Hry o život

• Česko Hunger Games (viac)
USA, 2012, 137 min

Réžia:

Gary Ross

Predloha:

Suzanne Collins (kniha)

Kamera:

Tom Stern

Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Elizabeth Banks, Liam Hemsworth, Willow Shields, Leven Rambin, Wes Bentley, Woody Harrelson, Stanley Tucci, Dayo Okeniyi (viac)

V temnej, pochmúrnej, no nie príliš vzdialenej budúcnosti, na troskách Severnej Ameriky vznikol totalitný štát Panem rozdelený na 12 krajov, so sídlom moci v hlavnom meste Capitol. Každý rok sa v Paneme konajú Hry o život, ktorých sa zúčastňujú mladí ľudia vylosovaní v lotérii - jeden chlapec a jedno dievča z každého kraja. Táto televízna reality show, vysielaná v celej krajine, predstavuje nielen zvrátenú zábavu pre jej obyvateľov, no slúži hlavne ako demonštrácia sily totalitnej moci a krutej nadvlády Capitolu nad občanmi. Zároveň je pomstou súčasného panovníka, prezidenta Snowa (Donald Sutherland), za vzbury a povstania ľudu v minulosti. Dvadsiati štyria účastníci súťaže sa musia navzájom fyzicky likvidovať vo virtuálne upravenej obrovskej aréne v snahe zachrániť si vlastný život a všetci občania krajiny sú povinní sledovať ich smrteľné súboje v priamom televíznom prenose. Šestnásťročná Katniss Everdeenová (Jennifer Lawrenceová) chce zachrániť svoju malú sestru, ktorú vyžrebovali do súťaže z najchudobnejšieho 12. kraja a dobrovoľne za ňu ponúkne výmenu - seba. Intenzívne trénuje pod vedením Haymitcha Abernathyho, bývalého šampióna Hunger Games, aby zostrila svoje zabijacké inštinkty. Ak chce prežiť túto hru a vyjsť z nej ako víťaz, musí mladá bojovníčka zapojiť všetky svoje schopnosti. Môže však uspieť v súboji so silnejšími protivníkmi, ktorí na tieto vražedné hry trénovali celý život? Bude schopná v rámci hry zlikvidovať aj slušného chlapca z jej vlastného kraja, druhého súťažiaceho Peetu Millarka (Josh Hutcherson), ktorý jej v minulosti pomohol a ktorého tajne miluje? (TV JOJ)

-OverLord-

(Ne)Čekal jsem brutální jatka, kde se parta výrostků bude řezat mačetama a potečou hektolitry krve. V podstatě jsem ale dostal další komerčně laděnej maratón pro teenagery, kterej se může vysmát do obličeje i takovýmu Twilight. Nezlobím se zase tolik, protože solidní začátek zhruba do půlky filmu - vlastně před vstupem do arény - se jedná o docela solidní popkorňáček, kde tomu všemu kraluje úžasnej a vtipnej Woody Harrelson a překvapivě se objevuje i Lenny Kravitz. Ovšem jak dojde na "akci" a boj v aréně, tak je to tragédie. Osobně bych se přiklonil k vyššímu ratingu, protože 12 je opravdu nízko. Chvilkama jsem měl chuť jim tam poslat Ramba, aby jim ukázal, jak se to sakra dělá. Ale zase chápu komerční využití. Akce je nepřehledná a chaotická a většinu si divák musí domyslet, protože film se kupodivu dobře snaží zamaskovat brutální záběry, který tam - a to je ten problém - prostě patří. Když už si divák začne libovat v nárustu akce a napětí, vystřídá to celý romantika, který jsem nevěřil ani slovo a nudný natahování, kde scéna s mazáním mastičky na ksicht je delší než všechny akční scény dohromady. Nebudu zmiňovat klišé, ale rejpnu si do trochu stupidních scén, který přece jenom v knize vyzněli určitě líp, ale když holka řeže nožem větev jako kráva a přitom jí štípají sršáni do obličeje a děti padají z několika metrů ze stromu a nic se jim nestane, tak je asi něco špatně. Film se celou dobu tváří, jako že neví jak skončit, a přitom to ví až moc dobře, tím chci naznačit, že divák konec předpokládá už od půlky. Bejt mi dvanáct tak si hned po skončení koupím tričko a plakát a budu plakat štěstím, a tak to vlastně je i třeba brát, protože účel to plní dokonale. Osobně ale fláknu 3 hvězdy a jdu o dům dál. ()

Foox

Mix Truman show a Gamera. Jediné zajímavé co film ukazuje je, že předloha může stát za to, jinak po všech stránkách hrůza a děs, od pojetí akčních scén, přes herce až po výpravu. Opravdu jen pokračování Twilight. ()

S.Quentin QUALE

Výborná Jannifer Lawrence, které ostatní zúčastnění nesahají ani po bradavky, ve filmu podle výborné předlohy, jež je však natočený odporně průměrně. Vyobrazení doby a prostředí ještě ujde, ale vlastní Hunger Games stojí za kopačku do prdele. Škoda no, ale druhý díl podle traileru vypadá mnohem líp, tak lze doufat, že mě Francis Lawrence nezklame. 65% ()

vteco

Hunger Games mají určitě obrovský potenciál a skvělou myšlenku. První díl této ságy se bohužel s tímto faktem nepopral zrovna s noblesou a svým nezáživným představením a celkovým uvedením do nijakého děje, nutí víčka padat dolů. Samotná aréna byla velkým lákadlem, ale zůstala až bolestivě nevyužita a rozhodně nenabízí tolik napětí a atmosféry, jak by se dalo čekat. V celkovém souhrnu se jedná o velice nepovedený vstup do celé série. [40%] ()

Rominator

První hodina je nezajímavá a zbytečně dlouhá a dala by se odvyprávět v deseti minutách. Druhá půlka filmu dopadla lépe, ale po oznámkování jako ve škole by to bylo pro tuto polovinu pouze za dobrý. Určitě tu jsou zajímavější filmy, kdy nedobrovolně vybraní jedinci bojují v nějaké hře o svůj vlastní život jako Battle Royale (2000) nebo Běžící muž (1987). ()

Allien.9

Nic neříkající trailery dokázaly navnadit víc, než by se zdálo, a i když jsem (jakožto neznalec knih) čekala, že se film bude ubírat trošku jiným směrem, výsledek přesto naplnil má očekávání. Děj zaujal, Jennifer Lawrence příjemně potěšila a dokonce i ten rýsující se milostný trojúhelník se dal - na rozdíl od toho ve "Stmívání" - snadno přežít. (Jelikož mám pro Hutchersona už pár let slabost, tak já bych měla jasno.) Co by ale filmu určitě neuškodilo, je PG-15, protože absence krve a brutálnějších záběrů mi zatím jaksi nedovoluje vidět v kapitolském prezidentovi "netvora", za kterého ho někteří obyvatelé považují. A propos, jsem jediná, na koho "HG" působí tak nějak... studiově? Vše má strašně malou rozlohu a jako by jednotlivé Kraje tvořila vždy jen jedna vesnice, což je nejen zvláštní, ale i rušivě. Pokračování se ale nebráním.;-) Edit: Po druhém zhlédnutí, které proběhlo cca. po třech letech, snižuji hodnocení na 3*. Nuda, nuda, nuda. ()

Peytl

Poněvadž se zde poslední dobou v komentářích markantně upřednostňuje jistá serióznost, pragmatičnost, měřeno obsahem informací o daném snímku, (jinými slovy nuda k posrání), pak i já, jakožto moderní člověk progresívního smýšlení jsem se rozhodl, že pojmu vše tak, jak se suší a paří, neboť kdo chvíli stál, již chčije opodál. Tedy, Hladové hry jsou primárně filmem pro adolescenty, ovšem ne pro ledasjaké, je nutností, aby toto pubertální tele umělo počítat alespoň do dvanácti, protože celý děj se točí kolem tohoto magického čísla. Striktně vzato se jedná o neskutečně hloupoučkou verzi Běžícího muže, který měl ovšem skvělou knižní předlohu, což se o téhle slátanině pro fejsbůkbíbrovskou degeneraci zjevně říci nedá. Tedy alespoň co jsem měl možnost přefiltrovat informace od zdatnějších komentátorů, kteří umí brilantně popsat svýma slovem distributorův hemz, či pregnantně vylíčit svýma slohem celý film od A do Kšá. Party vylosovaných výrostků se všemožně nahání po lesích, stráních a lukách, (kopcích, údolích a stromech) za zdatného sekundování různých vychcánků a manipulátorů z oddělení sledovanosti. Všichni!!! Tím myslím všichni, jsou nesympatičtí, uječení blbečci, takže očíslování bylo geniálním nápadem, jinak se v nich člověk ztrácel. Když sedmička sejmula devítku, jedenáctka nastavila nohu šestce, či obě dvojky brutálně vyplázly jazyk na trojku, to už jsem měl vzrušením tvrdé bradavky…. Ty voe, nebo to snad byla pětka a za křovím natahoval gumu ze spodků pan jedenáctka? Hm, jak tak sleduji, dnes mě výše zmiňovaná proměna v krále plků zřejmě mine, neboť můj mozek nedokázal pobrat veškeré přesahy tak hlubokých myšlenek, a nebo to skutečně vše stálo jen za velké, kouřící hovno. Což je svým způsobem taky vysoce ceněná informace. Dvojku si rozhodně nedám, neumím si představit odvar z již tak extrémně naředěné sračky bez kousku charismatu. Není divu, co nám z parchantů roste za umělce plné invence, děkuji ti Sjůzn. ()

liskam

Knihu jsem nečetl, takže jsem nebyl ničím ovlivněn. Nečekal jsem od tohoto filmu žádné zázraky. Byl jsem pouze zvědavý. A abych pravdu řekl, zázraky se nedostavily. ale nebyl jsem ani zklamaný. za mě 70% ()

Goldbeater

Na pohled z vnějšku jsou Hunger Games hezky natočená zábava pro náctileté, obsazená atraktivními herci a vyzdvihující mladistvou rebelii. Je to nicméně stejné, jako byste zabalili do hezkého balicího papíru prázdnou krabici. Snímek je plný klišé, motivů okopírovaných z jiných filmů, nelogického dění a nekonečné expozice postav, takže i na tu slíbenou akci si člověk musí dlouhou chvíli počkat. Příslib několika dalších pokračování už je pouze trik, jak tahat z lidí peníze za ten samý námět stále dokola. ()

mzss1

(72%) Ale jo, nic extra jsem od téhle série HUNGER GAMES neočekával a tak jsem si jej po x letech prvně pustil. Tento první díl určitě není v mých očích žádná velká komerční pecka, ale zas to má svoje plusy. Není to přehnané efekty, akcí, specifičností příběhu atd. Vše je v podstatě jednoduché, tím je třeba si v tomto případě uvědomit, o jaký žánr se jedná. Je to takové sci-fi drama, mapující co se bude dít v blízké budoucnosti, jaký budou platit pravidla u občanů, jejich krajích, co se bude dít s jejich dospívajících dětí …. Svým způsobem je to kruté, když si to člověk pořádně proleží v hlavě (ne reálně viděné – je to přeci jenom slabší rating – PG-13). Najde se tu i menší nadlehčenost. První hodina je taková mírná, tempem pomalejší, ale mě bavila nejvíc. Pak už tu máme nějaké to zabíjení, které tak kruté není s ohledem na slabší rating atd. Pak už tu v druhé části filmu žádné velké překvapení nemáme, ale stále si to drží svou slušnou úroveň. J. Lawrence je určitě dobrá, někdy trochu moc chladná, ale fandil jsem jí. Jen ta chemie mezi ní a tím jejím chlapcem, který k ní od dětství shlížel – to mi přišlo takové rozporuplné. Woody Harrelson zde ve vedlejší roli určitě potěší, zbytek bez problému. Hudba je nevýrazná, ale v tomto případě nepotřebná. Nevím jak to dál pitvat, rozhodně z toho mám víceméně kladnější pocity. Toto se nedá vidět donekonečna, tak jednou, dvakrát určitě. Potenciál byl o dost vyšší, ale neurazilo mě to … Takové obyčejné, bez výraznějších chyb. ()

