Potomek slavného hledače pokladů sira Francise Drakea, Nathan Drake, konečně našel stopu k prokleté zlaté sošce ze Zlatého města v El Doradu. Když se však vydá na cestu, za zády se mu náhle objeví zakeřní konkurenti. (Falcon)

sadlokan

Vyhodit eletriku,v nastalé tmě dát sako naruby a vyčoudit aukci.Ok,slušnej 007 z období sira Moorea.Ovšem ty dvě šipičky co vyletí z oltáře je Indy Jones z období Osady Havranů.Lovím off a tu,ale fakt náhle,zaříznou Banderase jak vepříka!Obrovská finta na mě,diváka,takže čučum dál.Lítací lodě dobrý. ()

Hapretor

no, nečekal jsem to - ale bavil jsem se ... na víc hvězdiček bych chtěl ještě hezčí ženský, ještě víc vtipu, ještě víc gagů ... mohli si s tím vyhrát ještě víc ... to by pak byla skoro taková pecka jako Indy Jones ... skoro ... Wahlberg je dobrej - jistota ... Holland fakt sympaťák ... ()

kostej_

Jako obrovský fanoušek herní série musím říct, že film se opravdu povedl a vystihuje ducha hry. Souhlasím s uživatelským hodnocením na RottenTomatoes, kde má film pozitivní hodnocení od 90% uživatelů. ()

BOURQUE

Špeciálnymi efektmi vygradovaná, avšak vo vnútri pomerne prázdna jednohubka. Ten, kto pozná príbeh a postavy pôvodnej videohry, vie, že film R. Fleischera nemá na ich kvality – napr. z pohľadu vizuál, hĺbka hereckých výkonov, dialógy, vtipné scény a podobne. V hre Toma Hollanda je príliš cítiť nedávneho Spider-Mana, Mark Wahlberg v roli „Sullyho“ celkom prijateľný, Sophia Ali svoju postavu stvárni bez väčších problémov. Pomerne nevýrazný A. Banderas. Osobné hodnotenie: 64% (**) ()

helloween93

Sony vsadilo na to, že když je série Uncharted úspěšná na Playstationu, bude úspěšá i na stříbrném plátně. Režisér Ruben Fleischer tedy videoherní sérii adaptoval v hlavní roli s Tomem Hollandem, který tenhle projekt značně potahal ke slušnému profitu pro Sony. Holland hraje dobrodruha Nathana Drakea, jehož mentorem je Sully v podání Marky Marka. Druhý jmenovaný konečně hraje v pořádném filmu. Hodně lidí filmu vytýká hloupý scénář, dialogy nebo málo akce. Ač nejsem fandou předlohy, tak jsem se bavil těmi “thieves vibes”, kdy se neustále pokouší někdo někoho přechytračit a podvést. Originalitu si tvůrci nechali do finále, kde divák uvidí netradiční bitvu pirátských lodí, ve vzduchu… Uncharted využilo slabé konkurence v kinech, rozemlelo konkurenční Death on Nile a zaslouženě si dokráčelo pro 400 mio $. 4* ()

strikeman

Spider-man bez pavučin s nepohlednými femmes fatales a zcela tradičním, furt stejně hrajícím Marky Markem. No ale aspoň to odsejpalo... 65% ()

CaptainCzech

Hry jsem nehrál, takže hodnotit můžu pouze snímek jako takový. Film je v pohodě na jedno zhlédnutí. Každopádně vůbec ničím nepřekvapí. Paranoia a zrada každý s každým jsou dost předvídatelný. ''Záporáci'' extrémní slabota (alespoň vidět Banderase bylo fajn). Hlavní dvojka je solidní a celkem mě bavili. Akce kolikrát až zbytečně přehnaná, ale chápu že to jsou momentky ze hry, pro fanoušky. Takže jsem se u toho akorát zasmál. Za mě 3* a pokud se to dočká pokračování, tak mrknu. ()

panvasik

Nedělá mi problém a možná to i chápu, že se Uncharted někomu nelíbí... a plně to respektuji. Takže, mě se to líbilo z toho důvodu, že jsem Uncharted nikdy nehrál a nikdy jsem hru ani neviděl, možná proto jsem si dokázal užít i film, protože skloubení akčního a dobrodružného žánru je pro mě, jako sen :) Co se týče Hollanda, tak o něm jsem slyšel krásnou větu na internetu, která ho vystihuje v hodně filmech (už ani nevím kdo to tenkrát řekl) : "Hele vůbec se tam nehodíš, ale lidi tě tam chtějí, tak tě tam prostě dáme" Ale jinak jsem si to dokázal užít a bavil jsem se, ale nemám moc za potřebí mít druhé pokračování, ale kdyby náhodou vzniklo, rád bych to viděl v kině... 6/10 ()

Trešlson

Nebýt toho dost předigitslizovaného finále zvažoval bych možná i čtyři. Takhle jsou to tři s tím, že to předloze moc velkou ostudu nedělá a jako letní jednohubka to funguje obstojně. ()

geek.ondra

Nevkusný vizuál, mdlá akce, toporní herci, nenápaditá režie a ubohý humor. Doby Pirátů, Mumie či Indiana Jonese jsou už bohužel pryč. Bezpohlavní a líný produkt který nepotěší ani ty fanoušky her. 4/10 ()

Pichloza odpad!

