Film Cruella sa odohráva a je zasadený do Londýna sedemdesiatych rokoch minulého storočia do prostredia punkovej a spoločenskej revolúcie kde sledujeme mladú Estell, šikovné, talentované a kreatívne mladé dievča, ktoré je za každú cenu odhodlané stať sa svetoznámou svojím dokonalým štýlom a nekonvenčným dizajnom. Este sa na ceste za splnením svojho sna spriatelí a spojí s dvojicou mladých zlodejíčkov, ktorí vedia oceniť jej chuť na škandály a neplechu a spoločne si budujú svoje miesto a život v londýnskych uliciach. Jedného dňa Estell a jej výnimočný vkus  a štýl pre módu upútajú pozorné oko barónky „von Hellman“, módnej legendy a ikony, neskutočne a zničujúco elegantnej ženy v hereckom podaní dvojnásobnej držiteľky ceny Oscar® Emmy Thompson. Ich následný vzťah však uvádza do pohybu kolobeh udalostí a odhalení, ktoré spôsobia, že Estell postupne prijme a akceptuje svoju skazenú odvrátenú stránku a postupne sa premieňa na drsnou, zlú a pomstychtivú Cruellu. (CinemArt SK)

Wally

Pecka...nečekaná pecka! Snímek má přes dvě hodiny a v podstatě nenajdete slabou minutu...příběh frčí na plný plyn bez nějakých zbytečných 'výplní'. E. Stone skvělá, ale ještě víc bych ocenil E. Thompson v roli Baronky...ta si to musela vyloženě užívat. Někdy vám to připomene Ďábel nosí Pradu, někdy si vzpomenete na Jokera nebo Harley Quinn, ale ani vám to nevadí... Standardně u mne 4*, ale že jsou ty Vánoce, tak jen za tu skvělou hudbu musím přidat jednu navíc... Tomuhle já říkám moderní rodinný film 👍👌 ()

Elerrina

Skvělý herecký koncert dvou Emm (Stone i Thompson) a haute couture modely, nad kterými by závistí začal slintat i Ďábel. O moc víc toho tento dlouze natahovaný duel dvou ultrasebestředných démonických mrch, vyšperkovaný náznakem revenge story a připitomělými heisty nenabízí. Určující vlastností pro prakticky všechny vedlejší postavy je to, že milují ponižování a manipulace (což je dovedeno k naprosté dokonalosti u oněch dvou Cruelliných poskoků s charaktery totálních hadrů na podlahu). Takže jako instruktážní video pro všechny ctižádostivé dívky (i chlapce), kteří se rozhodli dobýt svět módy, nepochybně hodnotný filmík. 65% ()

aquiver

Na Disney je to překvapivě kvalitní film, který není záměrně plochý a kýčovitý, jak je zvykem. Audiovizuální a celkem odvážný kousek, který se nebojí oslovit spíše dospělého diváka. 75 % ()

ChrisBa

Na jednej strane veľmi svieži cool film s výbornou Emmou Stone a Emmou Thompson, skvelé kulisy a vizuál, na strane druhej mnohé klišé, logické diery, či prehnaná stopáž.. a ja dlho váham medzi 3 a 4*, ale napokon sa musím prikloniť smerom nadol, keďže viac vo mne tento film nezanechal.. jediné čo mi utkvie v  pamäti je to, že digitálne efekty niekedy ničia filmy.. vie mi niekto vysvetliť, prečo ešte aj psy musia byť digitálne a nedajú tam živých psov? Filmy staré 50 rokov to zvládli.. Vyzerá to hrozne.. staré dobré časy s hercami, ktorí hrali s reálnymi kulisami, zvieratami a ľuďmi.. ()

Strandmon

Ohledně zábavnosti, by se ostatní žánrové filmy mohly od Cruelly učit.  Neskutečně svěží a neuvěřitelně dynamická crimi-comedy trochu mixnutá s pohádkou.  Skvělý vizuál, skvělé kostýmy, skvělé herecké výkony a ačkoliv je to v podaní Emmy Stone trochu “one woman show”, tak je potřeba pochválit i Emmu Thompson a její baronku, protože díky ní byla ta nenávist mezi nimi opravdu hmatatelná. Scénář není sice uplně dokonalý, každopádně dokázal utáhnout snímek i přes přepálenou stopáž a to s absencí jakéhokoliv hluchého místa. Cruelle, tak prominu i pár chvilek trochu zbytečně přehnaného humoru a napálím jí plný počet. ()

Prochy38

Fantastická E. Stone, pro tuto roli jako stvořená. Bavili jsme se doma neskutečně. Jak kreacemi, tak akční stránkou, tak tou komediální a hlavně hudební a vizuální. Tohle mělo úplně všechno, co jsem potřeboval. Skvělý zážitek i cesta k návaznosti k původní předloze... 100% ()

Marius_ss

Takto sa to má robiť Disney. Ak už chcete byt woke, tak s citom, a vo filme kde to má opodstatnenie. Hýri to nápadmi, skvelým soundtrackom, snovým vizuálom a skvelými hercami. Emme Thompson by som kľudne dal aj nomináciu na Oscara (aj keď to v dnešnej dobe veľa neznamená). Navyše aj scenár je skvelý.Som veľmi milo prekvapený ! Toto je po dlhej dobe prvý film od Disneyho (mimo MCU), ktorý si v kine rád pozriem viac ako raz. Rodičia pozor ! Tento film rozhodne nie je pre deti ()

Kacitr

Kostýmy a celkově výprava - nesmírně poutavé. Plus samozřejmě Emma! Ta se pro roli Cruelly snad narodila. Ale zbytek? Moc zdlouhavé. Až nudné. Příběh jako takový - něco tomu chybělo. Nemohla jsem si k němu najít cestu. ()

