Film Cruella sa odohráva a je zasadený do Londýna sedemdesiatych rokoch minulého storočia do prostredia punkovej a spoločenskej revolúcie kde sledujeme mladú Estell, šikovné, talentované a kreatívne mladé dievča, ktoré je za každú cenu odhodlané stať sa svetoznámou svojím dokonalým štýlom a nekonvenčným dizajnom. Este sa na ceste za splnením svojho sna spriatelí a spojí s dvojicou mladých zlodejíčkov, ktorí vedia oceniť jej chuť na škandály a neplechu a spoločne si budujú svoje miesto a život v londýnskych uliciach. Jedného dňa Estell a jej výnimočný vkus  a štýl pre módu upútajú pozorné oko barónky „von Hellman“, módnej legendy a ikony, neskutočne a zničujúco elegantnej ženy v hereckom podaní dvojnásobnej držiteľky ceny Oscar® Emmy Thompson. Ich následný vzťah však uvádza do pohybu kolobeh udalostí a odhalení, ktoré spôsobia, že Estell postupne prijme a akceptuje svoju skazenú odvrátenú stránku a postupne sa premieňa na drsnou, zlú a pomstychtivú Cruellu. (CinemArt SK)

hroubek

Jedno z nejpříjemnějších překvapení tohoto roku. Poslední dobou mám problém s Disneyho předělávkami do hraných filmů. Vadí mi jak se jede na jistotu, jak je to účelové a ve výsledku to nepřináší nic nového. Tohle jsem si zpočátku myslel i o Cruelle. Pak ale přišla první fotka, trailer a já se pomalinku začal těšit. Netrvalo dlouho a objevily se první pozitivní ohlasy a já jsem byl regulérně natěšený. A jsem rád, že mě film nezklamal. Cruella je jiná, než ostatní hrané adaptace od Disneyho. Je více svá, originálnější, drzá, lehce temnější a taky mnohem zábavnější. Věřím, že je to velká zásluha talentovaného režiséra Craiga Gillespiea , který se lehce utrhl ze řetězu a točí, to co točit chce. Gillespie má hromadu nápadů, a to ať už jde o práci s kamerou, celou vizuální a stylistickou stránku nebo vedení herců. Bez dobrých herců, by film nefungoval. Emma Stone je výborná a byla radost sledovat jak střídá polohy a jak se mění v ikonickou záporáčku. Emma Thompson si svou roli užívá a dost jí baví, mnohdy si krade dané scény pro sebe a je radost poslouchat její dialogy. Bavila mě dvojice ve složení Joel Fry a Paul Walter Hauser, která vytváří vtipné momenty a zároveň slouží jako sociální zrcadlo pro hlavní hrdinku. V neposlední řadě mě nezklamal Mark Strong v menší roli. Hodně se mi líbilo zasazení filmu do Londýna v 70. let, jelikož to přidalo tu správnou atmosféru a stylizaci. Navíc se mohly použit velmi stylové písničky a díky tomu vznikla parádní montáž. Film má obrovské štěstí, že má dobré herce, jelikož bez nich by nefungoval překombinovaný a přepálený konec. Nezlobil bych se, kdyby film, byl o 20 minut kratší a v některých momentech údernější. Cruella se hodně povedla a je to velmi sympatický a osobitý film. ()

Timak

Emma a Emma hrají jako o život. To je prostě nádhera. Jen se nemůžu zbavit dojmu, že Stone se stylizuje do Evy Green a Thomson zase do Meryl Streep. V podstatě jsem v každé scéně viděl tyto dvě dámy (Eva + Meryl), což je škoda, protože jak jsem už napsal, Emma a Emma, to byl herecký koncert. Jinak atmosféra filmu je příjemná, ale ten nástup je strašně dlouhý a vlastně děsně (nudný) nezáživný. Až po dlouhých 75 minutách jsem si konečně řekl: "Aha, tak přece jen se bude něco zajímavého dít". Jenže to vydrželo opravdu krátce a pak mě to drželo v módu "jo, vydrž to, konec bude asi dobrej", což vcelku byl, ale byl tak nějak čitelnej a vzhledem k okolnostem (101 dalmatinů) i dost jasnej. Suma sumárum, bylo to fajn, ale za mě to klidně mohlo být o hodinu kratší a zřejmě se na to už nikdy nekouknu. Jo a po strašně dlouhý době tady nebyl Mark Strong otravnej - tady se mi docela líbil, i když jeho herecký jednovýraz tu je bohužel také. ()

