Film Cruella sa odohráva a je zasadený do Londýna sedemdesiatych rokoch minulého storočia do prostredia punkovej a spoločenskej revolúcie kde sledujeme mladú Estell, šikovné, talentované a kreatívne mladé dievča, ktoré je za každú cenu odhodlané stať sa svetoznámou svojím dokonalým štýlom a nekonvenčným dizajnom. Este sa na ceste za splnením svojho sna spriatelí a spojí s dvojicou mladých zlodejíčkov, ktorí vedia oceniť jej chuť na škandály a neplechu a spoločne si budujú svoje miesto a život v londýnskych uliciach. Jedného dňa Estell a jej výnimočný vkus  a štýl pre módu upútajú pozorné oko barónky „von Hellman“, módnej legendy a ikony, neskutočne a zničujúco elegantnej ženy v hereckom podaní dvojnásobnej držiteľky ceny Oscar® Emmy Thompson. Ich následný vzťah však uvádza do pohybu kolobeh udalostí a odhalení, ktoré spôsobia, že Estell postupne prijme a akceptuje svoju skazenú odvrátenú stránku a postupne sa premieňa na drsnou, zlú a pomstychtivú Cruellu. (CinemArt SK)

BoPo

Disney si nechal šáhnout na jednu zo svojich klasík a przniteľom nechal celkom voľnú ruku. Ešteže tak. Nedočkali sme sa nejakého moderného remaku, ktorý len kopíruje starý príbeh a pridáva nové ksichty. Dostali sme prerábku plnú kvalitného vizuálu, kvalitnej hudby a zaujímavé využite pôvodného príbehu, ktorý pretavili v mix všetkého možného, nemožného. Bohužiaľ zápletka je vo výsledku stále veľmi banálna, čo našťastie úspešne maskuje skvelo pôsobiaca Emma Stone. Minutáž bola prepálená, ale nudiť sa rozhodne nestihnete. Disney ukázal, že dokáže byť odvážny, že dokáže za každú cenu nevsádzať na istotu. Vystihnúť Cruellu jedným slovom? Zaujímavá. Na záver oceňujem detskú verziu "Emmy", s ktorou mi bolo ľúto sa lúčiť. ()

GeusX

Zajímavá, dlouhá a poutavě udělaná černá komedie, ale ne zas tak, že byste se u ní smíchy váleli po zemi - ale holt nějaká žánrová škatulka se vymyslet musí. Pustil jsem si film bez nějakého kontextu, aniž bych tak nějak tušil o čem to bude a pořád jsem si říkal, že ten black&white modní účes jsem někde viděl... a ona je Cruella postava ze 101 dalmatinů :-) 80%  (viděl jsem: 1x cz) ()

Lacike

Divný mišmaš. Tak prvú hodinku to dosť pripomínalo film Devil Wears Prada, ale v príliš rozťahanom prevedení, takže ma to tiež dvakrát nebavilo. No a po hodinke sa to utrhne z reťaze a začne to pripomínať rozvernejšiu Disneovskú verziu Jokera. Proste filmy, ktoré ma nebavili, takže ani ich kopírka ma nebavila. Emmu Stone dlhodobo nemusím, aj keď uznávam, že je dobrá herečka. Ani tu sa mi nepáčila. K tomu to má neskutočne prehnanú stopáž a tempo sa miestami dosť vlečie. Jednu hviezdičku dávam za veľkolepú výpravu. Vidno, že ten film bol sakra drahý. Druhú hviezdičku dávam za Paula Walter Hausera, ktorý si tu znova strihol dokonale vtipnú postavičku. Neviem komu je tento film určený. Ja to nie som, ale nejaký spokojný magor sa určite nájde. ()

