Film Cruella sa odohráva a je zasadený do Londýna sedemdesiatych rokoch minulého storočia do prostredia punkovej a spoločenskej revolúcie kde sledujeme mladú Estell, šikovné, talentované a kreatívne mladé dievča, ktoré je za každú cenu odhodlané stať sa svetoznámou svojím dokonalým štýlom a nekonvenčným dizajnom. Este sa na ceste za splnením svojho sna spriatelí a spojí s dvojicou mladých zlodejíčkov, ktorí vedia oceniť jej chuť na škandály a neplechu a spoločne si budujú svoje miesto a život v londýnskych uliciach. Jedného dňa Estell a jej výnimočný vkus  a štýl pre módu upútajú pozorné oko barónky „von Hellman“, módnej legendy a ikony, neskutočne a zničujúco elegantnej ženy v hereckom podaní dvojnásobnej držiteľky ceny Oscar® Emmy Thompson. Ich následný vzťah však uvádza do pohybu kolobeh udalostí a odhalení, ktoré spôsobia, že Estell postupne prijme a akceptuje svoju skazenú odvrátenú stránku a postupne sa premieňa na drsnou, zlú a pomstychtivú Cruellu. (CinemArt SK)

Mukade

Muži sú tu opakovane zobrazovaní laaajk ffakin mmorons xD (čakal som že režisérom alebo scenáristom bude žena, ale prekvapivo nie a režisér zdá sa nie je ani gay, aspoň som nevygúglil) ......................... Za posolstvo filmu znižujem o 1-2** ()

bigmatko

prvý film po pol ročnej kinovej pauze a musím vyjadriť celkom spokojnosť napriek pomerne vlažnej tématike okolo postavy, ktorá nepatrí práve medzi top Disney zostavy ale v samostatnom príbehu sa prejavila ako pomerne slušná narušená osobnosť. Keby to zobral do rúk Tim Burton tak by z toho mohlo byť aj dobre uletené temné divadlo. oceňujem aj retro štýl s dobrou muzikou. ()

pencho

Další film který se snaží vnést trošku rovnosti do patriarchálního Hollywoodu úplně špatným způsobem, který stejně bude obdivován každým druhým za to že do hlavní role dosadil ženu, kterou se snažil udělat tak mocnou a nezávislou až z ní udělal nesnesitelného malého fracka. Tento film by byl v celku stejně špatný jako mnoho současných povrchních filmů Emmy Thompson, kdyby zde nebyl ten zajímavý aspekt mody, tedy umění, který většinou není součástí tohoto typu filmu. Avšak ten přebíjí vše ostatní, co by bylo za normálních okolností naprosto nesnesitelné. Zaprvé je vidět že je to Hollywoodský film, který se snaží kopírovat britskou kulturu, ale po dosazení dvou britských herců kteří už hrají prakticky jen v amerických adaptacích anglie a po nesnesitelném přízvuku Emmy Stone tuto směšnou adaptaci dozajista mnozí odhalí. Za druhé mi přijde naprosto nesnesitelná nabubřelost, 1D vykreslení postav, které jsou navíc považovány za génie za to že udělají šaty o trošku delší než by bylo normální. Hlavní postava je je ze začátku otravná poté relativně snesitelná a ke konci kdy se promění v "Cruellu" naprosto odporná a sebestředná, i přesto že by toto mělo inspirovat nadějné mladé dívky či co je záměr tohoto filmu. ()

alisek87

Skvělé obsazení, luxusní soundtrack a pribeh, ktery nenudi. Trochu jsem se obavala, jak to bude s bristkym prizvukem u Emmy Stony, ale po chvilce si clovek zvyknul a zacal ji ho pak i verit. Opravdu super origin story, akorat tedy, ta navoznost na kreslenou Cruellu tam tolik neni, tady je vlastne ten zaporak nekdo jiny. Bavilo me to od zacatku do konce, jen tedy to CGI u psu bylo misty malo uveritelne. ()

Bejk518

Ano, občas je to hloupé, občas to má prvky Jamese Bonda, ale je nutno na tento film  nahlížet jako na moderní pohádku (spíše pro holky). Každopádně já se bavil. Film má drive a Emma Stone je dokonalá. ()

Bogrant

Načančaná hra s kostýmami, výpravou, hravým vizuálom (sem-tam škrípe CGI, najmä u psov) a atmosférou sedemdesiatkového Londýna, ktorá má lepší šmrnc, než sa spočiatku zdalo. Úvodných 15 minút spoľahlivo naladí a tempo (takmer) nepoľavuje. S narastajúcimi očakávaniami sa však začne preskakovať akoby na mieste, dosť situácií a sa recykluje a tam, kde to chce byť originálne, sa to nebezpečne podobá na iné (že by na Ritchieho?). Cruella je ale stále sarkasticky dobre uchopená komédia, ktorá proste nenudí, baví, no nedokáže naplno uspokojiť (dĺžka je trochu moc). Mladšia Emma výborná, staršia staticky narcistická a v tej iste póze. Gillespie v pohode. ()

vaclav.g.kar

Parádní stylová jízda. Sice trochu delší než by bylo třeba, ale nevadí. Nikde film nenudí a celkem svižně utíká. Občas mě trochu vyváděli z míry písničky kterych bylo poměrně dost a hodně se střídali. Hodně to tahá nahoru vizuál a celkový feeling. Obě Emmy jsou perfektní a nakonec nám vznikla jedna z nej. nových Disney reinkarnací. Takže za mě velká spokojenost a souhlasím s 80%. Trochu ubrat hravost a máme tu dalšího Jokera.. 🙂🙂 ()

