Žiť v krajine Barbie znamená byť dokonalou bytosťou na dokonalom mieste. Pokiaľ nemáte existenčnú krízu. Alebo nie ste Ken. Barbie a Ken si užívajú bezstarostný život vo farebnom a zdanlivo bezchybnom Barbie Svete. Keď však dostanú príležitosť ísť do skutočného sveta, čoskoro objavia radosti a úskalia života medzi ľuďmi. (Continental film)

Janek

Nečekal bych něco tak sterilniho a vlastně nudnýho. Jediné, co nadzvedlo ze sedaček, je perfektně zpracovaná Kení píseň ke konci. Nikdo ale nečekal, že Gerwig a Baumach, tvůrci ártovek a intelektuální podivíni, sáhnou ve filmové branži po miliardě. To se fakt povedlo a celá tahle okolnost pro mě přebíjí kvality filmu. Chtěl bych vidět verzi Barbie od Ritchieho nebo Tarantina. ()

claudel

1. zhlédnutí - Barbie mi sedla do nálady, i když mně by v daný den do nálady asi sedlo cokoli, abych přišel na jiné myšlenky. Nevěděl jsem, do čeho jdu a asi jsem jako řada diváků očekával něco jiného. Na mě film působil tak, že obsahuje spoustu výborných jednotlivých prvků, které ale když se poskládají v celek, tak vyznívají divně a nefungují. Rozhodně neprospěla žánrová roztříštěnost a časté střídání tempa a nálady. Margot Robbie a Ryan Gosling splnili vše, tak jak měli a zahráli to výborně. Gretu Gerwig nebudu mít ale s Barbie na první dobrou spojenu, na to se mi až příliš líbila Lady Bird. Snad nám tedy aspoň zachrání Holywood, jak psal Reflex - mimochodem marketingový tah Barbenheimmer se mi naopak moc líbí. Nevím, jestli si navždy v souvislosti s Barbie nebudu pamatovat, že jsem celou dobu stopáže měl v úrovni svých očí nohy půvabné Veroniky Biasiol, jež seděla na předpremiéře na schodech vedle mojí sedačky... 2. zhlédnutí - Rozhodně jsem nezamýšlel jít na Barbie podruhé, nicméně moje šestiletá dcera tak ustavičně prosila a naléhala, přestože jsem ji všemi nejracionálnějšími argumenty vysvětloval a přesvědčoval ji, že to není film zrovna pro šestileté holčičky. Podlehl jsem, a když nechtěla maminka, musel do kina tatínek. Nakonec jsem tomu rád, protože se ty jednotlivé výborné prvky, které se mi napoprvé moc líbily a nehrály spolu, napodruhé pěkně spojily, všiml jsem si nyní více drobností, odkazů, narážek a myšlenek, které jsem poprvé nezachytil. Margot i Ryan se mi líbili ještě o něco víc než poprvé a při svém prvním komentáři jsem zapomněl na svého oblíbeného Michaela Ceru, jenž sice hraje hodně vedlejší postavu, avšak tradičním originálním způsobem. Barbie ten celosvětový úspěch přeji, ale musím se konečně vypravit i na toho Oppenheimera. ()

Mikah

Nejlepší reklamou jsou nářky starých konzervativních mužů, že jde o feministickou a LGBT+ propagandu, útok na tradiční rodinu a že povede k úpadku naší civilizace, a že ta Barbie beztak není dost sexy. Nejzábavnější film roku! ()

luka4615

Překvapivě dospělá a místy i poněkud depresivní dekonstrukce známé panenky zabalená do křiklavého vizuálu a neuvěřitelných tanečních čísel. Tak zhruba nějak takto lze v jedné krátké větě popsat snímek režisérky Grety Gerwig jménem Barbie, který vyjma výše zmíněných atributů zaujme třeba i vtahujícím scénářem, jenž na první pohled jednoduché premise dodává zajímavě lícující přesah. Samostatnou kapitolou je pak vizuální stránka, díky níž se velmi snadno přenesete do růžového plastového světa, v němž je všechno dokonalé a bez mráčku. Do tohoto všeho je pak působivě zasazena Barbie s Kenem (Ryan Gosling je absolutní král!), kteří díky svým komplexně načrtaným charakterům dodávají celému tomu kýčovitě jednorozměrnému světu tu pravou hloubku, takže najednou celý Barbieland začne skutečně dýchat. Ve finále tedy dostaneme příjemnou "narůžovělou" jednohubku, u níž se pobaví všechny věkové kategorie diváků. Pokud tedy v nabídce kin hledáte přesně tohle, u Barbie jste opravdu správně. Skvělá práce! (Viděno v kině Cinestar IGY České Budějovice) „I'm just Ken and I'm enough And I'm great at doing stuff!“ ()

mm13

Je mi jasné, že doslovnosť tu tvorí organickú súčasť zvoleného prostredia a že tu vôbec každá, aj tá najmenšia zložka, naplno spolupracuje so všetkými ostatnými zložkami (a naopak). No predsa len toho na mňa bolo chvíľami až príliš. Hlavne teda tej doslovnosti. Barbie-world (nie len ten od Mattela, myslím to obrazne a všeobecne) nikdy nebol môj svet a jeho dekonštrukcia či rekonštrukcia (akokoľvek sofistikovaná a zábavná) sa ma skrátka príliš netýka. Cítil som sa ako vegán, ktorému niekto - hoci s neuveriteľným zápalom a vtipom (ale predsa až príliš názorne a popisne) - znudenému vysvetľuje, že s jedením mäsa a vôbec živočíšnych produktov to fakt nie je dobré preháňať. A ja teda len v akademickej rovine uznanlivo prikyvujem, zároveň celý ten fenomenálny úspech Grete Gerwig splna srdca prajem... ale hlavne sa teším, s čím príde dáma najbližšie. ()

Rohy212

Barbie funguje nejlépe, když zrovna zpoza produktového sdělení vykoukne lidskost – což někdy bývá akorát na začátku do vyčerpání opakovaného vtipu. Šarm tohohle cukrkandlového světa a jeho dětsky naivních postaviček ale nakonec převažuje nad bolehlavem z doslovných lekcí ve feminismu. ()

Lacike odpad!

Trailery ma nebavili, lebo som sa ani raz nezasmial a vôbec som nechápal, čo na tom ostatní vidia. Ale keďže je to taký gigahit, tak som to skúsil. No a film ma vôbec nebavil, ani raz som sa nezasmial a stále nechápem, čo na tom ostatní vidia. 0/10. ()

ScarPoul

Barbie s plačom hovorí : Som tak škaredá a zbytočná. A voiceover s hlasom Helen Mirren zahlási, že by sa tomu dalo uveriť, len by museli tvorcovia asi obsadiť niekoho iného, ako je Margot Robbie. Ten film si je v každom jednom aspekte vedomí toho, čím je. A z danej látky vyťažili Gerwig a Baumbach maximum. Dokonca som presvedčený, že nikto iní by takúto tému a látku nedokázal uchopiť lepšie. Podmanivý vizuál, fungujúce vtipy a neskutočná miera absurdít. A funguje to. Až teda na líniu matky s dcérou, ktoré aj v tej realite narúšajú ten za vlasy pritiahnutý koncept ( kvôli tomu hviezda dole). Barbie je film, ktorý funguje a baví a ktorý podľa môjho názoru prečká zub času. O niekoľko dekád sa na neho budú ľudia pozerať, usmievať sa a krútiť hlavami nad tým, aká musela byť naša doba zvláštna. A to je len dobre. Najviac som prekvapený, že aj napriek hlúposti, to vlastne vôbec hlúpe nie je. ()

