Film Cruella sa odohráva a je zasadený do Londýna sedemdesiatych rokoch minulého storočia do prostredia punkovej a spoločenskej revolúcie kde sledujeme mladú Estell, šikovné, talentované a kreatívne mladé dievča, ktoré je za každú cenu odhodlané stať sa svetoznámou svojím dokonalým štýlom a nekonvenčným dizajnom. Este sa na ceste za splnením svojho sna spriatelí a spojí s dvojicou mladých zlodejíčkov, ktorí vedia oceniť jej chuť na škandály a neplechu a spoločne si budujú svoje miesto a život v londýnskych uliciach. Jedného dňa Estell a jej výnimočný vkus  a štýl pre módu upútajú pozorné oko barónky „von Hellman“, módnej legendy a ikony, neskutočne a zničujúco elegantnej ženy v hereckom podaní dvojnásobnej držiteľky ceny Oscar® Emmy Thompson. Ich následný vzťah však uvádza do pohybu kolobeh udalostí a odhalení, ktoré spôsobia, že Estell postupne prijme a akceptuje svoju skazenú odvrátenú stránku a postupne sa premieňa na drsnou, zlú a pomstychtivú Cruellu. (CinemArt SK)

Klara

Vlastně všechno okolo bylo skvělé - skvostná Emma Stone (její herecký výkon řadím mezi jednu z nejlepších věcí, co jsem za letošek viděla + skvělý britský přízvuk!), neuvěřitelné kostýmy (za tohle bude rozhodně nominace na Oscara), skvělý soundtrack a výběr hudby. Jediné, co mi nesedělo, je příběh. Nebo takhle - vlastně netuším, kdo je cílovou skupinou tohoto filmu. Protože to naběhlo na temnou tematiku, kde se mísil Joker s Ďábel nosí Pradu, ale zároveň to pořád spadá pod Disneyho, takže by se dalo očekávat, že na to půjdou i děti, pro které ale tenhle film vzhledem k mnoha okolnostem vážně není. Ale zároveň tam jsou scény, kterým se zasmějí pouze děti a dospělí zase ne. Takže tak nějak netuším, kam to mám zařadit, ale co se týče vizuálu, podívaná to byla skvělá. ()

TheSpearCZ

Člověk by nevěřil, že jeden z nejlepších filmů roku bude hraná Disneyovka, ale opak je pravdou. A není tady snad co vytknout. Je to moderní stylovka, prostředí londýnského West Endu je mood sám o sobě, Emma Stone Cruellu vyšvihla oproti předchozím snímkům 101 dalmatinů o deset úrovní výše, potěšilo tady i sympatické a známé vedlejší obsazení - Paul Walter Hauser (Richard Jewell), Mark Strong (Kingsmani) a Kirby Howell-Baptiste (Psí poslání). Samotný příběh je povedený, líbit se bude všem skupinám lidí, ale highlightem celého filmu je nabitý soundtrack, který tady odvedl většinu práce. Dost nejspíše nejlepší hraná Disneyovka a přesně takhle by se měly dělat remaky! Bál jsem se dlouhé stopáže, ale po zhlédnutí bych byl rád za tříhodinový maraton. A takhle jsem se už dlouho u filmu necítil. 5* ()

majec4

Povodne som sa tomu chcel uplne vyhnut, no nepodarilo sa. Je to však natocene zaujimavo. Stone je v pohode ako Cruella. Celkom som si ju v tejto role uzil. Aj scenar nie je uplne marny. Pochopime Cruelline motivacie do neskorsich rokov a miestami sa aj zasmejeme. Filmy o mode nevyhladavam, postava Cruelly mi nepríde až tak zaujímavá, cize dnes slusne 3*. Na zaver si vsak neodpustim poznamku. Trochu mi unika dovod tohto filmu, pride mi kus zbytocny, mozno budu novi dalmatinci? ()

nonick1 odpad!

Cruella aneb Sympathy for the Devil, jak (nejen v tomto filmu) zpívají Rolling Stones. Mno, já stojím na opačné straně a DeVil si mé sympatie, přes veškerou Disney® snahu, rozhodně nezíská. A už vůbec ne touhle navoněnou pseudokomiksovou zdechlinou se třemi flekatými digitálními trhači a přepálenou stopáží. ()

kamil.i

Veľmi milé filmové prekvapenie roku 2021. Cruella funguje na viacerých úrovniach: ako spin-off dalmatíncov, ako fiktívna biografia a genéza záporáčky, ako film o rivalite vo svete módy (úplne seriózne, ústredný konflikt je oveľa lepší ako v Diabol nosí Pradu), ako komerčná komédia pre celú rodinu od Disneyho a dokonca aj ako verzia gangsterky pre deti. Dúfam, že Cruelle sa ujdú aspoň nominácie na Oscara pre obidve Emmy a skvelé kostýmy. ()

