Ash vs Evil Dead

• USA Ash vs Evil Dead (viac)
USA, (2015–2018), 15 h 13 min (Minutáž: 27–43 min)

Hudba:

Joseph LoDuca

Bruce Campbell, Ray Santiago, Dana DeLorenzo, Jill Marie Jones, Lucy Lawless, Samara Weaving, Hemky Madera, Peter Feeney, Damien Garvey, Indiana Evans (viac)

Seriál Ash vs. Evil Dead je dlouho očekávaným pokračováním kultovní hororové série, kterou odstartoval film Lesní duch. Bruce Campbell se vrací v roli Ashe, doplňovače zboží, stárnoucího proutníka a lovce příšer, který má místo ruky motorovou pilu. Posledních třicet let se mu úspěšně dařilo vyhýbat se zodpovědnosti, dospělosti i hrůzám ze světa zla. Když se však rozšíří smrtící epidemie a lidstvu hrozí zánik, Ash je konečně donucen čelit démonům - svým vnitřním i těm skutečným. Jak se ale ukáže, osud rozhodně nemá v plánu propustit tohoto nevšedního hrdinu ze svých "ďábelských" spárů. Vedle Bruce Campbella se v seriálu představí i Lucy Lawlessová jako tajemná Ruby, která věří, že za propuknutím nákazy stojí Ash; Ray Santiago v roli přistěhovalce Pabla Simona Bolivara, idealisty, z něhož se stane Ashův věrný parťák; Dana DeLorenzová coby Kelly Maxwellová, náladová divoška, která se snaží utéct před svou minulostí; a Jill Marie Jonesová jako Amanda Fisherová, zneuznaná policistka státu Michigan, která se rozhodne vypátrat darebného Ashe a dokázat, že je zodpovědný za strašlivou vraždu jejího partnera. (Cinemax)

Nix

Tak nějak jsem nečekal až překvapivě skvělé vzkříšení starého zla, má to brutalitu, černý humor a Bruce. Co víc si přát, je pravda, že poslední serie už mne tolik nechytla, ale pořád se jedná o nadprůměrnou šílenou podívanou. ()

Hellknight12

Skvelý akčný, hororovo komediálny seriál. V hlavnej úlohe sa tu vráti B. Campbell ako Ash. Na otázku či je potrebné vydieť aj pôvodnú filmovú trilógiu? Na odporúčanie áno ale v podstate nemusíte to vydieť, keďže seriál vám to celý čas hádže rovno pred oči. Seriál má 30x30 min. 1. Séria. V prvej sérii sa nám to rozbehne už od prvej časti. Spoznáme tu kolegu Pabla a Pablovu kamarátku Kelly. No a samozrejme aj zápornú postavu Ruby. Ash chce aj so svojou novou partiou zničiť knihu. Počas cesty k cieľu im príde niekoľko prekážok. Máme tu aj vedľajšie postavy, ktoré sú výborne napísané ale aj zahrane. Všetci herci sú sympatický a hrajú výborne. 2. Séria. V druhej sérii spoznáme trochu viac Ashovu minulosť pridá sa nám tu pár postáv a Ruby je v poriadnom probléme. Máme tu úplnú zmenu charakteristiky Ruby a objavia sa ďalšie 2 záporné postavy. 3. Séria. Dozvieme sa opäť niečo nové a zaujímavé o Ashovy a ma to poriadny vplyv na celý príbeh. Celý seriál je hlavne pekne brutálny a nezastaví ani na chvíľu. Poviem to takto, ak máte radi pôvodnú trilógiu tento seriál si užijete naplno. Máme tu poriadnu akciu a dosť slušnú dávku humoru. Humor je tu dávkovaní veľmi dobre. Na jednej strane pekne dlhá napätá situácia a na druhej na uvoľnenie je tu humor. Humor tu nie je nasilu tlačený. Jediné mínus je, že tu nemáme 4 sériu. Seriál môžem odporučiť každému, kto má rád pôvodnú trilógiu už len z princípu nostalgie a čo sa prípadných nových týka, tiež odporúčam. Celkové hodnotenie za mňa je 95%. ()

