Insidious

• Česko Zákeřný (viac)

Když se rodina přestěhuje do nového domu, začnou se dít podivné věci. Zjevují se zde děsivé postavy a je slyšet šepot. Situace vygraduje ve chvíli, kdy se jeden ze synů neprobudí. Lékaři příčinu jeho kómatu nedokážou vysvětlit... (TV Prima)

villon17

Jouhou dokonalost! Konečně pořádnej, neobyčejnej a originální horor v pravym slova smyslu. Evidentně se objevil někdo, kdo tomuhle žánru fakt rozumí a chce zaujmout i ty, kterym nestačí zhasnout světla a párkrát na ně bafnout (i když netvrdim, že to nezabírá:D). Všechno už vlastně napsal můj čim dál oblíbenější J*A*S*M, kterej mě mimo jiné inspiroval svym profilem jak k tomuhle filmu, tak asi k milionu dalších:D. Jediný, co bych vytkla, je Patrick Wilson - sice je fakt kus, ale moc mi nesedí od dob Andělů v Americe. ()

corpsy

Horor hodný svojho mena. Vynikajúca strašidelná vŕtačka, ktorá sa vám pomaličky ryje a ryje do tela a zanecháva presne ten blbý nekľudný pocit, že po zhliadnutí chcete mať pri spaní aspoň pár hodín zažaté. To všetko umocňuje jeden z naj pod kožu lezúci a najhororovejší hudobný doprovod aký som kedy počul. Pekné sny prajem. ()

Ajinka126

Insidous je horor jak se patří! Atmosféra je napjatá hned od začátku, takže se nebojte pomalých rozjezdů. Absolutně podle mého gusta. Myslím, že si Jamesem Wanem budu rozumět. Už teď se těším na pokračování! :) ()

liquido26

Solidní a zábavná duchařina s několika docela povedeně lekavými místy, i když to rozhodně není nic počem bych měl strach jít v noci na záchod :-) ()

Ten Druhy

Viacdetná mladá rodinka: mierne frustrovaná matka, pracovne vyťažený otec sa sťahujú z miesta na miesto, aby unikli prenasledovaniu. Tento typický obraz duchárskych príbehov z 80. a 90. rokov, spracovaných na základe reálnych faktov však mätie. Insidious nie je žiadna klasická ducharina. Wan ide ďalej - dávajúc nový zmysel slovám ako "diaľava" alebo "parazit" - až k podstate hororu: báť sa! Predstavuje strach v čistej, esenciálnej podobe. Hrôzu, ktorá môže prevziať formu bubuláka vyliezajúceho spod postele, rozprávkového čerta alebo geometrických tvarov, ale vždy zostane hrôzou. Uvidím ako bude film fungovať po druhom pozretí. Zatiaľ dávam jasných päť bodov. ()

PauloZ

Nechci to přechválit, ale musím dát 5*. Nevím čemu jinému bych měl dát plný počet, protože takovéhle pocity a možná ani ne tak silné, jsem naposledy zažil u Znamení, a to už je dlouhých 9 let. Dívali jsme se na to ve dvou jenom na noťasu s vypeklenýma bedínkama 2.1 a takové mrazení a vnitřní tlaky při stěžejních scénách jsem zatím nezažil! A to jsem hororů neviděl málo. Wan je pro mě králem démonické tématiky a za to s jakou nenásilností tohle natočil má můj respekt. Ani ty postavy se snad nechovají nepřirozeně. Pár chyb to má, ale to vem démon :). Jenom možná ta poslední 20minutovka už není tak lekavá a jde víc na psychiku, ale je to výborné. ()

Marsik

Jamesa Wana si vážím za to, že odstartoval skvělou sérii SAW. To se mu povedlo na výbornou. Tohle byl jeho druhý horor, který jsem viděl, ovšem tento mě tolik neoslovil. Začátek byl velmi slibný, něco na způsob PA :), což bylo super. Nicméně od druhé půlky filmu to nabralo trochu jiný směr a já už se nudil. Škoda, mělo to zajímavé prostředí, kamera super, Rose Byrneová hrála v pohodě, avšak to nestačilo na to, abych byl plně spokojen. 60% // (16.4.2016) - Na podruhé spokojenost oproti první projekci. Zvedám na čtyři a přidávám procenta. 75% ()

