Mŕtva nevesta Tima Burtona

• Česko Mrtvá nevěsta Tima Burtona (viac)

Děj animovaného příběhu se odehrává ve viktoriánské vesnici v 19. století a sleduje příběh Viktora, mladého muže vtaženého do podsvětí, kde je oženěn s tajemnou mrtvou nevěstou. Jeho skutečná nevěsta Viktorie na něj mezitím čeká ve skutečném světě. Přestože se život v Zemi mrtvých ukáže být mnohem barvitější, než jeho striktní viktoriánská výchova, dospěje Viktor k závěru, že v tomto ani v dalších světech neexistuje nic, co by ho udrželo odloučeného od jeho skutečné lásky... (oficiálny text distribútora)

Renton

Scénář: John August, Pamela Pettler, Caroline Thompson .. Úchvatné dílo. Formální stránce opravdu nelze nic vytknout. Vedle výtečně zvládnuté loutkové animace zaujme špičková kamera s mnoha krásnými nájezdy, kroužením, apod. nebo hra se světly a stíny. Neméně fascinující je hudební doprovod od mistra Danny Elfman, kdy zejména klavírní party mně dostávaly do stavu posmrtné blaženosti. Nastínění zápletky je věřím, každému známé a do hlubšího rozboru se tedy pouštět nebudu. Nechci nikoho připravit o příjemný zážitek, jenž je okořeněn, pro režiséra, typický morbidním, černým, záhrobním humorem, neobvyklým střetem dvou rozdílných světů a spoustou trefných narážek nejen do svazku manželského.. Animák, kterému velké plátno sluší stejně jako kostlivé nevěstě svatební závoj a bude dle mne horkým želízkem v nadcházejícím Oscarovém klání. Tim Burtons Corpse Bride je, stejně jako předešlý počin z mistrovy dílny, dokonalá! Hluboce smekám! ()

Rob Roy

Oslnivý design postav a jejich charakterová stylizace ( mé sympatie si získal především otec Viktorie, zavalitý cynický lord ), písně po hudební i textové stránce dobře zvládnuté, ale především ultračerný morbidní humor, některé perly mě dostávaly do kolen. Ale co je to platné, když emocionálně už to není tak silné jako dřív ( teď mám na mysli především Střihorukého Edwarda ). I když někde uvnitř mám pocit, že na druhé skouknutí by to mohlo být lepší. No, uvidíme... ()

Dever

Soundtrack Danny Elfman: 1. Main Title ,2. According to Plan ,3. Victor's Piano Solo ,4. In the Forest ,5. Remains of the Day ,6. Casting a Spell ,7. Moon Dance ,8. Victor's Deception ,9. Tears to Shed ,10. Victoria's Escape ,11. The Piano Duet ,12. New Arrival ,13. Victoria's Wedding ,14. The Wedding Song ,15. The Party Arrives ,16. Victor's Wedding ,17. Barkis's Bummer ,18. The Finale ,19. End Credits Part 1 ,20. End Credits Part 2 , ()

berg.12

Půjdu rovnou na věc. Je s čím srovnávat? Napadá mě jediné: "The Nightmare Before Christmas". Celkově o něco méně originální, nápadité, snad opravdu až příliš krátké. Velmi mi zde chyběly propracované charaktery postav. Divák by rád věděl a prožil více, ale má smůlu. Tohle se TNBCh při stejné stopáži povedlo o něco lépe. Stejně tak Danny Elfman nepřekonal svou nápaditost a instrumentaci ze zmiňovaného muzikálu. Čím mě Nevěsta nadchla? Svými technickými finesami a zpracováním. Propojení loutkové animace s počítačovou je nenásilné a velmi působivé. Jen mám pocit, že kvůli spádu děje, který je tentokrát opravdu velmi řídký, Burton zapomněl (nebo kvůli dětem vystřihl?) velkou část poetiky, která podle mě v tomto příběhu citelně schází. Možná můj komentář vyznívá velmi kriticky, ve skutečnosti je to krásná a barvitá pohádky, které atmosféra ani humor nechybí. Kdyby to bylo mé první seznámení s režisérem, bylo by to určitě za 5*****, já ale vím, že Burton umí chytit za srdce daleko víc. ()

sud

Ne tak propracované a originální jako Ukradené Vánoce, ovšem proč se tím zabývat, když je to tak...Burtonovské. A Emily je opravdu krásná, i když je...no, vždyť víte! Navíc mě párkrát napadlo, jak by asi vypadala Erbenova Kytice a zejména Svatební košile, kdyby se jí chopil Tim Burton :-). 85%. ()

• Kostlivec s fešáckými kníry zalomí těsně před polibkem svoji ještě živou manželku v pase a ona řekne: „Alfréde, vždyť už jsi patnáct let mrtvý!“ a on na to odpoví: „Upřímně řečeno, moje drahá, je mi to úplně fuk.“ Jde o stejnou hlášku, kterou použil Rhett Butler (Clark Gable), když se naposledy loučil se Scarlett O'Hara (Vivien Leigh) ve snímku Jih proti Severu (1939). (rikitiki)
  • Při závěrečné bitvě mezi Victorem Van Dortem a lordem Barkisem škrábne Victor Barkise vidličkou na pravou stranu saka. Avšak v dalším záběru nemá Barkis ani škrábnutí. (Mr.Hudson)
  • Když Victor hraje na klavír, nakloní se dozadu a na štítku vidíme jméno Harryhausen. To je odkaz na průkopníka tzv. stop motion animace, Raye Harryhausena. (imro)

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

22.10.2018

Oscarový režisér Guillermo del Toro (Tvář vody, Purpurový vrch) si zdá se konečně splní svůj dlouholetý sen a natočí stop-motion animovanou verzi Pinocchia. Domov mu přitom neposkytne nikdo jiný než… (viac)

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů