101 dalmatíncov 2

• Slovensko 101 dalmatíncov 2: Patchové londýnske dobroružstvá (viac)

Fliačik je stále obklopený množstvom svojich bratov a sestričiek. V tomto mori čiernobielych škvrniek zatúži vystúpiť z anonymného davu a stať sa hrdinom - ako jeho televízny vzor Blesk. Jedného dňa sa Fliačik omylom stratí svojej rodine a ako zázrakom sa stretne s Bleskom. A čo viac, stane sa jeho parťákom! Život slávneho psa ale nie je úplne taký jednoduchý, ako to vyzerá na televíznej obrazovke. Medzitým sa známa Cruella zamiluje do nového druhu umenia - fľakatých obrazov. Aby inšpirovala ich tvorcu, unesie zvyšok dalmatínskej rodiny. A tak je na Fliačkovi a Bleskovi, aby spolu vymysleli plán na ich záchranu. Obaja parťáci si tak vyslúžia ďaleko väčší obdiv a úctu, než je pominuteľná sláva umelej televíznej hviezdy! (TV JOJ)

Streeper

Příběhově je to stejné jako jednička, možná že dvojka je více akčnější. Je zde stále známá záporná postava Cruela, která se nesnaží o nic jiného než o to, že chceš zabít štěňata a použít jejich kůži na všechno, co je jí milé. Naštěstí je tu jeden ze 101 dalmatinů - Flíček, který se se svým idolem Bleskem o všechno postará. ()

matthew.17

Pre mňa úžasné pokračovanie, s lepším príbehom. SPOILER: Zatiaľ čo prvý diel mal ponaučenie pre dospelých: Nikdy si nerobte zo psov kožuchy, inak vám vybuchne auto, druhý diel zdvíha deťom sebavedomie s tým, že každý či človek, alebo pes je jedinečný a hlavne pán svojho osudu. Veľké mínus tohto filmu je pre mňa animácia. Nemám rád tú najnovšiu počítačovú animáciu. Viem, že bola vydarenejšia ako v prvom filme (tak to už pri druhých filmoch býva) ale mne sa vždy viac páčila tá klasická. Nočný Londýn v prvom diely vyzeral ako ručne nakreslený, zároveň veľmi realisticky, tu ale Londýn vyzeral ako keby vo photoshope použili na nákres budovy plechovku s farbou. Naozaj sa mi to nepáčilo, ale pokračovanie to bolo veľmi dobré, 5 hviezdičiek mimo iné dávam aj preto aby sa zvýšilo hodnotenie a za to, že boli recyklované niektoré prvky z jednotky, čo prekvapivo vôbec nepôsobilo rušivo, ()

Sany33

Po veľmi úspešnom prvom diely, prichádza na scénu aj druhé pokračovanie, ktoré presne zodpovedá svoju pomenovaniu a chce sa teda zviesť na vlne perfektnej jedničky, na ktorej som mimochodom vyrastal. Ak hľadáte dalmatínov a dáke to mravné dobrodružstvo a radíte sa teda medzi nie príliš náročných divákov, ktorý nekladú na animáky dôraz, tak je táto neurážlivá rozprávočka práve pre vás. Ja som však čakal niečo plnohodnotné, niečo čoho sa mi bohužiaľ nedostalo. Celý príbeh má podobnú zápletku ako predchádzajúci animák, akurát s tým rozdielom, že je vyrozprávaný z pohľadu malého šteniatka "Fliačika" ale v podstate stále ide o fanatizmus Gruelly Devil k malým plyšovým šteniatkam. Vystúpia tu aj nové postavy ako Blesk so svojím parťákom, ktorý ako tak oživujú statický dej ktorý je ako presný copiright predchádzajúceho filmu. 35% ()

Koda

Víte, jaký je rozdíl mezi hercem a hrdinou? Hrdina může být herec, protože dokáže zahrát smrt a oblafnout zloděje, za to herec je hrdina filmů, který nosí slávu, všichni o něm ví, ale dokáže být ihned rozpoznán, protože ho znají i zloději a vědí, že si mají na něj dávat pozor. Takže nemusíte být hercem, aby jste něco dokázali, slavný můžete být tak i tak. Má to své výhody i nevýhody. Přesně o tomhle je toto volné pokračování našich chorvatských psíčků, zejména Flíčka, který tak nějak proklouzl slávou z minulého dílu a tvůrci dali přednost právě jemu a jeho oblíbenému hrdinovi Bleskovi. Je do něj tak zakoukaný, že neví, že je to jen pouze herec. Nejdřív jsem si myslel, že je Blesk nafoukaný vořech, kterému jde opravdu jen o slávu, ale potom na konci jsem zjistil, že má srdce a je velice moudrý pes. Nesmí samozřejmě chybět ani slavná trojice Horác Servác Bonifác, pardon Jesper a Cruella a tak trochu jsem očekával že se připojí i ten umělec. Co se týče tohoto filmu, tak si myslím že nadprůměrně obstál, mrzí mě, že neobsadili i Tibbse, je zde plno dobrodružství Flíčka, spoustu zvratů, přiznání. ()

Lovely.Bones

Bohužel, velký odvar prvního geniálu! Rozverné dobrodružství jednoho z původních 15 štěňat z prvního dílu pro děti. Je jednoduché o tom napsat, že to je špatné, protože to má špatnou grafiku a plive to na originál. Ale, to by mohl napsat pouze člověk, který neměl žádný přístup k zákulisním informacím obou dílů. První díl byl revoluční ve styl animace, a ve druhém díle se pokusily o animaci, které nebyla obvyklá. Ano, právě bráním Disneyho pokračování, co se to se mnou stalo ? :-) Po příběhové stránce to je (bohužel) velice průměrné. Já jsem na to asi moc hodný, ale mě to prostě přijde pořád, jako slušný animák pro děti, při kterém se nebudou bavit jenom oni. PS: Geniální překlad z Cruela de Vil na Cruella de Mon z prvního dílu je tady opomenut :-( ()