Film Cruella sa odohráva a je zasadený do Londýna sedemdesiatych rokoch minulého storočia do prostredia punkovej a spoločenskej revolúcie kde sledujeme mladú Estell, šikovné, talentované a kreatívne mladé dievča, ktoré je za každú cenu odhodlané stať sa svetoznámou svojím dokonalým štýlom a nekonvenčným dizajnom. Este sa na ceste za splnením svojho sna spriatelí a spojí s dvojicou mladých zlodejíčkov, ktorí vedia oceniť jej chuť na škandály a neplechu a spoločne si budujú svoje miesto a život v londýnskych uliciach. Jedného dňa Estell a jej výnimočný vkus  a štýl pre módu upútajú pozorné oko barónky „von Hellman“, módnej legendy a ikony, neskutočne a zničujúco elegantnej ženy v hereckom podaní dvojnásobnej držiteľky ceny Oscar® Emmy Thompson. Ich následný vzťah však uvádza do pohybu kolobeh udalostí a odhalení, ktoré spôsobia, že Estell postupne prijme a akceptuje svoju skazenú odvrátenú stránku a postupne sa premieňa na drsnou, zlú a pomstychtivú Cruellu. (CinemArt SK)

nineweh

Skvělý vizuál, dokonalá výprava a ještě dokonalejší kostýmy, absolutně boží výběr hudby. Bohužel to ale shazuje dost neoriginální příběh a to, že obě dámy, ač skvělé herečky, místy přehrávají tak, že už se to nedá brát vážně (Stone víc než Thompson). A taky trochu přepálená délka. 3,5*. ()

SeanLSD

Toto poľudšťovanie dovtedy výhradne negatívnych postáv, stvorených ako stelesnenie zla len a len k tomu, aby boli nenávidené, má svoje úskalia. Vedieť sa s nimi vysporiadať je výzva pre schopných scenáristov s nápadmi. V prípade CRUELLY mali dostatočne široký priestor pre improvizáciu, keďže, pokiaľ je mi známe, o tejto pani vieme len to, že je zlá a chce kožuch zo 101 dalmatínov. Prečo teda to zasadenie do 70-tych rokov ?, napadlo mi. Žeby inšpirácia JOKEROM, záľuba vo vizuálnom harašení tej dekády alebo odkazovanie na čosi hlbšieho v kultúrnom podhubí americkej spoločnosti? Každopádne Disney prekvapil po viacerých stránkach neuveriteľne kvalitným filmom, ktorý sa vyslovene vyžíva v nápaditých výtvarných konceptoch a bola by hanba, keby nedostal Oscary či iné ceny minimálne za kostýmy a výpravu, keď už je celý ten film vlastne o nich, že ? Som v pokušení napísať, že je to najlepší kinofilm minimálne za pol roka, a rozhodne nie iba preto, že tých 6 mesiacov boli kiná zatvorené... a ani zďaleka to nie je pre deti. Je to taká temná psychologická rozprávka o móde, čo ju už samo osebe robí dostatočne vyčnievajúcou a originálnou. Obe Emmy tu excelujú v grimasoidnom ksichtení sa, ktoré ich skutočne približuje animovaným postavičkám a páni im viac než zdatne sekundujú. ()

LukeUp

Wow. Disney vzal asi nejabsurdnější postavu pro vlastní film ze svého universa a udělal z toho naprostou pecku. Kéž by takhle přistupoval ke každé své aktuální novince. Tohle bylo hodně dobrý! ()

