Potomek slavného hledače pokladů sira Francise Drakea, Nathan Drake, konečně našel stopu k prokleté zlaté sošce ze Zlatého města v El Doradu. Když se však vydá na cestu, za zády se mu náhle objeví zakeřní konkurenti. (Falcon)

jirikzaboj

Jako nedělní oddychovka je to dost v pohodě. Je to generická treasure adventure popkornovka, která se snaží nebýt cliché, ale ve výsledku tím vlastně absolutně je. Ve víru trust nobody a zlato nad sůl se nese celý film a i jeho suché dialogy. Lokace jsou vtipem pro tento žánr, protože doslova ty cesty logiky k pokladu jsou skoro až amatérsky odvedené a pokud bychom chtěli aplikovat alespoň trochu reality do filmu, kde si lidi z letadel lítají, jak chtějí a vypadá to jako jeden velký cgi bordel, tak musím vlastně konstatovat, že nad tím tvůrci moc nepřemýšleli.  Ve výsledku je to uchopené alespoň slušně režisérsky a jde vidět, že si Fleischer herce opravdu kočíroval., protože nepřehrávají a snaží se alespoň oni uchopit své role podle adaptace. ( I když Sully byl první polovinu filmu jeden velký krok vedle, za což Wahlberg nemůže, ale scénář) .. Vadí mi trochu obsazení Hollanda, protože hraje..no Hollanda a Parkera zároveň. Ale třeba si časem zvyknu, jelikož nás určitě čeká a nemine pokračování, na které se podívám ze zvědavosti v posunu charakterů. ()

Calabria

No docela mě to bavilo, ale to tak stupidni jak to jen jde, estli ke to podle hry, tak chudáci hráči - jakože v podzemí je signál na GPS, v narvanym klubu si nikdo nevšiml ventilace o velikosti do kterýho by se vešel člověk, všude znaky taky ne apod... Velmi divný. Ale vesměs bavilo - jednohubka ok ()

Typek45

Série Uncharted je jednou z mých nejoblíbenějších videoher, takže na tento film jsem byl hodně zvědavý. Samozřejmě to nelze srovnávat s hrou, která je prostě fenomenální a je dobře, že film jde spíše svojí cestou. Není to žádný filmařský veledílo, který by získávalo jednu cenu kritiků za druhou, ale určitě je solidní akční podívaná. Děj je plynulý, lokace jsou povedený a všechno tak nějak do sebe zapadá právě tak, jak to známe z her. A hvězdička navíc pro Mark Wahlberg za ztvárnění Victora "Sully" Sullivena (podle mě nejlepší vedlejší postava ve videohrách ever), kterou zahrál fakt skvěle a tím mi udělal velkou radost. ()

No.Mercy

Parádní oddechovka. Jednoduchý děj, čistě natočeno. Dostal jsem přesně to, co jsem od toho  dostat chtěl, když jsem ho pouštěl - ani míň, ale ani víc. Taková milá blbůstka takovým filmům říkám. Kdo má rád hledačky pokladů jako já a nečeká kvalitu Indiana Jonese, si rozhodně na své přijde. Občas zapomněli, že Holland by v tom filmu neměl mít pavoučí super schopnosti. 60% ()

Amberjack

Hvězdička za to, že se to hýbe a že se tam pořád něco děje. Od nadějného úvodu (cca prvních 25 minut) se ale Uncharted postupně propadá až k beznadějně nenápaditému závěru. Příběh je slátatina, kde se vrší jedna nelogičnost za druhou pravidelně pokrytá nějakou vtipnou cool hláškou (jednou jsem se ale opravdu zasmál, to jo) pronášenou nesympatickými postavami. Celé obsazení včetně Banderase mi přišlo jako šlápnutí vedle. Holland jako hlavní protagonista ve vás spíš než sympatie probudí nutkání vzít ho kovovou tyčí po tlamě. A co je nejhorší, podezírám tvůrce ze záměru plýtvat filmový materiál na další pokračování. Lepším použitím by bylo všechny zdroje, které do dalších dílů mohou zahučet, věnovat sirotčincům a chudobincům. ()

