Film Cruella sa odohráva a je zasadený do Londýna sedemdesiatych rokoch minulého storočia do prostredia punkovej a spoločenskej revolúcie kde sledujeme mladú Estell, šikovné, talentované a kreatívne mladé dievča, ktoré je za každú cenu odhodlané stať sa svetoznámou svojím dokonalým štýlom a nekonvenčným dizajnom. Este sa na ceste za splnením svojho sna spriatelí a spojí s dvojicou mladých zlodejíčkov, ktorí vedia oceniť jej chuť na škandály a neplechu a spoločne si budujú svoje miesto a život v londýnskych uliciach. Jedného dňa Estell a jej výnimočný vkus  a štýl pre módu upútajú pozorné oko barónky „von Hellman“, módnej legendy a ikony, neskutočne a zničujúco elegantnej ženy v hereckom podaní dvojnásobnej držiteľky ceny Oscar® Emmy Thompson. Ich následný vzťah však uvádza do pohybu kolobeh udalostí a odhalení, ktoré spôsobia, že Estell postupne prijme a akceptuje svoju skazenú odvrátenú stránku a postupne sa premieňa na drsnou, zlú a pomstychtivú Cruellu. (CinemArt SK)

Happens

Nebylo to vůbec špatně uchopené, i ta komiksová stylizace, chvílemi jsem si přál, aby to režíroval Tim Burton, ale to by tam nebyla Stone, ale Bonham Carter (a Johnny Depp). Stone byla famózní v podstatě antihero, co bojuje proti ještě většímu zlu - tady ten paradox dostává nový rozměr (SPOILER!) - svojí matce. Komické na tom bylo i to, jak dalmatiny byli zlí, nikoliv oběti prostoduchého plánu na geniální kabát, ale doslova vrazi. ()

Arsenal83

Už len referencia na 101 dalmatíncov mi dala znať, že to bude nejaký nepodarok. Nemýlil som sa. Niekto tvrdí, že možno deti do 12 rokov sa zabavia. Podľa mňa sa na tom nezabaví široké spektrum divákov, film je pozérsky a nudný. Jediným pozitívom je tu dobre vybraná moderná hudba, ktorá dáva tomu tempo a štýl. Ale celkov príbehovo nezaujímavé a najvtipnejší tu má byť akože nejaký transvestita, čo je už novodobý trápny trend. ()

Chrustyn

Na první pohled zbytečný prequel disneyovské klasiky 101 dalmatinů, ale díky šikovnosti režiséra Craig Gillespie (který režijní talent předvedl už v Já, Tonya) se jedná o jedno z největších překvapení, které jsem za poslední dobu viděl a udivuje mě, že Disney kývnul na tuhle formu, která nemá moc šancí zaujmout mladší publikum. Ve 140 minutách režisér rozjíždí svižný snímek, který je někde mezi Ďábel nosí Pradu, kriminálního heistu a filmu o pomstě. Herecky bezchybné, režijně svižné a originální a milovníci módy zažijí orgasmy při pohledu na všechny ty bezchybné róby (Oskar za kostýmy je snad jistý). Nenechte se odradit délkou ani na první pohled nezajímavou postavou. Tohle ztvárnění se opravdu povedlo a v rámci disneyovské produkce se jedná o odvážný a svěží film. ()

Marze

Stoneova stale strida obleky, vlastne cele obsazeni, s viditelnym punkrockovym vlivem. Film dela co muze, aby byl zabavny a legracni. Reziser Craig Gillespie ma velky smysl pro naladu. Napada me trefne slovo elegantni. ()

marhoul

Takový exoftalmus endokrinologům holdujícím kinematografii musí přivodit po celou dobu projekce cukání rukou k předpisu tyreostatik, ale jinak vydařené, stylové retro, s perfektní hudbou, výpravou, humorné, svižné, fajn zábava na sobotní večer. Emmy se v tom našly skvěle. ()