kingik

Jiný kraj, jiný mrav. V jedenácti krajích Kapitolu se běžně šuká, jen v tom dvanáctém je soulož tabu. Kundis EverDick si uvědomuje těsnost svojí štěrbiny, ví, že má poševní sekret té správné konzistence, ale neví, kdy má sdělit svému chlapci (na scéně jsou dva, rozhodování bude těžké) že nadešla ta správná doba na první ročník Sex her. Jenže se to musí odložit. Na pořadu dne je 74. ročník Hladových her. Její kunda bude ještě pár dní o hladu, ale až vyřídí všechny soupeře v těch proradných a nevyzpytatelných hrách, do kterých vstoupila dobrovolně za svoji vylosovanou mladší sestru, skočí na to s píčou na Pítču. Nedivím se, že se úvodní film ságy stal takovým fenoménem. Je totiž chytlavě natočen. Kam se na Garyho Rosse hrabe pozdější náhradník Francis Lawrence. Ross je zdatný vypravěč, co dokázal udělat děj neodhadnutelným, napínavým a z větší porce akčním. Scénář je originální, ale zavání triviálností a nevkusnou stylizací. Ross to všechno zvláštně a dovedně propojil a odboural. Navrch přidal drsné scény, které bych v dívčí sáze nehledal. Jennifer Lawrence byla v té době neokoukaná, disponující svěžím talentem i šarmem. Stala se neodmyslitelnou součástí kompaktního celku. Někdo namítne, že zrovna výstavní mrdna to není, zvláště v terénu ji mohli víc zkrášlit, ale až vám bude kouřit klacek, zapomenete na to, že má bez líčidel místo očí škvírky jak Werich. Akce je ve filmu nápaditá. Řídící a monitorovací centrum vždy soutěžícím nějakým způsobem znepříjemnilo jejich klání. Jednou je to oheň, podruhé jakési zmutované, dravé potvory. Soutěžící docela hardcore stylem umírají, film je nijak nešetří a úmrtím se nevyhýbá. Žádný extra rušivý prvek jsem neobjevil. Film nasadí nepolevující tempo, od začátku do konce je zajímavý, chytne a nepustí. Zajímavá myšlenka o zrůdnosti totalitních režimů a médií, potažmo reality show, je zde nejednou nastíněna, ale film se nepustil do zásadní kontroverzní kritiky. Je to film pro mladé publikum, které chce vidět mladou hrdinku-vrstevnici v akci. Snímek nabízí vše, co si novodobý trend dívčích ság žádá. A na těch cca 140 minut, co trvá, toho není zrovna málo. 100% ()

dr.horrible

Tento film má toľko negatív, že sa mi to ani všetko nechce rozpisovať. Minimálne tu nie je jediná vec (jediný vzťah, napätie, atmosféra, masky, dej), ktorá by fungovala tak jak má. A navyše je to (rovnako ako kniha) jeden veľký plagiát jedného výnimočného filmu. Ale je tu Jennifer Lawrence, kopa mŕtvych detí, a aj keď ide o skrz naskrz stupídnu, nelogickú a zle natočenú báchorku pre násťročných, je to celkom sranda. Nenudí a ja mám béčka proste rád. Aj keď sa vydávajú za niečo viac než naozaj sú, stoja veľa peňazí a celkom nespravodlivo zarobia vyše pól miliardy dolárov, aj tak je to furt omnoho lepšie ako sledovať Twilight. ()

