Predvianočná nočná mora

• Česko Ukradené Vánoce (viac)

Kultový animovaný film z produkcie Tima Burtona s vynikajúcou hudbou a pesničkami Dannyho Elfmana. Jack Skellington, smutný kostlivec s tekvicovou hlavou a nekorunovaný vládca Halloweenového mestečka, sa nudí. Veď koho by už vzrušoval permanentný Sviatok Všetkých svätých, ktorý v Halloweentowne trvá celý rok? Ani jeho najmilovanejšiu prácu, strašenie detí, ktorú vykonáva svedomito a invenčne, tento rok nik neocenil. Všetkých pobláznili nové hviezdy, populárni upíri, ktorí vytvorili rekord v pití ľudskej krvi za noc. A dokonca vyhrali aj hokejový zápas na cintoríne s lebkou namiesto puku!

Jedného dňa sa Jack náhodou ocitne v susednom Vianočnom meste. Celkom ho uchvátia vianočné sviatky, ktoré doteraz nepoznal všade vládne radosť detí, Santa Claus, jeho darčeky a šťastie dospelých. Aj Jack by rád obdaroval obyvateľov Vianočného mestečka a prekvapil ich počas sviatkov čímsi, čo nikdy nevideli a nezažili Halloweenom! Rozhodne sa im preto zinscenovať Vianoce v haloweenovom šate. V tom mu majú pomôcť jeho priatelia zo záhrobia. Obyvatelia Halloweentownu, umrlci, kostlivci, netopiere, strašidlá a škriatkovia sa už radujú, ako potešia svojich blízkych susedov. Ale nie je to také jednoduché, ako si predstavovali! Unesú toho odpudzujúceho tlsťocha Santu Clausa, aby neškodil, vyrobia krásne hračky a Jack ich nadeľuje deťom Vianočného mesta zo záprahu ťahanom kostrami mŕtvych sobov. No výsledok nie je uspokojujúci. Deti vybaľujú očarujúce umrlčie lebky, prítulné žravé netopiere či nežné bábiky kostlivcov - ale prečo kričia hrôzou a zamdlievajú z hnusu? Protilietadlové delá už mieria na oblohu a snažia sa zostreliť ten diabolský záprah, rozsievajúci do nechápajúcich detských srdiečok zmätok a strach... (oficiálny text distribútora)

P@\/EL

Já jsem tedy z tohoto takříkajíc kultovního animáku tak odvařený nebyl. Filmu se rozhodně nedá upřít výborná atmosféra a nápaditá animace, nicméně děj mě místy trochu nudil a muzikální vložky spíše narušovaly jeho plynulost. Tím však nemám nic proti hudbě ve filmu, ba naopak - ta byla vynikající. ()

Muttinka

Nemůžu si pomoct, ale během sledování filmu mi tam něco chybělo. Pak jsem se podívala na net a došlo mi to. Na tomhle filmu je hrozně znát (alespoň tedy pro mě), že je to jen natočené podle povídky T. Burtona, ale že to on sám nerežíroval. A i když to produkoval, tak mi tam chybí jeho vliv. Hudba se mi líbila. Některé songy poslouchám do teď, ale nemělo to tu strašidelnou atmosféru, jako jiné T. Burtonovi filmy a vlastně jsem se chvílemi nudila. ()

Tomas.Abi

Ukradené Vánoce jsou pro mě každoroční záležitostí, kterou shlédnu několikrát během podzimního a zimního období, kdy jsou dny kratší a kratší a noci delší a delší. Úžasná muzika a texty od Danny Elfmana umocňují atmosféru městečka Halloween a následně Vánoční vesničky. Při každém dalším shlédnutí najdu v této muzikálové pohádce něco nového. Od kostýmů a detailů všech postav až po jejich charakteristiku, která je definuje. Znuděný Jack Skellington se snaží vyskočit z rutiny a udělat něco výjimečného za pomoci spoluobyvatel a přátel městečka Halloween, kteří se snaží ze všech sil, ovšem nikdo nechápe o čem vlastně vánoční svátky mají být, takže to může skončit pouze tragédií. Tento námět je vskutku skvělý a vždy mě ohromně baví. Atmosféra a design celého světa je magnetická a pokud ve vás dřímá trošku fantazie, určitě musíte fantazírovat nad tím, jaké další světy se musejí skrývat za dalšími dveřmi svátků, které Jack spatřil, než vkročil do těch, které jsou nám všem určitě nejbližší. Možná se dají najít nějaké chybičky, ale i když se snažím najít něco záporného, nemůžu si pořádně nic vybavit, protože jde o originální a zábavné dílo, které Vám v podzimní čas, kdy jsou dny sychravější a mlhavější zvedné náladu a navodí tu správnou atmosféru v období dušiček a následně i Vánoc. Takže už jen dodám "Strašné a Veselé Vám všem !!" ()

