Janíčko a Marienka: Lovci čarodejníc

• Slovensko Janko a Marienka: Lovci čarodejníc (viac)

Príbeh sa začína 15 rokov po tom, čo súrodenci  Janko a Marienka utiekli čarodejnici, ktorá navždy zmenila ich životy, pretože im dala poznať, ako chutí krv. V súčasnosti dospeli na zrelých, skvelo vytrénovaných lovcov, ktorí sa rozhodli,  že začnú podnikať v tom, v čom sa ako malé deti preslávili - v love na bosorky! Vystopujú a zničia všetky čarodejnice v tmavých lesoch v najbližšom okolí, čím zároveň pomstia krivdy svojej mladosti. Ale ako sa začne blížiť neslávne známy "krvavý spln" a malé drevené mestečko začne čeliť nočnej more v podobe únosov nevinných detí, Janko a Marienka spoznajú zlo horšie, než predstavuje akákoľvek čarodejnica, ktorú kedy ulovili. Stoja tvárou v tvár samotnému diablovi, ktorý by mohol byť kľúčom k ich desivej minulosti! (TV JOJ)

Flego

Rozprávka o perníkovej chalúpke je prerozprávaná hneď v úvode v zrýchlenom tempe a potom sa už venujeme pôvodnému výmyslu tvorcov. Títo sa totálne zhulili a vytvorili bezprízorný žánrový mix s množstvom digitálnej krvi, pubertálnych hlášok a nelogickostí. O dierach v scenári a podivnom strihu sa ani vyjadrovať nebudem. Pozerať sa na to dá len vďaka dobre vybraným hercom a výberu exteriérov. A kvôli trolovi Edwardovi... ()

Darneth

"Once upon a time, in a shitty little town..." Jenda diabetik s vymazleným boxerem a Mařenka, FUCK YEAH, smyslnou Mářu Gemmu nelze nemilovat! So shut your face, shut your, shut, shut, shut your face up! ()

BMW12

Vlastně celý příběh o Perníkové chaloupce se odvypráví v úvodních 5 minutách, pak se posouváme o několik let vpřed, kdy už jsou Jeníček a Mařenka slavnými lovci čarodejnic. Musím přiznat, že po tom úvodu jsem si říkal, co z toho sakra bude, když ten tradiční příběh vyčerpali hned na začátku. Ale hned na to začal pořádnej nářez! Bitky, zabíjení čarodejnic, samá akce, perfektně hláškující Renner i Arterton, tohle já fakt můžu! Hlavním cílem filmu bylo diváka pobavit a já se náramně bavil! ()

honajz

Mohlo to být dotaženější. V humoru, akci, i příběhu. Přesto to šlape, jak má, není to blbé, připomíná to skutečně Van Helsinga, kde místo vampírů se bojuje s čarodějnicemi, ale proč ne, když to pobaví a dá se na to podívat znovu? Líbí se mi ty drobné vychytávky jako inzulín, využití lopaty, jiný pohled na tradiční pohádku, dobře vybraní herci, milostná nejistota Jeníčka atd. Mohlo to být víc, ale i tak stačí. Slabé 4 hvězdičky. ()

Roman.Ticka

Nejde o to, že jde o zprznění klasické pohádky z raného dětství snad každého bez výjimky, spíš naopak, invenci se meze nekladou. Jde o to, že seč se v hororopohádce honilo navzájem ego, prestiž či frustrace právě z nenaplněného dětství s potoky krve a kreativity čarodějnických ohyzd, přes veškerou snahu to byla nuda na entou, nic víc než variace na hororový masakr všemi (ne)dostupnými i nesmyslnými prostředky. Jeníček s cukrovkou, Mařenka s Jeníčkem, příběh postavený fakt jen na tom honění sem a tam a bohatá přehlídka čarodějnic, kteréžto lze s méně či více líčidly potkat v reálném světě nebo muset snášet v různých pozicích šéfových, sousedek, příbuzných aj. Cynickému postoji Jeníčka k obětování bílé čarodějky se vzhledem k dětskému traumatu aniž moc nedivím, ale pokud jde o Mařenčin vztah s Trolem, čekala jsem, kdy se popusinkujou a stane se krásným princem. Nestalo se. ()

