Kliatba kvíliacej ženy

• Česko La Llorona: Prokletá žena (viac)

La Llorona. Plačúca žena. Desivý prízrak chytený medzi nebom a peklom s hrozným osudom spečateným vlastnou rukou. Už len zmienka jej mena desí po svete celé generácie. Počas života v záchvate žiarlivosti utopila svoje deti, no vzápätí sa za nimi so žalostným plačom vrhla do rozbúrenej rieky. Teraz plače naveky. Jej slzy sú smrteľné a kto v noci začuje jej volanie smrti, je zatratený. La Llorona sa zakráda tmou a loví deti v zúfalom pokuse nahradiť vlastné. Stáročiami sa jej nenásytná túžba stáva čoraz väčšou... a jej metódy čoraz desivejšími. V 70tych rokoch 20teho storočia sa La Llorona v Los Angeles zakráda nocou – za deťmi. Ignorujúc strašidelné varovanie znepokojnej matky podozrivej z ohrozovania detí, sa sociálna pracovníčka so svojimi malými deťmi čoskoro ocitne v hrôzostrašnej nadprirodzenej ríši. Jedinou nádejou ako uniknúť smrteľnému hnevu La Llorony zostáva kňaz zbavený ilúzií, ktorý na pomedzí strachu a viery pomocou mysticizmu vyháňa zlo. Vystríhajte sa pred jej chladným kvílením… nezastaví sa pred ničím, aby vás pohltila do svojej temnoty. Jej muky už nič nezmierni. Jej dušu už nič nespasí. Niet úniku pred prekliatím La Llorony. (Continental film)

bez1

La Llorona je horor plný lekaček, ale tak nějak očekávaných. Samotný příběh plačící ženy je ukázaný jen na začátku filmu a zmiňovaný letmo, ale není to špatný horor. Nenadchne, neurazí. ()

Accuphose

Co k tomu napsat, produkce Jamese Wana, čili takové klasické hororové béčko, kde vás nic moc nepřekvapí, ale alespoň to slušně odsejpá... Nic mě tu vysloveně neštvalo a ačkoliv ten námět není bůhví co, všechno víme a vidíme, tak i přesto to mělo nějakou atmosféru, byť je to poplatné tomu, že to vzniklo v Americe a pro Američany... 40% ()

Baru.Class

dobrej průměr...ideální film na rande, když si holka hraje na drsňačku a tvrdí, že má ráda horory... nejedná se o žádnej slasher, kde lítaj střeva, a nemusíš se tím pádem bát, že ti nableje do klína do popcornu...příbeh a úvod fajn, trochu sem se bála dětí, aby neprovedli to co v Narnii (nazrzlý obtloustlý anglický děti co byli na přes držku a zkazili všechno co mohli, včetně kompletního zážitku z filmu!) ale tady jsou celkem fajn, ani moc nekřičej...celej film jsou doprovázený obstojnýma lekačkama, je tam hezkej link co se prolíná s Annabelle...konec je trošku uspěchanej a zasloužil by si určitě něco víc, ale nebuďme pesimisti a dopřejme mladé generaci prostor pro after movie fun ()

injoy

Mám horory rád. Rozhodoval jsem se mezi ** a *** . Nakonec dávám *** protože jsem delší dobu neviděl žádný koukatelný horor. Tohle je blbý jak do pr*ele díra, nejvíc mě iritovalo, jak každej vidí ducha, pomalu ho zabije, ale "nechám si to pro sebe a budu zapírat co to půjde" . U dospělýho to ještě jde pochopit, ale v 6ti letech, vrzly dveře a já letěl mamíí mamííí je tu duch. ()

DeLonge

Chvála bohu, že už dlouho, předlouho si nevybírám filmy (obzvláště horory) na základě zdejšího hodnocení. Páč bych se z 80% jen díval na nóbl sračky s multimiliardovým rozpočtem a vytuněnými a vyumělkovanými herci. Sice tam není ponurá a děsivá atmosféra, ale zato jsou tam detailně vykresleny charaktery postav a sem tam nějaká dylka ukáže cecky. Ach jo. Ještě jednou chvála Kršna, Šiva a Quetzalcóatl. Takže po dlouhé době jsem konečně viděl film, který má napsáno zcela oprávněně v popisku, že se jedná o horor. Což se tady jen tak nevidí. Děj je přímočarý jak Route 66 a zbytečně neodbíhá k nepodstatným věcem. Herci toho moc nenamluví, což je fajn. Alespoň je menší šance, že vás unudí k smrti zbytečným blábolením. Je tam hodně tmy, vrzání, bouchání, klapání a občas se objeví nějaký ten ňurik, hérnangr nebo dokonce skvílukl. Co se týče lekaček, tak těch je tam fakt randál. Bohužel je většina lehce předvídatelná, ale i tak na mě docela fungovaly. Asi to bude tím, že jsem si podobný horor moc a moc přál. Taxem tomu trochu pomohl. Takže když tedy pominu final fight, který byl dost nepovedený (jinak řečeno na piču), tak nemám filmu nic extra závažného co vytknout. Prostě dost dobrá bubákovina. ()

fabregas1

Bohužel mě La Llorona v ničem nepřekvapila ani nezaujala. Film je dobře natočený, všechno je docela fajn, ale paní není tak hrozivá a už je to nějak všechno stejné bez nápadu. Chybělo mi tu nějaké to překvápko a konec byl taky až moc snadný. Chtělo to větší snahu od režije. Nevím no, moc jsem nejásal. ()

