Sinister

Ellison, autor detektivních románů, objeví na půdě svého domu staré filmové pásy, související se záhadnými vraždami, jež se tu kdysi staly. Pátráním po vrahovi však zkříží cestu celé své rodiny s neznámou nadpřirozenou bytostí a uvrhne ji tak do obrovského nebezpečí. (oficiálny text distribútora)

Ketri

Nezapomeňte zahodit lístek z kina! No, raději spálit! A pokud jste vlastníky úlovku z ruského serveru, vymažte to, vyhoďte z koše a pro jistotu oškrábejte disk! ()

Pilda17

Věřil jsem a také se přání naplnilo, jeden z nejlepších hororů poslední let. Sinister má rychlý rozjezd, doplňovaný po celou dobu skvělou atmosférou, která se jen tak nevidí. Pokud jsem psal komentář, o perfektní atmosféře v poslední době, tak tento horor má atmosféru perfektní na desátou. O ději se nevyjadřuji, protože ten neměl od začátku chybu. Žádné místo, kde bych se na minutku nudil jsem nenašel, což také musím pochválit. Vyvrcholení v závěru je bez komentáře a psát o co jde vážně nebudu, divák se musí nechat překvapit, protože bude dumat od začátku do konce. Příběh měl hlavu a patu, což cením, protože u hororů není novinka, že se na příběhu tolik nezakládá. Jen doplním poslední věc a to herecký výkon Ethana Hawkea, ten si svou roli vyloženě užil a bez něj by "možná" Sinister takové kouzlo neměl. Jak už se několikrát ukázalo, lepší dát známějšího herce, než nějakého ňoumu, který nezahraje svou roli na 100% a nebude vynikat. Za sebe rozhodně doporučuji a kino návštěva by měla být samozřejmost.. 9/10 = 95% ()

Deimos

KINO/// Obsazení 4/10 Děj 3/10 Atmosféra 9/10 Efekty 6/10/// PLUS: zvuky, ty jsou naprosto perfektní, několikrát jsem leknutím pořádně povyskočil, atmosféra, která jak bývá zvykem postupně houstne, a taky Ethan Hawke, který předvádí parádní výkon a vy mu ten strach a to zděšení baštíte MÍNUS: příběh, který nedává moc smysl, pomalý rozjezd a velká nuda, první třetina úplně zbytečná, až pak se začíná něco dít, závěr ovšem nešokuje a já si říkám wtf, nikdo nic pořádně nevysvětlil, z herců zaujme Ethan, jinak nikdo a postavit film jednom na jednom hercovi je odvážné, špatná kamera a obraz, rozostřené, odzoomované, divák toho moc neuvidí, musí si domýšlet a naopak ke konci toho tvůrci ukáží až přehnaně moc***Cekem 49%*** Sinistr se dá považovat v mém případě za fail roku. Už hodně dlouho jsem se v kině tak nenudil, jako právě u tohoto filmu. Přiznávám z velké části za to může mysteriózní žánr, nebo chcete-li česky "duchařina", který u mě platí za nejméně oblíbený žánr. Přesto i tady se pro mě najde několik výborných filmů (např. Frekvence). Co pak z takového filmu jakým je Sinistr, který je po všech stránkách perfektně ozvučený a já se u něj lekal jako malý kluk, když vám kromě toho nic jiného nenabídne? PS: přesto však zdejší hodnocení chápu, protože v rámci žánru se jedná o takové malé překvapení. ()

