Žralokonádo

(TV film)
  • Česko Žraločí tornádo (viac)
všetky plagáty

Na Los Angeles udrelo prečudesné tornádo. Z neďalekého oceánu vyzdvihlo žraloky a tie teraz ako živé, krvilačné a pažravé bomby bombardujú ulice mesta a vychutnávajú si neobyčajnú pochúťku v podobe na smrť vydesených ľudí. Surfista a zároveň majiteľ baru Fin (Ian Ziering) musí v tomto armagedone s pomocou svojich priateľov Baza (Jaason Simmons) a Novy (Cassie Scerbo) nájsť a zachrániť svoju manželku April (Tara Reid), s ktorou mu to už síce dlhšiu dobu neklape, ale ktorú má stále rád, a dcéru Claudiu (Aubry Peeples). (beso74)

darkrobyk

Bouře dala žralokům křídla! Děsivá tornáda nasála hejna hladových žraloků a ti nyní dopadají na Los Angeles. Zuřící bouři není nic svaté, ba ani věhlasný nápis na skále - HOLLYWOOD! Město je zaplavováno proudy vody a žraloci pronikají skrze kanalizaci do ulic, kde loví. Další se snášejí z nebe a dokonávají dílo zkázy. Skupinka neohrožených vedená Finem se snaží zubatou invazi zastavit. No prosím, lidé se bojí tornád, a přitom do nich stačí hodit bombičku a je po problému. Fantastická komedie pobaví ty, kdo se nechají. Nápad s létajícími žraloky je skvělý, použití motorové pily báječné! A kdo by si myslel, že rozčísnutí letícího žraloka ve vzduchu je vrchol, pak ještě neviděl skok po hlavě s motorovkou do chřtánu. Kromě absurdních scén je největší slabinou filmu triková stránka. Vlastně nesmyslné scény pobavily, takže být lepší triky, šel bych s hodnocením ještě výše. Představte si, že jdete po cestě, letící žralok vám ukousne ruku, pak vám další spadne na nohu, zahryzne se do ní a ve finále vám na hrudi přistane třetí...to nevymyslíš. A takhle ta žraločí série pěkně začala.... ()

juta

Tohle je teda něco... Myšlení postav, děj, efekty... prostě všechno je totální hrůza, která nemá s dobrým filmem/hororem nic společného. Amatérské a člověk je rád, že to dokouká a utrpení skončí. Zašlé hvězdy ani za mák nepomohly. ()

Fiftis

Tak som si teda myslel, že u béčkového filmu ma už nemá skoro čo prekvapiť, ale toto dielko ma naozaj poriadne vyviedlo z omylu. Pripravte sa na stupídny dej, mizerných hercov a spústu žralokov, občas aj padajúcich z neba alebo plaziacich sa po zemi ako hady. Blbosti sa medze nekladú, ako ukazuje Sharknado, ale pravdou je, že istú dávku originality to malo, ak to nebudete brať príliš vážne, tak sa aj pobavíte. Skrátka len pre otrlých priaznivcov béčkových filmov, ktorí by v tom mohli nájsť aj zaľúbenie. ()

lamps odpad!

Míra debility amerických scénáristů rok od roku závratně narůstá a Sharknado je už nyní pojem, který v daném okruhu filmů asi jen tak nikdo nepřekoná. Moje blbost, že jsem čekal nějaký humor a snesitelné efekty, protože tohle je přímo ukázková srajda (tomu slovu už se prostě vyhýbat nelze), kterou jsem ani s nasazením veškeré empatie a benevolence dokoukat prostě nezvládl. Ale na závěrečných deset minut se podívejte, to je vážně fenomén;-) 5% ()

Pepinec

Zasáhla mě do oka plochá ploutev žraloka. Krční svalstvo vzápětí v jeho mocném tisknutí. Bylo by to v pohodě, kdybych plaval ve vodě. Jenže holé neštěstí - vždyť já jsem na náměstí! /// Skončila chvíle poezie. 86 minut dlouhé filmové poezie, která v jeden páteční večer rozplakala hned tři chlapy najednou. Jeden z nás brečel upřímně, druhý nadšením a třetí zděšením, protože jako jediný věděl, že nás čekají další tři díly... Já kdybych uděloval Nobelovu cenu, tak teda neváhám ani chvilku. Proletět Vesmírem je hovno, Felixi! Koukej na Stýva, jak lítá skrz žraloky a tahá z nich přitom kozatý kočky. Žralokonádo navždycky změní můj pohled na film, na Stýva i na žraloky. ()

Beckett51 odpad!