Chermy

Je to smutné, docela jsem se po ukázkách těšil a i předchozí film Craiga Gillespie (Já, Tonya) mě mile překvapil. Cruella ale bohužel selhává úplně ve všem. Ani krásné kamerové nálety, perfektní masky a kostýmy, výprava, či skvěle obsazení herci, nedokáží zakrýt fakt, že ten film je strašně hloupý a šíleně nudný! Měl jsem velké obtíže film dokoukat... a hloupost jednotlivých zvratů mě tak o to více mlátila do očí. I samotná proměna ve "zlou", ke které došlo v posteli lusknutím prstů podtrhuje marnost scénáře, který si prostě neví rady s faktem, že by si obecenstvo mělo oblíbit maniakálního psychopata, který touží po kůži štěňátek... Takže hned v úvodu jsou nám dalmatini představení jako krvelačná digitální monstra.... a takhle neohrabaně a hloupě se scénář vypořádává s každou "komplikací"... Neumím si představit, že to je pro děti, ty se u toho ukoušou nudou ještě víc... Já vlastně vůbec nevím pro koho ten film má být... ()

Marcos22

Cruella je snímek o zrodu jedné z nejznámějších záporných disneyovských postav, Cruelly de Vil ze světa 101 dalmatinů. Film působí lehce nesourodě, jelikož první půlhodina, mapující nejvýznamnější události v životě dvanáctileté Cruellky, je čiště dramatická a pocitově má nejblíže ke Zlodějce knih. Následuje střih do věku jejích dvaadvaceti let a ze snímku se okamžitě stává krimi-komedie, ve stylu komba Birds of PreyĎábel nosí Pradu. Celý scénář snímku působí tak, že byl psán původně právě pro postavu Harley Quinn z Birds of Prey (schizofrenie, traumata z dětství, krádeže), a když nebyl využit, tak se akorát upravil a přepsal pro účely Cruelly. Tím se v mých očích stává naprosto nevěrohodným a mám velký problém s přijetím této verze „zlé“ Cruelly, která ve své podstatě vůbec zlá není, pouze lehce sociopatická. A s její známější krvelačnou verzí, dychtící po dalmatiním kožíšku, ji takřka nic nespojuje. Z filmu bych tak vyzdvihl především feeling 70. let, vynikající kostýmy a prvotřídní dobový soundtrack, to je však hodně málo na to, abych pomýšlel, že si jej někdy v budoucnu opětovně pustím. Něco mezi dvěma a třemi hvězdami. A jelikož mě nenapadá nic, čím bych se mohl přiklonit k vyššímu ohodnocení, dávám hvězdy dvě. 😕 (26.06.2021) ()

corpsy

Najnedisneovskejšia disneyovka za posledných 30 rokov a pre mňa jedno za najväčších prekvapení roku 2021. Konečne sa štúdio odhodlalo po inom, ako cukrlandovom poňatí, pričom vo filme takmer niet svetlých farieb. Skvelé. Skvelé sú nielen triky a výprava, ale hlavne herecké výkony, v ktorých predstavitelia síce hrajú bizarné postavičky, ale neprehrávajú. Šikovný film, ktorý sa však predsa len v posledných záberoch medzi titulkami nemohol odpustiť politicky korektný prístup. Ale taká je doba. Veľmi silné 4 stars. ()

sidzej

Výborná disneyovka ktorá bavila počas celej stopáže. Skvelé herecké výkony oboch hlavných herečiek s rovnakým menom- Emma, pevne verím že oscarové kostýmy ktoré skrátka vyrážali dych a vôbec celé ladenie filmu do prostredia módnych ikôn a trendov ma podobne ako hlavnú postavu nejak podvedome fascinuje a vlastne tento film vnímam ako nepriznané pokračovanie Diabol nosí Pradu lebo 80% deja sa nesie v podobnom duchu. A som za to vďačný. Psychologicky v niektorých pasážach (fontána) to zase pripomína Jokera a berie z neho to najlepšie. Zas a znova ma fascinuje digitálne omladzovanie hercov a celý tento výpravný kolos som si do sýtosti užil. Chýbal tomu už len 3D formát. Už teraz sa neviem dočkať pokračovania. ()