salahadin

Sinister aneb zakázka pro diváky. Horor, který je čisto určený pre spotřební publikum a s jediným cílem - dát jim, po čem lační (naprosto zbytečné lekačky a všechny žánrové propriety bez ladu s skladu). A to já mám docela rád staré video pásky a odhalování detailů. Naopak nemám rád black metalovou módu a vracející se Vrány. Nemám rád Baťovy cvičky (asi chápete, kam tím mířím). Jo a mám rád filmy, které zrychlují tep. Po sexu je to další pohodlný způsob hubnutí. Nejvíce kalorií prý spálíte při sledování filmu Osvícení od Kubricka. Jo a nemám rád imbecilní konce (kde vzaly posedlé děti takovou sílu manipulovat s těly dospělých?). Je jasné, že děti jsou v podstatě děsivá stvoření. Pořád se o ně bojíte. V jednom kuse jim říkáte, ať si nehrají se zápalkami, ať neberou do ruky nůž, nebo ať nechají tu velkou sekeru v kůlni na dřevo. A vono je to furt prd platný. Děti si nedají říct. Zajímavá je korelace mezi filmy á la Kruh, Omen apod. a viditelným poklesem porodnosti. Nezdá se vám, že odhalený princip dědičnosti něco tají? ()

Cappuccino

Nič prevratného, "len" poctivo natočená žánrovka. Funkčná atmosféra, dobré lakačky a všetko čo k tomu patrí. Záver možno miernym sklamaním, no ale človek si nevyberá. Tak trochu plné gate som mal, priznám sa, čiže určite stojí za zhliadnutie. ()

S.Quentin QUALE

Hned na začátku přiznávám, že mám lehce rozporuplné pocity. Nejprve DVA OBECNĚ POZNATKY: #Naprosto odmítám a nevidím žádnou spojitost s Insidious. Tyto dva filmy můžete samozřejmě srovnávat, ale dostanete jen výčet rozdílů, ze kterého vychází předloňská pecka vítěžně, a to díky (pouze) jedné velmi podstatné skutečnosti, absoulutní nečitelnosti toho, kam se film bude ubírat, natož jak skončí. #Co se týče námětu, daleko blíže má Sinister ke Kruhu, se kterým by se dalo srovnávat daleko lépe, kde by určitě vyšel Sinister vítězně díky postupné gradaci a mnohem syrovějšímu konci. Na stranu AKTIV lze postavit: #Ethana Hawkea!!! #!!HudbaZvuk!!, který táhne film strmě vzůru! #Celkově filmařinu, jež je na vysoké úrovni. #Syrovost vražd. #Lekačky. Je ovšem možné poukázat i na SLABŠÍ ATRIBUTY: #Největší slabina - čitelnost děje. Hned můj první tip na budoucí finále, který přišel zhruba ve !!30.minutě!!, se nakonec ukázal být pravdivý #Členové familije byli navybíráni jako noty na buben, což se může zdát ne moc důležié, jelikož se vše točí kolem Hawkea, jenže z podstatné části film vystupuje jako rodinné drama, kde potom hlavně dětem chybí herecké kvality a všem krom otce chybí větší znepokojení z toho, co se odehrává. Toto by dle mého dalo filmu daleko větší grády. No prostě sekundanti. (ve vztahu ke konci filmu ani nemluvě) #Kino Olympia. Takový shit jsem nezažil hodně dlouho. Zvuk bych opražil alespoň o čtvrtinu. Obraz byl v nočních scénách, kterých je tam požehnaně, tak otřesný, že jsem si připadal jako oběť metanolové aféry. TFUJ! Takže SUMA SUMÁRŮM - bez ohledu na výše uvedené nedostatky jde o letos nejlepší čistě hororový počin, který nese vysokou kvalitu, takže z tohoto pohledu si plný počet bezesporu zaslouží. Dalo by se vytýkat, ale ani mě nenapadne být puntičkářem, protože tyhle filmy se nerodí jak na běžícím pásu, navíc ruku na srdce, těch, kterým kouká Sinister na záda, zase tolik nebude. Doporučuju! ()

Chlupis

Je škoda, že se Derrickson tak zoufale snaží stavět gradaci vyprávění na odhalování pointy, která musí být jasná i idiotovi už v prvních několika minutách filmu (aneb z pětičlenné rodiny zemřou čtyři lidé - uhádnete, kdo je vrah? - takových věcí je tam bohužel mnoho). Za zmínku rozhodně stojí perfektní výběr hudby, který se postará o to, že dvě mrazivě nezapomenutelné scény Sinister přeci jen nabídne. ()