Terezinka198

Cruella De Vill, Cruella De Vill, she's been born to be bad, so run for the hill~. Protože pro mě příběh 101 dalmatinů znamená celé mé dětství (a hlavně posedlost mít jednou vlastního čtyřnohého chlupáče), byla Cruella pravděpodobně prvním záporákem, kterému jsem také plně propadla. Přestože jsem tehdy "fandila" psům, Cruella pro mě byla tou pravou ikonou zla, kterému prostě musíte fandit. Závěrečná scéna s Pongem a Perditou pobavila, docela jsem se nasmála vzkazu, co Cruella zanechala novým majitelům (plus Anita jako černoška, oh shit - ale jo, "moderní" doba, že jo). Bylo hezké zjistit, jak taková Cruella vlastně vznikla, nebo mohla vzniknout. Je pravda, že genialita je velmi blízká šílenství. Nemůžu moc kritizovat, protože tento film pro mě znamená alternativní náhled do šílené duše návrhářky, která pro mě jako pro malou znamenala toho skvělého padoucha, ale zároveň jsem z ní necítila to, co tehdy z "pravé" Cruelly. Cesta, kterak se z ní stala ta "zlá", byla zajímavá, ale... neúplná. Něco mi chybělo, abych si řekla: Páni, to bylo něco. Spíš než zlo, tam bylo cítit darebáctví, chuť někoho zesměšnit... I tak to byl příjemný počin. ()

javaznenevim

Co tomuhle filmu paradoxně nejvíce škodí, je napojení na Disney, napojení na dalmatiny a rating PG-13. Hodně bych si tohle přál vidět v R provedení, v daleko temnějším a sarkastičtějším duchu s morbidním a pořádně suchým humorem. Takhle jsme zůstali někde napůl cesty mezi psychologickým thrillerem a rodinnou disneyovkou, která je tu vytvořena tak, že do vzniklého  filmu (ten má mimochodem co dělat, aby se místy toho pg-13 udržel) je vloženo několik naprosto zbytečných komediálních scének. Ty výsledek tak možná nabourávají, ale nic zajímavého nepřináší. Nicméně pokud je pomineme, tak scénář není špatný. Postavy mají jasné a smysluplné motivace, dobře popsané a ukázané vlastnosti a místy scénář dokonce připomíná typické retribution thrillery. Obě Emmy hrají jako o život, jedna sociopatku s rozpolcením osobnosti a druhá prostě jenom sociopatku - s těmi má Gillespie bohaté zkušenosti díky natáčení Tonyi. Vedlejší herci také nedělají žádnou ostudu, jen ti digitální psi jsou trošku mimo. Celý snímek má krásnou stylizaci a dobrou práci s kamerou i soundtrackem. Přes všechny výhrady má tahle Disneyovka svůj vlastní styl a je dělaná s zainteresovaností a péči, což se o většině Disneyovek posledních let říct nedá. Slabší čtyři hvězdičky a velká škoda, že se tu Disney neopovážilo pořádně utrhnout ze řetězu. Tomuhle filmu by to totiž hodně slušelo. ()

filipvrbik

Je to výborné, mnohem lepší naž samotných 101 dalmatinů... Hodně to připomíná Jokera a Ďábel nosí pradu, a hlavně to má dvě úžasné Emmy v hlavních rolích. Emma Stone fakt září, je úplně úžasná, temná a šílená... Navíc je tu spoustu humorných situací, škoda jen přemrštěné stopáže, a občasného kýče, jinak by to bylo za plný počet...80% ()

simply

Už dlouho mě žádný film tak nenadchl jako Cruella. Očekávala jsem nenáročnou Disney oddechovku a dostala jsem velmi příjemné překvapení. Nádherná hudební a vizuální stránka (především kostýmy) a herecký souboj mezi Emmou a Emmou, kdy bylo těžké určit kdo je ta největší mrcha. ()

aLPaC

Ve skrze průměrný film, naprosto podle všeobecné šablony. Ani Emma Stone, která je jinak skvělá herečka a tady se mohla vyřádit mě nějak moc nezaujala. ()

Klara

Vlastně všechno okolo bylo skvělé - skvostná Emma Stone (její herecký výkon řadím mezi jednu z nejlepších věcí, co jsem za letošek viděla + skvělý britský přízvuk!), neuvěřitelné kostýmy (za tohle bude rozhodně nominace na Oscara), skvělý soundtrack a výběr hudby. Jediné, co mi nesedělo, je příběh. Nebo takhle - vlastně netuším, kdo je cílovou skupinou tohoto filmu. Protože to naběhlo na temnou tematiku, kde se mísil Joker s Ďábel nosí Pradu, ale zároveň to pořád spadá pod Disneyho, takže by se dalo očekávat, že na to půjdou i děti, pro které ale tenhle film vzhledem k mnoha okolnostem vážně není. Ale zároveň tam jsou scény, kterým se zasmějí pouze děti a dospělí zase ne. Takže tak nějak netuším, kam to mám zařadit, ale co se týče vizuálu, podívaná to byla skvělá. ()

Návrat Cruelly je potvrzen

Návrat Cruelly je potvrzen

14.08.2021

Na přelomu letošního května a června vstoupil do kin hraný spin-off 101 dalmatinů s názvem Cruella a prakticky už pár dnů po premiéře se začalo mluvit o přípravách pokračování. Studio Disney mělo v… (viac)

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

28.06.2021

Pokračování Cruelly už je na cestě

Pokračování Cruelly už je na cestě

06.06.2021

Studio Disney v poslední době rozhodně neotálí. Nová Cruella, jež vypráví o zrodu excentrické záporačky ze 101 dalmatinů, se totiž pomalu ještě ani nestihla ohřát v kinech ani na streamovací službě,… (viac)