101 dalmatíncov

• Česko 101 dalmatinů (viac)
Animovaný / Komédia / Rodinný
USA, (1997–1998), 24 h 55 min (Minutáž: 23 min)

Predloha:

Dodie Smith (kniha)

Rodinný animovaný seriál z produkcie Walta Disneyho na motívy filmu Pongo a Perdita z roku 1961.  Démonická majiteľka módneho salónu Cruella DeVil už dávno stratila zdravý rozum a miesto srdca má najskôr kus chladného mramoru. Posadla ju zvrátená túžba získať kožuch z jemných kožiek šteniatok dalmatíncov. Jej návrhárka Anita Dearlyová s manželom Rogerom chovajú dalmatíncov Rogerov pes Pongo sa zamiloval do Anitinej dalmatínky Perdity a jeho vzplanutie prinieslo majiteľom - okrem niekoľko milých nepríjemností aj 15 milých šteniatok. Ďalších 84 psíkov si adoptovali. Roger a Anita odmietajú miláčikov predať a zločinná Cruella organizuje ich únosy priamo z pelechu. Pongo, Perdita a vidiecke zvierací priatelia však nedovolia Cruelle zrealizovať jej krutý plán za žiadnu cenu! (oficiálny text distribútora)

Likan7

Seriál pro nejmenší, který nemá s filmy nic společného. Největších změn se dočkala hlavně Cruella, která logicky není tak zákeřná a je naopak přihlouplá až to bolí. Prostě seriál pro děti, kdy téměř každý díl nese nějaké ponaučení pro diváky (nelži, chovej se slušně a férově atp.) 65 dílů je až až a ty poslední byly o poznání slabší. ()

Jara.Cimrman.jr

Neznám křestní jména sto a jednoho dalmatina a tak jsem celkem rád, že si příběhy vesměs vystačí s hlavní trojicí štěňat a jedním slepičákem. Z pozice dospělého si pak mohu užít jedinou vyloženě kladnou postavu a to Cruellu, která, na rozdíl od zmatené mládeže, ví přesně, co chce a její láska k moci penězům, majetku a bohatství je naprosto upřímná. Nicméně tohle je seriál pro děti, takže vždy zvítězí mladická naivita, při které se mé ratolesti neustále pochechtávají a já vlastně nechápu čemu. ()

blondboss

Taký klasický nezaujímavý animovaný seriál pre deti na motívy úspešnejších hraných predlôh. Neviem si akosi zvyknúť na takéto rýchlo kvasené seriály, ktoré sú možno ok pre deti, ale ozaj len pre tie najmenšie v rámci večerníčka, ale dospelákovi ponúknu len nudu. Samozrejme cieľové publikum to má asi rado, ale ja by som asi očakával trošku zaujímavejšie príbehy v jednotlivých častiach. 40 % ()

