Film Cruella sa odohráva a je zasadený do Londýna sedemdesiatych rokoch minulého storočia do prostredia punkovej a spoločenskej revolúcie kde sledujeme mladú Estell, šikovné, talentované a kreatívne mladé dievča, ktoré je za každú cenu odhodlané stať sa svetoznámou svojím dokonalým štýlom a nekonvenčným dizajnom. Este sa na ceste za splnením svojho sna spriatelí a spojí s dvojicou mladých zlodejíčkov, ktorí vedia oceniť jej chuť na škandály a neplechu a spoločne si budujú svoje miesto a život v londýnskych uliciach. Jedného dňa Estell a jej výnimočný vkus  a štýl pre módu upútajú pozorné oko barónky „von Hellman“, módnej legendy a ikony, neskutočne a zničujúco elegantnej ženy v hereckom podaní dvojnásobnej držiteľky ceny Oscar® Emmy Thompson. Ich následný vzťah však uvádza do pohybu kolobeh udalostí a odhalení, ktoré spôsobia, že Estell postupne prijme a akceptuje svoju skazenú odvrátenú stránku a postupne sa premieňa na drsnou, zlú a pomstychtivú Cruellu. (CinemArt SK)

LND

Oceňuji, že je to něco trochu jiného, než bývá u Disneyho zvykem (smrt, alkohol???), ovšem cynickou poznámku si neodpustím. Jako ždímačka peněz se to sice netváří, ale všichni víme, jak Disney poslední dobou funguje. Pomalejší tempo příběhu tomu podle mě svědčí. Kdyby se vše nacpalo do 90 minut, nezbyde žádný prostor pro vynikající audiovizuální show, kterou tento film bezpochyby je. Emma Stone i Emma Thompson si své postavy skvěle podmanily, a že je to místy přitažené za vlasy, tomu paradoxně dodává šťávu. Ze scénáře v hlavě utkví především Cruellina nadmíru výstižná autocharakteristika „born brilliant, born bad and a little bit mad.“ ()

easaque

3* s chutí na nějaký nenáročný film jsem si vybral tuhle Disneyovku, která však není určena přímo dětem jako byl její předobraz ve 101 dalmatinech, který jsem ani neviděl, ale myslím, že to ničemu nevadilo. Nemůžu říct, že jsem se nebavil a proto si dovoluju dát dobrou známku. Slušně se tu mixuje akční žánr s napětím i komedií a vše je zahalené v módní extravaganci. Obě hlavní hrdinky upínají na sebe veškerou pozornost a vše jede na plné obrátky. Doporučovat nehodlám, ale nelituju, že jsem viděl. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] … A zase nutné BLÁBOLENÍ u kratších komentářů nakonec, kvůli zdejšímu omezujícímu pravidlu pro recenze (vysvětlení najdete v mém deníčku) ... BLA BLA ()

M.i.k.e

původně jsem se trochu bál,jestli origin jedné z mnoha disneyovských záporaček utáhne vlastní film (navíc v poměrně přepálené stopáži).Nakonec ale  z Gillespieho kousku vylezlo nejpříjemnější myšákovské překvapení posledních let,které navíc dává původní pohádce trochu jiný rozměr.Na konci mě trochu mrzelo,že Cruella je v prvé řadě disneyovka,která se nemůže víc odvázat,protože by jí to slušelo ještě mnohem víc.I tak je to ale velmi zábavná podívaná se skvělým vizuálem,výborným soundtrackem a sympatickým obsazením.Tomu kralují obě Emmy.Ta mladší zvládá bez problémů schizofrenní Estellu/Cruellu a její motivace jsou víc než pochopitelné.Ta starší si pak evidentně užívá svojí prvotřídní svini a věříte jí každé její arogantní gesto...80% ()

Figu

Ďábel nosí Pradu pro mladistvé. V mnohým jsou si tyhle dva filmy podobný a to nejen díky módě, ale především skvělýmu hereckýmu koncertu ústředního dua dam! Thompson měla v Meryl suprovou předlohu a v podstatě se jí podařilo to charisma a suverenitu prodat autenticky! Když bych měl ohodnotit druhou Emmu a to Stone, tak jsem ji za mě neviděl zahrát nikdy nic líp. To mluví za vše. Parádní byla i dvojka poskoků po boku Cruelly. Bomba kostýmy, hudba naprosto lahodící k dané době! Jo, Disney boduje a já se bavím! 80% ()

vydumnica

Emma Stone by si za tento fenomenálny herecký výkon zaslúžila nomináciu na Oscara!!! Emma Thompson je tiež perfektná. Práve tieto dve Emmy sú pilierom tohto celkom zábavného Disney filmu. V mnohom mi to pripomenulo The Devil Wears Prada s Meryl Streep. Čierne komédie veľmi nemusím, ale Cruella sa mi páčila tak na 3 a pol až 4*. Každopádne nad moje očakávanie. ()

