Insidious

• Česko Zákeřný (viac)

Když se rodina přestěhuje do nového domu, začnou se dít podivné věci. Zjevují se zde děsivé postavy a je slyšet šepot. Situace vygraduje ve chvíli, kdy se jeden ze synů neprobudí. Lékaři příčinu jeho kómatu nedokážou vysvětlit... (TV Prima)

Polnoch

Veľmi kvalitný horor ktorý sa po celý čas nesie v perfektnej atmosfére. Prvá polovica je úplne bezchybná s množstvom scén ktoré naozaj vystrašia. V druhej polovici film prestáva byť taký uveriteľný a nezachráni ho ani zaujímavý koniec. No stále patrí medzi najlepšie horory aké kedy boli natočené. ()

markotter

K tomuhle filmu mě přivedla diskuse o Sinisteru a nelituju, že jsem se na něj podíval. Mírně mainstreamový, ale jinak výborný horror, kterému se dalo věřit a některé scény byly opravdu strašidelné. A "akční" výlet taťky pro kluka do jiné dimenze byl fakt zábava. škoda jen, že Patrick Wilson byl takový nějaký "nijaký". ()

bakeero

Poctivé 3*, poctivej film, ale určitě ne horor roku. O kapku originálnější, než většina duchařin, ale zkrátka žádná revoluce žánru. ()

degster

Efektné ľakačky, nič viac. Začiatok baví, astrálne cestovanie taktiež, svet "za" je ale celkom nudný a nelogický. Párnokopytník brúsiaci si drápy počas obľúbenej odrhovačky detsky komický. Ak rozprávka o Janíčkovi a Marienke straší deti, táto rozprávka postraší dospelých. A hajde spať. ()

Azikel

Jednu hvězdičku za dobrý nápad, druhou za abstraktní pojetí domu ke konci filmu. Víc si tento béčkový film rozhodně nezaslouží !!! ()

vincchuppo

Příjemný pohled na mimotělní cestovatele. Jenom to ve mě zanechalo příliš nezodpovězených otázek. Z toho usuzuji, že ve filmu něco chybělo. Atmosféra byla rozhodně velice solidní a misím říct, že si maskéři mohli i celkem vyhrát. Nejluxusnější scénka, jak slečinka vystřílí zmraženou rodinku v obýváku. Byl mi nesympatický dům, ve kterém se to odehrávalo. Asi si prostě potrpím na old-school barabizny, kde nevržou jen dveře, ale jakékoliv prkno, na které šlápnete. Hérci nebyli nijak extra dobří, ani nijak extra špatní, ale to se dohánělo prací s kamerou a pěkným osvětlením. PS: Démon s ohněm ve tváři měl čupr bejvák! ;) ()

lakart

James Wan opět potvrzuje, že dokáže téměř z ničeho udělat velkolepý zážitek. Není to lepší jak V Zajetí démonů, ale rozhondě to nijak výrazně nezaostává. Já se u toho královsky bál a obdivoval příběh, který na to šlape od první do poslední minuty. Nikde žádná chluchá místa, lekačky v místech, které byste nečekali. Prostě super kvalitní horor na dloooooouhé večery. 95% ()

Demonic189

Veľmi slabe 3* a po skvelom Conjuringu obrovské sklamanie. Prva hodinka je pritom vyborna, neraz tu a tam niečo postraší a vy si utriete orosene čelo a ide sa dalej. S prichodom "lovcov duchov" však ide film do "kopru" a ja sa nestačím čudovať infantilnosti nasledujúcich obrázkov, ktoré neraz vyznievajú až B-čkovo. Z letargia vytiahne tento snímok až absolútny záver, ktorý budujú dobrý východiskovú pozíciu pre druhý diel.... ()

Rawar

Tak jsem si takhle jednou kolem půlnoci řekl, že zkouknu nějakou další duchařinku ala Conjuring, takže jsem se jal doplnit si vzdělání ohledně pana Wana a musím uznat že to nakonec nebyl zas tak špatný nápad. Docela rychlý nástup "creepy" momentů, ukázkové nazvučení (skřípot a praskání vycházející z revmatických kloubů jednoho z bubáků je fantastické) a velice solidní zápletka, která podle mě výše zmiňovaný Conjuring strčí do kapsy. Mr. Wan nám předkládá kvalitní "haunted house" horor, který jak později zjistíme, není vůbec o domu, ale o chlapci, který se stane něčím jako vstupní branou, pro neuvěřitelně hrůzostrašné démony, jejichž zpracování ode mě dostává velkou 1*, tohle se mi o půlnoci krčit nad postelí, dal bych snad na víru v pána Krista. Jak příběh plyne posouváme se v zodpovídání otázek dál a dál a film finišuje velkolepou bitvou mezi dobrem a zlem, kdy se táta snaží zachránit svého synka a navíc také čelit osobním démonům, to finále je napěchované strachem a děsivými lekačkami, ale přeplácaně na mě nepůsobilo a i když se srdeční zástavy opakovali skoro každých 5 vteřin, pokaždé jsem sebou škubl. Otevřeným koncem mr. Wan dostává horovému žánru a já můžu jen spokojeně prohledat celý byt, zapnout elektromagnetické detektory nadpřirozena a jít spát. Tohle bylo skoro na pět !!! ()

