Už od detstva riešia Shaggy Rogers, Fred Jones, Velma Dinkley a Daphne Blake záhady po celom svete so Shaggyho maznáčikom, Scoobym-Doo, ale ich najväčšia záhada ešte len príde, keď Blue Falcon najme Shaggyho a Scoobyho, aby zmaril úsilie Dicka Dastardlyho spôsobiť psiu apokalypsu. (Continental film)

BOURQUE

„Scoob!“ zachytáva začiatok celého známeho príbehu – ako sa spoznali Shaggy a Scoob a ako vznikla a dala sa dokopy známa partia – a to všetko v moderných šiat. Príbeh samotného celovečerného animáku je akýsi „Crossover“ (z každého berieme niečo), kde sa objaví niekoľko postáv, známejších z iných seriálov (napr. Dick Dastardly). Centrom pozornosti je priateľstvo a zdôraznenie dôležitosti tejto veci – nato duo Shaggy/Scooby sú veľmi dobrým príkladom. Zvolený koncept by mohol byť aj kreatívnejším – ani v danej forme neboli využité všetky možnosti na dosiahnutie lepšieho výsledku. Každopádne drobné vtipné momenty a odkazy na moderné veci/osoby, ako aj odkazy na veci zo seriálu Scooby, tvoria celkom vydarený mix a nebudú vás nudiť. Vizuálna stránka je na mňa už trošku príliš moderná a umelá, ale mladším pozorovateľom to pravdepodobne vadiť nebude. Suma k sumáru – „Scoob!“ bude slušným moderným doplnkom v univerze príbehov o Scooby a jeho priateľov, no v žiadnom prípade to nejako nerozšíri (ani obsahovo, ani vizuálne). Predpokladám však, že to tvorcovia ani nemali v plánu. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

helloween93

Bohužel, celovečerní film Scoob! je pro mě, HC fanouška světa Scooby-Doo zklamáním. Problémem je hlavně fakt, že to není film o Scoobyho partě, ale o Hanna-Barbera multiverse. S tím bych neměl problém, kdyby se film nejmenoval Scoob a neignoroval snad všechny typické prvky Scoobyho show. Zapomeňte na záhadu, honičky, hledání stop nebo podezřelé, prvky tak známé ze seriálů, protože z filmu je regulérní superhero movie. Hlavní prim tu totiž hraje v ČR nepříliš známý superhrdina světa HB zvaný Blue Falcon s jeho sidekickem Dynomuttem. Setkat jste se s nimi v ČR mohli pouze ve starém cartoonu Scoobyho hvězdná olympiáda, vysílaným kdysi dávnou Primou, ve kterém účinkovali i Dee Dee Skyes z Team Angels a Captain Caveman (oba jsou rovněž ve Scoobovi). Tyto postavy měly svoje show v rámci světa Hanna-Barbera, ale v ČR nikdy nebyly vysílány. Totéž platí i o záporákovi, kterým není nikdo jiný než Dick Dastardly se škodolibým psem Muttleym. Ti účinkovali v pořadu Wacky Races nebo Dastardly and Muttley in Their Flying Machines, které tu nebyly nikdy vysílány. Takže z tohoto pohledu toho film průměrnému divákovi mnoho neřekne, protože tyto postavy jsou českému divákovi prakticky neznámé. Navíc, Fred, Velma a Daphne mají v rámci příběhu opravdu malý prostor a kdyby tam nebyli, příliš by se nestalo. Co jsou tedy plusy filmu? Animace, voice acting, úvod, kde se teamupne Scoobyho gang a zasazení do moderní doby. Pokud do filmu půjdete s tím, že to není klasický Scooby-Doo, jak ho znáte, tak se vám film třeba bude líbit. Slabé 3* a pro mě spolu s Tenetem zklamání roku 2020. ()

Mianelia2050

Tákže abych začala: když jsem na to dneska šla do kina celá natěšená, nevěděla jsem, že to bude tak... skvělé :). Naprostá bomba, už od začátku velmi rozkošná a dojemná, u konce mi i ukápla slzička. Je sice pravda, že původní seriál je prostě klasika, ale na tohle se dá dívat také. Animace velmi pěkná, moc se mi líbila. Hudba byla také moc pěkná. Dabing výstižný, až na dabéra Scoobiho, jelikož ten daboval myslím že hloupou hvězdici Patricka ze Spongeboba a proto mi to tak trochu zkazilo vidění no, ale co se dá dělat. Doporučuji hlavně dětem, ale když na to půjdete jako celá rodina, stejně jako já s tou svojí, pobaví se i rodiče :). V Cinestaru ani noha tak mazejte a užijte si zábavu! ;) ()