Absolutně bezkonkurenčně nejvíc nejdementnější film co jsem měl možnost shlédnout. Byl dokonce tak neskutečně dementní, že jsem měl chvílema pocit, že jsem inteligentní člověk. ()

Cappuccino

Sharknado je ozaj niekde medzi odpadom až plným počtom. Záleží, ako sa ho rozhodne človek vnímať. Pred filmom som bol pripravený na to, že v ňom nič nebude dávať zmysel a očakával som poriadny nával cringe záberov. Dúfal som však, že ma budú baviť, čo sa s výnimkou niektorých scén (strieľanie žralokov s pištoľou, rozrezávanie motorovou pílou), bohužiaľ, nedialo. ()

S.Quentin QUALE

Podle hodnocení slabé pětistovky zdejších turbokritiků jsem teda čekal daleko větší shit. I když efekty jsou tak slabé, že by za jejích sledování měl dostat člověk ještě zaplaceno, herci (Steve z Beverly, Vicky z Prciček, tata ze Sám doma, jeden jaryn z Pobřežní hlídky) nehrají vůbec špatně, režisér byl taky asi před natáčením na odvykačce, takže nebudu k tomuto žraločímu úletu zbytečně krutej, a jelikož jsem se dodíval až do božího konce, tak slabší trojhvězdí udělím, byť si to už nikdy nepustím. 50% ()

misterz odpad!

Ľudia zlatí, no čo vám budem hovoriť. Hnoj 1. kategórie. Tomuto humusu môže konkurovať naozaj už iba Piraňa. Už od čias Beverly Hills sa mi zdal Ian Ziering nejaký pošahaný, ale tým, že prijal úlohu v tomto "filmovom klenote", tak to je už naozaj na tabletky. Niektoré filmy by mali zamknúť do titánovej škatule na dvanásť západov a hodiť do tej pekelnej diery, čo vraj našli kdesi v Kazachstane, nech sa na ne čím skôr zabudne. Najviac ľutujem toho, že som stratil 86 minút môjho drahocenného voľného času sledovaním tohto výplachu. Asi si idem v tichosti poplakať. 5/100 ()

kingik

Málo sympatické ad absurdum. Nad L.A. prší z nebe žraloci, Ian Ziering to měl ze (seriálového) Beverly Hills jen pár kroků, aby si zahrál drsoně v nemožné buranské košili, Tara Reid mě nepřesvědčila o tom, že by při své mladistvé vizáži měla hrát maminu dospívající dceři, zřejmě nahradila Carmen Electru, která už nemíní hrát za kolekci luxusního spodního prádla, z Johna Hearda je barový povaleč rozbíjející barovou stoličkou auto okýnka, Cassie Scerbo připomíná Jennifer Esposito v mladší verzi a někdejší obletovaný krasavec Jaason Simmons z Pobřežní hlídky se postupem času stává bráchou Bobcat Goldthwaita. Asylum se Syfy Channel spojilo síly a vyprodukoval se film s odpadním televizním formátem, kterému skromný rozpočet bránil využít snůšku originálních nápadů poskytnutých scénářem. Triky dopadly tak, jak se sluší a patří a o moc nepředběhly trikovou koláž Karla Zemana, který kdyby žil, tak by se obětoval natočit pokračování Cesty do pravěku, ale už bez těch kluků, protože je hned na začátku na výpravě do Los Angeles sežerou ušatí žraločí predátoři s křídly. Plusem jsou nápaditá a mnohdy vtipná úmrtí postav a nulové emoční reakce pozůstalých. Jako dobrý nápad se ukázalo i tornádo se žraloky, od něhož je odvozený název filmu. Film nasadí svižné tempo, které mu vydrží až do konce. Čekal jsem však větší bizár jízdu, ale tahle mě nestrhla, ani ničím neuchvátila. Asylum je všeho schopné a nechybělo mnoho, aby žraloci promluvili lidskou řečí a vyvrátili tak rčení "němý jako ryba". Tohle nebyl jejich nejhorší výplod, ale nemám potřebu ho někdy opětovně v budoucnu vidět a rozebírat jeho kvality, které v především technickém zpracování byly jako setkání bídy s nouzí. Tenhle televizní akční horůrek příliš žraločích zoubků do diváka nezakousnul. 20% ()

