Potomek slavného hledače pokladů sira Francise Drakea, Nathan Drake, konečně našel stopu k prokleté zlaté sošce ze Zlatého města v El Doradu. Když se však vydá na cestu, za zády se mu náhle objeví zakeřní konkurenti. (Falcon)

Barghest

Herní předlohu jsem nehrála, což je v tomhle případě asi výhoda, za mě to byla fajnova popcornova oddychovka. Tom Holland je boží i jako Spider-man bez obleku. ()

Mamlas

Slušný film, docela hloupý, ke konci až příliš, ale dívalo se na to bezmozkově celkem dobře a bylo to i bez zbytečných prostojů. Takový omlazený Indiana Jones. (54%) ()

hrumsrt

Herní sérií jsem zcela nepoznamenán a pár videí z ní jsem viděl až někdy okolo premiéry filmu.. Takže jsem do toho šel s čistým štítem ve snaze dostat nějaký nový dobrodružný film, který by mi připomněl moje dětské já sledující Indiana Jonese, nebo Flynna Carsona. Bohužel těmhle zmíněným značkám se vyrovnat nepodařilo. Přijde mi, že dobrodružné filmy ve stylu honby za pokladem už v dnešním filmovém světě zase nemají místo a točí se opravdu zřídka. Ideálním konkurentem pro porovnání tak zůstává loňský netflixovský trhák Red Notice. A tady si může Uncharted gratulovat, je to lepší než nejvýdělečnější film zmíněné platformy! Vezmu-li si snímek jen jako dobrodružný akčňák tak jsem spokojený. Přestože to má pořád ty humorně hláškující pasáže, který si už prosím strčte někam! Ten humor je mdlej a nemusí být hergot v každým filmu! S překvapením mi to ale přišlo postupně lepší.. A uměle natočený akční finále jsem si už s úsměvem užíval - akci bez střihu už asi odzvonilo - nicméně není se divit, že snad by tintítko Holland dokázal ustát to co hrdinové v 90. letech. Herecký ansámbl je nabitý a z části moc dobrý a z jiné nic moc. Hlavní dvojice Holland a Wahlberg je okey.. Ale Tom ukazuje, že potřebuje takovéhle filmy točit až pár let po Spideym, na což mu už asi možná nezbyde čas.. Je to jak civilní Peter Parker kdesi v džungli, stejný projevy, stejný styl mluvení.. Zkrátka otázka, má ten Holland na to hrát? No sakra měl by, vždyť přece ve vážnějších dramatech, které má za sebou mu to odprostění, šlo dobře, tak kde je tady problém?! Nejsvětlejším bodem je pro mě Antonio Banderas, kterého jsem si vyloženě užíval! A říkám si, že už by ten velký návrat potřeboval dobrých 10 let.. Přijde mi to možná místy malinko natažený, obzvlášť první půlka, ale že se tvůrci bojí točit kratší než dvouhodinový velkofilmy je smutná klasika. Když bude konkurence takhle tragická, tak budu děkovat za podobný filmy, ale na úroveň toho nejlepšího se to nikdy nedostane.. Stejně tak mě nijak nepřekvapí, když se na to po několika letech zapomene. Tak schválně, kdo dneska ví, že existuje Max Payne, či že existuje Assassin's Creed? 50% ()

Dejvecd

Uncharted je... detský film, robený pre deti. Aj keď som márne dúfal, že Sony prekvapí s niečím zaujímavý a dobrým, tak nie som zas až tak prekvapený. Uncharted sa nesie v šľapajach Venoma. Nastavuje veci, ktoré sa deťom páčia, snaží sa robiť epické scény, pridáva lacné vtípky, ale zo všetkého najviac vynecháva dialógy, ktoré by pridali postavám nejakú hĺbku, aby sa vyvarovala, že sa jednoduchý diváci, na ktorých je film cielený nenudili. Avšak na rozdiel od Venoma má ten film nejakú dynamiku, smerovanie a docela dobré akčné scény. Ale hlavne má Toma Hollanda, ktorý je hlavné pozitívum a zároveň a negatívum filmu. Tom je skvelý herec a väčšina scén postavená hlavne na jeho schopnostiach a asi v každom filme dokáže byť sympatický. Avšak v tomto filme mi to až moc pripadalo, že Sony sa snaží ísť v už zarytých koľajach a tým pádom Tom nepôsobí, ako Nathan Drake, ale skôr ako Spidey na dovolenke. Zároveň sa tiež celý film až moc spolieha na Hollanda a tým pádom nejak upúšťa od aspektov, ktoré z toho ten film robia. Tým pádom tu máme docela obyčajný výplach s nijak extra zaujímavými charaktermi. Celkovo aj keď má film skvelé obsadenie, tak tým, že tvorcovia opustili od dialógov a herectva, tak ani jeden z hercov moc nepredvedie, čo a tým pádom ani nezaujme. Vo výsledku ide o priemer až podpriemer, ktorý zaujme asi len akciou a akou-takou dynamikou. Ide o taký výplach pre malé deti, ktorý ale dokáže zaujmúť aj starších divákov, ktorí si chcú len odpočinúť pri nejakej blbostičke. 5/10 ()