ALIENka_

Pravděpodobně budu jedna z mála, který se tenhle film vůbec, ale vůbec, nelíbil. Byli jste varováni. Jdeme na to! Když jsem viděla trailer, řekla jsem si: "Ale proč ne." Vypadalo to jako šílená komedie, a i jakožto nefanoušek komedií jednou za čas není na škodu nějakou omrknout. Už v prvních deseti minutách jsem začala chápat, že se film jako odlehčená komedie jenom tváří, protože ve skutečnosti akorát kázal o tom, jaký to je bejt žena, jak je patriarchát špatnej, stejně jako chlapi, feminismus je naprosto úžasnej a bez jediný chybičky. Ze zkušenosti svýho života, tedy života ženy, musím říct, že takhle to v realitě opravdu nefunguje. Opravdu nerozumím, jaký ponaučení se nám filmaři snažili předat. Pomalu v každý větě je slyšet, jak se svět chová k ženám špatně, ale když se stejně chovají Barbie vůči chlapům, tak je to naprosto v pořádku, protože... proč vlastně? Tímhle protikladem úplně zkazili myšlenku, kterou se snažili propagovat (sice ne nějak zvlášť dobře, ale to už je druhá věc). Ženský přátelství se vyzdvihují do nebe jako bezchybný a postavený na vzájemný úctě, na druhou stranu mužský jsou zobrazený jako toxická maskulinita (s pár výjimkami). Nehledě na to, že skoro každej chlap je kašpar neschopnej kloudný věty. Ale kdo mě nepředstavitelně sral byla dcera sekretářky. Rádoby chytrá holka, co se při první příležitosti ohání slovy jako "fašista". Zhruba tehdy jsem začala přemítat, jestli se pořád nacházím v kinovým sále, a ne v diskuzi na Twitteru. Vtipy byly buď tak geniální, že je můj mozek nebyl schopnej pochopit, nebo to nebyl můj šálek kávy, protože sál se mohl smíchy potrhat a já se s každým dalším "vtipem" propadala do židle trapností. Nakonec to zase skončilo tak, že Kenové jsou druhořadý a Barbie řídí všechno. Doufala jsem, že dojdou k rozhodnutí, že dynamika reálnýho světa je na hlavu, a proto bude jejich společnost postavená na rovnosti, ale ne, to asi není to správný poselství. A abych si jenom nestěžovala - choreografie a písničky byly chytlavý a někdy, přiznávám se, i docela úsměvný, neshazovali muže za projevování emocí, dali jim i nějaký dobrý scény a herecký výkony děj dost zachraňovaly. Margot Robbie jako Barbie byla výborná. A konec? Sama nevím. Přišel mi nemastnej neslanej, význam asi ujde, provedení už tolik ne. Hodnocení: Dle mýho skromnýho názoru je tenhle film jasným příkladem dobrýho nápadu s příšerným podáním. A předtím, než mě začnete osočovat z misogynie, feministický myšlenky by šly podat mnohem líp, mnohem subtilněji a přirozeněji místo toho, aby vám to cpali do obličeje v každý větě/10 ()

BrooksW.Here

"Today is the best day ever. So was yesterday and so is tomorrow and every from now until forever!" _____________ Naozaj netuším, čo si mám o tomto filme myslieť... Ubehlo to hrozne rýchlo a skoro vôbec som sa pri tom nenudil, hlavný nápad je veľmi šikovne vymyslený a v podstate som od Barbie čakal niečo úplne iné... Nezdravo ružový úvod mi už v prvých minútach stihol v očiach vypáliť všetky farbocitlivé bunky (neviem, či také niečo vôbec existuje, ale verím, že chápeš, čo som tým myslel 😅), ale po pravde, čo iné sa vlastne dalo čakať od filmu s názvom Barbie (toto slovo je pre mňa už odjakživa synonymom ružovej 😁). Oveľa viac ma potom bavila tá časť, ktorá sa odohrávala v skutočnom svete - Ryan Gosling ako Ken si to dáva na pána a podáva geniálny výkon, párkrát som sa v ňom dokonca aj videl 😂 (pasáž s patriarchátom je strop!), avšak Margot Robbie stvárnila Barbie tiež parádne a jej premena v priebehu filmu ma celkom ohromila... Okrem toho má Barbie ešte aj vynikajúci vizuál (v tomto prípade asi vedie Barbieland) a perfektne pracuje s kamerou... No, v konečnom dôsledku sa tu nájde aj niekoľko vecí, ku ktorým by som mal isté výhrady... Prvou z nich sú vedúci firmy Mattel (tvorcovia Barbie), ktorých prítomnosť v tomto filme mi prišla viac-menej zbytočná a v podstate tam boli iba preto, aby pobavili diváka (to sa im našťastie podarilo 😂)... Ďalšia z vecí, ktorá tu vôbec nemusela byť je finálny monológ maminy zo skutočného sveta, ktorý iba zopakoval to, čo sme v priebehu filmu už niekoľkokrát počuli a hlavnú pointu by sme ľahko pochopili aj bez neho... Avšak ako najväčší problém Barbie mi príde fakt, že neviem, pre koho je tento film určený, pretože raz sa tvári ako komédia pre deti a v ďalšej chvíli na vás vypľuje také hlboké myšlienky, že v porovnaní so zvyškom filmu sa z nich doslova zatočí hlava... Každopádne sa však jedná o skutočne KENergický zážitok, ktorý si zaslúži aspoň 7 koňov z 10... ()