InJo

Původně jsem to ani nechtěl vidět. Nakonec jsem se rozhoupal kvůli dobrým ohlasům druhého dílu. A dobře jsem udělal. Čekal jsem totiž předlouhou a hlavně nudnou a nabubřelou hovadinu - no a nic z uvedeného se v podstatě nevyplnilo. Film má podle mě dobré tempo i slušný spád, takže jsem se u něj vlastně vůbec nenudil (čemuž jsem se u tak dlouhého snímku dost divil) a pár scén na mě skutečně zapůsobilo (především začátek samotné hry). Dalo by se říct, že mi na tom vadí jen dvě věci. Ta první je poměrně zanedbatelná - přehnaně bizarní a extravagantní kostýmy, masky a účesy některých postav. Nevím, jak tento prvek měl přesně působit, ale rozhodně působí rozpačitě, ne-li rovnou nechtěně směšně. Druhý problém už je o mnoho zásadnější. To, že příběh, který je primárně určen mladé generaci, zpracovává tak silná, nadčasová a poutavá témata jako je kritika totalitních režimů a fenomén reality show, je dle mého názoru skvělé. Háček je v tom, že snad nic tu není úplně dotažené. Svět a doba, v níž se děj odehrává, jsou hezky načrtnuté, ale nedozvíme se žádný zajímavý detail či některé důležité informace (možná je to mou nepozorností, ale nepochopil jsem, v jakém roce/době se nacházíme, v jakém státě, jak je to se zbytkem světa atd.). Celé je to zkrátka až příliš ohlodané na kost. To samé platí pro postavy. Až na jednu - Jennifer Lawrence je skutečně opakem nudné krávy Belly z TWILIGHT SÁGY. Je samostatná, statečná, obětavá, odhodlaná, správným způsobem tvrdohlavá, prostě sympatická holka do nepohody. A to, že i zde se dočkáme obligátního "tvajlajtovského" mileneckého trojúhelníku, HUNGER GAMES odpouštím, jelikož je tomu věnováno naprosté minimum času a nijak to neruší ani neotravuje (jen se trochu bojím, jak se tenhle motiv bude rozvíjet v dalších dílech). Samozřejmě nejvíc ono zploštění a zjednodušení zamrzí u oněch hlavních témat. Na jejich základě by se totiž dal vybudovat fantastický, strhující a enormně emotivní satirický thriller, jenž by oplýval výraznými a složitými emocemi a i by nutil diváky k zamyšlení. První HUNGER GAMES se jako něco takového celou dobu tváří, ale zaměřením se na mladé publikum byla většina hran automaticky obroušena a tudíž zbyla jen příjemná, ale vcelku neškodná odpočinková zábava. Na dvojku jsem každopádně hodně zvědavý. 70 % ()

IQ Tiqe

K filmu mám jedinou výtku – není tak působivý, jak by měl. Oproti knížce, která má silné emotivní pasáže, je film někde jinde – jako by kolem mě profičel a mnoho stop nezanechal. Jinak obsazení ok, vykreslení Panemu mi připomíná 1984 a některé scény naplňují mou představu o koncentračních táborech; dějově film taky dost výstižně kopíruje předlohu, po této stránce spokojenost. Ale rating PG-13 omezuje některé scény, které by mohly být ne přímo krvavé, nicméně natočené jinak, žádná roztřesená kamera, kde není skoro nic vidět. Také jsem čekal víc doprovodné hudby, úvod mohl být o něco kratší a dobrodružství a akce víc. # Po pár měsících zhlédnuto doma a názor se nezměnil – oproti knize málo působivé, dlouhý začátek, málo akce, emocí, hudby. # [viděno: kino] # příběh 7 | hudba 5 | akce 4 | napětí 3 | pustil bych si znovu 6 ()

Tsuki

Z kina jsem odcházela naprosto spokojená. Dokonce se mi to líbilo více než japonské Battle Royale se stejným námětem. I když tedy přiznávám, že to bude i tou romantičtější dějovou linií - na to si zkrátka potrpím, protože filmy, které jsou čistě o nějakém zabíjení, se mi nelíbí. Ale taková kombinace se mi hodně zamlouvala. V určitém smyslu to bylo vlastně zvrácenější než výše zmíněné Battle Royale - tak trochu mi to připomnělo Orwellovo 1984 (knihu, filmovou adaptaci jsem neviděla), ohledně té manipulace lidu a smyšlené země, kde určitá skupina lidí vládne pevnou až krutou vládou. V podstatě mě to i dost navnadilo přečíst si původní knihu, od které bych očekávala, že bude snad dokonce lepší než film (jak to tak bývá). A plusové body má za mě Jennifer Lawrence, která mi je jako herečka velmi sympatická. ~(4,2)~ ()

