Scooby-Doo: Záhady, s. r. o.

• Česko Scooby Doo: Záhady s.r.o. (viac)
USA, (2010–2013), 19 h 46 min (Minutáž: 21–23 min)

Tvorcovia:

Joe Ruby, Ken Spears

Frank Welker, Mindy Cohn, Grey Griffin, Matthew Lillard, Patrick Warburton, Lewis Black, Gary Cole, Vivica A. Fox, Udo Kier, Kate Higgins, Frances Conroy (viac)

Zbrusu nová televizní série se Scoobym-Doo pro všechny rodiny, které mají jejich záhady stejně rádi jako mají Scooby-Doo a Shaggy rádi pizzu … kořeněnou s extra omáčkou! Přidejte se k partě v Crystal Cove – nejstrašidelnějším místě na zemi – abyste vyřešili hrůzostrašné případy, plné strašidelných bubáků a duchů, vzrušujících honiček, děsivých překvapení a, samozřejmě, Freddyho geniálních pastí. Parta na všechny ty duchařské rekvizity ale už nenaletí. Ví totiž, že za maskou příšery se vždycky skrývá nějaký zloduch. Pak ale dostanou tajemnou stopu od záhadného pana E, který jim předloží zatím největší rébus – musí odhalit tajemství za prokletím Crystal Cove! Pusťte se spolu se Scoobym-Doo, Shaggym, Freddym, Dalphne a Velmou do čtyř akčních dobrodružství z báječné nové show, která přináší spoustu setsakramentské zábavy! (oficiálny text distribútora)

Víteček

Asi nejlepší Scooby-Doo věc, kterou jsem zatím viděl. Neopakuje se to, jako jiné (třeba Guess Who? má díly jako přes kopírák), je tam dokonce "skutečné" nadpřirozeno, vedlejší postavy jsou dobré, padouši vynalézaví a umí to být zároveň vtipné i překvapivě vážné. Příběhová linka táhnoucí se napříč celým seriálem je taky kvalitní a opět něco, co ve Scooby-Doo nebývá. Osobně vždy ocením, když i v epizodních seriálech je nějaký příběhový oblouk na delší dobu. Kdo zná i jiné věci z toho světa to asi ocení trochu víc, ale velmi dobře to obstojí i samo o sobě. 75 %. ()

ASSBURGER

Celkovo je tento animovaný seriál perfektný síce som uvažoval či je lepší než pôvodný a nevedel som prísť na výsledok. Lebo niečo také ako je táto rozprávka je proste zaujímavé napínavé a časom sa do toho deja aj vžijete a zasiahne vás natoľko že sa od neho nedokážete odtrhnú, proste odkrýva to spomienky z detstva ked som pozeral Scoobyho neustále dookola a dookola v TV. Proste seriál bol perfektný príbeh sa my páčil proste malo to ten správny efekt,dal som tomu 5/5 lebo ma dojalo príbehom a hlavne koncom ktorý bol bez pochyby perfektný. 1.séria je bez pochýb perfektná lebo to tam ešte len potrebovali rozluštiť ale ku koncu to bolo už ono naberalo to správny smer a tak podobne. 2. séria už bola už o tom že o všetkom vedeli a proste stalo sa tam veľa vecí ktoré zmenili dej od začiatku. Po prvé to bolo trocha lepšie aj napínavejšie teraz už som vedel čo sa stane ale aj tak to bolo absolútne dokonalé. Je naozaj škoda že tento seriál sa už nevysiela,ale jedno pozitívum na tom je že to predsa dokázali Záhady s.r.o vyriešili to čo mali a zachránili Kryštáľovu Zátoku ,a to sa mi na tom páčilo,a najviac sa mi na tom nepáčia ľudia ktorý to nevideli a hovoria o tom že to je zlé a nemá zmysel to pozerať,ale nie je to tak lebo tento seriál sa my za celú Scoobyho existenciu páčil asi najviac síce nad klasiku nemá aspoň čo sa týka hodnotenia ale keby som mal hlasovať tak by som si vybral radšej tento seriál ako ten pôvodný. Musel som si to pridať medzi obľúbené seriály proste tak my to pasovalo tak to pre mňa veľa znamenalo. Proste paráda... ()