Bube1

PILOT: Ještě ujetější, bláznivější a svým způsobem dokonalejší, než jsem čekal. A to je co říct, protože jsem čekal hodně!! Tomuhle projektu rozhodně nejvíc prospívá dohled Sama Raimiho a návrat Bruce Campbella ve vrcholné formě. Perfektně se tady snoubí humor, gore i napětí a s klidným srdcem tvůrcům odpouštím některé lacině vypadající CGI. Je mi jasné, že studio neposkytlo největší rozpočet, ale to se s úspěchem seriálu určitě změní. Nakonec se snad jen hodí podotknout - feeling groovy. :))) ()

darthhokro

Po zhlédnutí pilotu, musím říct že Bruce je pořád bourák. Doufám že v tomhle duchu bude celej seriál. 2. díl pokračuje v krvavé a nahláškované řežbě. Rozhodně za poslední dobu nejlepší návrat a oživení série. 3. díl pokračuje v zaběhnutém tempu, pořád super nářez. "Vyvolat tohohle vola, byl fakt dementní nápad, Pablo" 4, díl je pořád nářez. " Co jste sakra zač? Tvoje nová nejlepší kámoška. " Aneb Xena konečně nastupuje na scénu. 5. díl: "Fo f ním budef kufva dělat?" " Díky, děcka. Tohle hezky zarazím nějakýmu smrťákovi do prdele!" A hulení trávy z brokovnice :D nářez :D 6. díl: "Co? Nikdy jste neviděla chlapa s motorovou rukou?" Zatím nejkrvavější díl. 7. díl: Čím dál tím větší masakr. Návrat Xeny taky potěšil. "Asi jsem si našel svůj vlastní hromoklacek" :D 8. díl: Návrat do chaty je naprosto luxusní. Sakra moc dobrej díl. 9. díl: "Specializujeme se na radikální typ chirurgie", Pata a Mata do toho netahejte. Roky už mi věrně slouží" :D Velké překvápko, Xenino přiznání. 10. díl: "Potřebuješ vypláchnout hubu, mladej. A já tu mám skvělý kloktadlo" Poslední díl, je pekelně krvavej a strašidelnej, démoni děcka, supr. Konec celkem překvapil, ale štve mě že budu muset čekat, pomalu rok na další sérii. ()

Yoshik

Jsem si plně vědom, že hodnotit to po prvním dílu je neprofesionální. Nicméně moje nadšení je obrovské, Bruce je prostě týpek, má to nadhled a spoustu humoru. Na natáčení musela být velká legrace. Pokud se to zkazí, tak to přehodnotím, ale zatím je to srdcovka jasná. Za 5. ()

Knor

Ash je zpět, Bruce je zpět a Raimi si dal kurva záležet aby tenhle seriál šel ve stejných šlépějích jeho smrtelně zlých a zábavných filmů. Je to sranda, je to krvavý, je to hláškující Ash, má to obrovský starý dobrý koule.... co si člověk může víc přát. ()

DjangoDoe

Nie som nejakým veľkým zástancom tejto novej módy, kde všetky značkové filmu pchajú do minisérií poprípade z nich robia remake, ale pokračovanie starého dobrého Lesného ducha sa podarilo až prekvapujúco fantasticky. Je to najmä Cambellom, ktorý je v podstate ikonou Evil Dead a tak s pomocou Sama Raimiho môžme vidieť oldschoolové stretnutie, na ktoré už asi dostali väčší rozpočet v porovnaní s klasickou trilógiou. V rámci hercov som z obsadením spokojný a taktiež oceňujem rýchle prečistenie vedľajších postáv, ktoré by mohli len spomaľovať dej, takźe vám nakoniec vždy ostane len pilčík Ash, burrito Pablo a tak nejak sexi Kelly. Ak budú aj ďaľšie pokračovania kvalitné ako prvá séria, tak sa máme rozhodne na čo tešiť. ()

P.H.

Pět, jasně. Ale někde v koutku duše stejně vím, že nebýt tam Bruce a Lucy, nedal bych tomu ani půl prvního dílu... ()

LilyDeLarge

Tenhle seriál hodně bavil. Ash je perfektní badass a jeho hudební vkus - hell yeah! Navíc ty flashbacky z původního filmu Evil Dead byl supr nápad. A tak seriál svižně běží skoro jako Ashova motorová ruka - teda motorovopilová? no to je fuk. Ovšem je tu jedna věc, co mě naštvala. A sice to, že mi tak trochu přišlo jako kdyby démonka Ruby, co má demon-killing knife, byla vykradená ze seriálu Supernatural. Světe div se, ale tady se démonka Ruby s demon-killing knife objevila jako první. Stejně musím ale hodnotit 4 hvězdama a to i to, že v jiným seriálu by tuhle svižnou půlhodinkovou epizodu klidně natáhli do padesáti minut. Nudit se faaakt nebudete! ()

JimDeNiro

Absolutní nářez, jedním slovem brilantní... Miluju Ashe a miluju Evil dead, ten suchý humor, drsné hlášky, a Kelly, ta bila jako démonobijec senzační... Dal bych i více prostoru "Xeně - proncezně Bojovnici" Lucy Lawless, ta je drsnější, než české komando... Bomba, za mne seriál roku 2015!! 100% ()

fallanga

Viděl jsem pár dílů a je to k popukání. Přijde mi to jako parodie na Batty, Supernatural a podobné nadpřirozené akčňárny. Hodně krvavá parodie. Není to natolik dobré abych se koukl na celou sérii, ale když to uvidím v telce, tak nepřepnu. ()

