Sinister

Ellison, autor detektivních románů, objeví na půdě svého domu staré filmové pásy, související se záhadnými vraždami, jež se tu kdysi staly. Pátráním po vrahovi však zkříží cestu celé své rodiny s neznámou nadpřirozenou bytostí a uvrhne ji tak do obrovského nebezpečí. (oficiálny text distribútora)

Šakalík

Na tenhle film jsem se opravdu HODNĚ těšil, ale ve finále mi to nějak nesedlo. Sinister je sice z hlediska atmosféry úžasná záležitost, jenomže po obsahové stránce je vlastně úplně prázdný. Nad vodou ho drží výborný Ethan Hawke, ale jen on sám celý film prostě neutáhne. Kromě dvou tří solidních lekaček se skoro dvě hodiny čeká na nějakou akci, jenže ono nic. Což je škoda, protože z výborné atmosféry se dalo určitě vytěžit daleko více. Třeba scéna s černým psem přímo škemrala o nějakou vyhrocenou pointu – jenže ono zase nic, Punťa se otočí a jde čmuchat jinam... Pak taky ten rádoby překvapivý konec. Jak to nakonec dopadne, se při troše snahy dá vypozorovat velmi záhy a velmi snadno. Zkrátka a dobře, mě to prostě moc nebavilo, pač celý film stojí pouze a jenom na atmosféře, zatímco scénář zeje prázdnotou. Je to s podivem, protože od režiséra famózní Emily Rose jsem čekal trochu víc. ()

BMAJTZ

Jeden z nejzajímavějších hororů poslední doby. Jasně příběh byl stupidní pokud na něj budu nahlížet okem diváka který už viděl všechno možné, ale tu atmosféru si to budovalo sakra dobře. Taky připouštím, že bez klasických klišé jsme se ani zde neobešli ()

kenkaku

Nejsem expert na horory a proto je možné že můj pohled na film může být specifický (to hned na okraj). Co u mě horor dobře "prodá" je slušná myšlenka, dobrá hudba a schopnost autorů diváka vystrašit ne zhnusit. Prakticky vše Sinister má. Několik slušných lekacích scének - sakra slušných a fungujících i když tušíte že přijdou (sekačka na trávu byla asi top :)). Hudba tak dobrá že z ní až mrazí a podání toho čeho se člověk má bát fungovalo na 100%. Jediný důvod proč hvězdiček není 5 jsou drobné "nedotaženiny" (proč byly v krabici i ty ustříhané konce filmů? proč se v ději vyskytovala ta zvířata? proč tam byly ty děti (nestačil jen bubák?), atd. prostě když už se mi to tak líbilo zapojil jsem u sledování víc než jen jednu mozkovou buňku a hvězdička byla pryč :) . ()

netahlo

Tak tohle povedlo, tleskam! Perfektni lekacky, nervozni gradujici atmosfera a povedene finale. K tomu dobre zahrane a vydaril se i hudebni doprovod. Ethan Hawke v hlavni roli velice presvedcivy. V ramci zanru jedna z nejvetsich pecek, co jsem videl za poslednich nekolik let. Urcite jeste lepsi jak Insidious. Maximalni spokojenost! ()

Fisek

Vskutku povedený horor, po jehož zhlédnutí si odnesete více než skvělý filmový zážitek. Avšak mě zamrzelo, že jsem zde nepotkal žádnou známou tvář, což vůbec nevadí, jelikož herecké výkony byly dostačující. Dá se v podstatě říci, že se jedná o horor s kvalitním, promyšleným a především originálním příběhem. Bohužel film nedokáže nabudit strašidelnou atmosféru a sází pouze na staromódní „lekačky“, které naštěstí fungují výborně. Nicméně, celkově film nepůsobí nijak špatně a jsem ochoten jej zařadit do sekce „nadprůměr“. Ačkoli je potřeba brát v potaz, že otrlejší diváci u tohoto snímku zůstanou klidní až do samého konce. Marně byste zde totiž hledali důmyslnější lekací scény s méně klišé. ()

pavcas

Už dlouho jsem se tak nebála jako při tomto horroru, chvílemi jsem se radši nedívala a přiznávám, že nebyl nejlepší nápad dívat se v noci sama. Ethan Hawke jako vždy uvěřitelný. Mrazivé a celkem zajímavá zápletka, i když pár momentů jsem nepochopila. O to víc mne šokoval konec. No ale bavila jsem se skvěle! ()