F.man

Ale jo. Takový ten průměrný bubákový film, který mě první polovinou solidně namlsal, aby nakonec skončil jako WTF úsměvná pakárna. Nicméně souhlas, James Wan umí pracovat solidně s atmosférou a na jeho další projekt se už teď docela těším. It's not the house that is haunted. It's your son. ()

Astaroth12

Po vynikajúcom The Conjuring som nečakal, že by tento film bol tak dobrý a ani nebol. Pozeral som ho v noci a navodil slušnú atmosféru aj pár ľakačiek bolo dosť dobrých. Ale bolo tam par absurdít, ktoré v duchárskom horore nemôžem prepáčiť. Keď sa prenesiem nad tou pointou o astrálnom cestovaní, ktorá ma vobec nezaujala. A keď na scénu prišli dvaja sráči aj z matkou a začali robiť seansu z plynovou maskou, tak to už bolo aj na mňa moc. Vyzeralo to dosť grotesktné a nie zaujímavo. Sa mi zdalo, že už nevedia čo majú vymyslieť, tak vymysleli takúto stupiditu. Podla mňa to tento krát J. Wanovi nevyšlo, keby sa uberal trocha iným smerom, mohlo to byt zaujímavejšie. ()

DEXTER099

Upřímně já tyhle lekačky moc nemusím,protože jsem z lidí co se opravdu leknou :-))) ,ale jinak tohle tajemno je mi blízké jako téma a tento film je proveden dobře,sice se mi od Jamesa Wana víc líbilo v zajetí démonů,ale to vůbec nedělá tento film špatný.Pro fanoušky žánru což já moc nejsem je to určitě trefa do černého.Za mě 80 '% a čtyři hvězdy. ()

Tryskomyš

Když jsem si pouštěla tento film, neměla jsem ani ponětí, že má už několik pokračování. Celkem čtyři a páté se chystá. Je až s podivem, že jsem na něj narazila až po 10-ti letech. Jsou to jedny z nejlepších filmů daného tématu, které jsem kdy viděla. ()

Anchi

Insidious opravdu splňuje všechny podmínky hororu, hlavně po šíleně dlouhý době novej a dobrej. (Už z traileru jsem měla husinu, proto se svolala Movie Night a dívali jsme se na to komorním počtu tří lidí a v určitejch chvílích jsme pištěli jak puberťáci, schovávali se za miskama, mobilama, trikama, prostě všim, za čim se schovat šlo, a navíc takovej pocit děsu, kterej by trval dýl jak 10 vteřin, jsem neměla ani nepamatuju.) V určitejch chvílích děj sice trochu ztrácí tu správnou šťávu, zlehka stagnuje, ale scénáristé tam vždy šoupnou něco, co aktéry vrátí zpátky do hry. 5* (A ještě další malý nevýznamný plus - super film, pro vyhnání maturity z hlavy..) ()

hous.enka

Perfektni. Od ponekud zdlouhavejsiho zacatku, kdy jsem cekala neco na zpusob 3:15 zemres po grandiozni finale. Wan je mistr finalnich scen. A tim nemyslim ty posledni sceny, ale ty uplne uplne posledni. Wow. Plnej pocet bodu. A dve mmch duchove jsou ve scenach opravdu pritomni, i kdyz je nevidite. Viz napriklad scena s kosem na spinavy pradlo :) a zadruhe: ve scene 29:05 je na tabuli nakreslena loutka Jigsawa z filmu Saw :) ()

ledzepfan

Nevěděl jsem jak ten komentář napsat a teď koukám, že tu dnes panjosef hodil komentář, který se mi přesně hodí a popisuje mé rozpaky.......Potenciál obrovský ale ta komixová doslovnost v poslední třetině nedává absolutně žádný prostor pro fantasii....Doufal jsem, že z výletu do astrálního světa se vyklube tísnivé psychologické peklo(něco ve stylu Hellraisera V-inferno)ale né-musel jsem se koukat na jakéhosi Hellboyova kámoše jak dělá bububu na taťku se synkem :) =Špatné to určitě není ale do opravdové, nepříjemné děsivosti to má daleko. ()