petopetovic

Hru jsem nikdy nehrál a tak jsem na snímek koukal jako nový pozorovatel. Čekal jsem již dle trailerů mix mezi Indiana Johanesem a Larou Croft a to jsem také dostal. Klasický děj snímků tohoto typu musíme něco najít a být rychlejší než záporák, který tady bohužel dle mého mohl mít více času, jelikož Antonia mám velice rád, tak jsem byl poněkud zklamán. Tom táhne film v celku dobře za asistence Marka, chemie mezi nimi místy pokulhává, ale funguje. Je mi jasné že natočit film podle herní předlohy je těžká záležitost a nezavděčíte se všem, ale tento snímek řadím do škatulky těch povedenějších. ()

onevoice

Pohodovka. Holland a Wahlberg sa dobre doplňajú. Hlavne Holland po tých nezážívných spidermanov ma pobavil. Scenár nič extra, ale má to dobrý spád. Banderas ako záporák takisto ujde. ()

Jouzi.Ef

Zbývá zodpovědět jedinou hodnotnou otázku, který tento film předkládá. Měl Tom Holland po dobu natáčení ochrnutou držku, nebo mu snad trhali moudráky? Jinak si to totiž neumím vysvětlit... ()

Leptictidium

Na tento projekt jsem se velice těšil a budil ve mně mnoho očekávání, avšak po jeho zhlédnutí mě zanechal chladným a vlastně nic nového nebo nečekaného z toho nevyšlo. Jsem velký fanoušek herní předlohy (Uncharted 4: A thief’s end, kterým se tento snímek nejvíce inspiroval) a většina toho dobrého a zábavného, co mě těšilo ve hrách, filmová předloha naprosto ignoruje nebo se tomu věnuje jen okrajově (vztah Nathana s jeho starším bratrem Samem, který byl ve hře parádně vystižený a vlastně to byla ta nejvíce dojemná a klíčová část celého příběhu). Zde se však všechno děje příliš rychle a mnoho příběhových linek (houpání na lustru v kasínu !!!) vůbec nedává smysl. CGI vcelku slušné, avšak pozornější diváci si zřejmě všimnou, že též nedává žádný smysl (scéna s výsadkem, která vypadá sice na oko pěkně, avšak nějaká uvěřitelnost je nulová). Herecké výkony jsem původně ani nechtěl komentovat (prkenný Mark Wahlberg byl snad tou nejhorší možnou volbou pro mého milovaného Sullyho, PS: pravý Sully VŽDY musí mít knír). 3.5/10 ()

MrMartinTm

Jakožto naprostý neznalec herní série Uncharted jsem do tohoto filmu šel s tím, že to bude příjemná dobrodružná oddechovka od které sice nemůžu čekat epický dobrodružný blockbuster alá Indiana Jones, ale minimálně se zabavím na ty 2 hodiny. A to jsem vlastně i dostal. Uncharted je prostě fajn, ale není to nic víc. K postavám, doslova žádná postava mi nebyla sympatická :D Film se sice snaží ke konci trošku polidštit Nathana, ale co vám na tom sejde, když se celý film choval jako hajzl. To stejné o Sullym. Aspoň že tihle 2 mají docela příjemnou dynamiku. Žádná jiná postava nestojí ani za zmínku, a už vůbec ne celá linka záporáka Antonia Banderase, která je extrémně zbytečná. Co film rozhodně dělá dobře, tak jsou to ty dobrodružné pasáže. Asi se neubráním srovnávat to s již zmiňovaným Indiana Jonesem, který sice mnohem lépe buduje celé napětí kolem pokladu, ale ani Uncharted to nedělá vůbec špatně. Akce je většinou dost fajn, je zde sice ta známá sekvence s letadlem a volným pádem, což je jedna velká a dlouhá, fyziku postrádající kravina, která by bolela i 10 leté děti tím, jak stupidní vlastně je, a taky zde máme podle mě dost zbytečné a roztahané finále s lítajícíma loděma, které by tu ani nemuselo být, jinak je to ale fajn. Uncharted je prostě pohodový dobrodružný film, který sice zapadne mezi jinými, lepšími filmy, ale není to zas tak zlé, jak spousta lidí tvrdí. Možná je to tím, že jakožto někdo, kdo Uncharted videohry fakt nezná, mě to nemá jak urazit, ale celkem jsem si to užil :D 6/10 ()