Chci poděkovat Sony a Rubenovi Fleischerovi za to jak zprasili moji další oblíbenou značku. Tohle že měl být prequel hrám i když si to krade scény z her, postavy se nechovají jako jejich předobrazy a lórově to nedává vůbec žádný smysl? S tím ať jdou páni a paní od Sony spolu ještě s jejich Venomem do hajzlu. ()

PEZ

V minulosti by som tomu dal štandardné 3*, lebo je to presne ten akčný teenagerský priemer, ktorý sa dá pred vstupom do sály čakať. A ono to má všetky tie ingrediencie, ktoré takýto film má mať. A ani som sa až tak veľmi počas tých 2 hodín nenudil. A priznávam, Mark Wahlberg aj Tom Holland boli fajn. Aj Antonio. Ale nenašlo sa fakt nič navyše. Nič čo by aspoň trošilinku išlo nad priemer. Ani hudba, ani akcia, ani súboje, ani dialógy, nič. Našli sa 2 lepšie vtipy. Je to strašne málo, na to aký rozpočet a aká zostava sa zišla. Takže dávam 2* ako výstrahu, že síce film prežijete v pohode, no na druhej strane neexistuje dôvod si ho pozrieť. Sú lepšie filmy na pozretie. Aj tie dobrodružné. 5/10 ()

Dm1tr1j

Je to zábavné a dobre natočené. Len 2 hviezdy dole za to, že chlapec čo tam robí saltá a preskakuje z balíku na balík v závese za lietadlom nevládze zbiť iného človeka ani ženu. Zato tá žena vie rozdrviť jabĺčko na prach hocikomu a tá čierna je silná ako gorila. Takéto woke kokotiny sú neprípustné. A ten záver, jednak tá kotva by sa už pri dopade na hladinu odtrhla, nedočiahla by ani na hladinu nie to na dno a už vôbec by loď neudržala o tú kotvu zapretá voči dvojmotorovému vrtulníku. Typicky dostala fyzika po papuli a tak by si to zaslužilo aj tretiu dole ale zase mam rad walberga, holanda a filmy podľa pc hier tak nechcem tak znižiť hodnotenie. ()

Razzor_82

"Nebo umíš skákat z letadla jinak?" Pro diváky, kteří herní sérii neznají to bude možná stačit. Pro fanoušky této značky je to ale hodně málo. Tom Holland v roli mladého Nathana vůbec nesedí. Působí jako neohrabaný Indy Jones, který teprve pomalu dospívá. Mark Wahlberg není Sully ani náhodou. Ploché dialogy a vyčpělý humor. Asi dvakrát jsem se zasmál. Výprava je někdy stylová a jindy působí jako z televizního seriálu. Vše trochu zachrání až svižnější druhá půlka filmu s originálním koncem.  6/10 ()

Kingjiri

Je vcelku fajn, že se v tomhle případě prokletí filmovejch adaptací videoher nepotvrdilo a na výsledek se dá bez problémů koukat. Nicméně i přesto je Uncharted pořád jenom při nejlepšim rutinní dobrodružná podivaná ve stylu Lary Croft. Možná se objevilo pár pomrkávaček ve formě fan servisu pro fanoušky samotný videohry, ale jelikož jí neznám, nemůžu v tomhle ohledu biják celkově posoudit. Ale z mýho pohledu se tady s výjimkou akce v závěru ve stylu "loď ve vzduchu" a vcelku charismatický snědý zabijačky neobjevilo už vůbec nic zapamatováníhodnýho. Ani casting mě nijak neuchvátil, jenže ono je taky vcelku jedno, jak velký hvězdy máte k dispozici, když nemaj pořádně co hrát. Mimochodem scénář často dost šustil papírem a překvapenej z čehokoliv bude při projekci asi málokdo. Třetí hodně slabá hvězda za finální akci, výpravu a sem tam funkční prvky hláškující buddy komedie. ()

Torgal

Ďalší pokus o vytvorenie filmového hitu na základe hitu herného a opäť s nedomrlým výsledkom. Už tradične si tvorcovia z predlohy zobrali len pár mien a pomrknutí pre fanúšikov, ale inak prišli s vlastnou víziou látky, z čoho sú fanúšikovia vždy nadšený. V tomto prípade sa jedná o prequel k hrám, kde je Nathan Drake len mladý zlodejíček, ktorého Sully zatiahne do svojich plánov. Výsledkom je síce dobrodružný film, no rozhodne má omnoho bližšie k Lovcom pokladov ako k Indiana Jonesovi. Postavy neustále riešia absurdné stáročia staré rébusy a vo voľných chvíľach si vzájomne vrážajú kudly do chrbtov. Je to hlúpe, častokrát pri tom všetkom zlyháva už elementárna logika a fyzika, no nepozerá sa na to zas zle. Fórky vcelku fungujú a keď človek nechá mozog na pokoji, tak si pri tom celkom odpočinie. Pocit instatného hollywoodskeho prefabrikátu točeného na voľnobeh ale prevažuje. 6/10 ()

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

28.01.2023

Herním adaptacím se po letech nezdarů a posměchu začíná mimořádně dařit. Sony slaví úspěch s Uncharted nebo The Last of Us, Netflix zase s Arcane podle světa League of Legends, no a Amazon teď zkusí… (viac)

Banderas by rád natočil třetího Zorra

Banderas by rád natočil třetího Zorra

28.11.2022

Hvězdy herního The Last of Us součástí seriálu

Hvězdy herního The Last of Us součástí seriálu

10.06.2022

Fanoušci herní série The Last of Us včera díky akci Summer Game Fest obdrželi celou řadu skvělých zpráv. Tou první je, že se první díl dočká nové přepracované a definitivní edice s lepší grafikou a… (viac)