Koda

Musím se přiznat k jedné věci. Poprvé, když jsem byl ještě špunt, viděl jsem tenhle seriál v Turecku... myslím, že to byl rok 2008, kdy to dávali na německé Super RTL, no a mě uchvátila nejdřív ta skvělá znělka, která byla zaprvé chytlavá a za druhé v té znělce jsem hned poznal hlavní postavy tohoto seriálu, no prostě jsem zjistil, že tenhle seriál mě doslova a do písmene oslní a nechtělo se mi jít k moři jen kvůli tomu, abych viděl jeden díl z této ulítlé partičky štěňat. Po dlouhé době jsem na tento seriál zapomněl, a když už jsem chodil do 8. třídy na základce, tak na lyžáku s mamkou jsem opět viděl tenhle seriál a hned mě to v sobě ukrylo krásné vzpomínky! A co lepšího? MÁ TO ČESKÝ DABING! Tento seriál, jak jsem již zmínil jsem si doslova zamiloval a s ním i tu skvělou znělku a hlavní postavy, především Štístka. Tenhle seriál je podle mého názoru totálně praštěný. Partička 101 dalmatinů, avšak zmíním 4 hlavní - Štístko, který je dost tvrdohlavý, avšak se snaží vést skupinu, Mrně, která chce mít pravdu, chce být mírumilovná, ale někdy, když se naštve tak to je peklo, tlouštík Cvalda, kterého zajímá co bude ve 3 ráno k jídlu, či slípka Puťka zažívají veselá, vtipná až šílená dobrodružství, která určitě pobaví každého. Tráví svůj život na farmě s Anitou a Rogerem a stále něco řeší - buď se snaží překazit plány Cruelle, nebo osobní psí problémy, třeba, když chtěl být Štístko sám, nebo hledali způsob, jak získat jídlo, když nestihli přijít na oběd, nebo když Štístko dostal strach z očkování atd. Do toho jsou štěňata i kadeti takové vojenské jednotky, no prostě spoustu příběhů, zvratů, vtipů, smutných momentů, myslím si, že u tohoto seriálu jsem též položil krásné dětství a můj dospělý život mu bude stále zásobovat krmivo. Třeba se dočkáme i pokračování... i když to je opravdu malá pravděpodobnost. Škoda! PS: Do teď neznám odpověď, proč Štístko má modré oči. Jako jo, je to hodně zajímavé a preferuji to, ale stejně. Další věc, kterou bych tu chtěl zmínit... pamatuji si den, kdy jsem se díval na stránky České televize a tam jeden divák kritizoval přesně tento seriál. Údajně byl tento seriál sprostý a nemravný a nedoporučoval to dětem. Já teda osobně jsem N E V I D Ě L v tomto seriálu nic sprostého... NO.... i když ano, pamatuji si, jak jednou řekl Štístko, idiot (díl, kdy byl Štístko zraněný), nebo možná i: "debilní" v jednom díle. Ale pojďme se podívat na dnešní děti. Kolik sprostých slov uslyší od YouTuberů denně, takže nechápu, proč by se nemohlo objevit i v tomto seriálu, že? ()

fiLLthe3DD

V poslední době mívám tendence vracet se do dětství - a po Rychlé rotě, Kačeřích příbězích a Malé mořské víle přišla řada i na dalmatiny... Kdysi jsem tento seriál nemusel ze dvou důvodů - animace na mne působila odpudivým dojmem a díky své nedochvilnosti jsem vždy prošvihl party s Cruellou, díky čemuž jsem usoudil, že zas tolik "jí" v seriálu nebude a od sledování upustil... Nyní je situace přesně opačná - animace mi přijde zajímavá a lehce neotřelá a díky Googlu se nebylo těžké dopátrat, jak je to vlastně s tou Cruellinou účástí... A měl jsem to já v dětství pech! Cruella je součástí takřka každé epizody, problém spočívá v tom, že některé díly mají buď jeden celistvý příběh a nebo naopak dva "mini" příběhy (v takovém případě je pak výskyt této ženštiny vždy součástí jen jednoho partu)... A Cruella je sakra skvělá, energická a hláškující záporačka! Navíc se oproti filmům dočkala i jistého druhu "polidštění" (tentokrát už nechce štěnata stáhnout z kůže, jde jí jen o to, jak někoho okrást, podvést či něco získat - prostě je z ní jen chamtivá, pozemků a pěnez chtivá bába, nikoliv vražedkyně malých štěnátek :)... A pak jsou tu dalmatini, jejichž party mě nebavily už tenkrát a nyní už tuplem ne :D ()

• V čase premiérového vysielania seriálu na Slovenskej TV JOJ televízia vyhlásila súťaž o to, kto najlepšie nakreslí hlavných hrdinov seriálu, víťaz sa mohol pozrieť do ateliérov televízie. (matthew.17)
  • Hoci sa dej oboch animovaných aj hraných filmov odohráva v Londýne a na anglickom vidieku, v seriáli je dej presunutý do Ameriky. (matthew.17)
  • Většina názvů epizod je založena na slovních hříčkách týkajících se psů. (LUKICKK)