Bozvav

Za mne to krásně vystihnul Chermy.  Byť snímek měl luxusní výpravu, zajímavé kostýmy, tak to nemohlo stačit na zakrytí nedostatečného scénáře, hromady nelogických děr, dementního jednání a neuceleného příběhu. Pro děti to rozhodně není a já se u toho nudila, nelíbilo se mi to. Postavy protivné a nesympatické, motivy jednání podivné. Za mne zatím největší zklamání sezóny. ()

PanTumnus

Trochu víc ''edgy'' Disneyovka, které by prospělo, kdyby nebyla napojena na slavnou značku a kdyby ji nedělalo myšákovo studio. Jinak jde v podstatě o vykrádačku Ďábel nosí Pradu, s excelentní Emmou Thompson a vcelku ucházející Emmou Stone. Pokud jste v životě viděli alespoň tři filmy, bude vám po dvaceti minutách jasné, co se stane a jak to skončí. ()

noelcoward73

Emma Stone a její strhující výkon jako Cruella ---- Emma Stone, která je mojí vrstevnicí (mladší zhruba o měsíc a půl), je pro mě osobně v současnosti nejlepší herečkou na světě. Jistě, mám spoustu dalších oblíbených hereček, které se všechny nemohou nikdy vejít do TOP10 na ČSFD.cz. Ale Emma svoji přední pozici nikdy neztratí. Samozřejmě jsem nemohl odolat otevření velkých kin a vidět Emmu a její strhující výkon jako Cruella. Do kina jsem se vydal s tím, že se bude jednat o její (zatím největší) životní roli. A má předtucha se vyplnila. V kině jsme seděli pouze 3. O to více jsem si ale film užil. Nerušilo mě křupání popcornu (alespoň jsem ho nezaslechl) a mohl doslova hltat každý záběr. Hodně se mi líbila kamera, zvláště v momentu, kdy se Estella šla ucházet o práci v módním, řekněme butiku, Liberty. Samotný příběh nabízí několik zvratů a nemá snad žádného hluchého momentu, pořád se zkrátka něco děje. Bylo poznat, že si Emma svůj prostor náležitě užívá a ve scénách se svojí jmenovkyní Emmou Thompson ji vždy o něco lehce převyšuje (myšleno spíše charakterem její postavy). Jedná se o trochu temnější komedii, která nabízí několik vtipných momentů (mohlo jich být ale více), někdy se jedná spíše o drama. Všichni zúčastnění podávají skvělé výkony a myslím si, že každý/á z nich mohl/a být poctěn/a už jen tím, že si zde mohl/a zahrát (třeba ani „štěk“; prostě jen být toho součástí). Režisér Craig Gillespie se svým týmem (zdařilý scénář, hudba, kostýmy…) vytvořil velmi kvalitní film, ve kterém mohla Emma Stone ukázat další své kvality. Pro mě jednoznačně (zatím) nejlepší film tohoto roku (ve svém žánru). Kéž akademici (a další kritici) nejsou skoupí a pošlou co nejvíce svých nominací na významné (a i další) filmové ceny. ()

adriane9

Co tohle bylo? Uff.. Ema Stone naprosta špička, miluju její roli, kostýmy a všechnu tu výstřední módu, seděla jsem přikovaná u obrazovky jak nikdy. Cruella v trochu jinym světle než na mě působila v dětství u Glenn Cloose. Mě to bavilo a rozhodně jako bývalá maskérka v divadle jsem si tohle užila s zářivým úsměvem! ()

godycz

Nebrec. Nebrecim. Tak budes. Naprosto famozni, britsky vtipny, guy ritchiovsky nasup. A OST je dokonaly a jeste donalejsi byla Ema Thompson. !!! ()

Gastovski

Disneyovky mě obvykle nechávají zcela chladným, nicméně trailer a hlavně má oblíbená herečka Ema Stone navnadili. A celkový výsledek byl potěšující. Jedná se o fajn stylovku s punkovým šmrncem a parádní atmosférou 70. let. A ty hadry! Teda kostýmy - snad za to bude nějaké to oceněníčko. Dalším plusem je, že to není vyloženě komedie zabitá infantilností a lehce humorný odér skvěle doplňuje i dramatická linka. Velká spokojenost. ()

Danqo

Originálne filmy alebo seriály som videl kedysi pred dvadsiatimi rokmi v detstve, a skoro nič si z nich nepamätám (a po zbežnom náhľade na profily tých filmov tu na čsfd sa k nim ani vracať nebudem). V tomto skvelo vystavanom kúsku bolo niekoľko scén (napr. Cruella šoféruje auto), ktoré mi pripomenuli dávno zabudnutý zážitok. Dokonca aj nesmierne sympatická postava Artieho mi prišla natoľko známa, že som si musel čeknúť, či je to postava nová alebo tiež je súčasťou prequelu (je to nová postava). Výborný soundtrack. ()

Kopi1

Velmi podařené ztvárnění Cruelly, ale žánr komedie? no tak...I přes delší stopáž jsem se nenudil a docela i užíval, protože Emma je parádní a její převtělení nemohlo být lepší. Příběh měl dobré tempo, dobře napsané, hudbou ze 70. let se nic zkazit nedá a líbila se mi zde i kamera. Jediný problém mám, že Cruella je záporák sama o sobě a víme co se z ní stane (což i film naznačuje), takže bychom ji neměli fandit, ale to by se musel předělat celý příběh. Zasloužené ale 4 hvězdy. ()

