Insidious

• Česko Zákeřný (viac)

Když se rodina přestěhuje do nového domu, začnou se dít podivné věci. Zjevují se zde děsivé postavy a je slyšet šepot. Situace vygraduje ve chvíli, kdy se jeden ze synů neprobudí. Lékaři příčinu jeho kómatu nedokážou vysvětlit... (TV Prima)

Almásy

tento film vďačí za mnohé svojmu hereckému obsadeniu- tagline ,,od tvorcov paranormal activity a saw" zaručuje hrôzostrašne zlý scenár a Patrick Wilson a Rose Byrne to dokážu miestami- hlavne v prvej časti filmu, dokonale suplovať. časť key sa Insidious mení na ďalšie americké hororové béčko je však režijne tak žalostne nezvládnutá, že máte chuť film normálne vypnúť pred príchodom exorcistu-dôchodkyne a zaspať v nepokojivej atmosfére. idea to nie je zlá, len na tú tému už tu bol Poltergeist a niekoľkonásobne lepšie Krajní meze (čo si budeme hovoriť :)) záverečný zvrat je však natoľko sugestívny, že filmu dávam miesto 3* 4, ale sequel nechcem. ()

jefff

Pro mě jeden z nejpovedenějších a nejstrašidelnějších hororů posledních let. Wan je borec a umí pracovat s atmosférou i vytvořit skvělý příběh. Ke všemu v hororu nadstandartně výborní herci. Také musím ocenit celkový příběh a děj, protože ve filmu snad není scéna navíc, která by nudila. Zhruba po patnácti minutách už se jede naplno až do konce filmu. Těším se na druhý díl, strach jsem při koukání na ten první měl opravdu krutý :-) a to se mi nestává. ()

venca163

Njn, horor, u kterýho jsem se bál, takže jsem si na noc radši vytáhnul medvídka z peřiňáku, aby mě hlídal. V první cca hodině to mělo ohromnou atmosféru. Přišlo mi ale, že scénami, kde už "bad guys" jednají (začínají se prát apod.) to absolutně ztrácí děsivost. Výborná byla hudba! Já si tyhle lekačky celkově úplně neužívám (obecně mi to přijde jako lacinej prostředek, popojíždět kamerou, dokud se neobjeví příšera a do toho 2x táhnout smyčcem na trojnásobnou hlasitost), i když tady byly semtam trochu okořeněný (nehybná rodinka...). A hlavní zlej týpek vypadal jako kříženec Darth Maula s Freddy Kruegerem =). Takže plusy: strach a hudba, mínusy: trochu nedotažený scénář, ztělesnění zla do týpka v úboru. PS: Krotitel Angus Sampson ze Sta krvavých akrů předvedl opět svůj geniální vous! (75%) ()

Norfice

Zpočátku jsem z toho byl rozpačitý, Myslel jsem si, že je tohle jen další obyčejný horor. Všechny věci a odehrané události tomu napovídaly. Jsem velmi rád, že tomu tak nakonec nebylo. Jak se říká: "Nesuď knihu podle obalu!".. Nejvíce mě ale uchvátil sdílený hudebně-pohybový zážitek. Hudba byla pro mě velikou oporou tohoto filmu, bez ní by vše bylo poloviční. ()

Jello Biafra

Za posledný týždeň som si naordinoval takzvaný "hororový maratón". V priebehu 7 dní som videl The Conjuring, Haunting in Connecticut, Sinister a práve titulný snímok Insidious. Temný horor rozpráva príbeh chlapca, ktorý upadne do kómy, avšak jeho kóma je oproti iným výrazne líši. O jeho dušu totiž prejavil záujem záhadný démon a jeho telo slúži ako brána do inej dimenzie. Režisér James Wan tento film natočil len za 1,5 milióna dolárov, ale platí staré známe: "za málo peňazí je veľa muziky." Rovnako ako v neskoršom The Conjuring nás režisér prišlápne už úvodnými titulkami a v prvej polhodine rozohráva strašidelný koncert, u ktorého mi skutočne behal mráz po chrbáte. A to musím priznať, že za posledných 5 rokov som videl minimálne 50 hororov, ale tento sa mi doslova zaryl hlboko pod kožu. Jednak aj pôsobivým soundtrackom, ale hlavne aj ľakacími scénami či psychedelickými obrazmi (scénka s vysmiatou rodinkou), ktoré mi silno pripomenuli Kubrickove The Shining. Čo ale musím filmu vytknúť, tak to je časť, kedy príde na scénu titulný démon a ukáže sa plnej "kráse". Jeho vizáž je totiž jasná kopíračka Darth Maula zo Star Wars. Záver filmu je otvorený a jasne poukazuje na pokračovanie, ktoré prišlo o 3 roky. ()

giovanni3

Čekal jsem duchařinu u které bude mrazit, což jsem i dostal, ale ne tak často jak bych čekal. Děj je spíše o soužití rodiny se synem v kómatu a občasným příchodem "návštěvníků". Samotná záchrana Daltona je zajímavá spíše chvílemi, ale zase úplná koncovka opět dobře zamrazila. Herecké výkony se daly chválit pouze u Rose Byrne, ale zbytek mi nepřišel moc uvěřitelný zvláště ti dva chlápci. Takže čekal jsem víc a proto jen 3z5, ač byly úvahy nad 4*. ()