classic

Cruella” de Vil(ová) si bohužiaľ odo mňa vôbec nezaslúži priemerné hodnotenie ani troch hviezdičiek, pričom tomu nepomôžu ani obzvlášť "veľké a uhrančivé oči," pôvabnej americkej herečky, ďalej držiteľky nielen cenného Zlatého Glóbusa, ale aj pomerne viacej "prestížnejšieho" Oscara, čiže vážené dámy a vážení páni, dovoľte mi vám následne predstaviť - nádejnú a charizmatickú EMMU STONEOVÚ... , ktorá by si ale mala do budúcna vyberať trochu lepšie úlohy. Až sa pomaly ani nechce veriť tomu, že jeden zo scenáristov súčasne tiež napísal i zaujímavú Favoritku, pretože konkrétne táto pestrá zmes "filmových spisovateľov" navarila typický hollywoodsky guláš, ktorý môže niekomu (za)chutiť väčšmi, inému oveľa menej, alebo trebárs ďalšieho iba (poriadne) rozbolí brucho, keďže najskôr má len rozporuplné pocity, za čo je zodpovedný najmä vskutku ozaj chabý scenár, a až následne potom i režisér Craig Gillespie, ktorý sa aspoň snažil tieto nedostatky "(vy)kompenzovať" inými vychytávkami... Napríklad doslova do filmu napchal množstvo dobových pesničiek, až to skrátka má dosť - rušivý charakter, čo v podstate neveští nič dobrého, a to ani nehovoriac o tých digitálnych dalmatíncov. Žiadna mimoriadna udalosť sa určite nekoná, maximálne sa koná opätovný zlepenec, na aké si musíme asi začať zvykať, však, a či ani napokon nie, veď predsa nás nikto do nich nijako nenúti, že nám práve teraz nedrží nôž pri krku ? Mať obidve Emmy pred kamerou = výhra ? ()

VenDulin85

Bylo nebylo. Prodejci šicích strojů třeli bídu s nouzí a zoufale přemýšleli, jak zvýšit prodej*. A tu jim zcela náhle svitl Disney a začala velkolepá, módně hudební, lehce madly show, která kupodivu nebyla tak dlouhá, jak se při pohledu na stopáž zdálo. Očekávání jsem neměla žádná, jen jsem přemýšlela, kdo je cílovka, když je tu opět 12+ a koho nadchnou digi dalmatini. Takže se uchýlím k spolehlivému bodu, hereckým výkonům, které neměly chybu, kam až mé oko dohlédlo. Když vidíte herce, kteří odvedou kvalitně svoji práci, byť je příběh jakýkoli, musíte jim tleskat. Interiéry, exteriéry, ♥ Londýn ♥ taktéž na výbornou. A recenzentům, kteří píší o předvídavosti děje bych doporučila, aby svým talentem nemrhali zde, ale šli raději pomoct meteorologům hádat počasí. Suma sumárum to vidím na něco mezi 3 a 4, dnes se přikloním k vyššímu hodnocení, protože ve mně ještě rezonuje soundtrack. *Tímto místopřísežně prohlašuji, že svoji ďábelsky rychlou mašinu jsem si pořídila ještě před zhlédnutím tohoto filmu, na sklonku úžasného roku 2020. Spřátelujeme se pomalu, bo respekt. ()

Stanislaus

Cruella coby disneyovská verze Jokera si na rozdíl od předchozích hraných předělávek od Disneyho razí svou vlastní cestu a vypráví šibalsky až zlomyslně úsměvným způsobem o původu dé-mon-ické milovnice černobílých puntíků. Líbilo se mi, jak se tvůrcům podařilo zakomponovat různé motivy, které se později objevily v dalmatinském sequelu (nejvíce mě pobavili Roger s Anitou). Z audiovizuálního hlediska jde o okázalou podívanou se slušným soundtrackem a plejádou přenádherných kostýmů - snad jen místy až příliš umělé efekty (psů) kazily tak trochu dojem. Emma Stone je sympaťačka, humorně jí přihrávali Joel Fry a Paul Walter Hauser, a celé to výtečně zastřešovala chladně elegantní Emma Thompson. Dějové plot twisty jsou veskrz předvídatelné, ale co už - v kině jsem se bavil a užíval jsem si naplno černobílou honbu za pomstou. ()

