Film Cruella sa odohráva a je zasadený do Londýna sedemdesiatych rokoch minulého storočia do prostredia punkovej a spoločenskej revolúcie kde sledujeme mladú Estell, šikovné, talentované a kreatívne mladé dievča, ktoré je za každú cenu odhodlané stať sa svetoznámou svojím dokonalým štýlom a nekonvenčným dizajnom. Este sa na ceste za splnením svojho sna spriatelí a spojí s dvojicou mladých zlodejíčkov, ktorí vedia oceniť jej chuť na škandály a neplechu a spoločne si budujú svoje miesto a život v londýnskych uliciach. Jedného dňa Estell a jej výnimočný vkus  a štýl pre módu upútajú pozorné oko barónky „von Hellman“, módnej legendy a ikony, neskutočne a zničujúco elegantnej ženy v hereckom podaní dvojnásobnej držiteľky ceny Oscar® Emmy Thompson. Ich následný vzťah však uvádza do pohybu kolobeh udalostí a odhalení, ktoré spôsobia, že Estell postupne prijme a akceptuje svoju skazenú odvrátenú stránku a postupne sa premieňa na drsnou, zlú a pomstychtivú Cruellu. (CinemArt SK)

pepo

Skvela praca a jedna z najlepsich hranych disneyoviek. Trochu sa tu bije infantila s cynizmom, ale skveli herci a paradny vizual to potiahnu aj v problematickejsich pasazach. Inak je to velmi sikovne vymyslene. A nemyslel som, ze mi niekedy budepadat sanka z kostymov😁 8/10 ()

Xmilden

Překvapivě více než snesitelná Disneyovka, která v určitých momentech trošku připomene samotného Guye Ritchieho. Emma Stone zase jednou ukazuje, že je to velká herečka a roli Cruelly si neuvěřitelně užívá. Stejně tak se povedlo obsazení Emmy Thompson. Prakticky celému hereckému obsazení není co vytknout. U filmu s podobnou tématikou je pro mě maximum možného 65%. ()

darkrobyk

-Zabila mi psy a udělala z nich kabát!- Cruella se s tím rozhodně nepáře, a když cítí, že by měla převzít vládu nad svým zakřiknutým já, udělá to. Příjemně temný příběh, jak by ho možná i vypravoval taťka Disney, milující horory, o zrodu postavy, co měla zálusk na kožich ze štěňat dalmatinů. Obě Emmy se zhostily své role na výbornou, až jeden váhá, která je větší psychopat...nu, asi paní baronka. Kromě nich je třeba vyzdvihnout vizuální stránku, skvělé kostýmy (čekal jsem sice ještě větší bizár, ale i tak potěšily), báječná muzika. A ten android z butiku, co Cruelle pomáhá? Nelze v něm nevidět předobraz Vivienne Westwoodové spjaté s punkovou módou. Blondie, The Rolling Stones, The Doors, David Bowie, Black Sabbath, Queen, E.L.O., Supertramp, Bee Gees, Deep Purple, Nancy Sinatra, Ike+Tina Turner ad. ()