Rominator

Ve filmu je několik momentů, kdy se člověk opravdu lekne, ale dalo se z toho vytěžit mnohem více. Konec je taky takový nemastný-neslaný. Jako alternativu ke zhlédnutí s podobným tématem bych doporučil mnohem atmosferičtější snímek Insidious (2010), který zde také mnozí uživatelé zmiňují. ()

Mi Nü-Chai

Skvělý soundtrack, jeden z nejlepších, jaký jsem za poslední dobu slyšela, škoda, že zbytek Sinistera mu nesahá ani po členky. Tak moc předvídatelné, že to prostě nefunguje, mně už ani ty obvyklé lekačky "rázem děsný kravál" a "strčíme najednou něco bubu do obrazu" nezvedají tep, natož že by vyděsily. Chodemmimo, nepříjemně mi to přípomínalo Insidious, ne že bych podezírala autora z přímé kopírky, leč schéma bylo dosti podobné a dopad (tzn. nula) to na mě mělo taktéž. PS: Norské blackmetalové kapely zabíjejí horrorové masky, když jsem viděla Bughuula poprvé, napadli mě Immortal a začala jsem se nepříčetně smát. ()

Allien.9

Jeden z nejlépe natočených hororů posledních let, který ovšem sráží mizerně zvolený závěr. Proč to nemohlo zůstat v rovině masového vraha? Proč se to muselo přehoupnout k něčemu nadpřirozenému?:-( ()

misterz

Celkovo z filmu mám dobrý pocit, aj keď koniec bol dosť predvídateľný. Vo filme bolo aj niekoľko dobrých lakacích scénok, ktoré boli znásobené dobrou hudbou a tou "správnou" atmosférou. Dojem z filmu však kazí "hlavný bubák", ktorý mi skôr pripomínal M. Mansona po fláme, ako nejakého démonického pohanského boha. Masky strašidelných detí tiež neboli bohviečo. Ak sa to zhrnie, tak vo filme nerobilo strašidelnosť to čo ju obvykle robí, čiže rôzni bubáci a príšery. Film ale zachránilo to, že dokázal navodiť tú správnu príjemnú hororovú atmosféru aj bez bubákov, lebo tí nestáli za nič. Vidím to na slabé 4 *. ()

Peytl

Tak jsem minimálně zjistil, že mé schopnosti zůstaly nezapomenuty, a že jsem schopen pořád stejně hlasitě řvát POMOc jako za mých mladých let, kdy si mě pro tyto gerojské vlastnosti vybíraly děvy jako profesionální doprovod a tím mi umožnily několik rychlých a rozpačitých zásunů. No kurvajz, Bubák mi dával co se do mě vešlo a já už v půlce filmu vytunil svou výše jmenovanou přednost a začal jsem v ďábelském rytmu vycvakávat prdelí S.O.S. Dost možná, že se na mou psýchu podepsala z části i současná atmosféra panující zde na STB.BANabázi, kdy člověk vidí za každým stromem Bubáka, nebo aspoň kokota s papírovými manžetami. Takže ANO, bál jsem se velmi, až jsem zapomněl jak se vlastně jmenuji. Děti mám celkem rád, netrpím Lillieniným syndromem, ale v hororu z nich seru hrachy jak medicimbaly. Po dlouhé době povedený filmík, u kterýho jsem okousal nehty sousedovi, jeho starý krávě, jejich mladý kočce a zítra ještě tramvajákovi...nevěříte??? Věřte !!! Neboť dnešní dny jsou důkazem toho, že možné je vše, včetně toho, že chlast má falšované kulky, horor. ()

