpenter snímok "Halloween". Stvoril horrorovú legendu. Vdýchol život Michaelovi Myersovi. Odvtedy bolo vyprodukovaných viacero titulov, v ktorých sa objavil tento chladnokrvný, psychopatický vrah. Videl som ich všetky. Niektoré ma bavili viac, iné menej. Naposledy oživil Michaelov príbeh režisér David Gordon Green, ktorý natočil vlastnú halloweensku trilógiu. Odštartoval ju v roku 2018 surovou chuťovkou, ktorá vzdáva poctu pôvodnému kultovému snímku. Dokonalá atmosféra, skvelý carpenterovský soundtrack a starý dobrý Michael Myers vo výbornej forme. Bol to parádny masaker. O tri roky neskôr, v roku 2021, prišiel do kín Greenov snímok "Halloween zabíja", ktorý plynule nadväzuje na prvú časť. Michael Myers dostal dosť priestoru, aby znova predviedol svoje vražedné vyčíňanie. Ja som bol z jeho výkonom spokojný. Teším sa na tretí diel s názvom "Halloween konči". **** ()

Wacoslav1

Ta snaha jít jinou cestou a směrem mi tu narozdíl od ostatních až tak nevadí. Jenom kdyby tam nebylo tolik prázdných keců a rádoby filozofie od naprosto nezajímavých postav. Zatím co hlavní hrdinka jako by tu ani nebyla. Když jede film ve slasherovém módu, tak má pořád co nabídnout a Michael si to pořád nehorázně dává o tom žádná. Takže výsledek je takový trochu nesourodý mix klasické vyvražďovačky a psychologického dramatu, ale jsem Myersův skalní fanda, takže jsem ochotný leccos prominout. Prachy za kino mě to nestálo navíc to hodnocení tady vypadá jako čistý hate a to si zase Michael nezaslouží.60% ()

Davies182

Já tak přísný nebudu. I když se na druhý pohled vážně jedná o downgrade, a z Halloweenu je najednou generická akční vyvražďovačka namísto atmosférického horrorového slasheru, ty produkční kvality mu prostě nelze odpárat. Docela jsem se bavil. A i když už člověk netrne napětím jako před třemi lety, novátorský pohled na pošramocenou psychologii celého městečka mi rozhodně nepřišel hloupý anebo zbytečný. Je to sice posun do ne úplně zajímavých rovin, ale třeba ve svém závěru tahle moderní bububu trilogie překvapí. Hádám tajné katakomby pod domem, ze kterého je poslední záběr?? ()

Big_Boss

Michael Myers je opět nezastavitelná mašina na zabíjení a ten tu doslova chodí přes mrtvoly a přiznám se, že z Michaela šel po dlouhý době fakt strach. Samozřejmě jako správnej slasher dostal film rating R, takže o hektolitry krve a kreativní vraždy nebude nouze. Co musím hlavně ocenit, je utlumenej trapnej humor, kterej podle mě srážel předchozí film hodně dolů (ách, mám burákové máslo na svém penisu!). Ve filmu se objeví tuny eastr eggů a callbacků na předchozí filmy, kterých si všimnou jen ti nejvěrnější fanoušci Halloweenské série. No a nakonec musím vyzdvihnout do nebes i Carpenterovo nový soundtrack, který je podle mě ještě lepší, démoničtější a děsuplnější než jeho originál z roku 1978. Tenhle film prostě není lepší nebo horší než předchozí díl, ale je prostě jiný. Což je něco za co tvůrce musím opravdu pochválit, protože nemusíme vidět pořád tu stejnou zápletku dokola jak přes kopírák. Problém tohohle snímku je jenom to, že je prostřední částí nové trilogie a nejde se na něj moc koukat bez znalosti ostatních dílů, což třeba u předchozího z roku 2018 ještě jakž tak šlo. I tak vám ale radím, abyste se nenechali odradit negativními recenzemi nebo nízkým hodnocením a o filmu Halloween Kills si prostě udělali obrázek sami. Já rozhodně návštěvy kina nelitoval a osobně jsem po tomhle konci nahajpenej na završení týhle Halloweenský ságy víc než kdy dřív. Nejlepší bude, když u tohohle filmu jednoduše vypnete mozek, nacpete si pusu popcronem a budete si užívat tuhle slasherovou brutální zábavu. 7/10 ()

pepo

Po vynikajúcej "jednotke" krutý pád do vôb béčkových seriálov. Michael má super bodycount, námet má obrovský potenciál, no mám pocit ako keby to nikoho na pľaci nebavilo. Veľmi zle 4/10 ()

