Insidious

• Česko Zákeřný (viac)

Když se rodina přestěhuje do nového domu, začnou se dít podivné věci. Zjevují se zde děsivé postavy a je slyšet šepot. Situace vygraduje ve chvíli, kdy se jeden ze synů neprobudí. Lékaři příčinu jeho kómatu nedokážou vysvětlit... (TV Prima)

petero

Ešte že tu máme Jamesa Wana a Leigha Whannella, ktorý nám sem tam spravia radosť, keď už i fanúšik hororu zabudne, že pri tomto žánri sa má vlastne príjemne báť. Len keby Vám to písalo a točilo častejšie páni... I keď si myslím že z astrálneho cestovania sa dalo vyťažiť viac, i to málo stačilo, možno nabudúce to bude hustejšie. Na prvý krát strašidelný dom lepší ako astrálne cestovanie, na druhý krát presne naopak. ()

Davies182

Neochvějně a s přetrvávajícím mrazením v zádech se přidávám k několika desítkám zdejších pochvalných komentářů: nejstrašidelnější věc na světě (při objímání a okusování rohů polštáře jsem si připadal jako náctiletá žába)!! Takhle jsem se nebál ani v marylandských lesích. ()

gogo76

Veľmi dobré budovanie atmosféry, musím to pochváliť. Takmer celý film si udržiava slušne strašidelnú atmosféru a neraz mi prebehol mráz po chrbte. Neviem, či to bolo pre mňa dobré, ale pointu som vytušil hneď na začiatku( chýbajúce fotografie), no zážitok mi to nepokazilo. Jediné mínus dávam paradoxne za to, čo malo byť vrcholom filmu. Hľadanie syna v tmavom a nekonečnom časopriestore . Na môj vkus trošku pridlhé a trestuhodne najmenej strašidelné. Úplný záver to však napravil. Po skončení sa pýtam svojej manželky- hororovej maniačky- "Čo keď i vo mne je diabol...pozri sa mi do očí!..." Nedokázala to a bavili sme sa na tom. Aj na tom, kto dnes bude spať pri dverách...Aj preto mám rád horory. 80%. ()

Xmilden

Nebýt poněkud slabší pasáže zhruba půlhodinku ke konci, asi bych dal i za 5. Když si vezmu spielbergova Poltergeista a tohle, tak je vítěz jednoznačný. James Wan má neuvěřitelný potenciál, samozřejmě že si na nás i ve svém 4 celovečeráku připravil závěrečný nečekaný zvrat. Za sebe mohu směle prohlásit, že v dnešní době kdy se cpou na plátno hektolitry umělé krve a všelijakých prasečinek, které mají jakože šokovat, působí Insidious jako z jiné planety. To napětí!!!!! Několik scén sem přežil jen silou vůle. Je to pořád dokola omílané, ale kvalitní horor bez zvuků, pořádné hudby a atmosféry nelze udělat. Když se k těmto atributům přiřadí ještě zkušení herci, výborná záležitost je na světě. ()

Tom_Lachtan

boha jeho, Nuda! V první části filmu se neděje takřka vůbec nic důležitého, dobrá to jsem schopen pochopit, střední pasáž přinesla nějaké dvě, tři scény, které dokázaly napětí vybudovat, ale přesto nad nimi čněla prapodivná dvojice vymítačů duchů, zábavnej komickej prvek. Tam, kde měl přijít vrchol filmu, přišla bezbřehá (a notně debilní) nuda, míň jsem se nudil snad i v tříhodinové frontě na pracáku, když něco, bylo to možná směšné.Nuda, nuda, nuda ()

Arbiter

Insidious na mě bubalo tak intenzivně, až jsem se párkrát dokonce i lekl. Není fér, že i když se účelně sypou ověřený a omílaný kliky na nervovej systém, člověk často podlehne. Cítím se pak jako jednoduchej robůtek na dálkový ovládání. Jako šoker dobrý, jako film naráží hlavou o strop průměru. ()

Phobia

Ha! Ha-ha... Hahahahaháááááá! Dokonalé, akorát mi u toho chyběl soundtrack z "Ghostbusters", tak jsem si ho alespoň pobrukovala. Poučné! Až budu chtít vědět, proč je můj polovička občas duchem nepřítomný, strčím si do tlamky trubici z vysavače, přes lebznu hodím hadr, vedle sebe posadím brýlatého nerda a budu mu hučet do ouška postřehy... Tímto způsobem se lze totiž přesvědčit, zda můj polovička náhodou není náměsíčný v nějaké jiné dimenzi, kde to má pod palcem Darth Maul - bez světelné hole, zato s divným hudebním vkusem. Průměrná duchařina v první polovině, nadprůměrná komediální fraška v polovině druhé, herce na castingu zřejmě vybírali podle kréda "ať divákovi lezou od pohledu co nejvíce na nervy" a namísto strachu jsem čelila spíše náporům svého tlumeného chichotání. Pár mrazivých momentů se nicméně našlo, tak přimhouřím oči a plácnu sem laskavých 50%. ()