Jordan

porovnávanie s filmovou sériou twilight je na mieste, tento film s ňou totiž štartuje zo skoro rovnakých (aspoň formálne a technicky) pozícií: úspešná "sága" knižných bestsellerov (oboje sú trilógie od amerických ženských autoriek), oboje má rovnakú cieľovú skupinu (aqmerickí teenageri, resp, mládež), výrazné žánrové zaradenie a dievča ako hlavnú hrdinku, rovnako ako dosť značný podiel "lesov" ako filmovej kulisy; líšia sa len v detailoch - trilógia hunger games je (zrejme) o čosi kvalitnejšia, jej autorka má už za sebou päť úspešných kníh pre deti a pomerne dlhú kariéru autorky/scenáristky programov pre deti a mládež; cieľové publikum tu nie je primárne dievčenské, ale vyrovnané a tiež ni 12 - 20 rokov ako u twilight, ale trochu staršie, 15 - 25 (toto nie sú overené údaje, všetko sú to moje vlastné závery a hypotézy); žánrové zaradenie je tu tiež "výraznejšie", oproti romantickému high shool/teenage filmu obohatenému o hororové prvky (upíri a vlkodlaci) je toto akčné sci-fi kombinované so survival - oboje filmové/knižné trilógie sú však spopularizovanou formou rámcované "fantasy" prvkami - mytológia, legendy... o úlohe lesov by bolo dobré rozviesť väčšiu dišputu, no rozhodne sa to nehodí pliesť do komentárov tu na csfd. Ak by sme mali vychádzať z porovnania týchto dvoch filmov - Twilight/Hunger Games, tak pre mňa osobne jednoznačne vyhráva Hunger Games; nie je to film originálny, či už spomínané Battle Royale alebo aj rada ďalších (starších i novších, áčkových aj béčkových a dokonca amerických ale aj mimo-amerických) filmov rozoberá tému manipulácie skrz média, neetické zásahy reality show a podobných "populárnych žánrov" do ľudského života, sfanatizovanie skrz televíziu... niektoré filmy to robia povrchnejšie, niektoré hlbšie - tento je niekde v strede: miera hĺbky, do akej zachádza, je na mainstreamový popcornový blockbuster niekedy prekvapivo väčšia, než by človek čakal, no včas sa zabrzdí, uvedomiac si "pravidlá" hry (a rozmery ihriska) na ktorom sa film pohybuje: a to je jeho najväčší problém: kasový trhák - tým bol tento film ešte pred premiérou; Hunger Games bol projekt vopred odsúdený na úspech, pretože to bola "stávka" na istotu: už výber megaúspešnej trilógie bestsellerov zaradených medzi najlepšie bestselleri v new york times, navyše aj ako-tak literárne zdatné, pretože na rozdiel od meyerovej je ich autorka skúsenejšia a asi aj nadanejšia, bol prvý základný kameň úspechu; sfilmovania sa chytila produkčná veteránka, síce so svojou novou, ešte nie dlho zabehnutou, no už solídne "rozbehnutou" spoločnosťou, zostavila tým profesionálov, ktorý nemohol zlyhať: zo všetkých (a pre širšie publikum známych) spomeňme okrem hudby Jamesa Newtona Howarda režiséra, ktorý predtým už pri dvoch úspešných a nie zlých filmoch, ktoré zarobili, dostali aj nejaké tie nominácie (a tuším aj ceny) bol pri tomto projekte ďalšou stávkou na istotu, až po výber hercov - okrem pre nás (európske publikum) známych hollywoodskych hviezd vo vedľajších úlohách (tucci, harrelson, sutherland, banks, kravitz...) je každý jeden z mladých hercov obsadený rastúcimi (či už narastenými) mladými hollywoodskymi hviezdičkami a filmovými či televíznymi osobnosťami značnej popularity; prirátajme si masívnu (naozaj masívnu) kampaň a neustále tlačenie na pílu plagátmi, trajlermi v tak nehoráznom časovom predstihu, že keď to konečne prišlo do kín, každý už jednoducho pokladal za povinnosť ísť na to; a to je niečo, čo mne osobne nie je až tak veľmi sympatické, pretože ak si vezmeme, že by ten film mohol mať istý kritický dopad, je jeho masovosť a z nej implikovaná umiernenenosť dvojsečnoui zbraňou: ruku na srdce, koľko percent hlavného ciľového publika mladých američanov pochopí, že sa jedná o kritiku reality show a koľko z nich, naopak, nadšene zlhtne celý film a bude chcieť v takej reality show aspoň vo svojich snoch a predstavách chcieť účinkovať? Pretože rovnako Twilight nehovorí o tom, že nesmrteľnosť je zlá, že upíri a vlkodlaci sú nebezpeční a v podstate monštrá, ale vštepuje mladým američankám, že "mať svojho vlkodlaka a upíra" je cool a sexy. Je cool a sexy vyvraždiť skupinu svojich rovesníkov, ak je to "ospravedlnené" vlastným prežitím a navyše odobrené "divákmi": film dáva indície, že nie je a v závere a pár postavách a ich vzťahoch jednoznačne ukazuje (ďalší rozdiel s twilightom) že vie, o čom hovorí a že sa prikláňa na eticky správnu stranu, ale stačí to? Pochopia to intelektuálne čoraz menej zdatnejšie a premýšľavejšie húfy mladých na celom svete, ktorí to budú hltať ako "lifestyle" a "must-see"? () (menej) (viac)