Xmilden

Bohužel tohle pokračování zabíjí hlavně rodící se sérii hned v počátku a velmi to zpětně ubližuje i filmu z roku 2018. Je to tupé, je více mrtvých, postavy se chovají absolutně nelogicky a ty které minule byly sympatické jsou vesměs otravné. Ty které byly nově přidané, tak nefungují nebo jsou k smíchu. Uřvanou holku udělali z kluka a ještě mu dali svetýrek kolem ramen. Spokojený být opravdu nemůžu. Není totiž s čím jak tak koukám. David Gordon Green pohořel s přímým pokračováním vlastně úplně stejně jako Rob Zombie nebo tvůrci v roce 2002. 30% ()

darkrobyk

Možná chápu rozpaky a výtky mnohých nespokojených diváků, ale já jsem byl spokojený. Když totiž víte, co čekat, pak nemůže dojít na zklamání. Michael Myers je nesmrtelný už od druhého dílu z roku 1981, a tak podivovat se po letech nad tímto faktem je zhola zbytečné. Pozorný divák si ale všimne i zdůvodnění. Myers není postava z masa a kostí, nýbrž zosobněné zlo živené strachem. Na druhou stranu stále se jedná o slasher, tudíž co od takového snímku očekávat? Zabijáka a kupu mrtvol. Obojí zde je. A dobře, že Myers také sleze z plátna, jelikož pak by to byl jen čistý masomlejn. Film je napínavý od začátku až do konce, má neklidnou podzimní atmosféru, smrt se vznáší nad městem. Vraždy jsou stylové odpovídající sečným a bodným zbraním. OK, hlavy nelítají, ale práce se zářivkou je chvályhodná. O něco slabší než předchozí díl, věřím však, že třetí tuhle trilogii důstojně uzavře. Osobně nechápu, proč se na to dívá ten, kdo nebyl spokojen s předchozím dílem, ba co hůř, tento žánr ho neoslovuje. To je přece ztráta času! Ale každého volba... A snad i zbytečné nářky na rasovou korektnost. Předpokládám, že Američané skládající se ze všech ras světa to vnímají jinak, než my. A když se nad tohle povznesete, není co řešit. Těším se na třetí část. p.s. v jednom komentáři jsem se dočetl, že jsou tam hodní černoši a bílý dav, co lynčuje. Tak to se autor hodně špatně díval. Kromě černochů jsou totiž ve zfanatizovaném davu i Asiaté. ()

Shakers

Ak by som bol milovníkom tejto série, určite by som dal väčšie hodnotenie. Tak či tak, niektoré diely mám rád. Obzvlášť ten prvý, ale páčil sa mi aj remake od Roba Zombieho a taktiež aj predošlý počin Davida Gordon Greena. Zatiaľ čo predošlý diel bol veľmi príjemný návrat späť, toto je viac menej miestami skôr nepríjemný zážitok. Príbeh takmer nulový. Jamie Lee Curtis zahrala asi najhoršiu rolu v tejto sérii, ale zas nemala čas sa tu ani ukázať v nejakých lepších scénach, keďže zranenia jej to neumožňovali a tak prišli iba silácke (miestami trápne) reči. Vedľajšie postavy úplne mizerne, nesympatické a vlastne iba mäso do mlynčeka. Polka mesta, keď sa rozhodne vziať spravodlivosť do rúk, tak len ziapu, že zlo dnes večer skončí. Našťastie aj skončilo a Myers ich zabil. Chvála bohu, boh mu žehnaj. To, že tu Michael Myers chodí ako nidža krížený s vycvičeným kocúrom a nikto ho nepočuje, neriešim asi rovnako, ako jeho nesmrteľnosť. To už patrí k sérii. Ďalšia vec, čo som nechápal sú muži zákona v tomto meste. Pán strážnik vravel, že to majú pod kontrolou, no jediný, kto tu mal niečo pod kontrolou, bol starý dobrý Michael. Vedel by som to skritizovať ešte viac, ale nechce sa mi. Prejdem radšej k tomu čo sa mi páčilo, pretože vyložene zle hodnotenie nedávam. Dôvod je jednoduchý. Je to čistá řezničina, na ktorú sa skutočne dobre pozerá. Vraždy sú skutočne drsné, krvavé a je ich dosť. Páčila sa mi aj atmosféra filmu, flashbacky, ktoré sa pekne vracajú k prvému filmu a taktiež hudba, ktorá hrala presne vtedy kedy mala. Je to krátke a aj keď je to blbé, bola to sranda pozerať a vyložene som sa nenudil, pokiaľ bol na scéne Michael Myers. Som zvedavý čo prinesie ďalší diel, pretože tento bol len také intro, taká rozcvička pre Michaela pred veľkým finále. Obľúbený soundtrack: End Titles. 55% -  3* ()