Sany33

Príbeh: Aby sa Estella mohla zviditeľniť vo svete módy potrebuje pustiť na svetlo sveta svoje temné ja - Cruellu. Herecké obsadenie: Emma Stone (nar. 1988, USA) hrala svoju životnú úlohu. Ale od nej som to tak dáko očakával. O to viac ma ale prekvapila Emma Thompson (nar. 1959, Velká Británie) v role neľútostnej barónky. Prevedenie: Ak si myslíte (ako aj ja) že pôjde o tuctovú prerábku záporáčky zo 101 dalmatíncov budete možno trocha sklamaný. Od štúdia Disney by som až takúto silnú kávu nečakal. Dobre sa na to pozerá ale predovšetkým to veľmi rýchlo utečie lebo na plátne sa stále niečo deje. Jediné čo mi vadilo, bolo, že bolo evidentné a viditeľné použitie CGI napríklad na smrteľných Dalmatíncoch. Pocity: Emócie sa vo mne striedali asi presne tak ako to autor zamýšľal. Vyšperkovaný koniec dal inak perfektnému filmu povestnú čerešničku na torte. Pridaná hodnota: Perfektný vizuál, výborná hudba, nádherná herečka a pútavý príbeh. 85% ()

JustMeeKatie

Ačkoliv souhlasím s tím, že Cruella je kvalitní podívaná se skvělým obsazením a ještě skvělejším soundtrackem, něco mi na ní úplně nesedlo. 20 minut filmu mi připadalo jako hodina, zápletka mi nepřišla příliš zajímavá a to stejné mohu říct i o (v podstatě) hlavní záporačce v podání Emmy Thompson. Co naopak musím vyzdvihnout jsou krásné kostýmy, zasazení tohoto "origin story" do Londýna 70. let a samozřejmě výkon Emmy Stone. Pokud jde ale o Disneyho snahy o "polidštění" klasických záporáků skrz film, dám raději přednost Maleficent, která mě bavila víc. ()

Jaro.Krafcik

Narodeninová Cruella, predovšetkým ale výkon Emmy Stone excelentný. Ostatne už menej, ale aj tak. Vadilo trochu titulky ktoré boli v mužskom rode. Zeby aj disney prešiel ma lgbt ? Ale asi iba chyba prekladateľa. Chválim aj výborne skladby vo filme. Ani by som nepovedal že je to disney ale takému Jokerovi sa to nepriblížilo, aj keď to mnohí porovnávajú. 4* ()

akvatam

Tak som si ako prvý film po koronapauze v kine vybral disney popcorňák Cruella a bolo to fajn. Snaha o zaujímvy strih, kvázy akčné a humoné scénky, cool vizuál, je vidieť že podľa príručky už dnes pri slušnom rozpočte naozaj dokáže natočiť blockbuster každý s už len štipkou režijného talentu (ešte sa tak naučiť ostriť kameru, niektore kratúčke pasáže nechápem ako mohli prejisť až do releasu) a bude to fajn. Zaujímavý dej, postava Cruely zo 101 dalmatíncov je cool sama o sebe, a tentokrat to disney poňal samostatne, ako takého svojského jokera prispôsobeného danému pobliku, skratka, čo sa postavičke stalo a ako sa dostala až tam , kde ju už všetci poznáme, kombinováne s cool vymyselníčkou/superzloducom? Doteraz neviem. Lenže to by si musel rejža vybrať jeden štýl a držať sa ho. Nechápte ma zle, kľudne to môže byť detský film s roztomilími rošťáckymi nahánačkami milách psíkov ako robia zle dospelákom na snobských  oslavách alebo im roztomilo kradnú veci, ale už keď si ho (ten štýl) raz zvolia, nech sa ho držia. Tu sa neustále striedal roztomilý detský filmík s náznakmi temnejšieho tónu. A to nehovorím o pasážach filmu, ono sa to striedalo pomaly sem tam po záberoch. Skrátka, mal som pocit ako by sa atmoška robila podla toho, ako sa v daný natáčací den pán režisér zrovna rozhodol a potom s toho vznikol takýto mišung. A absolútne prvoplánová hudba, opäť, nechápte ma zle, úplne všetky tie skladby boli skvelé, všetko sú to hitovky a boli viacej alebo menej verné originálu, ale boli tam vybrané len za účelom toho, aby to bola hitovka (ok, veď je to popcorn komerčák, nič proti, ale jediná skladba čo tam skutočne pasovala bola Nancy a jej chodiace čižmy). No á Emma Stone. Ja mám pri úplne každom jej filme pocit, že ona ide na 80%. Ona rozhdone nie je zlá herečka, len ako by to nerobila naplno, len tak ako nejak dostatočne. Tento pocit mám pri nej dlhodobo, už cez 10 rokov čo ju sledujem. No ale čo tam po tom, na začiatku keď som šiel do sály som započul rozhovor jednej mamičky s malou , možno 8, max 10 ročnou asi dcérou o tom, že ale dnes to už bude posledný krát čo idú na Cruellu, že 3 krát u stačilo, vedľa som začul podobný rozhovor a na konci filmu som videl kopu úplne šťastných a veselo o filme štebotajucich detí. A toto je doslova ten jediný parameter na ktorom naozaj zaleží, takže si len idem so sklonenou hlavou sadnúť do kúta a počkať ďalších 5 alebo  6 rokov, kedy vyjde ďalší film s cool postavičkou pre novú generáciu, ktorá nevidela všetky tie predošlé a opäť z neho bude úplne nadšená. 6/10 ()