Vyhy

Obával jsem se zcela zbytečného příběhu, ale takovéto disneyovské pohádky bych si dával častěji. Odvážnější než jiné příběhy. Místy záměrně přepálené, což se sem krásně hodilo. Obě Emmy ztvárnily své role na jedničku. Sice škoda digi psů, ale chápu to, je to jednodušší. ()

William_

9/10. Jeden z nejoriginálnějších Disney filmů! Jsou snímky u kterých litujete, že jste je nestihli v kině. Cruella je pro mě jedním z nich. Tak našlapanou pecku jsem od korektního a konzervativního Disneyho teda opravdu nečekal. Film je každou další minutou lepší a lepší a sám jsem nečekal, že si ho tak oblíbím. Může za to především neskutečná kreativita a hravost, která zkostnatělému Disneymu tak moc chybí. Dívá se na to skvěle a poslouchá se to snad ještě lépe, díky naprosto nadupanému soundtracku, který Vás nenechá vydechnout. "Kurde v jaké jiné Disneyovce Vám na konci filmu pustí Stouny?" Musím ocenit i skvělé herecké představení Emmy a Emmy, ale za zmínku stojí i Paul Walter Hauser, který bude do budoucna stále vytěžovanějším hercem (věřte mi). Film získal za kostýmy Oscara a nutno říci, že naprosto zaslouženě - je to pastva pro oči. Proč já blbec tento film furt odkládal a podíval se na něj až na konci roku 2023? Jediná věc co mě drží od udělení desítky je někdy příšerné CGI - obzvláště dalmatini vypadají v pár scénách jak zombie na čtyřech nohách. I přes to se jedná o pecku, která se zařadí do mých nejoblíbenějších filmů. ()

BarryLyndon

Koukám, že z toho budu nejvíc nadšený ze své bubliny a byla to neskutečná pecka od začátku do konce, strašně mne bavila ústřední herecká čtveřice + Mark Strong. Náznakově si to hrálo s původním příběhem. Podle mne si to vytřelo prdel s většinou superhrdinských originů. Neuvěřitelný audiovizuál a vypiplané vedlejší postavy. David Bowie by byl nadšený a v podstatě je tam jedna postava citací Ziggyho Stardusta. Jeden z filmů roku a ne nezbláznil jsem se. 9/10 ()

Rocky88

Hodně velký překvapení. Tak velký, že z toho Disney není skoro cítit. Žádná pohádka plná okatých štěňátek, medvídků, dětiček a nudy. Pěkně dospělý a originální příběh, plno režisérských nápadů, rozmanité postavy a skvělá hudba (po vzoru Snyderových filmů je tu mix vlastní tvorby a známých hitů). Bohužel to má i naprosto přestřelenou stopáž. Sám mám radši propracovaný film, tady ale stopáž úplně vyvážená nebyla. Přesto velký palec nahoru. PS: Z Anity a Rogera taky museli udělat nebílý? 🤮 ()

bourec

Svěží, vtipný, plný bizárních postaviček, který mi ani nevadily, a hereckej koncert obou Emm. Nečekal sem, že mě to bude takhle bavit, obzvlášť když to dělal Disney. Výborný.80%. ()

moviefreak

Prekvapenie aké som od Disneyho nečakal. A chváliť treba hlavne režiséra! Nádherný vizuál, hravá réžia so skvelými kamerovými nájazdmi, skvelý výber hudby, a dokonca aj tie digitálne zvieratá nebili až tak do očí. K tomu dve Emmy, ktoré si svoje zlolotrovské úlohy neskutočne užívajú, a aj vedľajšie postavy potešili. Som zvedavý koľkým mamičkám vypadnú bulvy v kine z tej úvodnej temnoty, ale stále to nie je tak drsné ako animáky. Tu sa psy nezabíjajú a nerobia z nich módne kreácie :D ()

C0r0ner

Mohlo a mělo to být o kus kratší, ale jinak poprosím Oscara pro obě Emmy, k tomu určitě za kostýmy a možná i pro Gillespieho, protože takových nápadů a invence napěchovaných do jediného filmu, to se jen tak nevidí, nehledě na žánrovou nezařaditelnost. Velmi příjemné překvapení. 90% ()

