Kto zachráni malé ospalé mestečko, keď ho prepadnú zombíci? Neohrozený hrdina sa volá Norman. Má jedenásť rokov, miluje horory a rád sa rozpráva s mŕtvou babičkou. Norman má totiž jednu zvláštnu schopnosť, povedzme šiesty zmysel. Vidí duchov a vie sa s nimi na všeličom dohodnúť. To sa v aktuálnej, veľmi neistej situácii môže náramne hodiť. Než sa ale Norman postaví do čela miestneho odboja proti živým mŕtvym, bude musieť všeličo „prekusnúť“, čo sa stáva väčšine detí s nálepkou čudáka a mimoriadnymi schopnosťami. Rodičia ho nechápu, staršia sestra ním pohŕda, spolužiaci ho šikanujú alebo ignorujú (v lepšom prípade) a jediný, s kým vychádza, je tlsťoch Neil, s ktorým sa tiež nikto iný nekamaráti. Ešte si rozumie s duchmi väčšiny nebožtíkov z okolia, ale tí sa nedajú počítať. Normanov život naberie úplne netušený smer, keď mu čudácky strýko prezradí, že mestečko čo nevidieť postihne pradávna kliatba a že práve on ju môže vďaka svojim záhrobným komunikačným schopnostiam zastaviť. (TV Markíza)

MartinezZ

Oproti skvělé Coraline je to, bohužel, slabší. Minimálně v tom pokusu o morální ponaučení, náležející dětem, kterým zase ale není tak úplně určen obsah filmu, což jsou dvě věci, které se tak trochu mezi sebou bijí a film tím ztrácí. Filmu byl vyčítán i humor, který zřejmě něbyl mnohými, právě po temné Koralíně, tak úplně očekáván. Nicméně musím uznat, že jsem se párkrát zasmál, i když právě jen "párkrát". Do doby, než se udál osvícený proslov to bylo za hezké 4*, pak ale film trochu upadal a sklouzával do klišé. Žádného Jona Briona neznám, ale minimálně "Norma's Walk" se mu povedl na výbornou. ~~~ Pixar má své roky za sebou a p*del mu nakopává už nejen Dreamworks, ale už i Laika. Sice možná ne technologicky, ale rozhodně se rád podívám kdykoliv na Koralínu a ani paranormální paraNorman mě ani v nejmenším neurazí :) ()

AlistairMir

Nejlepší hororovej animák co jsem zatím viděl u tohodle filmu jsem se fakt krásně zasmál hlavně nabouchanej bratříček tlustého Normanova kámoše neměl nejmenší chybku. Duchové a zombíci jsou rovněž bez chyby a nenudil jsem se ani vteřinu. Když jsem viděl nabušence jak kašle na holku a oplakává své autíčko jako bych zíral sám na sebe (slečny prominou ale narozdíl od vás auto nebolí hlava když chcete zběsilou jízdu třeba i třikrát denně) . Norman to nemá jednoduché jelikož ho za magora mají kromě mrtvých skoro všichni a nejvíc ho prudí Alvin i když tentokrát bez chipmunků. Norman se ale drží statečně a ten jeho budík a bačkory a kartáček jsem mu fakt záviděl asi začnu nakupovat věci do domácnosti. Super horor pro pětileté a úžasná zábava pro všechny. ()

C0r0ner

Ani vlastně nevím, co konkrétně se mi na tom líbilo za plný počet. Ale když se nad celým snímkem zamyslím, tak nejsem schopen najít jedinou vadu na režii, zpracování ani scénáři, což je logicky známka absolutního úspěchu. Jak tak koukám na zdejší procenta, tak tohle nadšení se mnou moc lidí nesdílí, ale že by mi to vadilo, se říct nedá. 95% ()

ivishka

Jeden z nejnudnějších animovaných filmů vůbec. Dalo by se říci, že je to animovaný šestý smysl v "komediálnějším" duchu se špetkou zombie. Komediálnější - to jsem schválně v předchozí větě uvedla do uvozovek, jelikož jsem se nezasmála ani jednou. Proč by mě mělo také bavit sledovat něco, co je na úrovni předškolních dětí a i ty by se mohly urazit? ParaNorman je zase jenom obyčejný kluk, který je outsiderem na kraji společnosti a nikdo jiný se s ním v podstatě nebaví - kdy už tohle téma někdo pojme nějak originálněji? Vyčpělé vtípky jako jsou například dvouminutové ječivé scény u automatu s jídlem, lekačky na oko a podobné nesmysly. Opravdu nic pro mě. ()

Jeoffrey

Co se mi líbilo? Trochu ta atmosféra a pak ten vtípek na konci "Myslím, že se ti bude můj přítel líbit..." u toho jsem se zasmál. Zbytek byl rozporuplný, chvíli se to snaží být melancholické, pak to hraje na hororovou strunu a pak je to sladké a patetické až hanba. Mělo to chvíle, které byly fajn, nápady, které stojí za to ocenit jako třeba zjištění, že nejděsivější na světě je "rozlícený dav" a to děvče co zapálilo a házelo růžového plyšáka tomu vévodilo. No a pak to mělo ty momenty přeslazené, které většinu těch pozitivních vln, které jsem cítil posílali do kopru. Stačilo mi třeba když výše zmíněné děvčátko pak dávalo zombíkovi zpět ruku, rázem bylo po oblibě... Jistě je to film i pro děcka a ty by něco silnějšího asi nedaly a tak muselo vše nejspíš skončit tak jak to skončilo, ale mě to prostě nenadchlo a nepotěšilo. Takže je mi líto, ale za ten výrazový kolotoč s pro mě ne příliš povedeným koncem dám jen 6/10. ()

• Tvůrci filmu v čele se scenáristou Chrisem Butlerem vydali podle filmu i stejnojmennou knihu. (Terva)
  • Film byl natočen pomocí kamery Canon 5D Mark II DSLR, která byla pro 3D efekt umístěná na speciálním stojanu, na kterém se po každém záběru o malý kousek poposunula. (Dr Lizal)
  • Film byl vytvořen za použití první stop-motion animace využívající 3D tiskárny ke tvorbě tisícovek unikátních výrazů tváří. (Brousitch)

Po Škatulácích se vydáme do Japonska

Po Škatulácích se vydáme do Japonska

26.12.2014

Studio LAIKA, jež se soustředí na mizící umění stop-motion animace, nám zatím nadělilo tři celovečeráky. Koralína, Norman a duchové i Škatuláci měli úspěch u diváků i u kritiků, není tedy divu, že v… (viac)

Oscars 2013 - výsledky

Oscars 2013 - výsledky

25.02.2013

Letošní udělování cen Akademie máme za sebou. Diváci i přímí účastníci slavnostního večera zřejmě přežili ostrý humor letošního moderátora Setha MacFarlanea. Kromě tradičního vzpomínání na ty, kteří… (viac)

Oscarovým nominacím vládne Lincoln a Pi

Oscarovým nominacím vládne Lincoln a Pi

10.01.2013

Nikoho asi nepřekvapí, že se žádné překvapení nekoná. Letošní nominace na Oscary jsou opět nudně konzervativní a předvídatelné. Emoce opět budí spíš nenominování některých filmů – fanoušci Temný… (viac)