Pat_rick_fan

Fú. Disney mimoriadne prekvapil a zároveň ide sám proti sebe. Cruella je filmársky vydarená, šťavnatá a napriek prepálenej dĺžke baviaca jazda, ktorej láme nohy práve jej snaha obsiahnuť príliž veľa na jeden šup, od psychológie až po módu.  Na ťaživý dospelácky film je to miestami dosť ploché (Barónka je ako sassy villain zaujímavá max 10 min, následne sa len opakuje a výborná Emma Thompson je nevyužitá) alebo zbytočne infantilné (Hauser ako komediálna vložka proste nefunguje). No a ako Disney rozprávka pre deti to... jednoducho nie je rozprávka. Cruella de Vil je v origináli predsa villain na entú a nechcem vyznievať ako moralista, ale táto filmová Cruella je predstavená ako... cool antihero, miestami dokonca ako hero (nekecám). Z tej temnoty mám také zmiešané pocity, čo by bol pri dospeláckom filme top plus a zároveň to pre Disney produkciu môže znamenať aj gól do vlastnej brány. EMMA STONE ale hrá fantasticky a presviedča ma, že je zrejme najtalentovanejšou herečkou jej genrácie (čau Jennifer a Margot, but the race is close) Každá jedna scéna s ňou je energická bomba a tiahne celý film. Film má aj trošku nešťastne načasovanú premiéru dávno pred a chvíľu po Award season. Som veľmi zvedavý, či poľudšťovanie, či "vykúpenie" klasických záporákov bude mať ďalšie filmové spracovania. Žeby sa Ursula dočkala vlastnej Live verzie skôr ako Ariel? :) ()

CaptainCzech

Koncept kdy vezmete zápornou postavu a uděláte o ní snímek, mě baví a tady to platí také. Emma Stone společně s Emmou Thompson tu předvádí skvělý výkon jako narcistické, sobecké a kariéristické sviňky. Jejich slovní a módní přestřelky mě bavili, což bylo podpořeno skvělým playlistem, ve kterém bohužel postrádám nějakou novou píseň vymyšlenou pro film. Prolog z dětství je sice důležitý, ale mě moc nebavil + bych vytkl kolikrát zbytečnou zdlouhavost u některých scén. Vedlejší postavy solidní a určitě zapamatovatelný. Kostýmy na vynikající úrovni a to přesto že mě móda nezajímá, tak tady jsem si to kolikrát užíval. Konečný zvrat lehce překvapil (těsně před jeho odhalením mi to docvaklo). Za mě slabší 4* a film si klidně dám někdy znovu. ()

massdonfel

Ačkoliv mě modní průmysl absolutně nezajímá a přijde mi to absurdní. Film je velmi dobře spravován po příběhové i charakterové stránce. Konec filmu byl trochu moc fantasy a nesedělo to do jinak "reálného" světa. Nicméně dobrý pocit 8/10 ()

Rathalos

Cruella je zivym prikladom toho,ako sa ma v dnesnej dobe natocit film,ktory vacsiu cast divakov urcite zaujme,to bola radost sledovat,moje oci sa potesili,prispeli k tomu aj paradne herecke vykony hlavne u Emmy Thompson,ale i Emmy Stone,dalej zaujala skvela hudba,kostymy i vizualna stranka,ono to nie je vylozene typ komedie,pri ktorej sa smejete,ale je to jednoducho zabava,ktora cloveka pohlti...:-) ()

Rockerman

Nehodnotí se to lehce. Je tu cítit snaha o velký film se silným příběhem, který by byl zároveň hravý, občas vtipný a odlehčený. Všechno se to zhruba daří, leč je to trochu povrchní a vše se opět vysvětluje polopaticky a na divákův důvtip se nenechává nic. Efektní podívaná se skvělou správně nesnesitelnou baronkou v podání Emmy Thompson. Estella - Cruella střídá lepší okamžiky s horšími. 3 a půl hvězdy. Půl přidávám za cover verze známých rockových hitů, které se mi bůhví proč docela líbily. ()

Návrat Cruelly je potvrzen

Návrat Cruelly je potvrzen

14.08.2021

Na přelomu letošního května a června vstoupil do kin hraný spin-off 101 dalmatinů s názvem Cruella a prakticky už pár dnů po premiéře se začalo mluvit o přípravách pokračování. Studio Disney mělo v… (viac)

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

28.06.2021

Pokračování Cruelly už je na cestě

Pokračování Cruelly už je na cestě

06.06.2021

Studio Disney v poslední době rozhodně neotálí. Nová Cruella, jež vypráví o zrodu excentrické záporačky ze 101 dalmatinů, se totiž pomalu ještě ani nestihla ohřát v kinech ani na streamovací službě,… (viac)