Animovaná komedie o nadaném vědci jménem Igor (John Cusack), který je přinucen sloužit jako pomocník doktorovi Glickensteinovi (John Cleese). I přesto, že pouze obstarává všechnu "černou" práci, touží se zařadit mezi uznávané vědce. Zvláště pak vyhrát na každoroční vědecké soutěži Evil Scienci Fair, která přitahuje všechny vědce z okolí. Když Glickenstein zemře dva týdny před začátkem soutěže, neváhá ani chvíli a chopí se příležitosti, aby tak uskutečnil svůj sen. Snaží se vytvořit šerednou kreaturu s ohromnou silou. Místo toho se však ukáže, že to, co vytvořil je ženská bytost s čistým srdcem a on má tak pouhé dva týdny na to, aby z ní udělal krvežíznivou noční můru. (reqiuem)

Mrkvič

Miloučká animace, která stvárňuje smrt, zabíjení, mučení a podobné věci. Jedna postava absurdnější než druhá a tu nejpříšernější si hlavní hrdina dokonce postaví. Příběh je zaběhnutá kostra obalená různými hnusy, ze kterých bude každé ujeté dospělé dítě nadšené. Místo hloupého ukecaného oslíka tu máme mozek v lahvi s velkou mechanickou rukou na kolečkách a místo kočky nesmrtelného hláškujícího králíka. A do toho všeho navíc několik mrazivě trefných písniček. Prostě kouzelný. Krásná pohádka pro ty odrostlejší. ()

Hanys_

Příjemný animák, který mi svou atmosférou zpočátku připomínal Burtonovy animované příběhy. Hlavně skvělé vedlejší postavy (mozek Brian a hláškující nesmrtelný králík toužící po smrti v podání Steva Buscemiho) tahaly tenhle film do vyšší ligy. Boužel, když už tam měli nakročeno, sjel snímek na tu typicky dětskou cestu (jsme přece animák) a ke všelijakému moralizování, které sice extrémně nevadilo, ale na druhou stranu trošičku zamrzelo, vzhledem k možnostem, které tady byly. 6/10 ()

PDcz

2** body Víc jak 2** body fakt nedáme. A to ještě za ty občasné písničky. [X] Minus 1* bod Kopie filmů Ukradené Vánoce Tima Burtona a Mrtvá nevěsta Tima Burtona. Podobné postavy, jsou tam písničky nebo tomu mám říkat hudba? [X] Minus 1 *bod Máme krutá pravidla :-) Pokud někdo z nás usne, bod dolu. No a já jsem zase usnul :-) Ale tentokrát už v půlce :-) [X] Minus 1* bodík Prostě nás to nechytlo. Možná kdyby to bylo loutkové a ne tak oblíbené přes počítač... možná kdyby to bylo víc hudební... možná kdyby to živější a ne tak pomalé.. možná kdyby to.. a nebo kdyby... [X] Další animák v řadě. Patrně bude animované kreslit každý. Ale zase je šance, že se v tom množství najde nějaká perla. ()

Mickalle

Konečně zas ňákej animák, kde se nepohybujou žádný roztomiloučký zvířátka. Jináč typickej průběh, jedna blbá postava ,která dělá rádoby srandu, jeden pořádnej záporňák, jeden dobrák, ňáká ta láska a moudro a jeden nesmrtelnej králík se sebevražednýma sklonama a za toho musím dát o hvězdu víc prostě :)) ()

Balu...

..Věřím, že nebudu jedinej, komu se při shlédnutí připomněl Burton a jeho Mrtvá nevěsta. Leondis (jeho první film, pokud nebudu počítat spolurežii na druhém dílu videoanimáku Lilo & Stitch) Igorovi propůjčil ale narozdíl víc roztomilosti a naivity; pro kindroše hit a pro ostatní cukání v koutku úst při citu pro detail (pro mě za originalitu a nesmrtelného králíka).. ()

• Basil Poledouris měl původně složit k filmu hudbu, bohužel ale zemřel a nahradil ho Patrick Doyle. (akisha)
  • Scamper měl být představen při pokusu o oběšení, když se Igor vrací na začátku filmu do zámku. (HellFire)