Omnibus

Pokud existuje nebe, určitě v něm kromě andělíčků lítají i mraky žraloků! A jestli přijdu do pekla? Tam žraloci plavou v kotlích, spolu s potrestanými hříšníky. Říkal to náš pan farář (a drbal se přitom na hřbetní ploutvi). Z oltáře na něj smutně shlížel kladivoun, na hlavě trnovou korunu z rybářských háčků a rozhozené ploutve přibité na kříži. Znáte to, mládež se nám už nemodlí, a to ani k čelistem na nebesích, lidi se bez zábran globálně oteplujou a tím dochází ke změně klimatu. Nakonec přijde trest Boží. Zde tedy trest od Asylum. Z nebe začnou pršet žáby, vlastně žábry. Tornádo vcucne pár tisíc paryb a pak je shodí na hlavu, jak při kobercovém náletu. El Niño - El stupido! Po celou stopáž filmu blbé jak troky (ve kterých samozřejmě taky plavou žraloci), ale neskutečně zábavné – řehtal jsem se jako kůň, resp. mořský koník a spokojeně se tlemil jak debil. V českém jazyce neexistují dostatečně expresivní výrazy pro popis této ultrabrutální parybí kokotiny. Nutno vidět! Natočeno podle skutečné události. ()

dr.horrible

"Proč je hned vedle letiště domov důchodců? Protože staří lidé špatně slyší..." Plné hodnotenie nedávam iba preto, že som si kedysi dávno povedal, že ho (z úcty ku kvalite) odpadovým zážitkom dávať nebudem, ale... Zatiaľ asi najzábavnejšia haluz roku. Pôvodne som chcel spomenúť viac konkrétnych príkladov, lenže toho bolo nakoniec strašne moc a každou ďalšou scénou pribudol ďalší nezmysel a na to tu skrátka ani neni dosť miesta, vymenovať všetko v čom bol ten film zlý. Minimálne po dramaturgickej stránke ide o absolútnu šialenosť, kombinujúcu nevhodnú hudbu, nevhodné strihy, s papierovými dialógmi šablonovitých postáv; podľa klišé tabuliek totálne predvídateľné zábery a zvraty a úmrtia nepríčetných hercov; zle vybraný komparz; nepasujúce kostymy, rekvizity; pofidérne triky; humorné okamžiky s povinným pátosom; zle sadnúci humor a nečakané heroizovanie, nečakane obsadeného Stevea z Beverly Hills 90210... Nedá sa ani povedať, v čom všetkom je ten film nepodarený, do neba volajúci, do očí bijúci, bezbožný, absolútny trash. Prekrásna nehoráznosť; Ozaj je to tak! Keď už si myslíte že ste toho videli dosť, keď už si myslíte že ste videli všetko, potom príde Sharknado... "Vzali si mého dědu! Takže Fakt nenávidím žraloky!" PS: Tary Reid je mi ľúto ()

hladass

Problém těchto žraločích (nebo všeobecně animal) hororů od SyFy, které mají obrovský zábavný potenciál je, že se berou obrovsky vážně a ani vyšeptalé hvězdičky minulých dekád (Tara "prcičky" Reid a Ian "Steve" Ziering), tento dojem příliš nenapraví... Sharknado mohla být úžasná zábava ve stylu Písečných žraloků, ale to ne, zábava půjde stranou, pojmeme to zcela vážně, řekli si asi tvůrci... Každopádně za skok s motorovou pilou do žraloka jeden kousek dám... ()

InJo odpad!

Viděno za střízliva a o samotě. V opačném případě by to byl zřejmě plnej kvalt. ;-) Každopádně na nepopsatelně wtf záležitosti typu žralok šplhající po lanu, explodující bázen či (bez ironie) překvapivá sešlost v žraločích útrobách určitě dlouho nezapomenu... :-) ()

Frajer42 odpad!