HombreT

Veľmi príjemné. Takýmto smerom sa to má asi uberať, keďže verná adaptácia už tak realistickej hry vskutku nemá čo nové priniesť. ()

Dannyss

Nevěděl jsem do jakého filmu se pouštím, jelikož neznám herní předlohu. Čekal jsem něco dobrodružného, tajuplného a plného akce. Dostal jsem vlastně jen pár zajímavých akčních scén. Celé se to pohybuje v rádoby humorném kabátě, což ano, někdy je to vhodné, ale zde mi toho občas přišlo příliš. Co považuji za největší omyl je to množství nelogických situací, které zkrátka nedávají smysl, takové až mezery ve scénáři. Je to škoda, ono je to místy dobré, jenže snímek bohužel nepřináší nic nového či originálního ve své žánrovce a navíc hodně využívá mluvu dnešní doby, a to zde s typem příběhu nefunguje zcela dobře. 6,5/10. ()

AlesD

Když na film podíváte s tím že jste hráli hru, která Vás bavila, tak film Vás musí bavit taky. Plno rébusů, zvratů, překvapení akcí a triků. Divím se mnoha negativních recenzí, ale každý má právo na názor. Mě film pobavil nenudil prostě super. ()

Jimmy.y

Ten kdo nehrál hru, musel být s filmem spokojený. Já ji hrál a je tady dost odlišných prvků. Nathan a Sully byli skvělí tým, nejebali jeden do druhého skrz důvěru. Chápu, že Wahlberg je značka, ale proč zrovna on hrál Sullyho? Úplně mimo..... Hra byla mnohem obsáhlejší, ale chápu nacpat do dvou hodin, nemožné, taky jsem to nehrál jen dvě hodiny :))) a ta zaporačka byla úplně na hovno..... Snad bude pokračování stát za to ;) prozatím 3* ()

K1K0

Celkom dobra bavka plná dobrodružstva novodobý Indiana jones viem že je aj videohra no ešte som nemal tu česť ju hrať, ale nemyslím si že nie jak bude nadväzovať na tento pribeh. Celkovo za mňa kvalitne akčné dobrodružstvo na úrovni plne vtipných pripomienok. ()

Marrakech86

Počítačovou hru neznám, ale film na mě působí celkově nevyrovnaně. Má to dobrodružný ráz, ale hodně to kazí počítačové scény např. akce v letadle, která zaváněla filmem rychle a zběsile a námořnická letecká bitva...V jednu chvíli jsem ani nevěděl, kdo je záporák a komu fandit :) takový průměr, asi bych zvolil jiné ženské herecké postavy, moc mi tam nesedí. ()

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

28.01.2023

Herním adaptacím se po letech nezdarů a posměchu začíná mimořádně dařit. Sony slaví úspěch s Uncharted nebo The Last of Us, Netflix zase s Arcane podle světa League of Legends, no a Amazon teď zkusí… (viac)

Banderas by rád natočil třetího Zorra

Banderas by rád natočil třetího Zorra

28.11.2022

Hvězdy herního The Last of Us součástí seriálu

Hvězdy herního The Last of Us součástí seriálu

10.06.2022

Fanoušci herní série The Last of Us včera díky akci Summer Game Fest obdrželi celou řadu skvělých zpráv. Tou první je, že se první díl dočká nové přepracované a definitivní edice s lepší grafikou a… (viac)