BMW12

Cruella je asi nejpříjemnějším překvapením roku 2021. Já totiž nevěřil, že toto dopadne dobře, ale po zhlédnutí musím říci, že příběh je suprový a především Emma Stone v roli Cruelly opravdu válí. Je to velmi dobře natočeno a film se mi velice líbil. ()

rikitiki

Kdyby si film udržel drzý náboj začátku po celou dobu, byla by to bomba. Tenhle však má silné a zábavné momenty jen občas. K nim rozhodně patří Cruellin módní souboj s baronkou nebo její marné prosazování se při práci v módním domě – s vítěznou pointou. Pak ale přechází i četné až příliš těžké momety a s psychickou náloží se nedovedou vypořádat s nadhledem. Je čím dál víc zřejmé, že většina postav je do děje jen nastrčená, aby v určitou chvíli vykonala čin, který popostrčí děj, a jinak nejsou vůbec důležité či jakkoliv psychologicky prokreslené. Někdy tyhle panákovité postavy jednají i v rozporu s logikou či svými vlastními záměry. SHRNUTÍ: Chtělo to aspoň límeček z pravého dalmatina, když už ne celý kabát. ()

Deschain

Pekné eye candy. Všetky veci týkajúce sa módy ma veľmi bavili (jarná kolekcia, ó, áno). A moje vlastné spomienky vyvolala časť s Liberty London, kde som pred pár rokmi náhodne stretla Unu Stubbs zo Sherlocka, ktorá sa na mňa usmiala, hah. Ja som nemala nejaké problémy s tým, že niekto ide rehabilitovať mega záporáčku, 101D pre mňa nikdy nebola nejaká milovaná látka, takže som to nebrala ako heresy. Potešila ma aj hudba, Emma T. je naozaj diabolská, John McCrea je super a lepší anglický komorník ako Mark Strong asi nejestvuje. Keby som nedala 3* Mortal Kombat, dám tomuto, ale toto bolo o dosť lepšie, takže 4*. A tých 134 minút ubehlo fakt rýchlo. Ak bude pokračovanie, rada si ho pozriem. (Lumiere - 6.6.2021) ()

TheEvilTwin

Cruella je za mnou a dopadla přesně tak, jak jsem čekal. Na dětskou pohádku je to místy až moc dospělé, a tudíž pro děti nezáživné, na dospělý film je to místy zase až moc přihlouplé a neseriózní. Výsledek je něco mezi a určitě to není špatné, jen Cruella prostě neví, čím chce být, a to ve finále degraduje film o něco níže. Hudba se bude líbit (ikdyž mě osobně přišla až moc muzikálová), extravagantní šaty a kompetice dvou návrhářek byla ve výsledku celkem zábavná podívaná (ikdyž jsem byl původně skeptický), celý film jede v komediální notě (ikdyž bohužel žádný humor či scéna nejsou nijak výrazné, kde bych se smál či si jej do budoucna pamatoval) a Emma Stone je v roli výborná. Po skončení filmu tedy nemám vyloženě negativní pocity, nicméně bohužel ani žádné výraznější pozitivní a přijde mi, že byl film možná trochu moc dlouhý a takový mdlý a nijaký na to, abych si jej pamatoval i po týdnu. Na obstojnou zábavu na večer ale nejspíš postačí. ()

hansel97

Brutálně dobré, brutálně vyšinuté a stylové. Skvělé backstory a jeden z nejlepších výkonů Emmy Stone, které asi od dětského filmu je hodně daleko, ale značí dobrý posun Disneyho novým směrem. ()

Othello

Je to o dost lepší než jsem čekal. Je to víc glamour film než Disney film, kostýmy jsou fantastické, Emma Stone je můj kryptonit a do dobrých dvou třetin to má slušný tempo. Pak je tam ale všechno ostatní. Cruella nemá moc důvodů k obhajobě toho, že to není animovaný film. Herci hrajou jako v animáku i vnitřní logika filmu je jak v animáku: všichni mají nekonečně energie, nespí, za noc a nepozorovaně udělají věci, na kterých normálně pracují týmy lidí celé týdny a měsíce, na všechno mají protagonisté blank check, není tam kauzalita a ve světě se neodehrává nic, pokud to není v dané scéně. Prostředí jsou pa z větší části stejně CGI a kamera v nich poletuje nehledě na fyzické překážky. A kdykoli mé oko popatřilo na digitální psy, regulérně se mi natáhlo. Nejvíc mě ale zarazilo, proč ten film vypráví prakticky o boji proti Cruelle, která měla být hlavní postavou. Emma Stone tady hraje obvyklou trochu šiblou juvenilní holku s tragickou minulostí, zatímco Emma Thompson, její nemesis, má veškeré parametry klasické Cruelly. Ta postava byla přeci vždycky výlohou cynického estabilismentu, zatímco tady, kurva co?, z ní vytvářejí salónní anarchistku stojící v nějakém odporu proti systému. Proč teda Disney láká na film s klasickou záporačkou v hlavní roli, když z ní neponechá v té postavě vůbec ale vůbec nic a naopak naservíruje ten nejošlapanější, nejotravnější příběh s rodinným twistem bez mikroskopické špetky morální ambivalence? Řečnická otázka. Já vím, že protože Disney. Disney, který si může koupit práva na libovolné songy od Rolling Stones přes Ninu Simone po Stoogies a pak je bez ladu a citu solit jeden po druhém do monstrózního originu za 100-200M určeném pro tween publikum z bohatých amerických předměstí. Šmarja sem se zas nasral. ()