DJ_bart

[VIDĚNO 4.6.] "They say there are five stages of grief. Denial, anger, bargaining, depression, and acceptance. Well I'd like to add one more. Revenge." ______ Šalí mne snad zrak, anebo snad britská odnož myšackého proto-fašistického monopolu Disney Studios natočila neskutečně stylovou punk rockovou žánrovku? Nejde totiž o takovou tu klasickou disneyovskou rozprávku, na níž jsme regulérně a zcela nepředpojatě zvyklí - tedy sterilní derivát či recyklát některého z námětů původních animáků, jehož účelem je z diváků vyždímat co největší haldu chechtáků. Tohle u 'Cruelly' zásadně neplatí, protože jde o snímek, který má srdíčko, glanc, a osobitou svéráznost, a je na to náležitě hrdý.... Craig Gillespie totiž natočil brilantní, punkově pojatý a excesivně tragikomický origin story jednoho z nejikoničtějších disneyovských záporáků. A jak zde v komentářový sekci mimochodem trefně poznamenal jeden z uživatelů: kdyby mi někdo řekl, že 'Cruellu' režíroval Edgar Wright anebo Tim Burton, sežral bych mu to i s navijákem. Nejen z tohoto důvodu je nutno brát snímek s optimálním nadhledem - páč s šílenými vizuálními gagy, excentrickými nápady, multižánrovou tonalitou a absurdním britským humorem se zde ani zdaleka nešetří. Mezi výraznou kvantu superlativ určitě patří i fakt, že je snímek neobyčejně sympatický svou komorní přízemností, extravagantní stylizací, a ostentativní snahou o inovaci a originalitu, kterou si užijí spíš dospělí, než děti a adolescenti - 'Cruella' tak chtě nechtě (míněno v pozitivním smyslu slova) v divácích evokuje rebelii vůči korporativnímu disneyovskýmu megalomanství a infantilní dětinskosti, a doslova se tak vymyká všemu, čím je mašinérie pod taktovkou Mickey Mouse tak notoricky známa a právoplatně osočována. Snímek je to svérázný, emancipační, konceptuálně diverzifikovaný, a nehorázně atraktivní svou dynamikou. Neodmyslitelnou složkou je však výborný soundtrack plný kultovních rockových šlágrů - hotová pastva pro uši každýho fanouška starý školy - který svou unikátní libozvučností společně s vizuální estetikou a celkově vzatou teatrálností příběhu tvoří fantastickou formální synergii. Samozřejmě nelze ani opomenout genius loci Londýna let sedmdesátých, jímž zrovna zmítá popkulturní vlna glamrockový obsese a anarchismu - a nejen díky těmto specifickým aspektům mi 'Cruella' tak neuvěřitelně sedla.... Kolem a kolem tak jde o jednu z nejvíce opulentních módních manifestací jíž lze zaznamenat na poli filmu, takže Zlatej plešoun za kostýmy je jasnej. Emma Thompson sice zestárla, což ale neplatí pro její herecký šarm v roli úhlavní záporačky. No a oscarová femme fatale Emma Stone - která se perfektně chopila sociopatické a groteskně zlomyslné antihrdinky Cruelly (o jejím britském přízvuku nemluvě) je naprosto k sežrání 🖤🤍 ...... Upřímně jsem nečekal, že někdy budu pět takový chvály na hranou disneyovskou reimaginaci - naposledy se tak stalo u melancholického dramatu 'Kryštůfek Robin' (pocta kulturnímu dědictví Medvídka Pú) - přeci jen je 'Cruella' ve svý narativní struktuře v podstatě klasický hořkosladký příběh o pomstě, z něhož ovšem plyne nečekaně inspirativní ponaučení: někdy stačí štěstí, a mnohdy zase sympatie pro ďábla. Takže neváhejte na tuhle hitovku vyrazit do kina - lepší ódu na anarcho-feminismus a boj proti establishmentu delší dobu neuvidíte. ______ [VERDIKT: 85 dalmatinů ze 100] () (menej) (viac)

Shakers

Spomínam si na to keď to oznámili. Hneď som sa chytal za čelo a vravel si, že v tom Disneylande im dobre ... veď viete čo. Na čo niekto potrebuje prequel k 101 dalmatíncom a zároveň origin Cruelly ? Jasné že nikto. Stále to však považujem za zbytočný film, pretože dnes už nikto nevie čo točiť. No potom čo som to videl, ho nemôžem považovať za nudný, či zlý. Priznám sa, že ma Cruella prekvapila. Kostýmy, výprava, punková doba a atmosféra filmu s dobrým výberom skladieb zaujme. Tak isto samotný príbeh nie je zlý, no najviac to stojí asi na dobrých hercoch. Emma Stone je prekvapivo perfektná, Emma Thompson príjemne nepríjemná a Mark Strong je sympťák ako vždy. Stručne a jasne, nenudil som sa a som rád, že aj takýto zbytočný origin, sa podarilo natočiť pozerateľne. P.S.: Nezabúdajte na najdôležitejšiu scénu, ktorá je za titulkami. 70% - 3* ()

