Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Film Cruella sa odohráva a je zasadený do Londýna sedemdesiatych rokoch minulého storočia do prostredia punkovej a spoločenskej revolúcie kde sledujeme mladú Estell, šikovné, talentované a kreatívne mladé dievča, ktoré je za každú cenu odhodlané stať sa svetoznámou svojím dokonalým štýlom a nekonvenčným dizajnom. Este sa na ceste za splnením svojho sna spriatelí a spojí s dvojicou mladých zlodejíčkov, ktorí vedia oceniť jej chuť na škandály a neplechu a spoločne si budujú svoje miesto a život v londýnskych uliciach. Jedného dňa Estell a jej výnimočný vkus  a štýl pre módu upútajú pozorné oko barónky „von Hellman“, módnej legendy a ikony, neskutočne a zničujúco elegantnej ženy v hereckom podaní dvojnásobnej držiteľky ceny Oscar® Emmy Thompson. Ich následný vzťah však uvádza do pohybu kolobeh udalostí a odhalení, ktoré spôsobia, že Estell postupne prijme a akceptuje svoju skazenú odvrátenú stránku a postupne sa premieňa na drsnou, zlú a pomstychtivú Cruellu. (Cinemart SK)

(viac)

Videá (4)

Trailer 3

Recenzie (371)

Happens 

všetky recenzie používateľa

Nebylo to vůbec špatně uchopené, i ta komiksová stylizace, chvílemi jsem si přál, aby to režíroval Tim Burton, ale to by tam nebyla Stone, ale Bonham Carter (a Johnny Depp). Stone byla famózní v podstatě antihero, co bojuje proti ještě většímu zlu - tady ten paradox dostává nový rozměr (SPOILER!) - svojí matce. Komické na tom bylo i to, jak dalmatiny byli zlí, nikoliv oběti prostoduchého plánu na geniální kabát, ale doslova vrazi. ()

BoPo 

všetky recenzie používateľa

Disney si nechal šáhnout na jednu zo svojich klasík a przniteľom nechal celkom voľnú ruku. Ešteže tak. Nedočkali sme sa nejakého moderného remaku, ktorý len kopíruje starý príbeh a pridáva nové ksichty. Dostali sme prerábku plnú kvalitného vizuálu, kvalitnej hudby a zaujímavé využite pôvodného príbehu, ktorý pretavili v mix všetkého možného, nemožného. Bohužiaľ zápletka je vo výsledku stále veľmi banálna, čo našťastie úspešne maskuje skvelo pôsobiaca Emma Stone. Minutáž bola prepálená, ale nudiť sa rozhodne nestihnete. Disney ukázal, že dokáže byť odvážny, že dokáže za každú cenu nevsádzať na istotu. Vystihnúť Cruellu jedným slovom? Zaujímavá. Na záver oceňujem detskú verziu "Emmy", s ktorou mi bolo ľúto sa lúčiť. ()

Reklama

Kothy 

všetky recenzie používateľa

Původně jsem se této Disneyovce chtěl úplně vyhnout, ale dobře, že jsem to neudělal.  Nakonec z těch hraných bude zatím asi jediná povedená. Nejprve bych vyzdvihnul stylizaci. Člověka by vůbec nenapadlo, že origin této záporačky může být zajímavý. Vše se točí kolem módy, takže mají všechno hezky vystylované a vše jim ladí. Hezky pracují s barvami a vypadá to prostě pěkně a efektně. Hned ze začátku zjistíme, proč Cruella nemá ráda dalmatiny. Sledujeme od dětství její příběh, kdy se z drobné zlodějky vypracuje v úspěšnou návrhářku. Celou dobu bojuje se svou rivalkou baronkou, která patří mezi londýnskou módní špičku. Dozvíme se pár zajímavostí z její minulosti a řada dojde i na psy. Celkově mi to ani moc nepřijde jako film pro děti. Hudba je tady opravdu skvělá a do většiny scén se hodí. Film je zasazen do 70. let, takže tomu odpovídá i stylizace. Nejde nevyzdvihnout vynikající výkon Emmy Stone, které tato role opravdu sedla. Stranou se nedrží ani Emma Thompson jako její rivalka. Hlavně finále je dost povedené. Teď je jen otázka, jestli z toho budou chtít udělat celou sérii. "Vytáhla rodinnou kartu." ()

Shakers 

všetky recenzie používateľa

Spomínam si na to keď to oznámili. Hneď som sa chytal za čelo a vravel si, že v tom Disneylande im dobre ... veď viete čo. Na čo niekto potrebuje prequel k 101 dalmatíncom a zároveň origin Cruelly ? Jasné že nikto. Stále to však považujem za zbytočný film, pretože dnes už nikto nevie čo točiť. No potom čo som to videl, ho nemôžem považovať za nudný, či zlý. Priznám sa, že ma Cruella prekvapila. Kostýmy, výprava, punková doba a atmosféra filmu s dobrým výberom skladieb zaujme. Tak isto samotný príbeh nie je zlý, no najviac to stojí asi na dobrých hercoch. Emma Stone je prekvapivo perfektná, Emma Thompson príjemne nepríjemná a Mark Strong je sympťák ako vždy. Stručne a jasne, nenudil som sa a som rád, že aj takýto zbytočný origin, sa podarilo natočiť pozerateľne. P.S.: Nezabúdajte na najdôležitejšiu scénu, ktorá je za titulkami. 70% - 3* ()

GeusX 

všetky recenzie používateľa

Zajímavá, dlouhá a poutavě udělaná černá komedie, ale ne zas tak, že byste se u ní smíchy váleli po zemi - ale holt nějaká žánrová škatulka se vymyslet musí. Pustil jsem si film bez nějakého kontextu, aniž bych tak nějak tušil o čem to bude a pořád jsem si říkal, že ten black&white modní účes jsem někde viděl... a ona je Cruella postava ze 101 dalmatinů :-) 80%  (viděl jsem: 1x cz) ()

Galéria (35)

Zaujímavosti (12)

  • Natáčení bylo odloženo poté, co si Emma Stone na koncertě Spice Girls roku 2019 zlomila rameno. (fiLLthe3DD)
  • Cruella (Emma Stone) sleduje v hotelovej izbe čiernobiely film so ženou, ktorá sa diabolsky smeje. Jedná sa o Betty Lou Gerson, ktorá nadabovala Cruellu v pôvodnom animovanom filme a mnohé charakteristické črty postavy, vrátane onoho smiechu, boli vytvorené práve na základe jej práce v štúdiu počas výroby filmu. (matthew.17)

Súvisiace novinky

Návrat Cruelly je potvrzen

Návrat Cruelly je potvrzen

14.08.2021

Na přelomu letošního května a června vstoupil do kin hraný spin-off 101 dalmatinů s názvem Cruella a prakticky už pár dnů po premiéře se začalo mluvit o přípravách pokračování. Studio Disney mělo v… (viac)

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

28.06.2021

Vin Diesel a jeho gang dorazili do amerických kin zhruba měsíc po čínské premiéře, a nutno říct, že tak učinili s velkou parádou. Okamžitě totiž stanovili nový pandemický rekord, kdy za první víkend… (viac)

Pokračování Cruelly už je na cestě

Pokračování Cruelly už je na cestě

06.06.2021

Studio Disney v poslední době rozhodně neotálí. Nová Cruella, jež vypráví o zrodu excentrické záporačky ze 101 dalmatinů, se totiž pomalu ještě ani nestihla ohřát v kinech ani na streamovací službě,… (viac)

Reklama

Reklama