Zem je ešte mladá a pod nadvládou démonov a ohňa. Mladý, udatný a krásny barbar Kull (Kevin Sorbo) sa zvláštnou hrou osudu stane kráľom veľkého národa krajiny Valusia po tom, ako zabije starého kráľa. Trón si však musí chrániť, a to najmä pred kráľovnou Akivashou (Tia Carrere), ktorá vstala z mŕtvych a ktorá povolala svojich démonov na vojnu proti Kullovi v snahe ovládnuť planétu... (TV Markíza)

Mrkvič

Asi nejhorší film se super soundtrackem. Joel Goldsmith se potatil a nabídl hodně neotřelý soundtrack k fantasy filmu. Metalové prvky v soubojích prostě nemají chybu. Jinak je to příšerná krávovina, ale scény s hudbou jsou díky ní snesitelné. Navíc Kevin Sorbo mi byl vždycky sympatický, takže jsem ten film přežil i podruhé. ()

noriaki

Kdyby se Arnold Schwarzenegger rozhodl roli přijmout, sehnalo se víc peněz a lepší režisér, mohl vzniknout slušný film. Ne žádný zázrak, ale byly by tam bitky na meče, epická hudba a stylové pohledy do krajiny. Jenže Arnie projevil ambice a ztrapnil se u vysokorozpočtového propadáku Batman a Robin. Nepřiznaný třetí díl Conana změnil jméno, nalákal Kevina Sorba, béčkového režiséra televizních filmů a nevyhnutelně vyhořel. Osud tomu tak asi chtěl. ()

demented

Zrejme aj bez prítomnosti Sorba by film pôsobil skôr ako dve spojené epizódy Herkulesa, než ako nástupca Conana, resp. ďalšia akvizícia z pera Roberta E. Howarda. Škoda. ()

jefff

Herkules je herkules...tohle už je vážně moc špatný. V herkulovi měl Sorbo aspoň nějakou jiskru, tohle už je vážně slabý. Ke všmu mi tak trošku (moná i právem) přijde, že Sorbo toužil být druhým Arním. Jak jeho kariéra dnes vypadá všici víme ne? ()

giovanni3

Tak nebyl to bůhvíjaký zázrak, ale nenudil jsme se... Dobrá akce, krásná Karina Lombard a Tia Carrere... Scénář též nic extra... Potěšila hudba.. Slabší 3z5 ()

marrjaana

ok je to blbost, děj nic moc, herecké výkony, kamera atd. stojí za starou belu, ale mě osobně dostává na plné čáře hudba, takže u tohoto filmu zavřu oči a poslouchám ()

Markussis

Opravdu vostrej film se vším všudy. Takto se to dá jistě po letech s jistým nadhledem popsat. Avšak v době vzniku, tedy v devadesátých letech, to všichni mysleli smrtelně vážně, viz husté hardrockové nářezy při soubojových scénách. A to je právě z dnešního pohledu ta největší legrace. Takovýto druh filmu se již podle dnešních měřítek nedá brát vážně, ovšem jako silná sebeparodie funguje bezchybně, ačko-li to tvůrci nezamýšleli. Film tedy dodnes přežil né jako vážný, avšak nýbrž jako směšný projekt právě díky tomuto paradoxu. Dá se tedy říci, že do sebe stále, byť nechtěným způsobem, něco má. ()

kenkaku

Pokus o Barbara Conana - light který se mi jako pohádka celkem i líbil. Kevin Sorbo je zde tak nějak méně debilní než jako Herkules a filmu pomáhá i poněkud zvláštní soundtrack - tím zvláštní myslím zvláštní/zajímavý ne zvláštní/divný (Joel Goldsmith se zase jednou vytáhnul). ()

PALINO

Kull dobyvateľ je fantasy béčko ako sviňa a od dokonalého filmu má na míľe daľeko, ale kedže mám rád fantasy a film sa natáčal na Slovensku, vcelku ma bavil. Kevinovi Sorbovi, nech sa snaží akokoľvek, to moc nejde a v mojich očiach je len Herkulom s iným menom. Občas zaujme orchestrálna hudba, ktorá ponúka celkom pekný motív, no prítomnosti elektroniky v niektorých scénach som nevedel prísť na chuť. Barbar Conan to teda určite nie je. ()

iXtr3m3

Sorbo si skúsil strihnúť trošku menej detinskú verziu Herkulesa, ktorý ale nakoniec vystrelil ešte horšie. Keby to bolo viac detinské, tak uspeje lepšie. Bolo to vážne a pritom tak stupídne s efektami hodnými max. tak niektorej z častí Herkulesa alebo Xeny. ()

wosho

Jako film určený pro kina, podpořený solidním rozpočtem dost bída. Já naštěstí Kulla dobyvatele viděl v televizi a beru ho spíše jako produkci a v tom pohledu se jedná o solidní záležitost. Ale je škoda, že se dlouho na poli tohodle druhu fantasy nic pořádného neurodilo od dob prvního Barbara Conana. ()

cityman

Bohužel Kevin Sorbo není Arnold Schwarzenegger a Thomas Ian Griffith není John Milius a tak nad výsledkem jejich spolupráce tak trochu zůstává rozum stát. Ale pro milovníky fantasy je to poměrně stravitelná kaše. :o) Počítám se mezi ně. ()

Matros

Trošičku Conan, trošičku Hercules... vznikne Kull, který je lehce podprůměrnou fantasy rubačkou, která je koukatelná bez ujmy na zdraví. ()

Další fantasy geroj chystá návrat

Další fantasy geroj chystá návrat

24.11.2009

Údajně povedený /233940/>Solomon Kane si pořád ještě nenašel amerického (a světového) distributora, nového Conana začne Marcus Nispel natáčet až na jaře v Bulharsku, ale už jsou tu plány na… (viac)

Konkurence pro Van Helsinga

Konkurence pro Van Helsinga

01.04.2007

Solomon Kane je jméno dobrodruha, šermíře a lovce démonů, který v 17. století putuje neprozkoumanými končinami světa a válčí tam s nadpřirozeným zlem. A zároveň je to název britsko-francouzsko-české… (viac)