Annabelle 3: Návrat

• Česko Annabelle 3 (viac)

Príbeh o zlovestnej bábike zo sveta filmov V zajatí démonov prichádza vo svojom treťom pokračovaní. Tentokrát sú démonológovia Ed a Lorraine Warrenovci pevne odhodlaní zabrániť ďalšiemu nešťastiu a zlom posadnutú bábiku si prinášajú do svojho domu. V uzamknutej izbe, plnej artefaktov, ju s požehnaním kňaza bezpečne uložia za posvätené sklo vitríny. Čaká ich však nekonečná noc hrôzy, lebo Annabelle prebudí zákerných duchov v miestnosti, ktorí si vyhliadli novú obeť – desaťročnú Judy, dcéru Warrenovcov, a jej kamarátky. (Continental film)

Blondsky

Nadržuju tomu převážně proto, že posledních pár dílů z conjuring univerza bylo fakt slabých. Třetí Annabelle je bezpochyby nejméně strašidelným, či děsivým dílem celé trilogie, ale nabízí asi nejvíc logický příběh. Čekal jsem, že Annabelle vypustí ven jen nějaká hloupá blondýna bez žádného smyslu a ono to přeci jenom smysl určitý mělo. A ono ten film vůbec kvape rychle a příběh vůbec nenudí. Každopádně se třetí díl Annabelle nesnaží jen vyděsit diváka a být jen konzumním horrorem, ale jde na to trochu jinak, trochu líp. Jo, fanoušci horroru budou naštvaní, ale narozdíl od ostatních horrorů se film i soustředí na vývoj postav a já si říkám, proč ne. ()

Litvicek

Neskutečně pomalá slátanina, ve které si kradou veškerou pozornost ty postavy, které se tam mihnou jen na chvíli. Samozřejmě mluvím o Edovi a Lorraine Warrenových. Hororem bych to nenazval ale přetrpěl jsem to. Dvě hvězdy :) ()

Pat.Ko

Tretie pokračovanie nadväzuje s predošlými časťami, a to je dobré. V tejto časti sa objavujú Warrenovci, čo je milé prekvapenie. Tí sa rozhodnú, že sa ujmú Annabelle, zamknú ju vo svojom "múzeu" plnom démonických predmetov a démonov. No predovšetkým zvedavosť dospievajúcej tínedžerky naruší "neškodnosť" Annabelle a tá všetky predmety v miestnosti prebudí. Podľa môjho názoru démoni nepredstavujú príliš veľkú hrozbu ()

Marius_ss

Po tomto filme bude asi väčšina divákov brať nádpis "Warning ! Positively do not open" omnoho vážnejšie ako doteraz. Podla mna velmi vydareny spin off, plny skvelych momentov aj hororovych scen. Potešila pritomnost Very a Patricka "Lorraineovcov". Chvilu mi vadilo ked sa časom vytratili z filmu, no napriek tomu som si ho užil vdaka skvelym prepracovanym scenam, atmosfere a dobrym hereckym vykonom dievčat. Určite by si to zaslužilo vyššie hodnotenie. ()

Asmodin

Docela dobrý s happyendem. Ale asi se nebudu bát jít v noci na záchod. Podobně jako V zajetí démonů a Sestra nebo LaLorona mě i Annabel nechává v klidu. Nejlepší z trilogie je 2. film a po něm je tento. Trochu mě zklamalo, když film skončil jenom zavřením vitrínky. Čekala jsem že třeba budou Warrenovi znovu chytat duchy. Taky vám přišlo vtipný, když duch hodil šavli :D ()

Paldiny

(Pred)posledná scénka zlá ako zo Stratených duší. Dianie predtým výrazne lepšie a to aj bez deja. Ono sa tam toho moc nedeje, zvedavosť prebudí vo Warrenovic sídle snáď polovicu inventáru a zrazu zvončeky cengajú, mince sa kotúľajú, vlci zavíjajú. Žiadna iná zápletka ani zvrat z toho nelezie, sem-tam sa objaví humor, no väčšinou to istí husia koža z celej plejády nových prízrakov. ()

Kejf.

Po nudny jednicce a skvely dvojce prichazi pruser v podobe tretiho dilu. Na bubaky se ceka dlouho a kdyz prijdou, tukate si na celo. Na tohle ze James Wan dohlizel? Ale kdeze. Je sice skvely nasadit zpatky Veru a Patricka, ale tady se trosku jedna o klamani zakaznika, jelikoz jsou ve filmu dohromady nejakych 10-15 minut, film se okolo nich vubec netoci, ac by se to tak mohlo zdat. Jo jasne, mala Judy je skvela, celkove ty detsky herci v tech hororech docela valej, ale ta to bohuzel sama cely neutahne. Ani jsem nejak nezaregistrovala Bisharuv rukopis v hudbe, ta taky nemela grady jak jsme zvykly z drivejsich dilu The Conjuring universe nebo treba Insidious. Jako by tak nejak vsem dochazel dech a napady na bubaky si tady vycucali z prstu, uvidite vsechno mozny od vlkodlaka po neco, co vypada jak parodie na vetrelce. I lekacek je jak safranu... nejak to proste prestava zabirat a ja se po dnesku uprimne, ale vazne uprimne bojim o The Conjuring 3. O tech odnozich typu The Crooked Man, The Nun 2 apod ani nemluvim, ty uz jsem nejak odepsala automaticky. Skoda, velka skoda, tady uz se jedna jen a jen o prachy. ()