Davidkkk

Mezi ty nejočekávanější animované filmy tohoto roku by většina diváků pravděpodobně zařadila Frčíme a Duši. V mém osobním žebříčku se na prvním místě umístil nový Scooby-Doo, tentokrát ve 3D animaci. A velice zklamaně oznamuji, že samotná animace je na novém Scoobym zdaleka to nejlepší. Trailery jsem nesledoval a na Scooba! jsem se šel podívat s tím pocitem, že společně s pěticí náctliletých detektivů prožiji klasické dobrodružství doprovázené drobnými zvraty a občasnými úsměvnými vtípky. Skutečnost, že se během prvních několika minut objeví superhrdina s křídly, robotický pes, později pralidé, dinosauři a bůhvíco dalšího, mě opravdu zarazila, nicméně jsem se nenechal rozhodit a film jsem neodsoudil a vložil do něj kapku naděje. Nicméně to, co se mi zprvu zdálo jako nefunkční nápad, se mi přibližně v polovině snímku potvrdilo. Scooby-Doo byl vždycky o postavách a nový díl v tomto ohledu těžce pokulhává oproti ostatním a noví hrdinové působí tak trochu nadbytečně. Snaha tvůrců jít kupředu s dobou se vymstila, a narazíme tak na spousty skutečně trapných humorných scén. Ke Scoobymu se tradičně pojí i odhalování záporáků, které zde bylo v podstatě vypuštěno, protože úhlavní nepřítel je divákům odhalen počátkem filmu a v průběhu nenastanou žádné zvraty. Hlavním poselstvím pro děcka je zmínka o tom, že přátelství je v životě velmi klíčovou záležitostí a tím vlastně veškerý přínos filmu končí. Scoob! je slátaninou všeho možného a jedinou povedenou příběhovou částí je prvních přibližně deset minut, kde jsou hlavní hrdinové ještě prcci. Film působí velice natahovaně a finále je beze srandy tak úmorné, že jsem přemýšlel i o nižší známce. Ocenil jsem však dva vtipy (zbytek je skutečně otřesný a dle mého názoru nerozesměje ani ty nejmenší). ()

Vabr

Podobnost postav nemusím konečně řešit, protože za se prostě postavy podobat samozřejmě musí, když je to animované. Akorát je Velma trošku tmavší. Nechápu, proč mají furt nutnost z týhle Scooby-Doo party dělat nějakou multikulturní, ale prostě jsou a budou bílí! Nelíbí se mi, proč to neudělali jako běžné Scooby-Doo, ale místo toho to udělali v superhrdinském subžánru. Bráchovi se animace nelíbila. Podle mě byla normálně v pohodě. Celé to je ve výsledku strašně jednoduché. Vím, že nejsem věková skupina, ale i pro malý dítě mi to přijde moc jednoduchý, když to porovnáte třeba s Dobou ledovou. Padoucha víte už od začátku, protože je ukázanej, což taky není podobné Scooby-Doo. Žádné pasti, naháněčky, falešní duchové, nestvůry atd., což je typické pro Scooby-Doo. Opět je tu nadpřirozeno, které jim moc nevrtá hlavou (trojhlavý bájný pes, neandertáci). U vtipů jsem se vůbec nezasmál. Už po půl hodině jsem to chtěl vypnout, protože to bylo hodně nudný, ale nakonec jsem se prostě překecal, že je to poslední Scooby-Doo film, co mi chybí zkouknout, tak jsem to celý dokoukal. Nestálo to za to. Nic by se nestalo, ani by nenastal jakýkoliv zvrat. Docela mě mrzí, že tohle je první 3D animovanej Scooby-Doo film a tím, jak to udělali v superhrdinským subžánru, tak zahodili šanci na větší úspěch. VYHODNOCENÍ: CELKOVĚ JEDINÝ SCOOBY-DOO FILMY, KTERÝ STOJÍ ZA ZHLÉDNUTÍ, JSOU JEDNIČKA A MOŽNÁ ČTYŘKA ()

