Victor Frankenstein je mladý chalan, ktorý má pomerne netradičný koníček - filmárčinu. Svoj prvý režijný počin premieta jedno dopoludnie rodine a spolužiakom. Hlavnú úlohu vo filme hrá jeho milovaný pes Sparky. Viktor sa stretol s nadšenými reakciami, no krátko na to nečakane prišiel o svoju hviezdu - Sparky chvíľu po projekcii filmu umiera pod kolesami auta a zdá sa, že z Victora vyprchala všetka chuť do života. Ale iba do chvíle, kým im v škole profesor biológie na žabe neukáže, ako možno pomocou elektriny dodať mŕtvemu organizmu život. Victor dostane šialený nápad - oživiť Sparkyho, torý už nejakú tú chvíľu leží na "cintoríne domácich zvieratiek". Teoreticky je to síce možné, ale aké to bude mať následky? (oli.G)

petero

http://www.youtube.com/watch?v=r34yz-xC4xQ Chlapec Vincent príde o svojho miláčika psa Sparkyho. Pohreb sa koná na štýlovom cintoríne ala Tim Burton. Thumb Up. V škole ako náhle učiteľ predvedie čo dokáže elektrický prúd s mŕtvou žabou, Vincentovi hneď skrsne v hlave nápad hodný jeho priezviska - Frankenstein. A tak zanedlho začne behať po byte pozošívaný Sparky s elektródami v krku. Susedom (kto by si nespomenul na zaprdených obyvateľov predmestia z EDWARD SCISSORHAND) naženie poriadny strach a tak začína hon na Frankensteinovo monštrum. Burtonova milá pocta FRANKENSTEINovi. ()

JohnCZ

Vtipný kraťas, ve kterém jde lehko vysledovat dějovou kostru, která byla později využita v rozšířené formě ve Střihorukém Edwardovi. Ta mnohými zmiňovaná Burtonova fascinace smrtí a oživováním se fakt nezapře. Mám vlastně pocit, že skoro o ničem jiném netočí. Mírnější stylizace do podoby klasického monster hororu tu ale sedla náramně. A ten konec... chvíli trvalo, než mi ta slovní hříčka došla, ale o to více pobavila. ()

borec999

Nie som Burtonovým fanúšikom a s jeho filmami je to u mňa tak 50 na 50. Frankenweenie patrí našťastie do tej kladnej polovice. Hlavnou hviezdou tohto kraťasu nie je Marv zo sám doma, ani Shelley Duvall zo Shiningu, ale pes Sparky a jeho "znovuzrodenie". Ako celok je to úsmevné a pozitívne, ale na druhej strane aj ponuré a mierne hororové. Vlastne klasický Burton. 65% ()

Renfield

Především díky příběhu, formě vyprávění, ale třeba i sousedskému soužití v ulici, je nutné vzpomenout na pozdějšího Střihorukého Edwarda. Frankenweenie sám o sobě je poctou starým mistrům, nebo mistrům z opačného konce... samozřejmě úvodní snímek a Ed Wood! Co se rodičů malého Victora týče, jsou velmi zajímavě obsazeni, Shelley Duvall prakticky stále těsně po Osvícení a Daniel Stern, už ne tak těsně před dalším kultem, ovšem ze zcela jiného žánru. 70% ()

MM_Ramone

"Frankenweenie" je kvalitný filmový kúsok, ale nejde mi do hlavy ako sa vtedy ešte neznámemu režisérovi Timovi Burtonovi podarilo presvedčiť producentov z Walt Disney Pictures, aby mu poskytli peniaze na natočenie tohto snímku. V žiadnom prípade to totiž nie je veselý, univerzálny rodinný film ako u nich býva zvykom. Je to do detailu premyslená retro variácia na béčkové horrory z polovice dvadsiateho storočia. Majstovská práca. Hlavnú detskú úlohu výborne stvárnil Barret Oliver, pre ktorého to bolo najúspešnejšie herecké obdobie v jeho živote. Pretože v tom istom roku si zahral aj hlavnú úlohu v úspešnom fantasy "Nekonečný príbeh". **** ()

• Film Tim Burton natočil pre Disneyho detský kanál, avšak zodpovední ho pokladali za príliš temný, pochmúrny a tým pádom nevhodný pre detského diváka. (lilina133)
  • V listopadu 2007 podepsal Tim Burton smlouvu na natočení celovečerní verze filmu Frankenweenie, uvedené v roce 2011. (ČSFD)

2011, rok změn

2011, rok změn

23.12.2011

Rok 2011 byl v mnoha ohledech významný a průlomový. Byl rokem změn - ať už těch drobných v našich každodenních životech, nebo těch velkých, které začnou psát nové etapy osudů celých národů (politické… (viac)