Immortal17

Upřímně jsem měla celkem obavy co by tak asi mohlo vzniknout za bláznivou "pohádku", když se řekne Cruella de Vil, každý si hned vybaví 101 dalmatinů a zrůdně vypadající módní návrhářku, co si z dalmatinů nechala šít černobílé kabáty. Disney s tímhle ztvárněním však obrovsky překvapil. Rok jsem tento film neustále odkládala s tím, že nemám chuť se zaobírat pohádkami a že je to pouze ztráta času. Zjistila jsem, že jsem dělala velkou chybu, když jsem žila v domnění, že to bude jen další dětinská verze. Lákala mě pouze myšlenka, že hlavní roli obsadila právě Emma Stone, kterou jsem si velice oblíbila již ve filmech jako The Amazing Spider-Man, La La Land, Paper Man nebo Zombieland. A jako obvykle ani tentokrát nezklamala. Příběh o Cruelle jak ho ještě neznáme. A možná budete příjemně překvapeni, že ačkoliv ji zná většina diváků, nebo čtenářů, jako po slávě dychtivou, chamtivou a nelítostnou bestii, je možná v tomto příběhu tou nejúchvatnější postavou. “From an early age I realized I saw the world differently than everyone else.” ()

CatcherBlock

Jedno z největších překvapení, které snad nepamatuju…..   Tohle mi vyrazilo dech, od samého začátku až po brutálně brilantní konec. Emma Thompson v jedné ze svých životních rolí. Úžasná Burtonovská stylizace.     Škoda jen, že to nebylo Erko 🫠 ()

Sabrewulf odpad!

Někde za polovinou vypnuto. Nevím, jestli byl v nějakém filmu víc vlezlejší písničkový doprovod než tady. Ti degeni tam cvakali songy jak Baťa cvičky neskutečně na sílu. Když začal hrát asi dvacátý song, vypnul jsem zvuk, aby mi z toho nehrabalo a když jsem ho po asi dvou minutách opatrně zapnul, s nadějí, že už nehraje, hrál song jiný. Na přesdržku. U muzikálu by se to dalo pochopit, ale OST ve formě toho, že prostě sedíte u CD přehrávače a valíte tam jedno CD za druhým jak dýdžej, bylo hrozně otravné. K tomu připočtu syndrom Ďábla nosícího pradu - rozuměj nějaká snobská despotická šéfka, která má kolem sebe jen ty nejubožejší slabochy, z nichž nikdo není schopný ji prostě a jednoduše jednu pořádnou natáhnout. A co se týče Cruelly samotné, nějak jsem nepochopil smysl, dělat samostatný film zrovna o této nezajímavé postavě, zvlášť když pro to neměli vhodnou půdu - zoufale se to dějově plácalo od ničeho nikam (ke vzniku postavy bohatě stačil úvod). Úplně zbytečný, rádobystylový shit. ()

kocik1

Film, od něhož jsem nečekala nic, ale neskutečně mě bavil. S Cruellou věci odsejpaj, s Estellou ne. Takže můj chlap sledoval Estellu a film se mu zdál dlouhý. Já koukala na Cruellu a pěkně mi to odsejpalo.:-) ()

Idego

Obyčejná čistě komerční sračka vršící jedno scénáristický klišé za druhým. Jakmile se stane, že jsem schopnej v pauze před pointou slovo od slova předpovědět, co postava za moment jakože dramaticky pronese, je u mě film odepsanej bez ohledu na cokoliv dalšího. A tady takových momentů bylo nepočítaně, navíc byl šroubovanej a logickýma kotrmelcama prošpikovanej i celej děj a bohužel se tvůrci opakovaně dopouštěli i „humoru", kterej z toho dělal ještě větší cringefest (zvlášť cringy pak je postava Paula W. Hausera, která by možná fungovala v animáku, ale tady cokoliv co řekl i jakýkoliv scény s jeho psem byly na přesdržku). Jediný pozitivum na celým filmu jsou kostýmy a Emma Thompson, které je ale pro takovou sračku škoda. Pro děcka do 12 let asi dobrý, jinak nedoporučuju. ()