RypavaDvojka

Inu, film co má hodně kladů a záporů. Z dětství jsem měl oblíbenou "Scoobyho hvězdnou olympiádu". Nikdy jsem ale nechápal kdo jsou ty další postavičky? Cpt Caveman (alias Kapitán Pazourek) se totiž třeba v Čr ani nedaboval a tudíž ani nevysílal. Tento film aspoň ukázal Modrého sokola (Přesnějc jeho syna, Modrý sokol si už v jednom filmu tuším zahrál) a jeho partnera Dinovořecha (aka Pašák či Popleta chcete-li., postava hodně změněná a kde změna přišla? No, kdo ví...?). Dick Dastardly (V češtině kupodivu Baron Drsoň) a jeho pes (Mrmla se svou hláškou Safra drfra krutibrko) mi moc nesedli, roboti byli fajn ale radši bych uvítal jeho kumpány (Lady Sonia tuším, prase a chobotnice, tým padouchů prohnilých bavil). Taktéž si nemůžu zvyknout na novou animaci a v češtině nový a zcela otřesný dabing. Pro jistotu sledováno s titulkama (Kde byly chyby pro autora titulek, plést si My a Mi, shodu podmětu s přídukem apod., fuj...) ale i tak to na víc než 60% nevidím. Až moc nesrovnalostí a nepřesností s https://www.csfd.cz/film/245445-scoobyho-hvezdna-olympiada/prehled/ což mi zpříjemnilo dětství. ()

LuiCJ

Na tento film som išiel do kina po viac ako polroku a bolo to celkom spontánne rozhodnutie. Ako skalný fanúšik Scooby-Doo sveta som však nemal veľké očakávania. Tunajšie hodnotenie na ČSFD.cz, či čísla od Rotten Tomatoes alebo Metacritic ma tiež veľmi nepresvedčili. Musím však povedať, Scoob! ma v mnohých aspektoch veľmi príjemne prekvapil. Páčilo sa mi ako nechali mnohé veci z pôvodného kresleného seriálu Scooby-Doo od Joea Rubyho a Kena Spearsa. Intro a úvodná znelka prerobená do 3D sa celkom vydarila, potešilo ma, že nechali aj niektoré zvukové efekty z pôvodných epizód. Animácia nie je určite to najlepšie, čo som kedy videl, no myslím, že celkom dostačujúca a do farebného sveta Scooby-Doo sa hodí. Príbeh je asi najzvláštnejší element. Na jednej strane sa snaží držať aspoň trochu tej pôvodnej formulky honu na zločinca, no na druhej strane, je prepletený detinskými, neprirodzenými a hlavne klišé scénami. S predvídateľným posunom príbehu som sa tu stretol viackrát. Som však rád, že charaktery hlavných postáv boli zachované. Príbeh je vyskladaný z viacerých prvkov pátrania po zločincovi - je viac častí, ktoré majú dej vystavaný na viacerých prípadoch, ktoré sa spájajú a vedú k jednému spoločnému základu. Fajn bol aj celé to dobrodružstvo, ktoré postavy zažívali. Niekedy mi to prišlo až príliš a pôsobilo to ako prehnaný kreslený guľáš. Ako komédia tiež nie najhoršie, niektoré vtípky boli fajn, avšak iné by som prirovnal skôr k trápnostiam ako k vtipu. Úplne však rozumiem, že ide o rodinný snímok určený prevažne mladším divákom, no tí, ktorý majú radi mysterióznosť Scooby-Doo si (dúfam) prídu na svoje. Aj keď opäť, je to v mnohých prípadoch zbytočne prehnané a ničím výnimočné (celá časť s Pánom Rigbym napr.), film má myšlienku a pekne vykresľuje začiatky slávnej detektívnej bandy. Soundtrack od Junkieho XL tiež celkom slušný, vyjadruje presne to, čo divák vidí na plátne. Od Tonyho Cervoneho som už videl aj Flintstonovci: Veľký zápas doby kamennej a opäť nejde o preborné dielo, no účel spĺňa. Rovnako to platí aj o Scoob!. A áno, zabudol by som. Mali sme tu aj Simona Cowella. Tu nechám priestor, aby si každý vytvoril vlastný názor. Ja som spokojný, mohlo to dopadnúť aj horšie, zachránil to určite aj záver odohrávajúci sa v zaujímavom prostredí. Príbeh celkom oživila vedľajšia postava Dee Dee Skyes ako kapitánka lode Blue Falcon. Za mňa celkom fajn dielko, aj keď možno niekde moc prepálené, stále pobaví a prinesie do sveta Scooby-Doo niečo nové. ()