FIBO

Ťažko jednoduchými slovami povedať. Žážitok to vo mě určitě nechalo, ale nedokážem procentuálno vyjádriť, ako na mě film zaposobil. Film je poutavý už od začátku a moc jsem si nevšiml, že by tu byly i slabší chvilky, které by vysloveně nudily. Synopse dobrá, atmosférično bezchybné, akorát sem tam mi přišel postup hlavní postavy nelogický. Pokud by kdokoli z nás měl něco podobného doma, předpokládám, že by někoho napadlo alespoň jednou za čas rozsvítit. Film tak působil, jako kdyby snad ani neexistovalo osvětlení, jeho valná část je ztvárněná způsobem "approach in darkness" a to i v momentech, kdy přestává sranda a jde do tuhého (ale bez tmy by to nebylo ono, že?). Ze závěru mám rozporuplné pocity, neurazil bych se, kdyby film skončil cca. 15 - 20 minut před titulkama. Jednoznačně nejděsivější scénou pro mě byla "krabicová scéna" Michaela D'Addaria. Představa, že by člověk zažil podobný výjev u člena rodiny se jeví jaksi děsivěji, než všichni bubáci okolo. ()

slovan1

To jsem si dal... V 10 večer není lepšího nápadu, než se pustit do Sinisteru. Každopádně onen pozdní čas a fakt, že jsme se na film díval sám umocnil můj zážitek. Film hezky graduju a buduje si atmosféru, která je fakt bytelná. Poloha, ve které jsem se díval by se dala nazvat jako polo-klek v pozoru :-D Mráz po zádech mi přejel nejednou a leknout jsem se za film stihnul asi 5x s vykřiknutím slova, které začíná na písmeno "P". Fajn zážitek, spokojenost. Trochu více jsem čekal od finále ale jinak platí předchozí věta. ()

OughJay

Sinister neni zas tak inovativní horor. Dalo by se říct, že strašidelnejch domů už tu bylo tolik, že nemůžou ničim překvapit. A taky že ne. Lekačky se daj snadno očekávat a zmagořelý děti zpočátku taky nejsou nic extra. Pak se ale objeví Boogieman. Ať je člověk sebepragmatičtější, někdy prostě stejně propadne síle a kouzlu okamžiku a nechá se unášet radostí, nebo v tomhle případě děsem. To přesně se mi stalo. Boogieman je jedna z mála strašidelnejch postav, který ve mě dokážou vzbudit respekt a tady se ho tvůrcům podařilo zvěčnit naprosto dokonale. Z děsivejch a pochybnejch náznaků se stával stále víc skutečným a celej tenhle postup naprosto věrně reflektoval výtečnej Ethan Hawke. Jeho strach se stal i mým strachem. Ashley: "Don't worry Daddy... I'll make you famous again." ()