silentname

Zatiaľ mám za sebou 9 epizód, ale musím povedať, že to vyzerá ako skutočne dobre spracované. Viem, že som predtým toto označil za urážku série, no rozhodol som sa posunúť svoju hranicu zaujatosti, nehľadať veci, ktoré mi tu chýbajú, ale skúsiť sa triezvo pozrieť na to, čo tu máme a ako to funguje. A áno, bol som veľmi predpojatý a začínam viac vidieť plusy tejto série. V prvom rade je to dospelejšie a zaujímavý je aj fakt, že epizódy v tejto sérii na seba naväzujú. Nie je to ako za starých čias, keď si človek mohol pozrieť, ktorúkoľvek epizódu a bolo to úplne jedno. Tentokrát je dobré si to pozrieť od prvej po poslednú epizódu. Uuvidíme ako bude záhada pokračovať, no zatiaľ to vyzerá celkom sľubne. A pravda je, že dokážem prijať vzťah medzi Daphne a Fredom, tak pri Shaggym a Velme mám trošku problém. Hoci mám pocit, že táto Velma je asi najzaujímavejšia zo všetkých inkarnácií čo som videl, tak je ťažké si ju predstaviť s niekym ako je Shaggy. Ale miestami ma seriál aj dokáže presvedčiť, že by to mohlo fungovať. Takže je to fajn. Uvidíme. Možno ku koncu budem mať iný názor. Čo mi tu trošku chýba sú Scooby Snacky. To akosi ku Scoobymu patrí a chýba to tu. Humor je v pohode, a dokonca sa do tejto série rozhodli dať aj trošku viac hororu. Napriek tomu, že je to hlavne pre mladých divákov, tak sa nebránia urobiť príbehy trošku strašidelné. A musím povedať, že dizajny niektorých monstier sú veľmi dobré. Uvidíme kam to bude pokračovať. Nakoľko je rok 2019 a Scooby oslavuje svoju 50-ku, mám v pláne si pozrieť aj ostatné diely. A možno sa pozriem aj na ostatné série, ktoré som nevidel. Prípadne aj tie, ktoré som videl. Nostalgicky si pripomenúť svoje detstvo. Možno aj vďaka Scoobymu som mal už od detstva rád horory a strašidelné príbehy. Hodnotenie po 9. epizódach: B+ ()

ostravak30

Rozhodně se tvůrcům musí nechat jedno, přišli s něčím originálním a zcela novým. Grafika je nová a celkově to rozhodně pomáhá. Oceňuji větší barevnost a je dobře, že se zbavili předchozí barevné jednotvárnosti. Celý příběh je zajímavý, napínavý a...natažený. Možná, kdyby epizod v obou sériích bylo méně, možná by to působilo jednotvárnějším a snesitelnějším dojmem. U druhé série už jsem měl pocit přeplácanosti. Druhou věcí jsou vztahové záležitosti, které se v žádném ze seiálů o Scoobym Doo neřešily a tím pádem na ně ani není kde navázat, vzhledem k tomu, že se jedná o jejich studentská léta. Úplně se mi to tam nehodilo. Navíc poprvé zazněly v seriálu i sprostá slova a společně se vztahy mezi přáteli a to, jakým způsobem se přetřásaly, bych už skoro řekl, že z původního Scooby Doo zbylo jen velmi málo. Je ještě tenhle seriál pro děti, či spíše ne? To je otázkou. Podle mě pro děti moc dospělé, pro náctileté moc nezajímavé a pro dospělé málo vtipné. Takže celkově tři hvězdy za originalitu a moderní hudbu, ale tvůrci jako by se neuměli rozhodnout, kam Scoobyho posunout. Zda zůstat u toho, že je to dětský seriál, anebo z něj udělat něco víc. ()

Carol Pifková

Zatiaľ mám pozretých len 7 epizód ale hodlám pokračovať. Spočiatku som sa obávala nových dobrodružstiev Scoobyho a jeho kamošov, ale zdá sa, že moje obavy boli úplne zbytočné. Tvorcovia trošku pritvrdili čo sa týka príšer sú desivejšie a seriálu nijak neuškodili zrejme ničím. Starý dobrý Scooby je stále taký istý, len akosi si neviem zvyknúť na to, že Daphne má fialové oči a trošku viac je to zamerané na vzťahy medzi Fredom a Daphne a Shaggym a Velmou.. Inak je všetko v poriadku. Rozhodne odporúčam seriál v originálnom znení. 4* ponechávam i po zhliadnutí všetkých epizód. ()

• Roboti, které vlastní profesor Pericles, byli inspirováni roboty z anime filmu Džinró (1999). (MnamBuchta)
  • V epizodě "Státní finále klubu řešitelů záhad" se jako vedlejší postavy objeví Tinker, Debbie a závodní auto Rychlík, kteří se již objevily v seriálu Nová dobrodružství Scooby-Doo (od r. 1972). (Filipus Muff)