darkrobyk

Přečtení spousty pochvalných komentářů přineslo trpké ovoce. Hodně mizerný film. Dvě třetiny by člověka unudily k smrti, to jsem uvažoval o jedné hvězdě, závěr se trochu odpíchl ode dna, ale na jedno podívání dostačující. Celou dobu jsem měl pocit , že jde o důslednou vykrádačku Poltergeista z roku 1982. Z herců se mi líbila Rose Byrneová v roli matky a především Lin Shayeová jako médium. Ostatní herci ani nehráli, jen tak přicmrndávali. Pokud je však horror atmosférický a strašidelný, pak ani superherecké výkony nejsou třeba. Tenhle film ale strašidelný opravdu není. Lekačky jsou vytvářeny třískáním do piána a drcením houslových strun. Hloupý film, který si na horror jen hraje. Zlatý starý dobrý Hammer! ()

Hrabka

Co je to? Začíná to jako La habitacion del nino, pokračuje to jako Paranormal Activity a The Hole (2009), graduje to jako Noční můra v Elm Street popoháněná Inception s příměsí Still Life a vyvrcholí to na způsob jednoho skvělého thajského hororu? Co je to? INSIDIOUS - nejlepší horor posledních let!!! :-D Je vidět, že Wan má nakoukáno, ale to nemá jen on. Spojil zde několik filmů a někoho tím možná oblbne, ale mě určitě ne. První polovina byla slušná, atmosféra stála za to a lekačky byly opravdu povedené. Ale pak se z toho stala slátanina plná spíš směšných než děsivých bytostí a momentů a celé to působilo všelijak, ale určitě ne hororově. No a závěrečná pointa se taky nepovedla. Ačkoli je to velmi dobře natočené, tak bych příště uvítal něco s nápaditějším dějem. Nejvíc mně to snad připomínalo The Hole (2009), tím si podle mě Wan hodně pomohl, ale i jiné filmy jsou v tom znatelně cítit. I když mě film dokázal v určitých pasážích dobře vystrašit a atmosféra je místy hodně dobrá, tak nemůžu hodnotit jinak než jak hodnotím. A to jsem ještě docela hodný. 55% ()

kinej

Hlavní měřítkem dobrého hororu je, že umí napínat a lekat. Podmínkou aby to fungovalo musí být solidní příběh, protože když je pitomý, atmosféra je tatam. No a Insidious podle tohoto měřítka obstál více než dobře a nevidím důvod, proč mu nedaz plné hodnocení. Ku cti mu lze přičíst, až na ospraveditelné vyjímky, absenci krve, nápadité vizuální pojetí a skvělý střih. Potěšující je i obsazení, takže pro mě James Wan překonal Saw. Sice není Insidious žádnou revolucí, ale je plnohodnotným hororem. ()

cheyene

První část Insidious se nese v duchu zdařilé atmosféry strachu z neznámého, neviditelného a náznaky servírovaného zla. Druhá část má sice více lekaček, které ovšem nejsou nikterak infarktové, avšak některé scény s Elise a jejími kolegy působí trochu úsměvně, což je v případě hororu nežádoucí. Finále snímku však nabírá slušný spád, zejména Joshova záchrana syna má něco do sebe a k tomu si poslechneme Tiny Tim se správně šílenou písničkou Tip Toe Through The Tulips. :) I naprostý konec filmu potěšil, tudíž dávám 4*. James Wan zkrátka horory umí, byť Saw či V zajetí démonů jsou zdařilejšími zástupci žánru. ()

juta

Páni, nemám slov. Jde o jeden z nejlepších duchařských hororů, co jsem kdy viděl. Dále je tu pár možných spoilerů, tak jestli jste neviděli, tak nečtěte. Neuvěřitelná sprška lekaček co tady byla a opravdu velkých, to se v moc filmech nezažije. Tak abych zas nechválil, tak musím říct, že některé lekací scény, mě zase až tak nevystrašily a taky některé postavy z jiné dimenze nebyly moc strašidelné, protože vypadali normálně, jako lidé. Ty jejich úsměvy ve mě vyvolávaly mráz po zádech a nejenom úsměvy. Prostě celý film jsem proseděl s tím, že nevím, kdy na mě něco vybafne a takové horory jsou nejlepší. Na konci jsem byl trochu smutný, že to nějak zvlášť nevygradovalo, ale pak zas po té fotce jsem změnil názor. Ten s tím ohnivým obličejem byl krutopřísnej, z něho jsem měl největší hrůzu. ()

paascha

Ročníková práce na téma Duchařský horror se tedy panu Wanovi povedla tak napůl, ale že se mu řemeslo trochu sere bylo jasné už dřív. Škoda, kdyby si odpustil voloviny s rudochem a chobotem, mohlo to být fajn. ()