george82

Ta černoška…peklo na druhou. Neumí hrát a její účes vypada jako kdyby jí někdo přežehlil píču žehličkou. Měl jsem celkově větší očekávání hlavně kvůli obsazení. Nenaplněno. ()

stephano

Proč se to jmenuje Uncharted, nevim s hrou to nemá nic společnýho. Proč tam hraje Tom Holland, který se na tuto roli vubec nehodí, netušim. Proč je celý film prošpikovaný nelogičností a nesmyslností, netušim, ale když v závěru lítají lodě, tak už nelogičnost ani nemám sílu řešit. Vizuál celkově taky nic moc. ()

Solverino

Váhal jsem mezi jednou hvězdou a odpadem. Nakonec jsem milostivý, dávám jednu hvězdu. Za ten srandovní Banderasův přízvuk. Jinak je to přímo esence blbství a trapárny. Patetické rádoby vtipné kecy, totální logické nesmysly a ubohé obsazení. Čumět na stále stejné tlamy, Wahlberg s nabarvenými vlasy, Banderas po 105 plastice s nakonec trapný klučík Holland. Nic tak blbého jsem opravdu dlouho neviděl... otřesná záležitost! ()

Grondal

A bit much. Čakanie na film, ktorý prelomil prekliatie herných adaptácií stále trvá. Tentokrát (ako už asi viackrát) za to môžu malé ambície tvorcov, ktorý predpokladali, že keď sa známu hernú značku naplácajú tonu digitálnych atrakcií, tak to predsa musí každému stačiť. Ak by sa jednalo o netflixovskú jednohubku, tak dajme tomu, ale ak plánovali tvorcovia vytvoriť niečo ako novodobého Indiana Jonesa, tak je to zúfalo málo. Osobne si myslím, že teda tvorcovia cielili na Indiana Jonesa, ale vytvorili https://www.csfd.sk/film/134099-honba-za-pokladom-templarov. Film na mňa pôsobil najlepšie v konverzačných scénach, kedy niektoré „slovné prestrelky“ triafali do čierneho, aj keď chémia medzi Hollandom a Wahlbergom miestami naozaj krívala. Akcia je potom divoká a opuletná, len jej chýba vnútorná logika, ktorá oddeľuje kvalitné filmy od jednoduchých digitálnych atrakcií (to, že tu budú opäť porušené snáď všetky fyzikálne zákony bolo jasné od prvého traileru). Ak ste teda po celom dni unavený a máte pocit, že už nedokáže vymyslieť ani čo si dáte na večeru, je ten správny čas na Uncharted. ()

Rayen1

Jsem fanda herní předlohy, odehrál jsem všechny díly (krom toho na PSP) a přečetl jsem i knihu, a u filmu jsem se fakt bavil. Jasný, je to svým způsobem hrozná kravina, která popírá všechny fyzikální zákony, ale prostě jsem se u toho bavil. Hláškování, akce, small puzzles, chemie mezi postavama... Nejvtipnější je, že Sully v podání Marky Marka, byl nejvíc Sully až v potitulkovy scéně. A jestli se toho budou držet i ve dvojce, budeme se mít na co těšit... ()

carodejb

Keby som hral hru asi som naštvaný, alebo znudený (ako pri poslednom Tomb Raider-ovi), ale nehral som. Je to jednoduché, priamočiare, miestami hlúpe, ale bavilo ma to a bol som v napätí. Napätie je to čo od takýchto filmov očakávam takže som vlastne spokojný, hoci o nič špeciálne nešlo. ()