UhLee

(8/10). Předělávky starých filmů obecně nevěstí nic jiného, než získaní dalších peněž do kapsy studia. Je pravda, že prvotní účel Cruelly bylo vydělat, ale hrozně se mi líbí jak originální cestou se film vydal. "Životní "příběh dívky, která je něčím výjimečná. To téma módy se tady neskutečně hodí. Střihy, celková hravost a bláznivost výpravy je přesně stavěna na tento snímek. I hudba a všechno okolo. Je to fakt hrozně stylové a líbí se mi, že Disney v tomhle experimentoval. Líbí se mi, že ač je snímek bláznivý, tak klade důraz i na citlivější scény, kdy se jen zastaví a předá divákovi emoce, které jsou třeba. Emma Stone hraje jako o život a místy je to vážně úchvatný výkon, který nám společně s Emmou Thompson přináší. Na Cruellu se fakt moc hezky koukalo, divák se ani chvíli ne nudí a znamenitě se u toho baví. Jedno z největších překvapení roku 2021. ()

griph

ᴰⁱˢ ˢʰⁱᵗ ᵐᵉʲ ᵏᵒⁿᵗᵉʲⁿ ˢᵃᵐ ᵒᶠ ᵈⁱ ⁱⁿᶠᵒʳᵐᵃᵗⁱᵒⁿ ʲᵘ ʷᵒⁿ'ᵗ ᵗᵘ ⁿᵒᵘ ᴶᵘ ʰᵉᵛ ᵇⁱⁿ ʷᵒʳⁿᵈ Černá a bílá? Zprvu začínající jako mnou nedávno viděný parfůmek, pěkně od porodu se zrodil talent, pak se dostáváme do linky ala de Vil nosí Pradu, až po jakousi parťákárnu, která však nevyjde.. Máme tady tu wanna bi fanny dvojičku, která skáče jak Cruellička pískne. Nevím, čím to, možná ten mejk ap, ale chvílemi jsem tady fíloval ženskýho Džoukra. Celý je to hrozně pěkný, ale už je tam toho příliš, melou se tam už zmíněné tři, čtyři snímky a přibyde jich ještě víc, celá ta věc okolo dítěte a baronky bajdwej, snaží se zaujmout úplně vším, nedělá to dobře a jde to vidět především na stopáži.. Hromada sraček dělá pořád sračky. Což mi připomíná nedávný úplně stejný kůl ftipný podobně dlouhý sujcajďáky. Takzvaně neuniká to, tak rychle, jak by mělo.. Pesáni potěší, ale taky omrzí.. Líbil se mi filmový džuboks, někdy jsem si fakt pěkně zadžemoval, hádám že je taky něco stal. Shrnutí, snaží se to být až moc něčím, čím není, a ty cerepetičky okolo mě neoblbnou. Je to jedna velká hromada jídla, kterou mi cpete do držky, ale ja už jsem kurva plnej a nedopadne to dobře. :) ()

st.jim

Velmi pěkný příběh s ještě lepším hereckým výkonem dvojice Emma & Emma. Hezky se dívalo, jak se Estell pomalu mění na pomstichtivou Cruellu a dělá jednu neplechu za druhou, jen aby dosáhla svého cíle. ()

YumiOkami

𝘃𝗲𝗹𝘃𝗲𝘁 𝗴𝗼𝗹𝗱𝗺𝗶𝗻𝗲 𝗺𝗲𝗲𝘁𝘀 𝗷𝗼𝗸𝗲𝗿. — cekala jsem lepsi zazitek. libila se mi hudba a akcni sceny, ale pribeh se mi zdal divne poskladany. — pripadalo mi, jako kdyby se postavy (krome cruelly) vubec nevyvijely. — herci byli super; stejne jako ta “estetika” filmu, avsak neco mi tam proste chybelo… || ❝𝐓𝐡𝐞𝐲 𝐬𝐚𝐲 𝐭𝐡𝐞𝐫𝐞 𝐚𝐫𝐞 𝐟𝐢𝐯𝐞 𝐬𝐭𝐚𝐠𝐞𝐬 𝐨𝐟 𝐠𝐫𝐢𝐞𝐟. 𝐃𝐞𝐧𝐢𝐚𝐥, 𝐚𝐧𝐠𝐞𝐫, 𝐛𝐚𝐫𝐠𝐚𝐢𝐧𝐢𝐧𝐠, 𝐝𝐞𝐩𝐫𝐞𝐬𝐬𝐢𝐨𝐧, 𝐚𝐧𝐝 𝐚𝐜𝐜𝐞𝐩𝐭𝐚𝐧𝐜𝐞. 𝐖𝐞'𝐥𝐥 𝐈'𝐝 𝐥𝐢𝐤𝐞 𝐭𝐨 𝐚𝐝𝐝 𝐨𝐧𝐞 𝐦𝐨𝐫𝐞… 𝐫𝐞𝐯𝐞𝐧𝐠𝐞.❞ 🪡🐾 ()