drackula

Veľmi príjemné prekvapenie. Od tohto filmu som nečakal naozaj nič. Bral som to ako klasický cashgrab, ktorý bude ponúkať príbeh, ktorý vlastne nikoho nezaujíma. Som ale rád, že som sa mýlil. Cruella šlape ako hodinky a to aj napriek tomu, že má šialených 134 minút. Emma Stone nádherne prepína z civilnej a zasnívanej módnej dizajnérky do psychopatického punkového živlu. Skvele jej v tomto sekunduje Emma Thompson, ktorej chladnokrvnosť dokáže byť mrazivá a vtipná zároveň. Dobre sa na to pozerá, má to skvelý hudobný podmaz, má to energiu a drive a dokázalo si to udržať moju pozornosť aj komornejších pasážach. Narážky na dalmatíncov ma nejako nebrali a pokračovanie asi nepotrebujem. Celkovo som ale nadšený. 90% ()

WincKruspe

Nevím proč, ale čekal jsem spíš ženskou verzi Jokera. Místo toho je to fantasy pohádka, kdy záporáci mají staženou inteligenci na nulu a jsou slepí. Po vizuální stránce je to sice působivé, ale byl bych raději, kdyby se aspoň trochu zaměřili na realističnost. ()

vyfuk

Extravagantně avantgardní film, který dostává tyhle Disney bláta do nových koutů, které jsou trochu originální. Jako nikterak velký fanda Dalmatinů nemohu cítit tu vlnu, každopádně v morálních rovinách to občas nedává smysl. To je jasné. Ale oceňuje se detailní propracování a snaha něčeho navíc. Detailní už tolik nebyli ti digitální psi. V jisté pohledu zbytečný film, v něčem zase ne k zahození. ()

Sayge

Vskutku stylová a brilantní podívaná. Moc jsem neočekával, ale Cruella mne okouzlila svou divokou elegancí. Film ubíhá rychleji, než bych chtěl a o zábavu je zde postaráno grandiózně i když komediální stránka je trošku slabší. Emma hraje Cruellu, jako by pro tu roli byla zrozená a i když mi móda, či umění až tolik neříká, většina šatů byla dech beroucí. Velké + za perfektní soundtrack a starou rašpli baronku. ()

blechy

Od začátku do konce jsem se prostě nudil. Co se týká kostýmů, hudby, vlastně i námětu, nemám co vytknout. Celé mi to přišlo ale rozbředlé a ukrutně nezáživné. Ema Thompson byla pozitivem celého filmu. Hlavní hrdinka připomínala nepovedeného Jokera. ()