Hannynko

Lacné jump scares postavené len na zvuku kde vás mikne maximálne v kine alebo pri vypeckovanom domácom kine. Kde je nejaké budovanie napätia? Buduje sa tu akurát v dopredu jasných a predvýdateľných momentoch kde to nemá žiadny efekt (česť jedinej dobrej lakačke ktorá je bohužial už v úvode filmu. Samozrejme koniec ani nekomentujem, to už je asi taká klasika tohoto “univerza”. Škoda, premrhaná príležitosť 45% ()

Ondak

Bohužel film nemá moc co nabídnout. Vše co je ve filmu už bylo 100x jinde a nevyniká vůbec ničím. O ději se téměř nedá mluvit a lekačky jsou předvídatelné. Jedná se o podprůměrný film, na který ihned zapomenu. ()

Denque

La Llorona je zajímavý námět a měla velký potenciál jak s touto Mexickou legendou naložit. Bohužel to se moc neděje ... Po příběhové stránce to je opravdu slabé, nemá to sebemenší zápletku a atmosféra prostě na diváka nedýchne. Spousta nelogických scén kdy si celé kino řikalo "jako vážně?" ... Každopádně nebyl by to první ani poslední horor bez hlubšího příběhu, což by samo o sobě nevadilo, protože lekací scény a určité chvíle opravdu stojí za to. Osobně jsem měl v plánu dát 4 hvězdy, ale zakončení a určitá nelogičnost = 3/5. ()

DenyK

Musím napsat, že jsem spokojený. Je to horor bez krve (konečně taky), bez zbytečného vraždění a jsou tam super lekačky. Celou dobu až do konce jsem byl spokojený a kina také tak odešel. Jen tam je pořád znát ta stopa autorů: jde o děcka, matka je sama a všechno zařídí, děti sama ochrání a kněz provede rituál, který to zachrání. Klasika. Jsem ale opravdu spokojen, že tam není to násilí a člověk se přesto poleká a je v napětí. ()

Fibonacci

Ak práve čítate tento komentár, tak to znamená, že vás naučili čítať. gratulujem. a teraz k hororu. miestočkami chybala malička logika - napr., ked malá škrečka musela isť pre babiku (WHAAAT).. miestočkami boli fajne ľakačky. bolo ich dosť. finále obstojne uhrané. len škoda, že sa robia horory, čo sa končia dobre. tomu som stale neprišiel na chuť. inak to stojí za pozretie. tiež nerozumiem dosť nízkemu hodnoteniu. teraz to má len 63 %. 👀 Videné v CINEMAX Optima, Košice ()

tXtX

Akoze fajn. Vo svojej podstate to bola ale uplna tuctovka bez atmosky s mizernou digitalnou scenou na konci a ziadnym novym napadom.. Ale ano, v kine ma to bavilo. Prepojenie na Conjuring univerzum minimálne. Wanov rukopis tiez prakticky nikde. 65% ()

goauld

Tak nevím, ale asi jsem už moc náročný ;-) Možná bych byl z tohoto horroru "u vytržení", pokud by u nás stále běžel socík a podobné snímky bychom vídali jen na pokoutně sehnaných DVDčkách (jako jako kdysi v roce 1985 kdy jsem viděl poprvé Pátera Thomase). Bohužel dneska už sleduji (v podstatě jakékoliv) filmové počiny poněkud jinou optikou a tak spíše očekávám asi "něco víc" než Mexickou variaci na Polednici... Je fakt, že každá kultura má nějakýho toho svého démona, takže dneska padla řada na jižní Ameriku. OK... Babizna vypadala děsivě, tudíž si jednu -star- právem zaslouží. Pak už však není co "vyzdvyhovat". Mamča byla typická američanka, která se nějakou logikou, či hledáním souvislostí nezaobírá... (zkrátka děti mají spáleninu a JÍ stačí, že jedno řekne že -spadlo- a druhý, že neví :-) to je asi jako by si někdo zlomil nohu a vysvětlil to neobratným krájením cibule...třeba), pak je tu "zpochybnování" praktik toho "vymýtače" no a na konec, nevysvětlitelné "zázraky" přírody, kdy jednou venku chčije jak z konve a záhy jako by se nic nedělo... atd. Asi by to chtělo nějakýho novodobýho Licia Fulci ;-) ()

La Llorona ovládla Velikonoce

La Llorona ovládla Velikonoce

22.04.2019

Nadpřirozený horor La Llorona: Prokletá žena, jenž je spin-offem k V zajetí démonů a zároveň samostatně stojícím filmem, ovládl v zámoří nejhorší velikonoční víkend za poslední dekádu a půl. Snímek… (viac)