CheeseFigure

Skvelý vizuál a animácia. Tak čo čakať, má to pôvod v Burtonovi. A kde je Burton (alebo jeho štýl) nesmie chýbať Danny Elfman, aby to skvelo doplnil svojou geniálnou hudbou. Čo sa týka príbehu, tak najprv mi prišiel slabší, nakoniec sa mi ale zapáčil. Taktiež ma dostal miestami morbídny humor. Z čoho mám rozporuplné pocity, tak je Oogie Boogie. Tento film totiž nepotreboval hlavného zloducha a Oogie, aspoň pre mňa, pôsobí zbytočne, nasilu, ako by ho sem dali, lebo takéto filmy musia mať zloduchov. Na druhej strane, napriek týmto pocitom, je Oogie zábavný zloduch. Je zlý, krutý, morbídny, rovnako ako jeho porazenie. Takže sa dá povedať, že aj keď ho vnímam nadbytočne, tak mi to nevadí, lebo je dobre spracovaný. Ako celý film (akože film je dobre spracovaný, bez tej časti s ,,nadbytočnosťou"). ()

motyka52

Výlet do hlavy Tima Burtona plný zvrácených nápadů, chytlavé muziky, unikátního vizuálu a skvělé zábavy. Není to nic víc než hříčka, ale je to od srdce. ()

Thalin

Taková vánoční klasika s trošku jiným pohledem na vánoce. Jack byl vždycky jedna z mých oblíbených postaviček a ten příběh mám ráda už od dětství, i když se paradoxně tak trošku bojím loutek. ()

losganjos

What`s this? Naprostá paráda, která mi zpříjemnila večer a nasadila melodického brouka do hlavy. Kdo trpí na chytlavé hudební náměty, bude si libovat jak to prase v bahně :) 100% ()

kvocoDH

Tim Burton je jeden z mojich najoblubenejsich reziserov a tento pocin hodnotim ako vrchol jeho tvorby. Kiez by raz toho bola kultova zalezitost pre vacsi okruh ludi. Nenachadzam chyby. ()

Shtinky

Krásne Satanská animovaná rozprávka ktorá rozosmeje dokonale nenúteným humorom a naviac poteší skvelou hudbou. Čo viac si priať ? Ešte o niečo lepšie ako Mŕtva nevesta Tima Burtona a to už je čo povedať. Nestačí len odporúčať, to treba vidieť! ()

Draugen

Byl to první Burtonův počin, který jsem viděl a ihned jsem mohl potvrdit to, co jsem hodněkrát slyšel, že je opravdu hodně dobrý. Výborná animace a rozličné charaktery, která má každá svou specifickou povahu, na to je radost koukat. K tomu dobrý (ne)černý humor a úplně fantastická hudba Dannyho Elfmanna. Za mě je to jasných 5 hvězdiček. ()

Elisx

Animovaný film, ktorý sa dá klasifikovať do niečoho medzi rozprávkou a detským "hororom" s peknou myšlienkou a na tú dobu aj zaujímavým prevedením. Rozprávanie o Jackovi, ktorý v súčasnoti zdobí nejedu tašku dnešnej mládeže začína v Halloween town, ktoré sa spolu s postavičkami naozaj nádherne podarilo. Dej má rýchly spád, nenašla som ani jedno slabšie miesto, po celý čas dopĺňaný songami od Dannyho Elfmana, čo signalizuje skvelý soundtrack. Hoci Tim Burton film nerežíroval, ako si mnohí myslia, má na ňom obrovské zásluhy a dodnes ho pokladám za jeden z najlepších kúskov z jeho dielne. Myslím, že ide o film, pre deti ale i dospelých vcelku pútavý a ktorého sláva pretrváva dodnes. ()

bocy

Štyri hviezdičky za originálny nápad. Myslím, že Tim Burton´s Corpse bride bola určite vydarenejšia, čo sa týka deja. Ale ani toto nie je na zahodenie .-) ()

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

24.01.2013

„Kniha hřbitovů“ populárního fantasy autora Neila Gaimana je tak trochu hororovou variací na slavnou Knihu džunglí. Jak už název napovídá, neodehrává se v džungli, ale na hřbitově, kde sirotu jménem… (viac)