filmfanouch

Cruella de Vil patří mezi nejslavnější záporáky z klasických disneyovek. Velice zlá žena s velmi vytříbeným módním vkusem se zpracování v hraně podobě dočkala už v roce 1996, kdy v předělávce původního animáku z roku 1961 tuhle výraznou ženštinu ztvárnila Glenn Close. Nyní v roce 2021 se Cruella dočkává svého vlastního origin filmu, kde tohohle slavného nepřítele dalmatinů č. 1 hraje Emma Stone. A naštěstí stojí Cruella opravdu za to!   Nejen, že je Emma Stone nadále neskutečně půvabná, ale celý ten film je neskutečně nádherný. Cruella má neskutečný styl, jde o zábavnou podívanou a Stone si na svůj účet připisuje jeden z nejlepších výkonů své kariéry. Nejenom, že ten film výtečně těží ze svého zasazení do 70. let, ale celkově je neskutečně kreativní. V některých ohledech dokonce stylizace připomíná filmy Tima Burton a Cruella rozhodně není klasickou disneyovkou.   Cruella je dospělejší než většina filmů od Disneyho a nemusí se jednat o vyloženou zábavou pro menší děti. Především Cruella působí neskutečně autorsky a Craig Gillespie, který předtím točil Já, Tonyu jako režisér skutečně dokáže s touhle látkou pracovat neskutečně svěžím způsobem, nadále vtipným způsobem využívá bourání čtvrté zdi. Cruella také nějak dle očekávání těží ze svých výtečných kostýmů. Držitelka Oscara za kostýmy k filmu Šílený Max: Zběsilá cesta Jenny Beavanse u tohohle filmu utrhla ze řetězů a dodala nejvýraznější kostýmy za hodně dlouhou dobu.   Ani v rámci castingu ten film nešlápl vedle. Emma Stone je neskutečná castingová trefa, do jisté míry se jí daří držet stylu Glenn Close a zároveň má možnost dát roli něco navíc. Stejně tak výtečná je Emma Thompson v jedné ze svých nejvýraznějších rolí za poslední dobu a i v tomhle případě se dá říct, že lepší castingová volba vyjít nemohla. I Paul Walter Hauser a Joel Fry jako Horace a Jesper jsou výtečně obsazeni a Hauser nadále těží ze svého komediálního talentu. Jen obsazení Marka Stronga je tak trochu promrhaný potenciál, přesto i on má alespoň zajímavou úlohu a na té ploše je pořád Markem Strongem (překlad: boží!).   Skvělý dobový Londýn, bravurní soundtrack Nicholase Britella a očividná odvaha. Gillespie sice nikdy nejde vyloženě za hranu, přesto ovšem natočil film, který má prvoplánově ke klasické disneyovce daleko. Vůbec poprvé se navíc v Disney filmu objeví přiznaná homosexuální postava. John McCrea má tak díky své roli velmi důležitou úlohu a k medvědí službě má tohle rozhodnutí opravdu daleko. I v tomhle ohledu očividná odvaha a zároveň úkaz toho, že to jde.   Jen je ta Cruella možná až příliš dlouhá. Trvá téměř 140 minut a je to vyloženě moc i přesto, že to ve finále velmi slušně utíká. Scénář dvojice Dana Fox/Tony McNamara je fajn, přesto to možná mohlo dopadnout tak trochu líp. Origin Cruelly je ve finále tak trochu zbytečně zamotaný a nejeden zvrat ukáže, že tomu v zákulisí možná chyběla jistá forma uvědomění si té správné míry. Cruella je především v tomto filmu antihrdinkou, což znamená, že dochází k menšímu odklonu od té známé Cruelly de Vil ze 101 dalmatinů. Na druhou stranu je ovšem tohle setkání s novou Cruellou de Vil tak stylovou záležitostí, že by pokračování rozhodně nemuselo být zbytečnou záležitostí a z Cruelly de Vil by se definitivně mohla stát tak Cruella de Vil. Cruella je ovšem bezpochyby povedený origin.   Cruella je stylová a osobitá podívaná s výtečnou výpravou, skvělými kostýmy, bravurním vizuálem a vynikajícím obsazením. Menší sázka na nejistotu dopadla neskutečně potěšujícím způsobem a ukázala, že se dají na původních disneyovkách vystavit nové povedené filmy. Gillespie za kamerou a Emma Stone před ní by i u případného pokračování mohli předvést zajímavé věci a to i především proto, že u prvního filmu nastavili laťku vysoko. Poctivá práce...... () (menej) (viac)

