Obchod pre samovrahov

• Česko Obchod pro sebevrahy (viac)

Představte si město, kde se žije tak smutně, že lidé ztratili veškerou chuť k životu. Představte si město, kde prosperuje jediný obchod - ten, který prodává jedy, provazy a další sebevražedné pomůcky. Majiteli tohoto obchodu se právě narodilo dítě, které je ztělesněním životního optimismu. Rozklad rodinné živnosti pomalu začíná... (oficiálny text distribútora)

majo25

Neuspeli ste vo svojom živote? - Uspejte vo svojej smrti! Blízka budúcnosť, kde je v "móde" páchať samovraždy. Ľudia by asi neboli luďmi, keby z tohoto nechceli profitovať. A tak je tu pre nich obchod - obchod pre samovrahov. Každý zákazník odchádza spokojný a už nikdy sa nechodí stažovať. Prvotný nápad nie je zlý, chýba tu však akási nadstavba, ktorá by ťahala príbeh. Pretože ten zakrpatieva veľmi rýchlo. Animácia nie je síce tip-top, ale dá sa na ňu zvyknúť. Humor je všadeprítomný, ale nič, čo by vytáčalo kútiky úst - skôr ide o dvojzmysly, sem-tam paródia. Výtáčalo ma množstvo, ale fakt množstvo pesničiek, ktoré boli navyše vždy o tom istom. Naopak, prekvapila erotická scéna, ktorá však bola len takou malou vsuvkou. Hodnotenie: 60% ()

MikeCool

Příjemný a místy i dosti mrazivý, muzikálový, animovaný film z francouzské dílničky. Úchvatný, ale dá se říct, že i hodně výstřední námět byl dle mého názoru velmi dobře zpracovaný. (Kdyby se tohoto díla ujal Tim Burton, možná by to mohlo býti o chlup lepší a hlavně více mysterióznější, ale s Patrice Leconte jsem též velmi spokojen.) O "krásnou" atmosféru se postarali výborně odzpívané skladby, které do příběhu krásně zapadali jako puzzle, zejména jsem si zamiloval tuto skladbu, kterou jsem si po shlédnutí filmu pouštěl několik hodin pořád dokola. Klasický a dynamický happyend potvrdil kvalitu tohoto animovaného muzikálu. ()

honajz2

Nápad skvělý, začátek skvělý... a pak to jde poněkud dolů. Hlavně mi ten nápad přišel strašně nevyužitý. Obchod pro sebevrahy - vždyť to je tak skvělý nápad, který by se dal využít pro víc, než na ty nejobyčejnější druhy smrtí. Vůbec bych se nebál zajít do absurdity, myslím, že by to neuškodilo, spíš naopak. Tady se ten nápad totiž moc nevyvíjí, spíš si jede co nejobyčejněji svůj děj a postupně tak dojde ke svému snad až trochu přeslazenému a naivnímu konci. Někdy se i opakují již předtím použité nápady a celý film je natahovaný zbytečně velkým počtem písniček, které sami o sobě nejsou nic moc. A je to škoda, protože se na to dobře kouká a nudil jsem se minimálně, navíc jsem se těšil na to, jak to finále bude vypadat, ale bohužel tam nastalo mé zklamání. Ale i tak to za zhlédnutí stojí a i animace je povedená. A revolucionář Alan je taky místy celkem sympatický. Lepší 3* ()

mike007

Vždycky jsem si přál bejt doktorem Smrt - zbavovat na smrt nemocných lidí jejich utrpení, nebo si otevřít nějaký malý šopík s potřebami pro sebevrahy. Prodávat oprátky - pro majetné ty konopné, pro chudé ty levnější umělohmotné - moc neekologické. Upínací nebo zavěsný s možností přibalit i židli. Pak jedy v elegantních lahvičkách, rezavé žiletky, jedovaté žáby či pavouky, plyn, granuly anebo revolver s jedním nábojem. Nebylo by to zajímavé podnikání? No dobře, tak ne. Ale tak alespoň se podívejte na tento moc pěkný animovaný muzikál :-) ()

easaque

u tohoto filmu znám i knižní předlohu, tak můžu srovnávat. Výtvarná stránka je zajímavá a netradiční a zpestřují ji animace působící prostorovým dojmem. Ale k čemu by to bylo bez dobrého příběhu, že? Knížka se mi docela líbila pro svůj černý humor a sarkasmus a bohužel se do filmu dokázala přenést jen základní kostra a moc jsem se u něj nebavil. Nejen že se postavy chovali nevěrohodně k předloženému způsobu života, ale navíc to shodili předěláním na muzikál, a to já nemusím. Filmu musím ukázat "palec dolů" a víc než hvězdičku nakonec nedám. [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

• Film byl natočen podle světového bestselleru "Potřeby pro sebevrahy" Jeana Teulého. (Mamba)