Omnibus

Bu bu bu... Bacha – hnusné SPOILERY!!!                                                                                                                                   Tak mě konečně někdo pomstil! :-) Za všechny ty mraky nelogičností v dosud zhlédnutých filmech a hlavní hrdiny, kteří svým retardovaným chováním spolehlivě zabíjejí i sebelepší náměty filmů. Sice musím uznat, že konkrétně Sinister mělo výjimečně málo much na (logické) kráse, ale jedna byla přímo masařka... Ellison zamknul kameru na šestero západů, ale pak ji v noci našel vesele promítat, jako by se nechumelilo. Mohl se tomu podivit (aspoň ze slušnosti vůči divákům). Mohl vyslechnout děti (a pro sichr jim nařezat za to, jak zapírají) nebo mohl jít do sebe, omezit chlast a objednat se ke cvokaři. Nic z toho neudělal. A ani ho, po opakování situace, nenapadla geniálně jednoduchá věc, jak té čiperné Super osmičce zabránit v dalším opruzování v příštích nocích – šoupnout si ji večer pod polštář! // Podobně kdysi řešila jedna moje spolupracovnice fobii z toho, že doma zapomněla zapnutou žehličku – vozila si ji v baťůžku s sebou do práce. A měla klid! :-D //     Takže když si pak ve finále Ellisonův sladký andílek zahrál se sekyrou na poltergeista Pohlreicha a provedl to odborné naporcování, pocítil jsem silné zadostiučinění. Tak, a to máš za to, blbče! Ale i přesto za 90%. Určitě i za tu bubuhudbu. Na 100% zážitek to asi chtělo lekat se v kině a ne doma (a ještě k tomu přes den). ()

Vančura

Ok, asi jsem to viděl jako poslední člověk na světě, ale to je jedině dobře, protože jsem díky tomu žil posledních 10 let ve sladké nevědomosti, nepoznamenané tou hrůzou jménem Sinister. Ten film je absolutní psycho, málem jsem u toho dostal infarkt, celou dobu jsem měl zvednutý nohy, protože bych je ani za nic nepoložil na zem, děsím se teď každýho šustnutí v místnosti, a za žádnou cenu by mě teď v noci nikdo nedostal ven. Nechci o tom filmu do smrti slyšet a nejradši bych zapomněl, že jsem si něco tak děsivýho pustil dovnitř hlavy. ()

mzss1

Ze začátku připomínám, že jsem lehce zklamaný. Píšu lehce, protože jsem nebyl nějak natěšený a zvědavý jak film dopadne. Ale přeci jsem čekal lepší film. Příběh je celkem slušný. Film se začne na stejné úrovni hned od začátku lehce vyvíjet a toto tempo si udrží až do konce. To bych řekl, že je menší chybou. Můžu pochválit herce Ethana Hawka, který sehrál velmi dobrý herecký výkon. Zbytek herců v pohodě. Lekacích prkvů zde moc nenajdeme - pár jich je ale. Hudba je celkem vydařená. Atmosféra zde funguje, sice asi tak napůl, ale přesto funguje. Strašidelnost a nějaké ty prvky mysteriózy zde najdeme. Škoda, že se ve filmu nic výraznějšího neděje než bádání skrz filmových pásů na promítačce. A konec filmu můj výsledný dojem o něco zhoršil. Konec dával hlavu a patu, ale mě se nelíbil. Takže mé hodnocení je 57% = *** ()

kingik

Horor s "áčkovými" parametry, ale s málo vychytanou dramaturgií a s chabým finále. Scott Derrickson takové filmy točí. Něco zlověstného visí ve vzduchu a slavný kontroverzní spisovatel chce o tom sepsat svoji příští knihu. Pokud možno, tu nejlepší. Už je to přece jen deset let, co o sobě dal literárně vědět, a tak je na čase svoji stagnující kariéru oživit. Ve svém příštím díle se nechá inspirovat několika skutečnými případy, zřejmě okultních vražd zachycených na letitých autentických nahrávkách, na kterých došlo k vyvraždění celých rodin. Se svojí rodinou se při té příležitosti záměrně nastěhuje do domu, kde podle pásek nalezených na půdě, došlo před domem k oběšení členů početné rodiny, ale tuhle skutečnost před svojí rodinou úzkostlivě tají, než to vyjde najevo a celé tohle martyrium ho naplno pohltí. A spolu se zaníceným Ethanem Hawkem budeme pátrat, kdo tyto autentické nahrávky pořídil. Film pak zhruba probíhá následovně: Ethan si promítá autentické nahrávky vražd anebo chodí v noci po domě a vždy ho něco, nebo někdo vyděsí, jeho syn trpícími nočními běsy zalezlý v krabici, nebo v houští před domem, jeho malá dcera maluje po zdech, jeho manželka mu vznik nové knihy vyčítá a do toho všeho pravidelně vyskočí obstarožní bubák, aby byla nějaká legrace. Občas převládal u mě podobný pocit jako u nedávné Ženy v černém (40%) a Insidious (40%), ale tady bych vyzdvihl především vynikající práci s temnou atmosférou, působivou kameru a opravdovou snahu vyděsit diváka. Ethan Hawk občas překvapivě z role vypadl vlivem nedostatečně vychytané dramaturgie. Pochopitelně zde nebudu spoilerovat s pointou, ale oproti její kvalitě, šlo chabé finále. A svádět to všechno na "boogie voogie" bubáka, by bylo snadné. Nižšímu hodnocení tenhle horor unikl jen o vous Ethana Hawka, ale nenudil jsem se. Klady: krásně nervní a temná atmosféra rozlévající se celým filmem + Ethan Hawk navzdory jeho občasným výpadkům z role + snaha o originální pojetí + velké množstvíl lekaček + několik scén je skvěle natočeno(např.promítání pásků+ těkavý rozhovor spisovatele s policistou) + zdatná režie + sugestivní kamera + zajímavá pointa + nenudil jsem se. Zápory: nevítaný výskyt téměř "céčkových" atributů - nekompaktní dramaturgický ráz - poměrně anorganické spojení několika hororových subžánrů - některé scény do filmu nezapadly tak, jak režisér zamýšlel - "béčkově"a obstarožně pojatý bubák - občasné logické zkraty - svetr Ethana Hawka - poněkud chabé finále. Mé hodnocení: 70% ()

Snorlax

Extrémně nudný film jsem dokoukala pouze z důvodů, jež mi nejsou známy. Celou dobu jsem si říkala, že ten film je hodně hloupý. To však nebylo nic proti naprosto stupidní pointě. ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení

13.07.2022

Třináctiletý kluk uvězněný sadistickým vrahem ve zvukotěsném sklepě. Na jeho stěně visí odpojený černý telefon. Ten však jednoho dne zazvoní. Ve sluchátku se ozývají předchozí vrahovy oběti, které… (viac)

Scott Derrickson zpátky u hororu

Scott Derrickson zpátky u hororu

02.11.2020

Režisér Scott Derrickson před pár měsíci opustil pokračování Doctora Strange kvůli kreativním neshodám, a nyní se zdá, že se místo toho vrátí ke svému milovanému žánru – plnokrevnému hororu.… (viac)

Sinister se vrací

Sinister se vrací

17.08.2014

První Sinister byl před třemi lety velký hororový úspěch. Film s rozpočtem 3 mil. dolarů utržil z amerických kin milionů téměř padesát a pokračování tak bylo jen otázkou času. To je odklepnuto již… (viac)

Krajní meze budou znovu děsit

Krajní meze budou znovu děsit

23.06.2014

Scott Derrickson si vybral další zajímavý projekt. Režisér hororů V moci ďábla, Sinister a Chraň nás od zlého sice chystá natáčení marveláckého Dr. Strange, hodlá při něm ale pracovat na svém dalším… (viac)