curfew77

Začnu tentokrát od konce. Ta sice urputná, ale vlastně docela efektivní snaha rozházet v závěru cliffhangery a potitulkové scény, aby bylo zaděláno na sérii, působí dost tragikomicky s ohledem na to, jak jalový a slaboučký je film samotný. Tohle úsilí měl vyvinout scénárista v první polovině děje na postavy, jejich motivace, logiku příběhu - jenže Uncharted prostě spoléhá na to, že se bude lítat s pět set let starýma loděma pod helikoptérou, protože "lidi se chtěj bavit". Mě to popravdě moc nebavilo. Holland je v pohodě, Wahlberg prapodivně utlumený (přání producentů?) a dvě hlavní ženské postavy obsazené ještě o dost nevýrazněji, bez ohledu na kérky a výstřední číra. Jako hrou nepolíbený jsem sice vytušil nějaká camea a bonusy pro gamery (ten chlápek na pláži tam asi měl svou repliku z nějakého důvodu, že jo?), ale co z toho, když to celé vyšumělo za deset minut. 50 % a třetí hvězdu jen za solidní Fleischerovo řemeslo a taky Banderase, kterého to kupodivu asi celkem bavilo. PS: Ta animace přeletů z jednoho kontinentů na druhý pomocí letadýlka a mapy přestala být inovativní a cool nejpozději cca kolem roku 1994. ()

kubas369

6/10. Čekal jsem průser a dostal jsem pěkně vypadající zájezd do exotiky se sympatickým Hollandem. Uncharted jsem hrál a pobavil jsem se ale nikdy jsem nebyl nějaký fanatický fanoušek. Já se bavil. ()

Pitryx

Tak dost jsem se těšil, ale to co jsem viděl... Když pominu vrcholně nesympatického hlavního hrdinu, moc toho ze snímku nezbude. Rozhodně se tu více kecá, než že by se něco dělo. Navíc naši experti nadabovali film, ale španělské dialogy už ne. Ovšem za to nelze strhnou filmu nic, za to autoři nemohou. Přesto jsem se poměrně dost nudil a tu dvacítku dávám s hodně přimhouřeným okem. ()

Ivoman

Tydlety dobrodružné filmy s prvky Indiana Jonese se nikdy nepřejí, přeháním to asi se 4 hvězdičkama, ale prostřední hluché místo plně vynahrazuje závěrečný souboj s loděmi na vrtulnících (bacha to byl spoiler), na todleto to už to chce fakt mít koule to jenom napsat do scénáře a pak jen čumět, že to opravdu někdo zfilmoval. ()

PlysovyMacko

Dá sa dobrodružný film o hľadaní pokladu natočiť takto nezazivne? Dal si niekto so scenárom prácu? Postavy ploche, lustenie hádaniek bez nápadu. To Lovci pokladov sú väčšia zábava. Dve hviezdičky dávam za dve síce prepalene, ale obstojne akcne scény-pad z lietadla a lode. ()

Caemstr

Do posledních 40 minut dobře obsazená oddychovka na 3*-4*. Pak ovšem přišel velkolepý závěr... no a tohle bylo opravdu velkolepé. První část filmu to od odpadu přeci jen zachránila, tudíž jednička s hvězdičkou. ()

Gamekeeper77

Tvl, to byla slabota. CGI kam se podíváš a to fakt i u podělanejch dvoumetrovejch skoků a navíc na otřesný úrovni. Bezcharakterní parťáci se tu neustále podráží, takže každej jede sám na sebe, rádoby humorný scény absolutně humorný nejsou, a kromě solidní hudby tu chybí to nejdůležitější a to je náboj. Je to mdlý a je to nudný. 40% ()

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

28.01.2023

Herním adaptacím se po letech nezdarů a posměchu začíná mimořádně dařit. Sony slaví úspěch s Uncharted nebo The Last of Us, Netflix zase s Arcane podle světa League of Legends, no a Amazon teď zkusí… (viac)

Banderas by rád natočil třetího Zorra

Banderas by rád natočil třetího Zorra

28.11.2022

Hvězdy herního The Last of Us součástí seriálu

Hvězdy herního The Last of Us součástí seriálu

10.06.2022

Fanoušci herní série The Last of Us včera díky akci Summer Game Fest obdrželi celou řadu skvělých zpráv. Tou první je, že se první díl dočká nové přepracované a definitivní edice s lepší grafikou a… (viac)