KlárkaS

Stejně jako u Aladina je tu mega výhoda, že jde o disneyovku. Očekávání jsou hodně dole, a hlavně - může to být mnohem víc ulítlejší, protože je to přece pořád jenom rodinný film o disney záporačce. Cením kostýmy (doufám, že bude oscar), obě Emmy, a taky přímočarý motivace všech postav, který dávají smysl a jsou emočně opodstatněný. Jen škoda těch digipsů a hlavně toho pretentious soundtracku, písníčky samozřejmě super, ale ta doslovnost je fakt otravná (sympathy for the devil, seriously?). Nicholas Britell ale top, je strašně fajn zase slyšet nějaký zapamatovatelný motiv. ()

Big Bear

Tohle byla z mých dalších eskort. Dle hodnocení jsem tušil, že to nebude nudný výlet nad Francii a celkem jsem se v odhadu trefil. Jen stále tápu co to jako mělo být. Omladina jásala, protože Cruella byla další hrdinkou, která se může směle řadit po bok Harley Quinn. Bohudík není tak šílená jako bývalá psychiatrička. To, že to celé bylo natočeno pod křídly Disney studia mi už vůbec hlava nebere, ale stačí si vzpomenout na muzikál Zombies a člověk se přestane divit. Jasně, že dnes už v jejich filmech nečekám Donalda, Pluta, Dumba a Sněhurku, ale pořád tak nějak čekám, že to bude pro děti (o kreslené Cruelle ze šedesátek vím). Halt doba je dál, konkurence dravá a tak je třeba omladině servírovat drsnější kousky s drsnějšími hrdinkami. Omladině se film líbil a i já musím uznat, že se to dalo přežít bez úhony a padající hlavy od klimbání. Baronka byla vtipná, ale kdo byl boží byl gay Artie. Ten mne fakt bavil. Tady se český dabing povedl skvěle. Samozřejmě, Disney studio myslelo na všechno z hlediska pohlaví i ras, takže je dílo v tomto ohledu vyvážené a v pořádku. Otázkou je zda to i chápe dětská cílovka  ze zaostalých LBGT+ krajin a republik. Proč to zase píšu? Protože se jeden z vlastních potomků zeptal proč ten pán Artie tak srandovně mluví což jsem musel vysvětlovat já a nikoliv starej Walt ani nikdo další ze studia Disney...  Celkově by mne zajímalo komu byl film vlastně určen. Můj odhad je omladina do 10 let. Pubescenta tohle zajímat nebude, ten si pustí Dunu nebo péčko a pustit si to sám jako dospělý divák bych považoval za naprosto infantilní počin. Zápletka je podivná, ale co se ve filmu podařilo navodit byl ten feeling konce britskejch šedesátek, čemuž napomáhá hromada hitů té doby co provází celý film od Bee Gees po ELO atd... Dávám tedy za 3 obojky od dalmatiních trhačů. * * * ()

