Daphne, Shaggy a jejich psi Scooby a Scrappy jsou reportéry časopisu pro teenagery. Během jejich honu za senzacemi se setkávají s různými paranormálními jevy, kterým ovšem skeptická Daphne odmítá uvěřit a namísto toho se vždy snaží vymyslet logické řešení, s čímž jí ovšem její ustrašení společníci Shaggy a Scooby příliš nepomáhají... Každá epizoda obsahuje dva jedenáctiminutové segmenty, v niž musí hrdinové čelit jak lidským protivníkům, tak i skutečným příšerám a tajuplným entitám... (fiLLthe3DD)

corpsy

Je zaujímavé, že sa tvorcom nepodarilo stvoriť odvar, ale plnohodnotné pokračovanie. Seriál v rovnakých tradíciách, ako pôvodný Scooby. ()

helloween93

U nás je tento seriál uváděn jako 4. řada seriálu Scooby a Scrappy-Doo, ve skutečnosti šlo o seriál samostatný. Je zde jiné intro, k trojici Scooby, Shaggy a Scrappy přibyla Daphne. Změnila se struktura dílů, kdy každý díl obsahoval dva patnáctiminutové příběhy. Od druhé řady došlo ke změně názvu na The New Scooby-Doo Mysteries. První i druhá série mají každá 13 dílů. Bez Daphne mi to přišlo lepší. 3* ()

blondboss

Priemerná seriálová jednohubka, ktorá tým najlepším Scoobyho dielom len z diaľky dýcha na chrbát, čo sa týka kvality dielov a samotnej atmosféry. Fórky Scoobyho a Shaggyho celkom fajn a Scrappy otravný ako vždy. Daphne je tu skôr na ozdobu. Celkovo teda nič moc, ale deti to určite pobaví. 55 % ()