filmfanouch

Halloween z roku 1978 je z dnešního pohledu dost možná nejzásadnější slasher. Jeho významnost nenabouralo ani mnoho pokračování, které kvalitami na původní klasiku Johna Carpentera nedokázali navázat a ani zajímavě pojaté, ale ve finále nepříliš povedené dva díly předělávky od Roba Zombieho. V roce 2018 ovšem přišla změna. Jedenáctý Halloween (pokud počítáme i dva filmy od Zombieho) se totiž rozhodl ignorovat všechny filmy ze série Halloween, které vznikli po jedničce. To znamená, že Michael Myers a Laurie Strode již nejsou sourozenci, Cult of Thorn neexistuje a to platí i o Jamie Lloyd. Halloween po 40 letech poté fungoval jako povedené navázání na původní Halloween, jehož závěr naznačoval, že by se příběh Michaela Myerse mohl definitivně uzavřít. Jenže pro jistotu pootevřená vrátka na konci titulku a především obrovské tržby snímku z roku 2018 to viděli jinak. Nový Halloween se tak ve finále dočká hned dvou pokračování, přičemž před Halloween končí musí přijít na řadu Halloween zabíjí. A opět je vidět Michaela Myerse v této formě radost.   Halloween zabíjí nepřepisuje pravidla slasherů, do uvažování postav se dá opět velmi snadno rýpat a pořád je to především film o maskovaném zabijákovi, který chodí a zabíjí lidi. Vrátil se ovšem tvůrčí v tým v čele s režisérem Davidem Gordonem Greenem, který opět společně s Danny McBridem napsal scénář. V příběhu Halloween zabíjí poté hraje velkou vnímání Michaela Myerse městem Haddonfield. Myers je nově nejen zabijákem, ale také lovnou zvěří.   V Halloween zabíjí především hraje velkou roli nostalgie a ta je velmi příjemná. Už úvod, který naváže na závěr původního Halloweenu je neskutečně silný, dále to podporuje skvělý soundtrack Johna Carpentera, který variuje klasickou Halloween Theme opět v novém kabátě. A pak dorazí spousty známých postav jako Tommy Doyle, bývalá sestra Dr. Loomise Marion či detektiv šerif Brackett. Všichni mají s Myersem společnou minulost a všichni si řeknou, že je načase aby Shape zmizel z povrchu zemského. Pochopitelně to ovšem není snadné a Myers povstane z ohně jako Fénix a vydává se na krvavou čistu.   Halloween zabíjí je hodně brutální. Prostřední kapitola nové trilogie Halloween je v součtu dost možná nejbrutálnější z celé série, kdy se to dá celé bez pardonu nazvat gore festem. Z Michaela Myerse jde nadále skutečný respekt a všechny postavy, které díky němu trpí PTSD se v průběhu Halloween zabíjí pořádně zapotí. A pochopitelně některé z nich setkání s legendárním zabijákem stojí krk.   Halloween zabíjí je pochopitelně prostřední díl nové trilogie. Nemůže se tak uzavřít vše, na osudové střetávání je pochopitelně čas. Jamie Lee Curtis je ve své roli Laurie STrode nadále super, více prostoru poté dostává její dcera Karen v podání Judy Greer a i její dcera Allyson v podání Andy Matichak. Pravidla hry se změnili, Laurie již není brána jako blázen, ale úspěšný prorok. Scenáristická klička spočívající v tom, jak se Michael Myers dostane z hořícího domu možná může být lehce přitažená za vlasy, stačí ovšem jedno vykosení hasičského sboru Michaelem a všechno logické uvažování může jít snadno pryč. Halloween zabíjí totiž nemusí být realistický, stačí, že v rámci slasherového žánru nabízí to nejlepší možné.   Michael Myers podtrhuje status dost možná nejstylovějšího slasherového zabijáka. Halloween zabíjí nabízí lehká vodítka k odhadnutí jeho motivů a toho, jak vlastně může být stále naživu, na tohle vše ovšem pořádně nejspíš odpoví až Halloween končí. I když to bude škoda, protože právě ta tajemnost Michaelu Myersovi dává strašně moc, což dokazuje fakt, že pokračování, které z něj nejdříve udělali bratra Laurie a později vyvoleného jednoho kultu jeho postavě dvakrát neprospěli a ani Zombieho remake, kde byl Michael prodán jako ublížené dítě žijící v bídné rodině nedává téhle postavě tolik jako fakt, že jde prostě o čisté zlo. A tím Michael Myers v Halloween zabíjí je. Bezcitný, neváhající a prostě zlý. Ta postava nic víc nepotřebuje. Kromě povinného kuchyňského nože.   Zapojování známých postav poměrně funguje i přesto, že hlubší úlohu v podstatě nemá. Jen se slušně rozšiřuje mytologie a vysvětluje úvod Halloweenu z roku 2018. Odkazy fungují, vraždy jsou skutečně kreativní. Halloween zabíjí možná do série nevloží nic nového, zároveň jí ovšem nedělá ostudu a bude se společně s původním Halloweenem a Halloweenem z roku 2018 řadit mezi nejlepší filmy s Michaelem Myersem. Green už teď slibuje, že se Halloween končí vydá trochu jiným směrem, což nejspíš bude k prospěchu věci. Halloween zabíjí jako prostřední část ovšem funguje solidně a Michaelovi skutečně nedělá ostudu..... () (menej) (viac)