sedm.1

TOTÁLNÍ PECKA a bez příkras mohu pouze konstatovat, že jsem byl po letech zas jednou pěkně posranej strachy. Sinister působí jako naprosto nekompromisní filmový zážitek, s jednou z nejlepších atmosfér, co jsem kdy ve filmu viděl a zažil. Tísnivá, znepokojující, děsuplná a mrazivá, a to vše hned od naprostého začátku až do posledního momentu filmu. Ten nátlak na diváka je tu prakticky bez přestávky, žádná pauza, prostě nezadržitelná, nervydrásající jízda, lahůdka jak sviňa . Přestože je ale jinak zápletka poměrně jednoduchá a přímočará, zapůsobila na mě i tak hodně originálně a neotřele, spousta scén se mi dokonce na hodně dlouho zavrtalo do mozku a zhruba tak čtyřikrát jsem se leknutím téměř až dotknul hlavou stropu, což se mi také nestalo pár let, prostě Sinister je úžasný hororový zážitek. Napětí se dalo krájet, postupem času se navíc až nesnesitelně stupňovalo a ten konec? Ano, ano a ještě jednou ano. Možná očekávaný, přesto ale naprosto ultimátní vyražení dechu, KO jednou ranou a ostatní rutinní, rádobyšokující hollywoodský pointy se mohou jít bodnout. A samozřejmě ani po herecké stránce nelze Sinister moc co vytknout. Ethan Hawke prakticky nesleze z plátna a je skvělý, jeho manželka příjemná, děti podali fantastické herecké výkony, prostě paráda. Nicméně, na závěr svého komentáře jsem si nechal třešničku na dortu, něco, s čím jsem se snad ještě u žádného jiného filmu nesetkal, a to aby měl hudební, respektive zvukový doprovod tak obrovský pozitivní vliv na celkovou kvalitu filmu. To je naprostá lahůdka, to jak tvůrci dokázali použít a využít zvukových efektů, jednoduše fantastický doplněk a dovolím si říci, že přestože vše již zmiňované dosahuje v Sinister špičkové úrovně, mezi ty absolutně top nezapomenutelné hororové megahity vytáhl Sinister právě až zmiňovaný intenzivní hudebně/zvukový doprovod! ()

h0n24 odpad!

Na horror asi velmi dobrá záležitost. Nízkonákladovka - snaží se poutat diváka na perfektní herce, ale nejsem si jist, zdali je má. Zaujala hudba a krví pomalované stěny. ()

civrss

Z doslechu jsem se těšil na "špičkový duchařský horor plný napětí, po kterém budu mít ještě hodně dlouho mrazivý pocit na zádech". Teď jsem celkem doslova odcitoval názory plující internetem a mí přátelé se v nich celkem jistě zhlíželi. A že bych byl takhle nadšený? No ani omylem. Sinister není špatný film, ale z mého pohledu nepřichází s ničím novým ani překvapujícím. Klišé s domem a v něm posedlými dětmi známe všichni už dost dobře, proto očekávám něco, co mi vyrazí dech, atmosféru plnou momentů, kdy mi ztuhne krev v žilách. Upřímně uznávám, že jsem lehce vystrašitelný a nemám problém bát se u spousty hodně laciných hororů, ale Sinister na mě prostě nefungoval. Pokud srovnám jeho atmosféru s Insidious Jamese Wana, nebo naprosto luxusním Orphan musím se mu do ksichtu upřímně vysmát. ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení

13.07.2022

Třináctiletý kluk uvězněný sadistickým vrahem ve zvukotěsném sklepě. Na jeho stěně visí odpojený černý telefon. Ten však jednoho dne zazvoní. Ve sluchátku se ozývají předchozí vrahovy oběti, které… (viac)

Scott Derrickson zpátky u hororu

Scott Derrickson zpátky u hororu

02.11.2020

Režisér Scott Derrickson před pár měsíci opustil pokračování Doctora Strange kvůli kreativním neshodám, a nyní se zdá, že se místo toho vrátí ke svému milovanému žánru – plnokrevnému hororu.… (viac)

Sinister se vrací

Sinister se vrací

17.08.2014

První Sinister byl před třemi lety velký hororový úspěch. Film s rozpočtem 3 mil. dolarů utržil z amerických kin milionů téměř padesát a pokračování tak bylo jen otázkou času. To je odklepnuto již… (viac)

Krajní meze budou znovu děsit

Krajní meze budou znovu děsit

23.06.2014

Scott Derrickson si vybral další zajímavý projekt. Režisér hororů V moci ďábla, Sinister a Chraň nás od zlého sice chystá natáčení marveláckého Dr. Strange, hodlá při něm ale pracovat na svém dalším… (viac)