berny2468

Můj první letošní film v kině a musím říct, že zklamaný vůbec nejsem. Šel jsem především na snímek kvůli Emmě Stone, ale výsledek překvapil. Obsazení bylo ve výsledku ještě lepší než jsem čekal, především Richard Jewell hodně potěšil. A Emma Thompson zvládla hlavní záporačku úplně famózně. Přesto hlavním plusem filmu je skvělý soundtrack (rockové 60’ a 70’ léta ja prostě miluju). Scénaristicky film už tak originální není. Zápletka je vcelku tuctová, ale natočeno je to (na Disney) dosti nekonvenčně. Londýn své doby se povedlo vystihnout skvěle i jejo atmosféra. Obzvláště módní souboj mezi Cruellou a Emmou Thompson je skvělý a nápaditý. Cruella je film, který je vtipný a i přes svou délku (na rodinný film od Disneyho delší než je zvykem) stejně nenudí. Hlavní postava není (po vzoru Jokera) typickou kladnou postavou, která je do morku kosti hodná a ctnostná, ale přesto jí fandíte i tak. I když ve výsledku by spíše bylo přesnější přirovnání k Deadpoolovi než-li k Jokera. S tím má Cruella společného hlavně skvěle využitý soundtrack. Je to sice jednohubka, ovšem jednohubka která zabaví nadočekávání a nenudí. Hodně slušných 75%. ()

Marsik

Kino Evald Praha - Upoutávka mě nenavnadila, ba spíš odrazovala. Ale co bych pro mou ženu neudělal, tak jsme zašli svátečně do kina. A hle...skvělý film se vtahující atmosférou, výbornou hudbou a bravurně hrajícími Emmami. Prostě 2-hodinová jízda, která nenudí. 80% (J) ()

Lukrecie

3,5* je to dobrý film, užila jsem si jej,  ale nevěřila jsem mu na 4*. Očekávala jsem více, něco tam za mě nefungovalo, ale neumím prostě přesně říci, co. Hodnotím celkový dojem. Asi nejspíš jsem Emmě, ač ji mám moc ráda, tu slečnu "Kruťákovou" úplně nevěřila a vyprávění příběhu také nebylo  zcela přesvědčivé. Dle mého fajn oddychovka, která neurazí, ale ani nenadchne. ()

ArsenalEagle

Cruella není jen další antihrdinkou, se kterými se poslední dobou utrhl pytel. Jde totiž o výborně zahrané melodrama jedné rozpolcené duše balancující mezi dobrem a zlem. Přemýšlel jsem, zda by téhle černobílé ďáblici seděl Rkový rating, po traileru mi bylo líto, že nebude, každopádně nakonec Cruella funguje dobře i jako Disney pohádka. Emma Stone odvedla vynikající práci a vdechla život jedné z nejméně sympatických zlounů, co si z dětství pamatuji (byť jen jejímu mladšímu a né tak magorskýmu já) a dvacítku ještě pár let bude moct hrát. Pochválil bych také hudbu, a tempo, protože ani přes více jak dvouhodinovou stopáž film nenudí. Výborně zpracovaný a parádně atmosférický origin, spokojenost. ()

SonGokussj

Koukat sám, párkrát se usměji. Koukal však ve dvoučlenné skupině, takže jsme se nasmáli nad těmi absurditami do hallelluya :-) Film stvořený na základě pokračování. Not good, not bad. Dalmakiller 70 % ()

zipper111

Je to taková jednohubka, od které jsem nic moc nečekal. Emma Stone je v pohodě a hraje si to svoje, stejně jako vždycky, kdo mě ale dostal byla Emma Thompson. Ta si užívá každou vteřinu na plátně, a že jich nemá málo. Baronku hraje dokonale a pokud na tomhle filmu něco stojí k vyzvednutí, je to právě ona. 3,5* ()