Wbcko

První třetina naprosto perfektní, prostředek filmu slabší, konec zase fajn:) Velmi atmosferické, stylové. Rozhodně bavilo víc jak Conjuring. ()

Šakalík

Wtf?! Tak tohle je přesně Horor s velkým H dle mého gusta – atmosfericky neskutečně vyhraněná duchařina, při které mi naskakovala husí kůže. Není to žádný laciný krvák, kde by nějaká průhledná teta s černými vlasy někoho halasně naháněla, to už dneska nikoho nebere, tady ty nadpřirozené jevy přicházejí samy sebou a přestože je divák očekává, spolehlivě při každém z nich zamrazí. Samotný námět filmu v sobě nese takové to spirituální „co kdyby“ a obsahuje všechno pro žánr nezbytné – duchařské seance, astrální cestování i setkání s démony. Některé scény jsou z duchařského hlediska přímo výstavní a jsou zárukou toho, že se na tenhle film bude ještě dlouho vzpomínat. A přestože by se závěrečná půlhodinka asi dala natočit lépe, celkově přináší tenhle horor skutečně děsuplný zážitek. ()

KR4T4S

Velká škoda, že to nedostal do ruk Shymalan. Takhle se díky slušné atmosféře a fungujícím lekačkám dá 2/3 filmu odpustit horší režie a trochu zmatený střih. Pak už je Wan vedle, triky a masky nejsou nic moc (odhalením "duchů" si film moc plusů nepřidá), do této chvíle akceptovatelná klišé se stanou příliš lacinými, otravnými a snímek je díky nim předvídatelný. Dvojice Byrne/Wilson je překvapivě nijak výrazná. Film mi ze slibného začátku připadal jako debut s televizní produkcí, v poslední třetině jako studentský film. Ale husí kůže párkrát proběhla takže 45%, ale ke konci to byla hrozná otrava. ()

alexaa

Zodpovedne môžem prehlásiť, že toto bol jeden z najlepších mysteriózno - duchárskych príbehov, ktoré som mala tú česť vzhliadnuť, detailne dokorenený tou správnou dávkou napätia a strachu z neznáma a teda v tomto prípade sveta paranormálnych javov. Taktiež myšlienka astrálneho cestovania dodala tomuto filmu ďalší bodík k dobru. Tento film vás bude držať v napätí až do konca, keď už si myslíte, že je zlo zažehnané - bum, ďalšia kvalitná lakacia scéna. Záver taktiež nečakane perfektný. Môžem len vrelo odporúčať, stojí za pozretie :-)) ()

Reanimated

The Horror... Ani nevím, kdy jsem se naposledy takhle bál. A nejde jen o skvěle načasované lekačky, ale o celkovou atmosféru, která se při nástupu astrální projekce ani nedá popsat. Wan skvěle pracuje i se světlem a stíny a navíc ma kopu vizuálně nabušených nápadů (seance s plynovou maskou, čert, který by zahanbil i Del Torovi strašáky...). Navíc mi přišlo, že i když je struktura dost podobná Paranormal Activity, tak scénárista přišel s pár originálními novinkami. ()

MiaMoonlight

Ta hudba je dobrá tak na to, že má člověk chuť vstát a dát po hubě tomu, kdo ji nahrál. Opravdu šílené. Ale jinak jsem spokojená. Super atmosféra, zajímavé i lekavé momenty, dobré efekty, jen ten konec se mi možná zdál trochu zmatený. Ale závěr je jasný: Po dlouhé době konečně nějaký nový horor který stojí za podívání! ()

Cejny

Super téma, pověstný režisér, ale působilo to na mě jako slátanina všeho možného. Astrální cestování, fakt svkělé téma, ale když už se do toho tvůrci poustili, tak to přeci jen mohli víc promyslet a vymakat. Typičtí strašáci ve skříni a podobně, to není to právé, co by si tento horor zasluhoval. Mohlo to být o mnoho temnější a tajemnější, takhle mi nezbývá než jen hodnotit průměrnými 3 hvězdičkami. 50 % ()