MISSha

Vymítač ďábla + Paranormal Activity = Insidious, hororový nářez co se povede jednou za několik let. Ať už to bylo ke konci lehce přitažené za vlasy, svůj účel to splnilo- Atmosféra by se dala krájet, napětí trhalo nervy, z lekaček mě málem kleplo. Uff... Naposledy jsem se tak bála u Záhady Blair Witch. ()

Fiftis

Po veľmi, naozaj veľmi dlhej dobe horor, u ktorého som sa naozaj bál. Insidious je divoká jazda, ktorá ani na chvíľku nedáva priestor na odpočinok. A to bez potokov krvi. Je to ten typ hororu, kde cítite, že sa niečo stane, ale neviete kde a kedy sa "to" vynorí. Potom zahliadnete osobu v rovnakej chvíli ako herec a to len na okamih a mráz vám prejde po chrbte. Čakal som klasickú duchárčinu, kde v starom dome niekto nepokojne umrel a teraz hľadá cestu späť. Omyl. James Wan išiel ďalej a bol to nadmieru dobrý krok. Naozaj vydarená duchárčina. Skvelé napínavá prehliadka, dobré efekty, chcelo to trochu viac obludných duchov, inak dobré ľakavé scény a dobrá temná atmosféra. ()

Shakers

Po tomto filme môžem s kľudom povedať, že James Wan je šikovný režisér a horory mu sedia.Zaujímavé námet, ktorý tu už bol, ale s časti priniesol aj niečo nové.Herecké obsadenie je dobré a hlavne nie moc známe.Čo sa týka atmosféry, či napätia, tak ako som hovoril na začiatku, tak James Wan je šikovný režisér a hororová atmosféra je namieste (šikovná práce s kamerou, strihom a hudbou).Celý film je vlastne dosť dobrý, len ku koncu sa tam toho začne diať až toľko, že už to ani nieje tak strašidelné a film v kľude dopozeráte až na prekvapujúcu koncovku.Každopádne rozhodne lepšie ako niektoré sračky (Paranormal Activity).Pokiaľ sa túžite báť, tak odporúčam Insidious. 80% - 4* ()

TedGeorge

James Wan je jeden z nejtalentovanějších současnejch režisérů a tohle je nejděsivější US horor za posledních... No, hodně let. Nepodvádějte, a naordinujte si samotu, kvalitní sluchátka, špičkový obraz a nepřerušovaný strach. Velká pecka ()

Pepinec

V noci ze včerejška na dnešek bylo v naší malý vesničce rušno. Nějakej magor si totiž po půlnoci usmyslel, že postaví vodu na černej čaj, rozmotá plátno, zbaví repráky omezovače hlasitosti a pustí si horor. Jo, ten magor jsem byl já. Ono se mně to ale vrátilo, protože když kolem třetí ráno naše dědina začala s úlevou usínat, já ležel vysmaženej v pelechu a škubal sebou při každým nárazu větru do okna. Pravda, těch keců tam mohl bejt míň, ale aspoň jsem stíhal pravidelnou autoresuscitaci. ()

JohnnyD

Kompletná prehliadka klišé haunted house hororov, bez príbehu (to bola skôr zápletka ako príbeh), s účelovými a predvídateľnými zvratmi (otec napr.) a množstvom komických scén (fistfight s duchom, či ghostbusters). To by sa hodilo tak do 80s so synťákovou hudbou, natupírovanými vlasmi a Kurtom Russellom v hlavnej role. ()

playboxguest

Pohádka s hororovým nádechem, neuvěřitelnými kiksy (abychom zachránili jedno dítě, přestaneme druhou půlku filmu hlídat první dvě) a výbornou Lin Shaye. Tahle horová lady nezklame ani bez sekání do mrtvých kuřat :D. Scéna, kdy vysvětluje, co se s prckem vlastně stalo, nemá chybu a hledání prcka "tam jinde" mi atmosférou výrazně připomnělo Silent Hill. 70% ()

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Páté Insidious zná režiséra

Páté Insidious zná režiséra

29.10.2020

Protože hororových zpráv v období Halloweenu není nikdy dost, přichází i jedna pro fanoušky duchařských filmů. Studio Blumhouse dnes oznámilo, kdo bude režírovat pátý snímek v sérii Insidious. A… (viac)

Blum, Wan a vražedná panenka

Blum, Wan a vražedná panenka

19.07.2018

James Wan (Saw, Aquaman, V zajetí démonů) už má s filmy o děsivých panenkách nějaké ty zkušenosti. Jak se tak zdá, pořád jej tohle téma ale neomrzelo, čerstvě totiž oznámil spolupráci na novém hororu… (viac)

Spawn míří na velké plátno

Spawn míří na velké plátno

22.07.2017

Comicsový tvůrce Todd McFarlane konečně oznámil nový celovečerák se Spawnem. Kultovní démonický antihrdina byl v kinech už v roce 1997, drsný eRkový reboot se tedy rozjíždí přesně 20 let po prvním… (viac)