Makky

Veľmi svižná a dobre odsýpajúca blbina, ktorá ma jedinú ambíciu, zabaviť diváka. Podarilo sa na maximum a prekvapivo práve u tohto snímku, ktorému som vopred vôbec neveril. Emma Stone si ide koncert a skvele jej sekundujú aj ostatní. Niektoré infantilnosti boli prinajmenšom úsmevné, je to však typické pre hrané Disneyovky. Vo filme dominuje skvelý soundtrack a za zmienku stoja jednoznačne aj ohromné kostýmy... áno, kostýmy! ()

suicide

Je potřeba mít Kingamana v týmu. Pak se vše podaří.  Film by byl za 4 hvězdy, skvělý prequel ke staré známé postavě, ale stylem, který ukáže, že nic není jenom černé nebo bílé. Ale ani šedé. Kromě vlasů samozřejmě. Ale i ty mohou být zrzavé. Patou hvězdu dávám za skvělý výběr hudby, v pravdě až tarantinovsky stylový, který dokonale podtrhuje atmosféru. ()

slord

Páči sa mi, že Disney konečne išiel inou cestou a nenatočil len hranú verziu svojich animákov, ale zameral sa na origin známej zápornej postavy. Herecké obsadenie je trefa do čierneho a obe Emmy si to dávajú veľmi dobre a soundtrack bol tiež dosť fajn. Aj keď som sa nenudil, tak ten film ma už ničím moc nezaujal. Celková zápletka mi prišla taká nezaujímavá a napriek tomu, že hlavná postava je trošku psychopatka, tak neverím, že by sa z nej mohla stať tá slávna mrcha. Štýlový film, ktorý sa dá v pohode kuknúť, avšak po jeho pozretí nebudete až tak odvarení, ale ani veľmi sklamaní. 6/10 ()

Remedy

Rodinné drama, thriller, heist, komedie a taky trochu akčňák. Craig Gillespie namíchal obdivuhodnou žánrovou paletu, které společně s božskou Emmou Stone kraluje vybroušený audiovizuální styl. Je to takový ten „juicy“ film, kde už od expozice víte, že si budete vychutnávat v podstatě každý záběr. A nemohl jsem si nevšimnout, že na produkci Disneyho mi to místy přišlo až moc kruté a zlé, což bylo samozřejmě jedině ku prospěchu. Zkrátka to není žádná předvídatelná disneyovka, protože takhle sympatický a cool origin jedné ikonické (ne)záporačky se moc často nevidí. [75%] ()

kajas

O ději filmu jsem dopředu nevěděla prakticky nic a byla jsem velmi mile překvapená stylovou podívanou a mixem Olivera Twista (malí sirotci na hraně zákona), Dannyho parťáků (plánování rafinovaných loupeží) a Ďábel nosí Pradu (nesmělá asistentka dostává sodu od velké šéfky). Přidejte prima retro atmosféru 70. let, tematickou hudbu a dvě skvělé Emmy. Větší vadou na kráse pro mě ale byla přestřelená stopáž (dvě hodiny a deset minut se ospravedlnit vážně nedá) a s ní související překombinovanost poslední třetiny. Přesto jsem hodně spokojená a jsem přesvědčená, že na velkém plátně to celé vypadá ještě líp než na obrazovce televize :) ()

Návrat Cruelly je potvrzen

Návrat Cruelly je potvrzen

14.08.2021

Na přelomu letošního května a června vstoupil do kin hraný spin-off 101 dalmatinů s názvem Cruella a prakticky už pár dnů po premiéře se začalo mluvit o přípravách pokračování. Studio Disney mělo v… (viac)

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

28.06.2021

Pokračování Cruelly už je na cestě

Pokračování Cruelly už je na cestě

06.06.2021

Studio Disney v poslední době rozhodně neotálí. Nová Cruella, jež vypráví o zrodu excentrické záporačky ze 101 dalmatinů, se totiž pomalu ještě ani nestihla ohřát v kinech ani na streamovací službě,… (viac)