Necrotongue

Cruella je na rozdíl od Stovek dalmatinů snímkem s výrazně temnější atmosférou a mohlo by to být ještě lepší, kdyby nad filmem nerozprostřela svá mocná křídla společnost Disney, kterou zrovna dvakrát nemusím (stejně jako KGB, CIA, a cenzory, kteří dohlíží nad politickou korektností). I tak jsem byl ale mocně překvapen tím, jak mě film po celou dobu bavil. Emma Stone hrála výborně, Emmě Thompson sedla její záporačka perfektně a ostatní už tady fungovali jen jako kvalitní podpora, protože si obě výše zmíněné Emmy ukradly snímek pro sebe. Tohle mě fakt bavilo. ()

luka4615

Stylový a vizuálně podmanivý origin, který umně balancuje mezi žánry, přičemž se ještě navíc může pochlubit brilantní Emmou Stone. Tak zhruba nějak takto bych v pár slovech popsal snímek Cruella, jehož režisér, Craig Gillespie, nám po celou dobu stopáže ukazuje jeden skvělý audiovizuální nápad za druhým. Jeho vize Londýna sedmdesátých let má zkrátka něco do sebe, což v kombinaci s vybroušenými hereckými výkony, soundtrackem a vtahujícím příběhem činí z tohoto snímku jedno z největších překvapení roku. Jen škoda té přepálené stopáže, u níž jsem měl nejednou pocit, že se tvůrcům tak nějak nedaří pokračovat v nastaveném tempu. Avšak i navzdory tomuto neduhu se jedná o vskutku vydařený snímek, který byste určitě neměli minout. Emma Stone v šíleném černobílém módu je prostě něco, co nutně potřebujete vidět! (Viděno v kině CineStar Čtyři Dvory České Budějovice) „The thing is, I was born brilliant, born bad, and a little bit mad. I'm Cruella.“ ()

mm13

Škoda, že to Gillespie asi nemohol tak celkom podľa seba. A ešte väčšia škoda nadužívania vybraných piesní; je ich veľa a častokrát hrajú dlhšie, než by sa žiadalo. Nehovoriac a dvoch či troch momentoch, kedy boli vybrané príliš prvoplánovo. Inak fajn, duo Emma & Emma bez konkurencie, minimálne pre ne to stojí za to... a možno aj za opakovačku! ()

RelaxMan

Ale jó, proč ne. Sice film nenabízí nic nového, ale na druhou stranu se divák i přes dlouhou stopáž moc nenudí. Je to jako by se Harley Quinn teleportovala do filmů Ďábel nosí Pradu a 101 dalmatinů. Film je spíš takový lepší průměr. Hlavním plusem je dobré obsazení a výborný soundtrack, který je poskládaný z provářených hitů. ()

Návrat Cruelly je potvrzen

Návrat Cruelly je potvrzen

14.08.2021

Na přelomu letošního května a června vstoupil do kin hraný spin-off 101 dalmatinů s názvem Cruella a prakticky už pár dnů po premiéře se začalo mluvit o přípravách pokračování. Studio Disney mělo v… (viac)

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

28.06.2021

Pokračování Cruelly už je na cestě

Pokračování Cruelly už je na cestě

06.06.2021

Studio Disney v poslední době rozhodně neotálí. Nová Cruella, jež vypráví o zrodu excentrické záporačky ze 101 dalmatinů, se totiž pomalu ještě ani nestihla ohřát v kinech ani na streamovací službě,… (viac)