Kenty

Celkem slušný horor, dobrá atmosféra, ale ten přehnaný konec snažící se o velké finále připomíná grotesku cirkusu a kazí tu hororovou atmosféru. Velká škoda. ()

Tirkus

První polovina nebo spíš začátek filmu byl dobrý, super atmosféra a netušili jste co se stane. Pak se na scéně objeví krotitelé duchů a stařenka. Tímhle začne kvalita filmu klesat. Mezi hlavní postavy co nás mají vystrašit, patří divná vdova, dítě, čert a Darth Maul ze Star Wars. To by ještě šlo, ale pak se to nehorázně zvrtne na něco fakt špatného. Astrální výlet, divné figuríny, honička s čertíkem a kouře jak kdyby někdo hodil pár dýmovnicí. Z tohoto už mi bylo fakt do pláče. Nakonec jsem byl rád za to, že už je konec. Na další díly už radši nekouknu. ()

prasokote

3,5* Až na pár nelogických věcí celkem fajn. Wan umí, ale na jednu stranu... co ještě nového lze vymyslet v tomto duchařském žánru.. ()

mirra66

Nic moc, spíše nic než moc. Klasické očekávání co tam bude až tam vleze, klasický úlek po vyskočení toho, co tam bylo, apod. Ve druhé polovině již spíše "pohádka" (hlavní postavou byl snad čert, či co to k čertu bylo) a postavy ze strašidelného pouťového zámku (mišmaš hororových postav od stařeny v závoji po ujetou rodinku zavražděnou vlastní dcerou). Děj nepřekvapivý a vyvrcholení filmu bylo překvapivě také nepřekvapivé, když závěrečné vyvrcholení nelze vyjádřit jasněji a přesněji než slovy klasika: "dalo se to čekat". Jen si nejsem jistý (vzhledem k hodnocení některých zdejších kolegů), že jsme se dívali na stejný film. Proto Vás prosím, abyste se ujistili, že ty body dáváte správnému filmu. Hodnocení: podprůměrných 41%. ()

holub109

Nadprůměrná hororová jednohubka s fajn obsazením. James Wan je prostě velmi zručný režisér a podařilo se mu natočit zábavný horor, který dobře buduje napětí a má opravdu moc dobrou atmosféru. Finále bylo sice už trochu překombinované, ale stejně jsem se dobře bavil a podívám se i na další díly. 70% ()

Hellknight12

Film má zaujímavé spracovanie a hlavne je vcelku zaujímavá myšlienka. Snímok má dĺžku 103 min. Dĺžka filmu je podľa mňa natiahnutá. Ja osobne by som jeden krátky úsek vyhodil ale nevadí. Atmosféra filmu je super. Pomaly narastá a až sa dostane do najvyššieho bodu. Po nejakej dobe povolí a spadne na polovicu predchádzajúcej atmosféry. Opäť to vyvrcholí na maximum asi 10 min pred koncom. Herecké výkony sú skvelé. Režisér J. Wann je skvelý vo svojom odbore spracovania hororov. Celkové hodnotenie za mňa je 85%. ()

Nix

Myšlenka nebyla špatná, ale to provedení už zas tak super nebylo. Není to jako úplný brak, rozhodně to je lepší duchařina, hlavně Wan ví, kdy správně využít lekačky. ()

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Páté Insidious zná režiséra

Páté Insidious zná režiséra

29.10.2020

Protože hororových zpráv v období Halloweenu není nikdy dost, přichází i jedna pro fanoušky duchařských filmů. Studio Blumhouse dnes oznámilo, kdo bude režírovat pátý snímek v sérii Insidious. A… (viac)

Blum, Wan a vražedná panenka

Blum, Wan a vražedná panenka

19.07.2018

James Wan (Saw, Aquaman, V zajetí démonů) už má s filmy o děsivých panenkách nějaké ty zkušenosti. Jak se tak zdá, pořád jej tohle téma ale neomrzelo, čerstvě totiž oznámil spolupráci na novém hororu… (viac)

Spawn míří na velké plátno

Spawn míří na velké plátno

22.07.2017

Comicsový tvůrce Todd McFarlane konečně oznámil nový celovečerák se Spawnem. Kultovní démonický antihrdina byl v kinech už v roce 1997, drsný eRkový reboot se tedy rozjíždí přesně 20 let po prvním… (viac)