rublik05

Pro děti asi zajímavá a skvělá podívaná, nicméně pro dospělého diváka víceméně nuda. Na film Scoob! jsem se vcelku těšil, nicméně se hned od začátku dostavilo lehké zklamání, které se postupem času proměnilo v absolutní deziluzi. Přílišné tlačení na pilu, snaha o zmodernizování a zapojení "superhrdinů" mělo úplně opačný efekt, než tvůrci zamýšleli. Celkově mi děj přišel zbytečně moc překombinovaný, popravdě jsem se místy dost ztrácel a hodně věcí mi moc nedávalo smysl. Příběh byl víceméně bez nějakých větších zvratů či nápadů, zamrzelo mě i lehké upozadění ústřední čtveřice hlavních aktérů. Nepochopil jsem i absenci atmosféry, kdy se filmařům bohužel nepovedlo navodit atmosféru předešlých filmů se Scoobym a je to hodně znát. Co mi naopak přišlo velmi povedené, jsou animace. Tady se tvůrcům povedlo vytvořit příjemné, pěkně barevné animace, na které se hezky dívá. To však samo o sobě na kvalitní animák nestačí, což je velká škoda. Potenciál Scoob! určitě měl, s tím pracováním je to však už horší. 4/10. ()

Hellknight12

Pozreté . Za mňa v skratke nič moc. Nečakal som zázrak ale aj to málo čo som čakal ma sklamalo. Divná animácia. Príbeh zbytočne skomplikovaný. Za mňa 40% aj to len vďaka starej hudbe a nostalgii.. ()

balcazar

Ach jaj. Film sa tak veľmi a tak nasilu snaží byť moderný, tak veľmi sa snaží priblížiť dnešnej generácii, že je trápny a každou ďalšou scénou a každou ďalšou "akože modernou" vsuvkou to len zhoršuje. ()

Nykrous

Jakožto animák 6/10, ale jako Scooby film tak 3/10. Postavy, které jsem měl rád mi tu jsou nesympatické a někdy je jejich charakter úplně naruby. Místo přízemnější detektivní mystery komedie, kde se řeší normální lidský záporák tu máme akční komedii se superhrdiny a obřím nadpřirozeným monstrem. Hodně mi zde chybí nějaký motiv záporáka a velkolepé odhalení na konci. Dále mluvící Scooby je snad vtip. Nevím jestli jsem takový suchar, ale komedii jsem tu téměř nezaznamenal a prvek mystery, zde chybí úplně. Jediné čím mě potěšili byl remake legendárního intra, u kterého jsem pocítil tu vysněnou nostalgii. Chápu, že to chtěli vzít trochu jiným směrem, ale akorát z toho vznikl klišé příběh o přátelství, kterých tu máme milion. 45% ()

Maniik88

Dobrý bol začiatok, no ako sa tam objavili tie hightech chobotiny, proste to už nebol ScoobyDoo ako ho poznáme s detstva. Ten sokol aj záporák mi liezli na nervy a celé to bolo slabé a málo vtipné. Škoda, graficky to inak celkom ušlo, no to ostatné ma minulo a ani decká to až tak nejak nebavilo. ()

HERGImanCZ

Na oko příjemná podívaná, jež se však opírá o velmi slabé základy. Scoob! se už podle traileru snaží jet s dobou. A nebudu vám nic nalhávat, dneska zkrátka superhrdinové letí. To by však nebylo nic špatného, přeci jen jsme tu už měli nějaké ty experimentálnější kousky, které se vymanily z té klasické vcelku přízemní verze, kde za vše může chlapík v kostýmu. Tady je však problém v něčem jiném. Celý ten příběh působí, že to vůbec není o Záhadách s.r.o. a jsou tu tak trochu do počtu. Kdybyste je nahradili kýmkoliv jiným, vše by fungovalo v podstatě stejně. Na samotné finále, které se snaží stavět na Scoobym a jeho nejlepším příteli, tu není solidní náběh a rádoby poučení o chvíli před tím zkrátka nefunguje, protože tu divák nedostal tu správnou dávku emocí v průběhu filmu. Celý děj navíc působí extrémně překombinovaně a mnoho problémů je často vyřešeno velmi zkratkovitě. Je mi jasné, že tvůrci přemýšleli tak, aby se to líbilo dětem. A to podle mě Scoob! asi i splní. Přesto by to šlo udělat konzistentně a vlastně všechny předchozí projekty této franšízy to dokazují. Co na druhou stranu filmu nemohu upřít, je povedený vizuál. Byl jsem až překvapen, jak se tvůrcům povedlo převést jednotlivé členy party do třetího rozměru. U některých klasických vtipů toto převedení trochu pokulhává, jinak je to ale úctyhodný výkon. Vypíchnout pak musím také design hlavního záporáka a paletu barev některých lokací, kde byla očividně dána přednost stylistice před fotorealistickým vyobrazením. Film jako takový je díky tomu velmi příjemný na pohled. Uteče navíc poměrně rychle a člověk se i poměrně pobaví. Bohužel to ale rozhodně není poctivý Scooby a ani dějově konzistentní záležitost. Menší děti ale určitě pobaví, zatímco pro dospělé nebude nijak nepříjemným. ()

Mr.Ward

Hrůza! Stejně jako Mumie z roku 2017 se Scoob! snaží v jednom (prvním) filmu vybudovat celý rozsáhlý vesmír. Tohle mělo přijít postupně, třeba až ve třetím díle, ne hned na začátek. Takhle je to patlanina různých postav od Hanna-Barbera, bez pořádného příběhu, a už vůbec to není Scooby jak ho známe. ()

Martin.Tokos

Nostalgie hezká, ale bohužel to nemělo s původním námětem moc společného, což je velká škoda. Z původní detektivky tak máme jenom generický akčňák... Škoda ()

ostravak30

Režie filmového dobrodružství slavného týmu se ujal zkušený režisér animáků. Je naprosto zjevné, že se pokusil svézt na současné vlně superhrdinů. Proto i děj se nese v tomto duchu. K tomu samozřejmě dostaneme možnost zjistit, jak se celá parta seznámila, ačkoli to příliš smyslu nedává, protože v seriálu Štěně jménem Scooby-doo vidíme všechny ještě jako děti, zatímco zde to vypadá, že se seznámili spíše jako dospívající. Ať je to jak je, jsou místa, kdy tato parta opět pobaví, nebo minimálně postavy okolo, ale celkově to není nic objevného ani světoborného. Otázkou taky je, zda to vůbec ještě jde přitom množství již vydaných projektů. ()

Nikolas__

V poslední době jsem se naučil na animáky nebýt tak přísný. Přece jenom jsme tu měly pár nových, dobrých animáků (Up,V hlavě, Jak vycvičit draka, a hlavně Jak vycvičit draka 2), a i přesto že miluju spíše jiné projekty než Disney/Pixar, tak musím vychválit ještě první Frozen, Lego movie 1 a 2, Legendární parta, Toy story 3. Objevily se i zklamání z poslední doby - konkrétně Jak vycvičit draka 3, Coco, Fozen 2 - nebo úděsné až zábavné filmy (Univerzita pro příšerky, Příšerky z vesmíru). Ale Scoob je úplně jiná liga. Jako samostatný film neobstojí, jako animák znechutí, ale co hůře - jelikož existuje původní seriál, který mám velice rád - tak paradoxně nový Scoob naštve především fanoušky universa - a co hůř, totálně ho podkopává. Nejenom že tu máme nadpřirozeno, roboty, kletby nebo dávné monstrum, což je pro stě k smíchu, ale máme tu i superhrdiny, a přesně při zjevení toho superhrdiny, jde film úplně do sraček, ale jako úplně. S mé srdcovky se stal dementní mišmaš z naprosto retardovaným humorem, a hlavně dějem tak předvídatelným, že je mě z toho zle. Doufám že na tuhle mrdku všech blitek zapomenu co nejdříve, protože moje očekávání nemohly být nižší - ale i přesto jsem byl znechucen a zklamán. Ze Shaggyho i Scooba tu samozřejmě dělaj naprosté retardy, záporák nestojí za nic, prostě ne. Scoob si sám sobě zničil vybudovaný lore. ()