blackkocour

Asi by mi Satan více uvěřil, že pravý důvod, proč vznikl tenhle film, abychom onanovali nad Emmininy stehny. Cruella, teď jako fiktivní postava, nebyla zajimavá ani kdysi, a proto nemůže být zajimavý ani její příběh. Po čtyřiceti minutách, (i tohle by byla úplně dostačující délka..), jsem už takřka nevěděl, co ten zkurvený režisér, do toho ještě chce nacpat. Napadlo mě, že do těch zbývajících 90 minut, mohl režisér využít jedině tak, že předvede tu nejdelší fidlovačku na světě, ale kdepak. Příběh tak předvídatelný, tak zoufale nezajimavej, že už pomalu začínám čichat, jestlipak v tom Dyzni, neberou incest jako druh seznámení. Cruella s rudými vlasy, spíše připomínala Dariu. Ne fakt, pokud jste doteď o tom seriálu neslyšeli, takový dvoudenní maratón vám neuškodí. Slaný mix romantických blbin s Ďáblem, co líbá Pradu, Dannyho (šedesát)devítky, pomstychtivých nevyholených slepic AKA Ocean’s Eight, co nedokážou zvednout pistoli k hlaveně, a mám i dojem, že čichání toluenu, semtam taky bylo, ale soudím dle dojmu. Po té technické stránce, asi není čemu vytknout. Filmový soundtrack, hlavně jeho část využití sdobrých 70's/80's flák, bylo na tok asi to nejlepší, proto jsem ještě nezůstal při odpadu, ale využití pro tenhle film je jen plýtvání pera pro licenci (např. One Way or Another, Car Wash, Should i Stay or Should i Go..).. Co má tenhle film něco společného s backstory s dalmatinama, jsou jen tři čoklové, co ani nejsou součástí děje. ()

zsn

Absolutně mě to nelákalo, co by se taky na takové postavě z 30 let starých 101 dalmatinů dalo taky vymyslet na celovečerák. Do háje, tohle bylo úžasný od začátku až do konce! Životní role obou Emm a dokonalý soundtrack!!! ()

Maynard.

Je s podivem, že je to můj 1.film od tohodle rejži... A to jich už má za sebou celkem dost a celkem i asipěkný :o). No, každopádně to není můj poslední film, páč Cruella se náramně povedla. Je vidět jak si rejža hraje s divákem, dlouhý záběry na jeden šťouch, a různý takový ty vychytávky, podle kterejch se pozná dobrej rejža od průměrnýho. Příběh Cruelly se mi líbil, ještě víc hlavní herečka, která si to dávala perfektně. Soundrtrack už si smažím při malování a určo se na to ještě někdy podivám a nebude to dlouho trvat :o) ()

Soweek

Cruellu jsem zpočátku bral velice skepticky. 101 dalmatinů jsem nikdy neměl rád, o to míň mě zajímal příběh Cruelly De Vil, navíc režírovaný nevýrazným jménem a pod taktovkou Disney. Jenže zázraky se dějí. Cruella je ze 40% Devil wears Prada, z 20% Disneyovka, z 20% heist movie a z 20% jakýkoliv film od Wese Andersona ( trochu mi to zkrátilo nekonečné čekání na French Dispatch ). A ze všeho si bere to nejlepší a společně s hereckým koncertem hlavně Emmy Thompson vytváří skutečně atmosférický feel good zážitek. ()

Melios

Cruella je film, v ktorom sa nič svetoborného nestane a je presnou ukážkou toho, ako sa môže obrovský korporát báť experimentovať pri riziku strateného zisku. No ak pominiem túto banálnu informáciu sa jedná o skvelo prevedený námet do praxe o šialenej módnej návrhárke, ktorá sa za pár rokov pokúsi o psí prírastok do svojej módnej kolekcie. Film má dobré tempo, skvelo sa naň pozerá, dejú sa v ňom udalosti, ktoré by ste na podobný typ komédie moc nečakali a skrátka vás to vedie tou správnou choromyseľnou cestou. Disney si evidente veľmi dobre uvedomuje stúpajúci trend anti-hrdinov vo filmovej brandži a snaží sa vám podať ucelený obraz o tom, prečo by ste niekoho takéhoto vôbec mali mať v láske. A očividne sa im to aj darí. Musím pochváliť herecký výkon herečky Emma Stone, ktorá tento film posunula na nový level. Celkovo môžem film pre nadšencov do Disney srdečne odporučiť. Síce nedostanete niečo, čo by ste nikde inde ešte nevideli, ale ak máte radi príbehy, ktoré sú vám dobré známe so strhujúcim audiovizuálom, potom to bude váš šálok kávy. Úprimne som tomuto projektu spočiatku moc nefandil. Som, ale rád, že ma výsledkom Disney presvedčil o opaku. Prekvapenie roka... ()