BoPo

Po vizuálnej stránke skvelo zvládnuté oživenie Barbie sveta, ktoré mi pripomenulo dojmy z filmu Flintstoneovi (1994). Všetko vychytané a správne ružové. K tomu si prirátajte áčkové obsadenie ústrednej dvojice a začínali sa rysovať nádeje v niečo nadpriemerné. Úprimne, Gosling bavil viac ako Margot Robbie. Ale to je chyba skôr scenáristov, ktorý Barbie moc crazy momentov nedali. Presun B+K do reality fajn, ale trestuhodne krátky. Zápletka ohľadom nedoceneného, frustrovaného Kena je trefná. V čom je teda problém? Že nejde o čistokrvnú komédiu. Ide o komédiu, ktorá chce vychovávať, poukazovať, dokazovať atď. Preto boli prítomní až traja herci zo seriálu Sexuální výchova. Navyše sa tam tancuje a spieva. Čo Vám budem hovoriť... ()

Hwaelos

V některých momentech - zejména pak na konci - je Barbie tak ukecaně doslovná a ideově polopatistická, že to vážně mrzí. Ale tyhle chvilky rád odpustím blockbusteru, který se odvažuje být tak drze anarchisticky divný. Samosebou to není ani zdaleka nejdivnější film, který jsem viděl, ale na masovou popkornovou zábavu jde o sakramentskou odvahu. Pozoruhodné je, že ačkoli je ústřední protagonistkou a hrdinkou filmu nepochybně samotná Barbie, mám dojem, že nejtragičtější figurou, která dokáže v divákovi vybudit alespoň nějaké emoce krom pobaveného úšklebku, je antagonistický Ken (a samozřejmě Allen). ()

MoiJe

Cast je zabavna, cast je tlaciaca woke nasilu, cast je "look at us pretty people acting super weird". Takze tak nejak to, co som cakala. Nenudila som sa. ()

adamo_znk

Napodruhy uz jsem pouze trpel. Film netusi kam se dejove vydat, nakousne 10 napadu ale zadnej nezvladne dokoncit. Nakonec je to jen slepenec trapnejch gagu, vhodnejch pouze pro absolutni vanilla divaky. ()

Dale

Úvod bol fantastický, perfektne premyslený barbie svet nemal chybu. Skvelý bol aj stret s našim svetom a ak by sa tam odohrával aj zvyšok príbehu, určite by som sa výborne bavil, no vrátením postáv do ich sveta to už nemalo ten šmrnc a humor. Stala sa z toho celkom obyčajná feministická bitka pohlaví. Škoda, lebo Margot aj Ryan boli výborní. ()

Lyli

Existenciální drama. Blábol na entou, který má tak výborné promo a super skvělý trailer, že se necháme všichni oblbnout. Smutné je, že snímek jako takový nedostihuje kvalitou svůj trailer ani na jedno procento. Všechno působí tak nějak divně trapně, vtipné není nic. Celou dobu jsem jen věděla, že tohle už jsem viděla i slyšela, a to prostě ani ten líbivý Barbie kabátek nezachrání. Kdo pořád potřebuje slyšet všechny tyhle kecy? A proč jste mi zhnusili Ryana, do prd*le práce?? Fakt konec. ()

JohnCZ

Je to barevné, místy celkem vtipné, dost často to naráží na různá společenská témata, občas to prostě dělá reklamu a ve filmu se (asi) mihnou všechny možné i nemožné panenky, které pochopitelně neznám a tak plně nedokážu ocenit všechny ty odkazy a narážky, ale že bych se při sledování nějak výjimečně bavil nebo mi film něco nového předal, to říct nemůžu. ()

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování