Vincent

Tim Burton

Scenár:

Tim Burton

Vincent Price

Vincent Malloy je sedemročný chlapec, ktorý fanaticky obdivuje hororvú legendu Vincenta Pricea. Dokonca si myslí, že on sám je týmto slávnym hercom a svoj život vidí ako sled morbídností páchaných najmä na jeho matke... Krátkometrážny animovaný film VINCENT je oficiálnym debutom slávneho Tima Burtona. K bábkovému príbehu nahovoril komentár Burtonov obľúbený herec, a to sám Vincent Price. (Avathar)

Germanotta

Výborný náhľad priamo do hlavy Tima Burton a nahliadnutie do jeho sveta. Myslím že Tim Burton nás chcel touto krátkou rozprávkou vtiahnuť do jeho sveta fantázie a do jeho šedého vnímania sveta. Hlas samotného Vincenta Pricea dodal animáku tú pravú atmosféru. Decké fantastické svety sú tie najkrajšie a najhlbšie, to nám chcel Tim zdeliť. ()

Káronoš

Naprostá klasika filmového génia, jehož jméno je proslaveno na celém světě.A to všechno začalo snímkem o 7letém Vincentovi a jeho fanatickém životě. Nemám co bych vytknul, skvost Burtnovi tvorby. Krásná povídka doprovázena překrásným světem timovy fantazie, která je opěvována vícekrát jeho tvorbě a je to právě to co v jeho filmech zbožňuju. Vincentem se byl uchvácen, pouštěl jsem si ho dvakrát po sobě a stále se nenabažil jeho genialitou, krásou a strašidelnou veršovanou poezií, která je stejně děsivá jako celý film. Hodnocení: 10/10. ()

Hal_Moore

Z těch animovaných kraťasů, co jsem poslední dobou viděl jasně vítězí fantasta Tim Burton. Už v mládí věděl, jak bude po zbytek života točit a proto nepřekvapí režisérská jistota a jistý nadhled u Vincenta. Originální, skvěle zpracovaný, nádherně hudebně podbarvený - přes to všechno je obrovsky přechválený a příliš vysoké hodnocení má jen díky hvězdnému statutu jeho režiséra. ()

venison

Velmi povedená schizofrenní bububu povídka se silnou atmosférou, která velmi přesně vystihuje Tima Burtona už v jeho filmové prvotině.. V pár minutách, na malém prostoru a bez barev dokáže naprosto geniálně vystihnout tíhu černých myšlenek a raněnou duši.. Filmový tvůrce, který má pro mě asi tu nejvíc největší fantazii! :-* ()

ad-k

Jeden z mých oblíbených krátkých filmů. Budoucí poetika Tima Burtona je zde podána v celé své kráse, černobílý obraz plný hry stínů a nočních můr jen dodává na působivosti. Výtečně působí např. střety temných myšlenek s realitou, např. s maminkou. Na zajímavosti toho všeho přidává i fakt, že vše je podáno ve sluchu lahodících verších. Jako Burtonovská pohádka inspirovaná E.A. Poem výborný "kraťas". Nevermore bych v tomto případě nerad použil, rád se totiž na Vincenta podívám znovu... 80% ()

• Vincent Price se o účasti na tomto snímku vyjádřil jako o "nejradostnější věci, co se mu kdy stala; dokonce lepší než hvězda na hollywoodském chodníku slávy". (Morien)
  • Saturnský písečný červ, který se později objevuje v Burtonových filmech Beetlejuice a Noční můra před Vánoci se poprvé ukazuje v tomto filmu, stejně jako pes maskovaný za Frankensteina, jenž je k vidění ve filmu Frankenweenie. (Morien)