lamps

Nejhorší sequel Terminátora je na světě. Slashery samozřejmě vždy koketovaly s jistou nadpřirozeností svého zla a pionýrem v tomto ohledu byl právě první Carpenterův Halloween. Ten ale využíval zdánlivou nepolapitelnost Myerse jako mysteriózní rámec, jemuž se chytře podřizoval styl, inscenace i chování zoufalých postav. V Halloween zabíjí je vše obráceno naruby - z tajemného zabijáka se stává čistá obdoba Terminátora, místo na atmosféru se vsází na brutalitu a příběh zranitelných puberťaček se definitivně překlenul v povstání celé komunity, zakončené twistem jako ze staré brakové sci-fi. Když se na to člověk nedívá jako na další Halloween, zůstane mu alespoň celkem svižná a krvavá vyvražďovačka, která se občas snaží stylisticky odkazovat ke klasikám, ale ani tehdy to není žádné terno. Laurie je tu zoufale do počtu a pokus o rozprostření pozornosti mezi tucet postav selhává na celé čáře. 45 ()

JohnnyD

Halloween Kills má niekoľko fantastických scén (úvodné retro, z ktorého fanúšikom padne sánka, naháňačka s Lindsay či konfrontácia davu s Myersom), veľmi chytro zvolené motívy (davová psychóza, lynčovanie, alebo mytologizácia nesmrteľnosti Michaela Myersa), ale cítiť, že scenár to všetko nedokáže vyskladať tak, aby film adekvátne gradoval. Základným problémom je, že sa odohráva bezprostredne po skončení predošlého film. Halloween (a vlastne aj žáner slasher ako taký) pritom vždy najlepšie fungoval, keď obete nevedia o zle a to sa pomaly zhmotňuje a "killing spree" nastane až v treťom dejstve. Preto tak dobre funguje prvý film, H20 i Halloween 2018, ktorý má fantasticky vystavanú os, ktorá pomaly ale isto speje k neodvratnej konfrontácii Laurie a Michaela. Poteší, že David Gordon Green nezabúda na mytológiu (Michael ako číre zlo, náhľad do detstva Michaela cez jeho rovesníkov, či nový motív okna z izby), čakal by som ale viac od desiateho dielu ságy, ktorej osobité čaro spočíva v rozvetvenosti dejových línií (ostatne čo sa stalo s Michaelovými rodičmi?). Azda v Halloween Ends. PS: môj rebríček ságy: H1, H20, H2018, HE, H2, H4, HK, H6, H3, H5, H8 ()

