102 dalmatínov

• Česko 102 dalmatinů (viac)

Hlavnou postavou toho zábavného dobrodružstva je Oddball, dalmatínske šteniatko bez fliačikov, ktoré sa vydá hľadať svoje fliačiky. Spojí sa s Waddlesworthom, vtipkárskym pomýleným papagájom, ktorý si myslí, že je rotvajler. Táto nepravdepodobná dvojica vedie skupinu šteniatok na misii, ktorej cieľom je prekabátiť zlú intrigánku Cruellu De Vil (Glenn Close). Tento film je plný naháňačiek, tesných a vzrušujúcich únikov a veselého vyvádzania od Londýna až po ulice Paríža - a po jednu parížsku pekáreň. (Disney+)

blondboss

Veľmi slabé pokračovanie známej disneyovky. Už prvý diel nemal veľmi čím nadchnúť, ale predsa len bol akosi civilnejší, upratanejší a šikovnejšie natočený. Tento druhý diel už len žmýka prevarenú vodu a neponúka absolútne nič nové, len gýč nad gýč a k tomu ešte príšerné dialógy. Hviezdu dávam za Glenn Close, ktorej táto rola jednoducha sadla, ale inak je to jedna veľká mizéria bez nápadu. 30 % ()

kaylin

Po nějaké době jsem zjistil, že první hraný film s dalmatiny je špatný, ale když jsem se podíval na ten druhý, tak je ten první ještě v pohodě. Druhý film už je opravdu úděsný a první půl hodina e vlastně jen natahování o ničem, u kterého je jasné, kam vede. A pak... no a pak nepřijde nic, co by vás mělo překvapit. ()

Balu...

Rozhodně nepovažujte jednu pětinu plného hodnocení za to, že by se mi 101+1 dalmatin nelíbil nebo tak něco. Nebýt posledních deseti minut, možná bych se i překonal a skončil u ****; to je to ale osudné ´kdyby´.. Každopadně pro kindroše další nezbytná záležitost a pro všechny ostatní povinnost pohladit svého čtyřnohého miláčka =) ()

PetrJulian

Hlavní mužský hrdina "klaďas" mi byl nesympatický, už proto, že chodil jak hastroš - v zimě měl na sobě kabát a k tomu kraťasy... jednou jedinkrát se oblíkl, to když šel na rande s večeří v restauraci... bohužel tam to pokazil tím, že neuměl jíst špagety. Dále se mi nelíbilo zpracování filmu - námět solidní, ale některé moderní prvky prostě nemám rád. Nakonec ale dávám tři hvězdy - jednak kvůli snaze aspoň trochu pozvednout hodnocení, jednak kvůli jedné ze závěrečných scén "pečení" Glenn Close - to nemělo chybu. ()

MRK

bez Glenn Close by to bolo pre mňa nestráviteľné, pretože ústredná herecká dvojica je nudná, z úst oboch počujeme len trápne drby a so psíkmi je to to isté ako v diele prvom, atakisto je to aj s cruellou, ktorá na seba právom stháva všetku pozornosť a kradne film pre seba celý film, a tak mi aj hlúpe hlášky a disneyovské akože dojemné momenty pripadajú znesiteľnejšie... ()

• Alice Evans (Chloe) a Ioan Gruffudd (Kevin) zde hrají postavy, které se do sebe zamilují. Jiskra ovšem přeskočila i v reálném životě a po pár letech randění se spolu tito herci v roce 2007 vzali. Manželství se rozpadlo v roce 2021. (fiLLthe3DD)
  • Na cele Cruelly je nápis "Vězeň 666-0". (HappySmile)
  • Natáčelo se v Anglii (Londýn, Shepperton  Studios) a ve Francii (Paříž). (fiLLthe3DD)