JohnnyD

Aj keď ani zďaleka nejde o dokonalý film (má to dlhočizný voice-over v úvode, zišlo by sa to trochu prestrihať, soundtrack by mohol byť precíznejšie zameraný na rok, kedy sa film odohráva, a Emma Stone, hoc je skvelá, Cruellu nedáva až tak uveriteľne ako Estellu), ide ale o mimoriadne štýlovú žánrovku, ktorá unikátne mixuje motívy z pôvodného animovaného filmu (je tam fakt KVANTUM odkazov) do dospelo pôsobiaceho extrémne štýlového filmu. Zároveň prichádza so zaujímavým príbehom "vzniku" Cruelly so skvelou dynamikou s Barónkou (fantastická Emma Thompson). Pritom nejde o nejaké samúčelné temné spracovanie, film je stále vhodný aj pre deti, ale estetika nepodlieza najmenším divákom (podobne ako to platilo napr. pre detské filmy v 80tych rokoch), naopak hudba, kostýmy (motív módy Cruella využíva na 100% a z niektorých módnych kreácií nejde spustiť oči) a výprava sú geniálne nadizajnované a vytvárajú fantastickú atmosféru, pre ktorú sa diváci k filmu budú dozaista vracať aj o 30 rokov (čo si nemyslím, že platí pre verziu s Glenn Close). 9/10 ()

Rosaviva

"The thing is, I was born briliant, born bad and a little bit mad." Emma Stone si užívá každou minutu a je to vidět. Skvělé zahrané, výborná výprava (kostýmy fakt smekám a výborně nastíněn Londýn 70. let). Naprosto boží hudba a psi. Asi jediné, co bych trochu vytknula byla na můj vkus dost přepálená délka, mohlo to být klidně o takových dvacet minut kratší. Podle traileru to vypadalo jako, že to bude našlapaná jízda a skutečně to tak bylo. Sice na tom bylo trochu vidět, že se drží zpátky, protože je to přece jenom rodinný film, ale jinak absolutně nezklamalo. Stejně jako u většiny vilan origin si pak kladete otázku, a vy se jí divíte? ()

HAL

Kdyby mi někdo tvrdil že Cruellu točil Edgar Wright, věřil bych mu. Z dalšího Disneyho oživení jejich klasické animované postavy je překvapivě povedená stylovka, která nemá skoro nic společného ani s originálem, ani s Disneyho obvyklými klišé, a je místo toho svižným komediálním revenge/heist filmem s rozkošně sarkastickými čubkami v hlavních rolích. Což funguje o to líp že se vše odehrává v punk rockem zmítaném Londýně sedmdesátých let kde úplně všechno uctívá odvázaný styl Davida Bowieho a písničkový soundtrack je nejlepší hudební kompilací roku. 8/10 ()

dr.horrible

Badassovské módne orgie a najemmastone-ovskejšia Emma Stone od Easy A, vo filme, ktorý viac než 101 dalmatínov pripomína dekadentný bastard 90.kového Burtona s Jokerom a Rocky Horror Picture Show. Gillespieov rukopis je jasne čitateľný, výtvarná štylizácia natoľko úchvatná, že oscary za kostýmy a výpravu to má v kapse už teraz, a keby existovala cena za pesničkový soundtrack, dostane ju to tiež. Je tam všetko. Väčšina druhov punk rocku, Boots are made for walkin, Come together, Feeling good a na záver to zaklincujú so Sympathy for the devil. Nečakaná bombička a ak ste tiež neboli v kine od marca 2020, než nám komunistická chrípka dodrbala ročník, toto je presne ten film. A deti nechajte doma, pár psíkov im tú temnotu nevykompenzuje. ()