fricek12

Kecy, kecy, kecy o tom, jak jsem dokonalá a neomylná a jak mám všechno promyšlené dopředu, wau wau wau... Ještě moji dva Dannyho parťáčci, pět čoklů a jeden teploušek, a to je náš gang pomsty. Nesnáším tyhle holčičí pindy. Tohle je fakt nuda, chcem radšej 101 dalmatincov. ()

vojacekr

Film s chirurgickou přesností servíruje scénář, dialogy, soundtrack, exteriéry, kameru, kostýmy... zkrátka všechno. Nic nechybí a nic nevyčnívá. Luxusní filmařinka. ()

orangee

Osobně pohádku o dalmatinech příliš nemusím, a tak pro mě bylo toto dílko milé překvapení. Skvělé obsazení dvou hlavních dam, které do role daly mnoho ze sebe, navíc pěkné efekty a kostýmy. Moderně ztvárněný pohádkový příběh pro celou rodinu. ()

Egito

Cruella..tu všichni známe ze 101 dalmatínů, avšak příběh mě zaujal v tom smyslu že se jedná o Cruellu (postavu) jako takovou. Herečka předvedla Cruellu takovou jaká opravdu je a která je stejná jako ve 101 dalmatínech. Je zde vysvětleno hodně proč se chová přesně takto, jediné co mě mrzí že se mohli držet více spojitosti s těmi dalmatíny. I když konec naznačoval druhý díl. Tak se necháme překvapit. Určitě film doporučuji, má dobrou atmosféru, souvislý příběh se zápletkou a dobrým koncem. Kostýmy a výkony herců byly také skvělé nemám co vytknout. ()

AmunRa

Herecký koncert dvou Emm - Emma Stone a Emma Thompson si očividně užívají možnost se herecky odvázat v comicsově laděném a pořádně přepáleném vizuálně stylizovaném filmu. Původ Cruelly de Vil je velmi zvláštní film rychle přepínající mezi žánry a styly. Komedie se mění v drama, drama v sociální kritiku, sociální kritika v noir detektivku a další a další. Nabízí se srovnání s odlehčeným Jokerem. Jak u artových projektů převahu stylu nad příběhem nesnáším, tak ve filmu se silnými charaktery a módní tématikou přehnaná stylizace jen podporuje atmosféru. Kdyby autoři ještě dotáhli studii rozpadu osobnosti a neuhnuli zbaběle k lépe divácky stravitelnému návratu, bylo by to za plný počet hvězd. Určitě to není film pro každého, ale rozhodně nečekaná chuťovka od Disneyho. ()

AdelleR

Kde je Cruella vraždící štěňátka? Už když se začalo řešit, že nějaký takový film vznikne, říkala jsem si, co plánují - Maleficent přece jen dostala svou backstory, která jistým způsobem osvětlila i její pohled na věc, ale jak chcete obhájit zabíjení psů? No, jednoduše, prostě se celý Cruellin příběh překope. Ale takhle to bylo fajn. Je to dost nabité, nenudila jsem se, působilo to správně výstředně a i děj je originální. Soundtrack špičkový a zabijáckou čivavu ve stylu Nicka Furyho jsem si užívala od začátku do konce. Úplně paf z toho nejsem, ale bavilo mě to. ()

Larikazka

Vizuálně je „Cruella“ pozoruhodná a působivá. Tento fakt vám pomůže udržet vztah k filmu. Ovšem některé vizuální efekty filmu jsou zanedbané. Cruella má dva psí společníky, kteří bohužel nejsou tak vybroušení jako zbytek filmu a vyčnívají opravdu hrozným způsobem. U filmové série, která vděčí za celou svoji existenci psům je to dost zvláštní. Přes menší chybky mě film neskutečně smetl a Emma Stone vytvořila novou ikonickou postavu. ()

zurivymlok

Pokud to vezmu jako samostatný film, je to lepších 70 %. Vizuálně velmi dobře natočené, Emma Stone i Emma Thompson jsou skvělé. A vadí vlastně jen trochu přepálená stopáž a trochu více kontroverze, která se však od Disneyeho očekávat nedá. ALE pokud to má být origin totální zápoačky a svině, která si hodlá šít kožich z dalmatinů, tu jsem v tom neviděl ani náhodou. Cruealla tu vlastně neudělá nic až tak špatného (odmyslíme-li, že se živila krádežemi atp.) a její pomsta je zcela oprávněná a vlastně vyprovokovaná. Dalmatini sice mají roli v jednom ze špatných zážitků, ale ve filmu k ním ani jednou neukázala žádnou zášť a vlastně dalmatini jí k tomu ani nedali moc příčin. Taky vůbec nechápu, proč měla černobílé vlasti už od dětství ještě dříve než v něm dalmatini sehrají vůbec nějakou roli. Jako samostatný film to tedy funguje, jako origin záporačky mi to smysl nedává a ostatně se dá říci, že Disney jakožto firma zacílena na rodiny pro takový film ani nemá předpoklady. Proto to beru jako samostatný film a tak to i hodnotím. ()

Návrat Cruelly je potvrzen

Návrat Cruelly je potvrzen

14.08.2021

Na přelomu letošního května a června vstoupil do kin hraný spin-off 101 dalmatinů s názvem Cruella a prakticky už pár dnů po premiéře se začalo mluvit o přípravách pokračování. Studio Disney mělo v… (viac)

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

28.06.2021

Pokračování Cruelly už je na cestě

Pokračování Cruelly už je na cestě

06.06.2021

Studio Disney v poslední době rozhodně neotálí. Nová Cruella, jež vypráví o zrodu excentrické záporačky ze 101 dalmatinů, se totiž pomalu ještě ani nestihla ohřát v kinech ani na streamovací službě,… (viac)