draggo

Příběh zajímavý, vizuální zpracování super, obsazení povedené... tak kde se stala chyba, že jen za 3? Bohužel, tím problémem je tu pro mě atmosféra - já se u toho prostě skoro vůbec nebál. Pár scén, ve kterých přeběhl mráz po zádech nebo jsem se leknul tu bylo, ale na druhé straně je shazuje přemíra těch, u kterých jsem se spíš smál a zcela určitě to nebyl záměr tvůrců. Závěrečný cliffhanger očekávaný a zcela zbytečný (ale oslí můstek do dvojky musí bejt, ne?). /55* a 3*/ ()

maddy

70 minút čistého strachu + 30 minút béčkovej akcie = Insidious. Po tých reklamných ohlasoch ako "najstrašidelnejší horor posledných 10 rokov" by jeden čakal o niečo viac. Prvých cca. 70 minút je Insidious výborný horor o duchoch, ktorý ťaží z momentu prekvapenia, nervy drásajúcich scén a hlavne zo starého známeho strachu z neznámeho a režisér toho divákovi príliš neukazuje, skôr iba naznačuje. Síce mnoho krát videné v iných hororoch, no tentokrát to naozaj fungovalo a takmer som uveril vyššie spomínanému reklamnému sloganu. Bohužiaľ posledných 30 minút (prechod do "The Further" - svet duchov) sa z Insidious stáva takmer lacný béčkovo ladený horor (skoro ako by vymenili režiséra), monštrá, resp. duchovia sa ukážu v celej svojej "kráse" (viď kopytá) a atmosféra ubúda zo sekundy na sekundu. Celkovo teda za 4* = prvá polovica 5*, tá druhá záverečná za slabšie 3* (našťastie trvala menšiu časť stopáže) ()

nigga

Téma poltergeistu trochu jinak a vůbec ne špatně, od druhé poloviny sice ustupuje tajemno a pečlivě budovaná atmosféra a stává se z toho bizardní podívaná alá Silent Hill (jak už tu někdo zmiňoval), ne jako ten průměrný film, ale to lepší ze hry a to je dobře (SPOILER: už jsem se bál, že to bude jedna z dalších bubákovin, kde se jakoby hlavní „padouch“ neukáže do konce filmu a on se fakt ukáže, i ten svět duchů a já si říkám proč ne, když mě ten bizardní svět tak baví :-D, skoro jsem čekal, že se tam objeví Pyramid Head nebo Cenobité KONEC SPOILERU). Wan je výborný režisér s velkým citem pro vizuál a načasováním, už když přijde úvodní titulek Insidious za doprovodu zběsilých smyčců, tak je to tak krásně retro, že mi srdíčko zaplesalo radostí, a to všechno za skromných 1,5 miliónu dolarů. 80% ()

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Páté Insidious zná režiséra

Páté Insidious zná režiséra

29.10.2020

Protože hororových zpráv v období Halloweenu není nikdy dost, přichází i jedna pro fanoušky duchařských filmů. Studio Blumhouse dnes oznámilo, kdo bude režírovat pátý snímek v sérii Insidious. A… (viac)

Blum, Wan a vražedná panenka

Blum, Wan a vražedná panenka

19.07.2018

James Wan (Saw, Aquaman, V zajetí démonů) už má s filmy o děsivých panenkách nějaké ty zkušenosti. Jak se tak zdá, pořád jej tohle téma ale neomrzelo, čerstvě totiž oznámil spolupráci na novém hororu… (viac)

Spawn míří na velké plátno

Spawn míří na velké plátno

22.07.2017

Comicsový tvůrce Todd McFarlane konečně oznámil nový celovečerák se Spawnem. Kultovní démonický antihrdina byl v kinech už v roce 1997, drsný eRkový reboot se tedy rozjíždí přesně 20 let po prvním… (viac)