Tsuki

Ano! Přesně takhle by měly vypadat novodobé hrané filmy od Disneyho! Ne ty špatné hrané kopie starších animáků, o které se Disney pokoušel v posledních letech a které byly vesměs propadáky. U Cruelly to vzali z gruntu a vytvořili zcela nový příběh, který propracovali a vyšperkovali ve všech možných směrech. Je to stylové, je to zábavné, a především se povedlo vytvořit z Cruelly psychologicky zajímavou postavu, která už není zkrátka jen tou prvoplánovou záporačkou. Určitá míra zlidštění té postavě neskutečně sluší, doslova jí to vdechlo život. Na druhou stranu je to ale vyvážené tak akorát, aby Cruella stále byla tou záporačkou a mrchou. Bylo vlastně hrozně zajímavé sledovat její rozpolcenost mezi jejím pravým "krutým" a egocentrickým já, a naučenou slušností a pokorou ve formě "Estelly". Emma Stone předvedla famózní výkon. Tato role jí ve výsledku padla jako ulitá. A to nemluvě o výkonu Emmy Thompson - její postavu s jejím ledovým, odměřeným a nabubřelým chováním bylo taky radost sledovat... Celý film je navíc prodchnutý množstvím hudebních hitů (extrémně napěchovaný soundtrack!) a vyobrazení světa módy tady má opravdu grády. Nečekala jsem to, ale film se mi nakonec líbil ještě o třídu výš, než jsem si myslela. Je to vizuálně působivé, stylové a moderní, ale stále je v tom samozřejmě cítit rukopis Disney. Stále je to vlastně pohádka o záporačce Cruelle. A mám pocit, že takto se v tom propojilo to nejlepší z Disneyho, co nám nyní umí ukázat. Proto se nakonec přece jenom přikláním k vyššímu hodnocení, přestože jinak je to tak akorát na pomezí 4 a 5 hvězd. V tomto případě si totiž rozhodně Disney zaslouží všechny palce nahoru. ~(4,5)~ ()

Anderton

Nečakal by som, že ma film s týmto názvom a v tomto veku (ale bližšie k žiakyni než učiteľke v tomto diele) dokáže skoro až nadchnúť. Nebyť zopár nepresností a nedotiahnutostí, nemal by som problém priznať farbu a dal by som päť čiernych čmúh na bielu srsť. Vážny tón ladí s komediálnymi vsuvkami, ale dokopy to už menej ladí s rozprávkovosťou fungovania fikčného sveta, kedy je polícia úplne neschopná a predsa len sa stačí pozornejšie pozrieť a hlavne počúvať, aby bolo každému vo firme jasné, kto je Cruella. A v pohode by sme sa zmestili do dvoch hodín. Ale kašľať na to, pre mňa najlepší live action Disney a námet na premýšľanie, či chovanie a talent dieťaťa viac ovplyvňuje výchova, alebo gény. ()

Dzeyna

Emma je láska a Cruellu zvládla více než dobře! Musím uznat, že takový výkon jsem od ní ani nečekala, neboť jsem u ní byla zvyklá na milé a romantické role. Ale zde ukázala něco, co obvykle zůstane schováno. Za mě super. ()

Kothy

Původně jsem se této Disneyovce chtěl úplně vyhnout, ale dobře, že jsem to neudělal.  Nakonec z těch hraných bude zatím asi jediná povedená. Nejprve bych vyzdvihnul stylizaci. Člověka by vůbec nenapadlo, že origin této záporačky může být zajímavý. Vše se točí kolem módy, takže mají všechno hezky vystylované a vše jim ladí. Hezky pracují s barvami a vypadá to prostě pěkně a efektně. Hned ze začátku zjistíme, proč Cruella nemá ráda dalmatiny. Sledujeme od dětství její příběh, kdy se z drobné zlodějky vypracuje v úspěšnou návrhářku. Celou dobu bojuje se svou rivalkou baronkou, která patří mezi londýnskou módní špičku. Dozvíme se pár zajímavostí z její minulosti a řada dojde i na psy. Celkově mi to ani moc nepřijde jako film pro děti. Hudba je tady opravdu skvělá a do většiny scén se hodí. Film je zasazen do 70. let, takže tomu odpovídá i stylizace. Nejde nevyzdvihnout vynikající výkon Emmy Stone, které tato role opravdu sedla. Stranou se nedrží ani Emma Thompson jako její rivalka. Hlavně finále je dost povedené. Teď je jen otázka, jestli z toho budou chtít udělat celou sérii. "Vytáhla rodinnou kartu." ()