Film mi byl doporučen se slovy, že je to hrozná hovadina. Nicméně, proč se nepřesvědčit, že?! Tak jsem na to koukl. Pustil jsem si to samozřejmě večer, abych se hrozně bál. A že bylo čeho! Digitální žraloci mají potenciál vyděsit i toho nejvášnivějšího hororového fandu. Ďábelské efekty si dovolím úplně opomenout, protože nikdo na světě si nemohl určitě myslet, že by za něco stály. Možná tedy člověka občas lehce rozhodí, že zničená budova vypadá nějak a asi za 27 vteřin úplně jinak. Či další podobné "maličkosti". Proč bych se snažil vší silou nacpat do filmu efekty, které zcela evidentně udělat nezvládnu. Dost si mi líbila třeba scénka s jedoucím autem, které zcela evidentně stálo a byla na něj lita voda. Okna byla samozřejmě absolutně zamlžená, aby někdo náhodou nenabral podezření na něco, co bylo stejně zřejmé - tedy to, že auto stálo. Takových taškařic je snímek plný. Absolutním filmařským vrcholem snímku je závěr, ve kterém hlavní borec neudělá nic menšího, že pozorujíc žraloka, u kterého asi minutu vidí kam letí, v poslední vteřině tedy nastartuje na brnk motorovou pilu a dvoumetrovým skokem mu skočí do tlamy. Člověka asi nepřekvapí, že to samozřejmě frajer přežije, ale asi jen málokdo by čekal, že ze žraloka vyleze i jedna slečna, kterou žralok sežral dříve. Samozřejmě živá a zdravá. Městem v tu dobu poletovaly stovky tisíc žraloků. Tomu se říká náhoda! Opravdu, dlouho jsem neviděl tak krásný, strašidelný a napínavý horor a určitě si nenechám ujít pokračování! ()

boshke

Vskutku ještě mnohem debilnější a dost jiné, než jsem čekal. Nejvíc mne překvapilo, že se to bere vážně. Nebo se to tak alespoň tváří. Pokud se to vážně nebere, tak potom tak rafinovaně, že jsem si toho nevšiml. Opravdu těžké vyzdvihnout nějaké konkrétní věci. Ale pokud bych měl vybrat jednu věc, tak jsou to žraloci plovoucí asi v 30 cm vody, případně žralok, který se dostane pod auto stojící na, byť částečně zaplavené, silnici. A samozřejmě scéna, kdy žralok prokousne do střechy auta obrovskou díru, ale když naši "hrdinové" auto opouštějí, střecha je neporušená. Počasí se za stopáž filmu změní přibližně šest set padesátkrát, podobně jako hladina vody náhodně stoupá a klesá bez ohledu na fyzikální zákony, logiku a... vlastně cokoli. Člověk má pocit, že se asi 80% filmu odehrává v autě. Úžasné, asi desetiminutové intermezzo se záchranou dětí z autobusu, vedle kterého naši hrdinové stojí, ale děti v nesnázích nevidí, proto vyjedou na most a spustí se dolů, aby zjistili, jestli tam nějaké jsou. Žraloci plovoucí kolem autobusu ve vodě dosahující tak poloviny pneumatik, kteří deset minut trpělivě krouží kolem, a teprve když už jsou všechny děti zachráněny, začnou skákat na střechu autobusu. Házení bomb do tornád, která do sebe nasála půlku moře, ale helikoptéře nic neudělají. Magické stahování a roztahování vzdáleností. Magické přesouvání osob z místa na místo, kdy Fin drbne hummera do tornáda z nějaké horské zatáčky, ale v další scéně je dole ve městě na letišti. Jste si jistí, že stále nejste dostatečně navnazení?! 100% ()

Blíží se Sharknado 3

Blíží se Sharknado 3

19.03.2015

Žraločí tornádo vrací úder! A tentokrát dokonce s Davidem Hasselhoffem (Pobřežní hlídka), který bude s netradičním přírodním úkazem bojovat ve Washingtonu. Že se moc nechytáte? Tak to očividně… (viac)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz