Scooby-Doo o Halloweenu

• USA Trick or Treat Scooby-Doo! (viac)

Příběh o tom, jak nudný život by byl, kdyby byli do vězení zavřeni všichni zloduši aneb bude mít Scooby-Doo na Halloweena konečně klid na dobroty? (cerdax2)

T.O.M. odpad!

Dost chabé. Nejvíc mi ale vadilo, že z Velmy, která ještě v sériích Záhady s.r.o. z let 2010 a 2012 toužila po Shaggym, je najednou lesba. A je to tam opravdu hodně akcentováno - ve filmu, který sám sebe označuje za rodinný.  Děti jsou z toho zmatené a nerozumí tomu. (a nevím, jestli to přijde jen mě, ale myslím, že tam byla sexualita prezentována nejen přes absurdní chování Velmy, ale i dost vizuálně, pomocí značné koncentrace na křivky Coco - to u Scoobyho ještě nebylo) To už tu LGBT propagandu musí cpát i do rodinných filmů, a měnit sexuální orientaci hlavních hrdinů?! (Takovou transformaci hlavního hrdiny jsem snad ještě nikde neviděl - obvykle si vystačí s přihozením nových postav a případně vypuštěním jiných, ale že by přímo změnili orientaci hlavních postav, to jsem ještě nezaznamenal) Jinak příběh také nic moc. Logicky to celé dost kulhá, protože spousta z těch padouchů si ty kostýmy přece vyráběla sama, díky své profesi (např. 10 000 voltový muž elektrikář).  A také to dost zavánělo vykrádáním předchozích příběhů - konkrétně motiv se starou viktoriánskou podobnou skupinou se už jednou objevil v Záhadách s.r.o. jako motiv celé série, a v té sérii byl také na konci použit motiv světa bez zločinu, kde Záhady s.r.o. nemají smysl existence. Jenže tam to stačilo vyřešit tím, že odjeli z města jinam. ()

LEGACY

Skvělá zábava, která přenesla duch halloweenu až k nám do domu. Vkusné, zábavné, působivé postavy, člověk se vrátil zpátky v čase do dob, kdy ho tahle parta strašila a demaskovala všemožné padouchy. No a ten song nakonec, boží. https://www.youtube.com/watch?v=bZ-IM45fhB8 ()

Knowho

Solidní fajn animák. Rozhodně to nená na původní animáky, ale je to fajn. Vrací se i několik záporáků z původních filmů a seriálů a ty mi jako Scooby fandovi udělalo radost. Co mi radost neudělalo je to, že je Velma lesba (no tak, všichni víme, že měla skončit s Shaggym😪). 6/10 A hrál tam tenhle totální banger, za kterej přidávám bod   https://youtu.be/stokoDzOP_Y   Takže film doporučuji, ale bez jakýchkoliv očekávání. ()

ondraondra

Nejnovější Scoobyho film rozhodně není tak špatný, jak se na první pohled zdá. Dokonce se nebojím říct, že je to jeden z těch povedenějších za posledních pár let. Prostě taková vtipná a neškodná sebeparodie, která díky zakomponování původních monster působí až osudově. Jsem spokojený a vůbec mě netrápí, že Velma je najednou na holky. 6/10. ()