silentname

Hoci som nikdy nebol človekom, ktorý by vysoko kritizoval hrané Disney remaky, je pravda, že časom som začal mať pocit, že to začali trošku preháňať. Najmä po tom, ako som mal pocit, že dopadli "The Lion King" a "Mulan". Ale napriek pozitívnejším ratingom som musel uznať za pravdu jednu vec. Načo máme dokopy všetky tieto filmy? Existujú skutočne len preto, aby Disney vyžmýkali čo sa dá zo svojho najnovšieho filmového trendu? Odpoveď na otázku je áno. No hoci som nikdy z filmov nebol tak nadšený ako z pôvodných animákov, minimálne som bol zvedavý na to, čo sa rozhodnú Disney do týchto filmov priniesť. A tak sa dostávame k ich najnovšiemu prírastku do ich kolekcie - "Cruella". Na úvod by som mal možno povedať, že "101 Dalmatians" nepatrí medzi moje najobľúbenejšie filmy. Remake z roku 1996 si pamätám asi o niečo viac. A rád som sa k nemu vracal. Minimálne už len z faktu, že bolo zaujímavé, že zvieratá po celú dobu nerozprávali. Ako to dopadlo tu? Myslím si, že odpoveď máme v ohromujúcich výkonov našich dvoch ústredných protagonistiek. Emma Stone a Emma Thompson sú obe absolútne perfektné. Vo všetkých ohľadoch zvládli svoje role, dali do toho skutočne maximum a je vidno, že si užívajú svoje temné ja. No Emma Stone vie ukázať miestami aj svoju emocionálnejšiu stránku. A pôsobí v nej veľmi úprimne. Časť ako sa rozpráva s fontánou a predstavuje si tam svoju mamu je podľa mňa veľmi dobre zachytená. Film má ale aj iné skvelé momentky. Páči sa mi, že Jasper a Horace tu majú viac osobnosti. Ich úvodné časti keď vidíme ako s Estellou začínajú kradnúť a ich techniky ma bavia. Je ale super vidieť ako sa Estella postupne začína viac nechávať unášať Cruellou, ktorá tam odjakživa v nej bola. A čím viac sa dozvieme o tom čo sa vlastne onú osudnú noc stalo, tým viac som sa posúval na stranu Cruelly. Ono je pravda, že od začiatku je tu zrejmé, kto je skutočným zloduchom filmu a že zlo porazí menšie zlo a podobne. Ale tentokrát to Disney urobili zaujímavo, uveriteľne a celkovo silne. Neviem síce či beriem fakt, že sa niekto narodí s vlasmi nafarbenými napoly na čierno a napoly na bielo... a to doslova, ale inak s filmo nemám žiadne výraznejšie problémy. Z ich remakových trendov, jeden z ich najlepších. Hodnotenie: B+ ()

Návrat Cruelly je potvrzen

Návrat Cruelly je potvrzen

14.08.2021

Na přelomu letošního května a června vstoupil do kin hraný spin-off 101 dalmatinů s názvem Cruella a prakticky už pár dnů po premiéře se začalo mluvit o přípravách pokračování. Studio Disney mělo v… (viac)

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

28.06.2021

Pokračování Cruelly už je na cestě

Pokračování Cruelly už je na cestě

06.06.2021

Studio Disney v poslední době rozhodně neotálí. Nová Cruella, jež vypráví o zrodu excentrické záporačky ze 101 dalmatinů, se totiž pomalu ještě ani nestihla ohřát v kinech ani na streamovací službě,… (viac)