Johnny.ARN

Ako origin pre mladú generáciu, nepoznačenú predchádzajúcimi filmami, skvelé. Pre nás ostatných ostalo pár vecí nezodpovedaných. Film je však dobrý. Možno trochu dlhší, ale parádne obsadený, s dobrou hudbou a pár zaujímavými, či už technickými alebo dejovými inováciami. Mark Strong samozrejme nemohol chýbať a Emma bola miestami na zožratie. Tieto psycho postavy, aj keď potenciál značne obmedzil ujo Déé, jej sedia. Dvojka by mohla byť v R-rku, menej korektná a viac desivá. Potenciál tam je. 3 z 5 ()

filmmovier

Opravdu překvapivě temný origin, který si bere to nejlepší z mytologie Batmana a výborně s tím pracuje. Vizuál je v Cruelle naprosto fantastický - skvostné kostýmy, boží dobový Londýn 70. let, to je všechno strašně super. Emma Stone je geniální, Emma Thompson snad ještě lepší, ostatní herci také nezklamou (mnozí z nich jsou ostatně léty prověření), příběh je opravdu zajímavý, Cruella je v zásadě sympatické děvče, nechybí tady ani pořádná porce povedeného humoru, všechno dohromady to skvěle funguje... Jenže je to fakt dlouhé. První polovina pádí jako zběsilá a nekrátil bych ji ani o vteřinu, ale ve druhé polovině už to začíná trochu pokulhávat, a je to škoda, protože stopáž je v zásadě jediná vada na kráse tohoto filmu (jinak by to asi fakt bylo za pět). Závěr je pak zase naprosto báječnej a já měl chuť pustit si dalmatince s Glen Close, ale nechtěl jsem se jimi zdržovat. Jeden z absolutně naprosto nejlepších filmů Tima Burtona. Škoda, že ho nenatočil. 85%. ()

elanius

(52/2021) Neskutočne nezáživná zápletka podľa mňa zráža film o level nižšie. Emma Stone fajn, výprava excelentná, len cez tú nádheru som sa ťažko prepracovával k filmu. (6/10) ()

Pavlínka9

Hodně rychlý, svižný, barevný a "módní". Jak to bylo bláznivé, tak to bylo vlastně zajímavé. Zároveň je pro mě film potvrzením toho, že si máte dávat bacha na otěhotnění, protože jedna z hlavních postav je tu důkazem, že každá žena na mateřství prostě není :D Thompson byla vynikající :) Modely - na komkoliv byly skvělé, nejsem úplně zastáncem digitálních efektů - nicméně k tomuto filmu to nějak sedlo ;) ()

Návrat Cruelly je potvrzen

Návrat Cruelly je potvrzen

14.08.2021

Na přelomu letošního května a června vstoupil do kin hraný spin-off 101 dalmatinů s názvem Cruella a prakticky už pár dnů po premiéře se začalo mluvit o přípravách pokračování. Studio Disney mělo v… (viac)

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

28.06.2021

Pokračování Cruelly už je na cestě

Pokračování Cruelly už je na cestě

06.06.2021

Studio Disney v poslední době rozhodně neotálí. Nová Cruella, jež vypráví o zrodu excentrické záporačky ze 101 dalmatinů, se totiž pomalu ještě ani nestihla ohřát v kinech ani na streamovací službě,… (viac)