Jaro_slav

Celej ten conjuringovej vesmír budu muset prozkoumat. Protože tohle mě bavilo. Asi proto, že je to skvělá ukázka toho, že jde udělat horor bez zbytečnejch lekaček a zbytečný krve, jenom pomocí napětí. ()

mosnak

Annabelle je o chlup horší než V zajetí demonu... přece jen, je to panenka :-D vyšetřovací dvojice je ovšem velmi sympatická - 45% ()

Alien220

Pro někoho, kdo je trochu obeznámen s nejznámějšími přídady Lorrainových, se jedná o docela pěkný film, takové duchařské avengers. Jinak klasická duchařina s přidanou hodnotou a doplnění Conjuring univerza. ()

Kacitr

Táhne to skvělá Mckenna a Conjuringový úvod s Edem a Lorraine. Příběh kolem Annabelle je slátanina. Wan vytvořil v roce 2013 hororovou pecku a snaží se navazovat a navazovat, ale ta laťka byla tehdá nastavena moc vysoko. ()

E´Tonno

Nato, že je to trojka je to podľa mňa stále v pohode horor. Atmosféra hrá prvú polovicu hlavnú rolu a je zahusťovaná solídne - čo mám rád. V tej druhej sa prirodzene zlomí a (namiesto poctivého strašenia a zimomriavok) ponúkne za hrsť ľakačiek a zopár výmyslov s artefaktami. Vrcholom je teda asi scénka s nasledovaním mincí po dome v tme... a celkom zaujal ten televízor. 65% ()

TheSpearCZ

Ani třetí Annabelle nedopadla podle mého představení a upřímně celý tenhle Conjuring universe mi leze čím dál tím více na nervy. Nikdy jsem nebyl na "duchařiny", ale aby bylo dohromady šest postav a zpravidla v každém filmu hrály hlavní postavy děti, u kterých víte, že se jim nic nestane, to už je i na mě moc. A když do toho započtu nulové lekačky, atmosféru nebo probůh třeba gore, tak mi z toho vyjde úplná kravina, u které ani nevím o co šlo a z kina jsem šel z pocitem, že jsem vlastně nevěděl co se za těch 106 minut stalo. Zabitá slepice je vrchol celého filmu. 1* ()

Flopik

Začiatok krásne prepojenie s Conjuring sériou a skvelý úvod. Potom sa však Warrenovci odpracú zo scény a povedzme si pravdu chýbajú. Inak je to však duchárina ako sa patrí, občas niečo vyskočí občas sa naplašíte. Má to sympatických hercou malá Mckenna hrá skvelo no a baby tak isto, plus sú pekné. Atmosféra tak isto ušla. Celkový dojem je viac menej dobrý, avšak chýbala mi nejaká pamätná lakačka alebo hnusný face. Najlepšie lakačka je v traileri čo považujem za mínus a tak isto, že démonov tam bolo až až avšak ani jeden nebol schopný niekoho zabiť, nešiel z nich taký strach ako bolo treba. Koniec pekný. Za mňa 4* v celkovej sérii však slabší diel. Úplne súhlasím s POMOM. ()

petikacka

Trojka je určitě nejlepší ze série...Jako žánrovka a dobovka to funguje...Strach mi to ovšem nenahnalo a o to přeci jde... Ale průser to není...Za mě 70% ()

Hernycztek

Sequel k prvnímu dílu, chcete-li, vzhledem k malé účasti Warrenových, spin-off ke Conjuringu, nedopadl podle očekávání a vůbec poprvé si o něčem dovolím tvrdit, že už je to ždímání jména, které nemá šanci přinést, do daného subžánru, nic nového. Jediné co tu za něco stojí, jsou dobré postavy, hrané koukatelnými herečkami. Příběh se rozjíždí děsně pomalým tempem, kdy se první hodinu nestane téměř nic hororového. Vizuálně je to pořád na úrovni a v závěrečné fázi se to lekacími scénami množí víc a víc, ale v tom je ten problém. Ne, že by nebyly děsivé, jenže je to všechno dělané na stejný způsob, takže i když se mainstreamový divák párkrát vyděsí, s otrlejším to nehne. Celkový dojem je pořád dostačující na průměr, ale v ,,Conjuring Universe " je laťka tak vysoká, že to všechny další horory budou mít, stejně jako tato Annabelle, nesmírně těžké, vzhledem k nemalým očekáváním, jaká na to diváci mají. ()

arcticsky

Technicky vzato áčkově natočený horor (obraz, zvuk). Nicméně mu schází to, co dělá horor hororem - rázný spád, švih, moře lekaček, popřípadě krev. Je otravné a nudné dlouhé minuty čumět na tzv. "vytváření atmosféry a napětí" aby pak ve finále nepřišlo vůbec nic. Ale to je vada většiny hororů v novém mileniu. Nejspíše je to kvůli přístupnosti od 12 let, jinak se ta nemoc nedá vysvětlit. ()

Spider-Man letí k miliardě

Spider-Man letí k miliardě

01.07.2019

Spider-Man: Daleko od domova má sice v Americe a ve zbytku světa premiéru až tento týden, stihl si však odbýt start v Číně, Hongkongu a Japonsku, který ho za první víkend vystřelil ke 111 milionům… (viac)

Pokračování Annabelle má název

Pokračování Annabelle má název

18.03.2019

Třetí díl hororového spin-offu k sérii V zajetí démonů o panence Annabelle má již oficiální název. Film vstoupí do kin pod titulem Annabelle Comes Home. Název pak odkazuje na fakt, že se třetí díl… (viac)