Cappuccino

Ešte raz budem počuť Evil dies tonight, tak ma ozaj porazí. Postaviť celý diel na love nesmrteľného zabijaka nebol práve dobrý nápad. Ešte viac sa tým zdôraznilo nelogické a absolútne neautentické správanie postáv, ktoré je pre horory typické. Občas som sa zasmial, inokedy to bolo na čistý facepalm. Atmosféra nula bodov a jediná schopná bojovníčka (Jamie Lee Curtis) skončila v úzadí. ()

Allien.9

Jak mohl tohle někdo schválit a vypustit do světa?! "Halloween" letos opravdu ZABÍJÍ, především ale mozkové buňky, protože město s větší koncentrací imbecilů pravděpodobně neexistuje. Idiotské chování je takovou hororovou klasikou, takže u jednotlivců či skupin jsem schopná ho tolerovat. Když si ale uvědomíte, že jediný logický čin celého filmu má na svědomí duševně chorý utečenec z léčebny, tak je něco sakra špatně. Co se týče Michaela, byl mi snad poprvé v životě fuk (stejně jako všichni ostatní), takže jeho teleportování se z místa na místo, umění neviditelnosti a nesmrtelnost, která byla posunuta na zcela novou sci-fi úroveň, úplně přejdu. Jediným pozitivem je, že došlo k zabití tak velkého množství lidí, že snad průměrná imbecilita pro třetí díl trošku poklesla... P.S.: Ještě jednou někde uslyším "Evil dies tonight!" a prostřelím si hlavu. ()

MIMIC

Film hodnotím podľa toho, kde a ako som ho videl - v údajne najmodernejšom multiplexe na Slovensku. Kde sú tie časy, keď ste v kinách mohli sledovať film bez toho, aby ste sa báli, že vám od ohlušujúceho rachotu odletia uši! A ak k tomu prirátam zvukovú stopu pri jump scares... 9 z 10 otorinolaringológov neodporúča návštevu súčasných kín (no a ten desiaty do nich chodí preto, lebo je hluchý ako poleno). Keďže diskotéková verzia mi znemožnila normálny vnem filmu, hodnotenie môže byť skreslené. Takže... Ten nesmrteľný panáčik s bodnými, sečnými i rôznymi ready-made zbraňami ma baví od chvíle, keď som ho uvidel prvýkrát, lebo je príjemne strašidelný. Ani to najslabšie filmové spracovanie tú strašidelnosť nestratí, lebo toho panáka proste postaví pred kameru a efekt sa okamžite dostaví. Takže príjemné zimomriavky boli. Čo ďalej? Máme tu narážku na covidovú dobu ("nepodceňovať nebezpečenstvo") i na Trumpov útok na Kapitol (lynčujúci dav, ktorý "chce dobre"). Aj podozrivo podivne formulovaný názov odkazuje na covid. Možno som si to zle vyložil, ale zatiaľ moju domnienku nikto nevyvrátil. Uzavriem - ďalší z radu cash grab movies, pri ktorom za svoj cash dostanete (približne) presne to, čo očakávate, takže s príliš nízkym alebo príliš vysokým hodnotením pri takejto koncepcii kinematografie nikdy nemožno reálne pracovať. PS: S odstupom krátkeho času dávam hviezdičku navyše za odvahu autorov prejsť od teenagerskej vyvražďovačky k hororu, kde vekový priemer účinkujúcich je asi 39 rokov a kde tzv. kozy nie sú povinnou jazdou. Lovecraftovi by sa to páčilo. ()

Novinka Ridleyho Scotta v kinech propadla

Novinka Ridleyho Scotta v kinech propadla

18.10.2021

Poslední souboj, nový film režiséra Ridleyho Scotta (Gladiátor, Vetřelec), měl minulý týden v zámoří premiéru a jestli se někdo těšil, že se v budoucnu dočká více podobných historických velkofilmů,… (viac)

O čem bude pokračování Halloweenu?

O čem bude pokračování Halloweenu?

30.07.2020

Režisér David Gordon Green nedávno poskytl rozhovoru serveru Total Film, ve kterém odhalil pár detailů týkajících se chystaného pokračování Halloweenu s podtitulem Kills. První zásadní informací je,… (viac)

PF 2020

PF 2020