Ellesime

A mě to bavilo. Knížku jsem nečetla a v podstatě jsem se na to podívala ze stejného důvodu jako na Twilight - tzn. abych věděla, co teď mezí mládeží frčí :)) A rozhodně se mi to líbilo mnohem víc. Film měl spoustu dobrých momentů a hlavně uměla hlavní hrdinka hrát. Začínám mít Jennifer Lawrence čím dál víc raději - a ona byla taky jeden z důvodů, proč jsem se na to dívala. Teď ještě dát víc prostoru Liamu "ten ksicht mi trochu připomíná Thora" Hemsworthovi (díky Laxiku za trefnou přezdívku) a bude to ještě o fousek lepší :) ()

Anderton

Keď už úspešná knižná a filmová sága pre teenagerov, tak nech sa radšej dávajú oblbovať Hunger games ako Twilightom. Rossovi sa podarilo nájť asi najvhodnejšiu predstaviteľku do hlavnej úlohy (predstavte si trebárs Dakotu Fanning alebo nejakú modelku). S hochmi je to horšie, ak bol zámer vybrať čo nanesympatickejších bez charizmy, aby vynikla Lawrence, vyšlo to. S kopírovaním všeličoho možného problém nemám, Battle royal som nevidel a HG nie sú jediným neoriginálnym scifi. Veľký problém som mal ale s ružovo-fialovým vizuálom, takže prechod do lesa prišiel vhod. ()

Carol Pifková

Taký dobrý nápad a na konci to takto pokaziť? Ale tak no dalo sa to, i keď som čakala, že tie boje o svoje životy budú trošku prešpekulovanejšie... slabé 3* ()

Twilight sága se vrací

Twilight sága se vrací

20.04.2023

Jak to vypadá s prequelem Hunger Games?

Jak to vypadá s prequelem Hunger Games?

08.08.2021

Studio Lionsgate čerstvě oznámilo, že očekávaný prequel k jejich hitové sérii Hunger Games se začne točit už v příštím roce. Do kin by pak měl dorazit buď v roce 2023, nebo zkraje roku 2024. Film… (viac)

Hunger Games dostanou prequel

Hunger Games dostanou prequel

17.06.2019

Spisovatelka Suzanne Collins oznámila na květen roku 2020 zatím nepojmenovaný knižní prequel Hunger Games a filmová adaptace na sebe nejspíš nenechá dlouho čekat. O právech na zfilmování knihy… (viac)

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

05.05.2019

Studio Lionsgate najalo režiséra hororů Smrt ve tmě a Lesní duch Federica Álvareze, aby dohlédnul na přetáčky chystaného sci-fi blockbusteru Chaos Walking s Tomem Hollandem (Spider-Man: Daleko od… (viac)