sedm.1

Šok! Absolutní šok! Cruella mi totiž svou kvalitou ve všech ohledech naprosto vyrazila dech a opět mi po delší době připomněla, proč tak moc miluju filmy. Prostě jen tak chcete společně s dcerou zabít čas a vzhledem k jejímu věku si tedy pustíte pohádku, doufaje, že se bude dceři alespoň trochu líbit a vy ty více než dvě hodinky nějak se sebezapřením přežijete, aby jste hned po nějakých pár minutách ovšem zjistil, že na onen film fascinovaně čučíte s otevřenou pusou a hltáte ho jak už dlouho nic. A s každou přibývající minutou jste nadšenější a nadšenější, aby jste při závěrečných titulcích usoudil, že jste si už hodně dlouho neužil tak parádní podívanou, kterou si navíc máte vzápětí chuť znovu zopakovat. Já jsem každopádně čekal opravdu úplně něco jiného, tedy dětinsky triviální zápletku, s hromadou otravných harantů, houfem nesnesitelně potrhloučkých a roztomiloučkých pejsánků, nablble přepálenou záporačku, kopici imbecilního humoru a se závěrem, přinášející nevyhnutelně úžasné moralizování pro naše malé ratolesti. Nic ovšem proti tomu, takové prostě pohádky bývají a takové i být mají, aby se líbili především dětem, že? Jenže Cruella je totálně něco jiného a se vším výše zmíněným má tak akorát to, že se nechal pohádkou inspirovat. Nicméně, na rovinu, Cruella podle mě ale ani klasickou pohádkou není a žánrově si jí, samozřejmě dost nadneseně, dovolím označit klidně za regulérní psychologický drama/thriller, kdy nevím, co mě nadchlo nejvíc. Ale asi zvolím naprosto strhující zápletku, plnou fantastických zvratů, dech beroucích scén, parádního tempa, bez sebemenšího zaškobrtnutí, s úžasnou gradací a luxusním závěrem, který jen potvrzuje dokonalost celého toho snímku. Dále mě doslova ohromili jednotlivé postavy, jejichž zpracování a charaktery jsou srovnatelné s těmi největšími a nejúspěšnějšími filmy vůbec, a především obě ústřední hrdinky si to tu rozdávají takovým stylem, že jen smekám a klaním se. K tomu pak nemalou měrou přispěli i velmi přesvědčivé a působivé výkony všech přítomných herců, ovšem i zde nad všemi strmě vyčnívají představitelky právě zmiňovaných hlavních konkurentek, kdy obě herečky, tedy Emma Stone a Emma Thompson, podali natolik fascinující výkony, že tak silné a výrazné ženské role vlastně ani nepamatuji. Dokonalé! Obrovskou roli tu jinak sehrává i naprosto parádní soundtrack, samozřejmě opomenout nemohu ale ani perfektní vizuální a stylové pojetí, to také nemělo dlouhodobě konkurenci, když si vzpomenu na silné a věrohodné emoce, hned mám chuť zase jásat, nechybí ale ani humor ,či napětí, Cruella nabízí zkrátka snad naprosto vše, a to v té nejvyšší možné kvalitě, tudíž za mě prostě tento film představuje opravdu jedno obrovské úžasné překvapení a zatraceně parádní filmový zážitek. BOMBA! ()

psychoJoa

Já teda nevím, ale mě to nezaujalo, nevtáhlo. První čtvrtina super, pak mi začala Cruella lézt na nervy, stále víc a víc… a pak jsem tak nějak přestala dávat pozor. Móda supr, ale jen chvilku. Emma super, ale taky jen chvilku. ()

Lukoboss

Fuuuuh, já jsem byl víc než mile překvapenej! Pro ty malý černobílý fleky bych se rozkrájel a upřímně jsem se toho filmu bál, aby to nebyl průser. A fakt nebyl, až na ty digitální dalmatiny, paradoxně tady se to nepovedlo a je to fakt škoda. Jinak musím říct, že je to hereckej velekoncert dvou jmenovkyň, přičemž E. Stone totálně dominuje a užívá si hraní v každé scéně, kde se objeví. Její ďábelskej výraz ve tváři je naprosto dokonalej a musím uznat, že Cruella De Vil tady opravdu vstala z mrtvých. P.S.: Výprava, kostýmy, vizuál si zaslouží poklonu! ()

Návrat Cruelly je potvrzen

Návrat Cruelly je potvrzen

14.08.2021

Na přelomu letošního května a června vstoupil do kin hraný spin-off 101 dalmatinů s názvem Cruella a prakticky už pár dnů po premiéře se začalo mluvit o přípravách pokračování. Studio Disney mělo v… (viac)

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

28.06.2021

Pokračování Cruelly už je na cestě

Pokračování Cruelly už je na cestě

06.06.2021

Studio Disney v poslední době rozhodně neotálí. Nová Cruella, jež vypráví o zrodu excentrické záporačky ze 101 dalmatinů, se totiž pomalu ještě ani nestihla ohřát v kinech ani na streamovací službě,… (viac)