Don82

Povedený retro splatter seriál pro všechny věrné fanoušky Evil Dead. Spousta krve a mrtvol okořeněná ironickým humorem hlavního hrdiny s motorovkou. Ash je přesně ten typ hrdiny, co už se v seriálech nebo filmech příliš nevidí a tak je hláškující a hlavy řezající Ash jako dar z nebes pro všechny pravověrné fanoušky. Tvůrci se s ničím moc nemazlí a každý díl se nese v opravdu raketovém tempu. V druhé sérii se trochu poleví, ale i tak je stálý přísun zábavy zaručen. Jo a soundtrack se opravdu vyvedl, jedna pecka vedle druhé. ()

Scraffy

Parádna komédia s mojim obľúbencom Brucom Campbellom. Filmy Evil Dead milujem a tak som si nemohol nechať ujsť aj seriál. Som rád, že sa pokračovalo v prítomnosti a pridalo sa zopár nových vecí. Nové postavy si celkom príjemne sadli a tak celé tri série šľapali ako hodinky. Čo ma ale extrémne štve je, že seriál prestali natáčať a nechali nám otvorenú 3. sériu. Ostáva už len dúfať, že sa ďalšej série dočkáme alebo nám natočia aspoň ďalší film s touto partou. ()

ManOfPhoenix

I po 30 letech je Ash (Bruce) pořád ve formě a to je víc než dobře. Vtipné scény jsou skvělé, a praktické efekty jsou povedeny na jedničku. Škoda že už se tolik nevyužívají. Pablo (Ray) a Kelly (Dana) jsou velice zábavné a sympatické postavy, které jsem si oblíbil už při prvním seznámení. Zatím hodnotím jen pilot, uvidím, co přivede dalších 9 epizod. ()

Berty00

No po štyroch dieloch je to neuveriteľný nárez! Ash vs Evil Dead ma prinútil si konečne pozriež pôvodnú trilógiu...Bruce Campbell je vo výbornej kondícii,nechýba tomu humor ani kečup,seriál je presne taký,aký som dúfal že bude. ()

Stejšn

První sezóna je úspěšně za námi, tak je čas napsat komentář. Očekávání byla obrovská a jsem rád že můžu napsat, že se z hodně vělké části vyplnila. Bruce Campbell se po třiceti letech vrátil v neuvěřitelné formě a zahrál Ashe tak, jak jsme ho všichni chtěli znovu vidět. Krev stříká na všechny strany, i když teda chvílemi bohužel dost počítačová. Kladné i záporné postavy jsou masakrovány s nevybíravou razancí, plno dějových zvratů (i zvratků) a spousta hlášek. Po závěrečné epizodě musím s úlevou konstatovat, že to tvůrci nijak závažně neposrali. Něco musím strhnout za CGI (hlavně smažený Brujo, ale i další), něco za křečovitou epizodu Ash - Amanda, ale i tak ode mě krásných 80 procent. ()

Sam Raimi slibuje další Evil Dead

Sam Raimi slibuje další Evil Dead

05.01.2020

Když zhruba před půl rokem připlaval do kin aligátoří horor Kořist, naznačoval jeho producent kultovní režisér Sam Raimi (Armáda temnot, Spider-Man), že se od něj fanoušci možná brzy dočkají i… (viac)

Brooklyn 99 se nakonec neruší

Brooklyn 99 se nakonec neruší

14.05.2018

V posledních dnech zažívali seriáloví fanoušci jednu ránu za druhou. Nedávný konec Ash vs Evil Dead totiž doprovodilo zrušení Exorcisty, The Expanse, Designated Survivora, Lucifera, Posledního chlapa… (viac)

Sam Raimi a třetí světová válka

Sam Raimi a třetí světová válka

02.03.2016

Režisér kultovní "trilogie Evil Dead" momentálně tráví čas u návratu svého krvavého dítka, seriálu Ash vs Evil Dead. Fanoušci za něj Sama Raimiho opět milují a pomalu mu odpouštějí třetího Spider… (viac)

Sam Raimi chystá remake Proroka

Sam Raimi chystá remake Proroka

26.01.2016

Režisér hned dvou slavných trilogií (s Ashem a se Spider-Manem) si už tři roky hledá svůj další filmový projekt. A teď to vypadá, že ho konečně našel. Sam Raimi jedná se studiem Sony o remakeu… (viac)