sedm.1

Jsem přesvědčen, že největší zásluhu na opravdu vysoké kvalitě Insidious má hlavně James Wan. Především hned na začátku své filmařské kariéry si se SAW získal obrovskou základnu obdivatelů a fanoušků a každým svým dalším projektem svou pozici perfektního tvůrce napětí jen upevňoval a dokazova,l že vážně umí. Ovšem až v Insidious měl možnost dokázat, jak skutečně dobrým režisérem je, neboť právě se SAW dosáhl úspěchu především díky dokonalé a originální zápletce, ovšem zde už až tak perfetní námět k dispozici neměl, a tak musel ukázat, zda-li fakt umí. A umí. Zápletka Insidious mi skutečně nepřišla až tak moc dobrá. Možná že za originální by se označit dala, ovšem jako celek docela v několika ohledech a místech drhla a dostávala křeče. V tom se ale právě ukazuje nejvíce tvůrčí kvalita a především první polovina filmu byla z Wanovy strany skutečně famózní a napětím jsem ani nedýchal a tuto část filmu si dovoluji označit za naprosto dechberoucí. Když se pak děj díky jistému zjištění přehoupne do své druhé poloviny, napětí se o dost stenčilo, nicméně zas naopak jsem získal dojem, že se napovrch dostala skutečně hodně slušně vystavěná atmosféra, takže až do závěrečných titulků se Insidious stále držel ve velmi nadprůměrných duchařských vodách. Snad až úplně závěrečná pointa mě nějak výrazně neodbourala, tím ji ale nechci označit ani za vůbec špatnou, nečekaná byla určitě. Jinak herci i jejich postavy byli fajn, všichni si odehráli své a žádná z postav nebyla vyloženě na přesdržku, jak už to ve většině takovýchto filmů bývá :-). James Wan zkrátka natočil skutečně výbornou duhařinu, při které jsem vážně zažíval parádní okamžiky napětí, moc mě bavil celkový spád filmu, pořád se něco dělo, prostě kdo se rád bojí a má rád kvalitu, nemá co řešit, Insidious je jasná volba. ()

Firebug

Wan je prostě machr, který je v dnešní době béčkových vyvražďovaček a nepovedených hororových remaků pro žánrového fanouška jakous takous jistotou kvalitní podívané. Insidious je pro mě ale bohužel jeho prozatím nejslabším kouskem. Jelikož jsem čekal duchařinu (mám je rád), užíval jsem si úvod, kde Wan suverénně nakopal svou "konkurenci" (Paranormal Activity je děsnej shit) do rozkroku. Tam, kde většina duchařin končí, se ale Insidious teprve rozjíždí. Je sice fajn, že se Wan nebojí zajít mnohem dál, ale radši mám strach plynoucí z nejistoty a démony mám radši v náznacích. Z filmu sálá jistá béčkovost, kterou snad lze považovat za záměr, protože tomu pár vtipných a jedna vtipně akční scéna nasvědčují. Vytrácí se tím ale strach a napětí. Démoni strašidelní nejsou (až na babču) a celkově si myslím, že maskéři mohli odvést lepší práci. Nohy jim jistojistě podkopával i skromný rozpočet, který jde vidět. Čekáte-li nějaký fantaskní svět jako zrežírovaný del Torem, tak toho se nedočkáte. Nebál jsem se a 2-3* zaokrouhluji nahoru s vědomím, že mi to třeba jenom v daný okamžik nesedlo... ()

civrss

Insidious jsem se celkem dlouho vyhýbal a vím naprosto jistě na co to můžu hodit. Může za to obálka, na které je chlapec, který se až moc nápadně podobá Justinu Biebrovi. Kdekoliv se tenhle exemplář a "umělec" vyskytuje, já se snažím být co nejdál. To je te hlavní důvod proč jsem se filmu bál, aby tam místo Caspera ze skříně na mě nevyskočilo "Oh Baby baby baby, uh uh". Konec srandy. James Wan je mistr svého řemesla a z mála dokáže vytěžit hodně. Spolu s Leightem Whannellem jsou prvotřídními hororovými nadšenci a jejich filmy stojí za pozornost. Za vrchol filmu považuji scénu, kdy se otec kluka Patrick Wilson pohybuje ve svém snu nebo "výletu", či jak to správně nazvat. Během té by se mě krve nedořezal, fakt parádní atmosféra, kulisy vymazlené do posledního detailu. Sama tahle scéna je na čistých pět hvězd.Teď už jen sám sebe přesvědčit a dodat si odvahu podívat se prý na ještě větší porci strašení v Insidious 2. ()

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Páté Insidious zná režiséra

Páté Insidious zná režiséra

29.10.2020

Protože hororových zpráv v období Halloweenu není nikdy dost, přichází i jedna pro fanoušky duchařských filmů. Studio Blumhouse dnes oznámilo, kdo bude režírovat pátý snímek v sérii Insidious. A… (viac)

Blum, Wan a vražedná panenka

Blum, Wan a vražedná panenka

19.07.2018

James Wan (Saw, Aquaman, V zajetí démonů) už má s filmy o děsivých panenkách nějaké ty zkušenosti. Jak se tak zdá, pořád jej tohle téma ale neomrzelo, čerstvě totiž oznámil spolupráci na novém hororu… (viac)

Spawn míří na velké plátno

Spawn míří na velké plátno

22.07.2017

Comicsový tvůrce Todd McFarlane konečně oznámil nový celovečerák se Spawnem. Kultovní démonický antihrdina byl v kinech už v roce 1997, drsný eRkový reboot se tedy rozjíždí přesně 20 let po prvním… (viac)