Pajky3

Southampton, 28.5.2021. Ty hrané remaky od Disneye mě zatím vůbec nelákaly, na druhou stranu Cruella se trochu vymyká a tváří se spíš jako Joker. Což je způsobeno hlavně tím, že nepředělává známý příběh, ale dává do popředí origin známého záporáka. Je to vážně stylová podívaná, které nechybí krásné kostýmy, příjemná zábava a perfektní hudba. Emma Stone je skvělá a jsem rád, že jsem se vydal do kina a viděl to na velkém plátně. ()

campix

V mých očích trošku zbytečný Disney origin. Asi by mě nenapadlo, že zrovna Cruella se dočká svého originu. Ještě hranou formou. Nutno dodat, že určité aspekty filmu snesou hodně přísné měřítko. Například herecké obsazení je naprosto přesné (obě Emmy i Cruelly nohsledi, kteří zde dostávají poměrně dost prostoru) a vizuálně je to velmi nápadité. Bohužel jsou některé vizuální efekty hodně vidět. Až mi to tam nesedí a vyloženě i vadí. Například digitální psi. To opravdu bije do očí. Příběhově zajímavé, vizuálně nápadité, ale přesto mi finální produkt zas tolik nesedí a ničím výrazně nevyčnívá. ()

Juto

Je to bravúrne predstavenie, naplnené praskajúcou energiou, ktorá sa nikdy nerozlieva do paródie. To je to, čo to zachraňuje. Stone robí z Cruelly uveriteľnú postavu. Na tento origin sa dobré pozerá. 7/10 ()

zette

Velmi prijemne prekvapeni. Necekal jsem tolik zabavy ve sviznem tempu a s vybornou hudbou. Velmi napadite, vcetne modnich vystrelku a skvelych nastupu Cruelly. Film vhodny pro celou rodinu, doporucuji! ()

fugazi

Playlist parádních 70s songů, na kterym je strašně násilně a někdy až trapně našroubovaný zbytečně dlouhý video s Emmou Stone ... 4/10 ()

mortak

Čtyři hvězdy i z určité spřízněnosti, protože jsem určitý čas měl taky dvoubarevné háro.  Cruella je sice výsostně ženský film, ve kterém muži hrají žalostnou roli (slaboši, sluhové a tak - docela mám chuť založit nějakej ten hešteg proti tomu), ale sledovat boj dvou psychopatek ve světě módy je nakonec slušná zábava pro všechny. To, co filmu nakonec nejvíc škodí, je propojení s dalmatinci. Snaha, aby celý ten příběh perfektně zapadl do pěch předchozích filmů brání rozjet tu nenávist na plné obrátky. ()

angel74

Cruella je velmi zábavná, srší štiplavým humorem a nespoutanou energií. Má tu správnou dobovou atmosféru, švih, spád a v neposlední řadě i famózní herecké výkony. Vše navíc báječně dotváří přímo ďábelský soundtrack... Nikdy jsem moc nemusela Emmu Stone, zato Emmu Thompson jsem vždycky zbožňovala. Ovšem po zhlédnutí tohoto vymazleného dílka si mé velké sympatie získala také prvně jmenovaná. Musím přiznat, že mě okouzlila nejen svým nesporným talentem, ale i nepřehlédnutelným šarmem a neutuchajícím temperamentem. (90%) ()

CinemaRanger

Stylová podívaná jak od Edgara Wrighta s podmanivým vizuálem, krásnou výpravou a parádní hudbou, kterou si celou pro sebe krade Emma Stone a její brilantní herecký um. Je vidět, že Disney si na tom dalo opravdu záležet. Bavil jsem se po celých 140 minut a čučel s otevřenou hubou na ty nádherné kostýmy. Nic jsem nečekal a tak je pro mne tento Villain Origin obrovské překvápko. Doufám, že příští rok uloví několik Oscárků, protože si je zaslouží. ()

Návrat Cruelly je potvrzen

Návrat Cruelly je potvrzen

14.08.2021

Na přelomu letošního května a června vstoupil do kin hraný spin-off 101 dalmatinů s názvem Cruella a prakticky už pár dnů po premiéře se začalo mluvit o přípravách pokračování. Studio Disney mělo v… (viac)

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

28.06.2021

Pokračování Cruelly už je na cestě

Pokračování Cruelly už je na cestě

06.06.2021

Studio Disney v poslední době rozhodně neotálí. Nová Cruella, jež vypráví o zrodu excentrické záporačky ze 101 dalmatinů, se totiž pomalu ještě ani nestihla ohřát v kinech ani na streamovací službě,… (viac)