Othello

Nepřekecat Gemmu Arterton, aby ukázala kozy je od Wikoly naprosto tristní a předznamenává to i další neduhy. Sic je to režijně, stejně jak Død snø, totální anarchie (bráno jako klad), která se časem, prostorem, posloupností ani postavama nijak zvlášť nezabejvá, selhává částečně Jeníček s Mařenkou ve svym guilty pleasure potenciálu. Tedy ústřední sourozenecké duo se spolu nevyspí, ačkoli se k tomu několikrát schyluje, neumře tam žádný dítě a násilí nepřekročí stanovenou mez. Naopak pobouří neskutečně dlouhé a retardované monology ústřední čarodějnice, jejíž přítomnost všech údů i dvě minuty potom co začla mluvit hrubě nekoresponduje s přístupem postav k čemukoli jinému. Akční scény notně připomínaj svojí koncepcí videohru (čarodejnice utíká před Rennerem a háže mu do cesty různá příkoří, které on musí překonat; holka u stacionárního kulometu se snaží pokosit všechny čarodejnice před sebou, které se rozlétávají na různé strany) z čímž problém nemám, ale celkově mě mrzí, že taková scéna s Perníčkem v Brothers Grimm byla víc WTF než celý tento film. ()

Pítrs85

Tommy Wirkola asi fakt nebude hororovej rejža podle mýho gusta. Už jeho Mrtvý sníh se mi zdá pčeceňovanej, ale v něm jsem alespoň tu a tam cítil nadhled a jakýs takýs nadšení pro danej žánr. Tohle všechno ale v týhle halyvůdský slátanině až bolestně chybí. Zase jednou naleštěnej a "nic proti ničemu" rádoby horor. Ale uznávám, že kdyby mně bylo tak dvanáct let, pozval bych na to svojí spolužačku z šestý bé, nahrál si to na svůj naleštěnej ifoun, uploadnul to někam na net a tvářil se hrozně drsoňsky, protože já se přece vyznám a narozdíl od vás, motherfuckers, jsem byl v kině na fakt krutě bestiálním hororu, tak bych byl asi nadšenej. Jenže mně není... Jedna hvězda za Gemmu (btw už vím, koho chci vidět jako novou Laru Croft :). ()

Thomick

Tak konečně mi někdo vysvětlil, proč se ty dvě děcka furt musely tahat do lesa! No ale jinak ... totálně bezcenná a nezajímavá srandička, jsou tihleti "lovci čarodějnic". Primitivní triky i masky, trapnej vizuál a extrémně nudní hrdinové, co se na jednu ""hlášku"" nadřou jak Kristen Stewart na úsměv - fakt nehoráznost vyjít s něčim takovym na dnešní trh. Ať už to míníte jako sebevětší recesi, sorry. Teprve incest by to možná povýšil na pozoruhodnou úroveň. ()

SOLOM.

Pohádku o perníkové chaloupce zná snad každý, dokonce byla zfilmovaná snad nesčetněkrát – kromě toho několikrát i v hororovém podání (sám jak jsem zjistil, mám doma snad pět-šest verzí a jednu asijskou), takže jsem neodolal a pustil si tuhle od Wirkoly jehož Mrtvý sníh se mi líbil. Tenhle norský režisér má prostě pro hororové komedie cit, takže ani tentokrát jsem zklamán neodešel. Spíš jsem se u jeho podání opět náramně bavil a to po celou dobu. Film si na nic nehraje, jde o slušnou komedii plnou akčních scén s béčkovým „gore“, slušným hereckým obsazením a třemi pěknými holkami (Gemma Arterton, Famke Janssen, Pihla Viitala). Co víc si přát. Vůbec jsem se u toho nenudil, děj rychle odsýpal a ani to nebylo moc dlouhé. Nad těmi nelogickými (dobovými) kopanci se ovšem člověk nesmí moc pozastavovat. Jen když se objevili nabušení sourozenci v kožených hadrech a s nablýskanými zbraněmi ve vesnici, jsem se musel pousmát tomu jejich drsnému „Tohle je Jeníček a já jsem Mařenka“…Ještě že existuje inzulín, jinak by to skončilo asi mnohem dříve…70% ()

Ilicka

Vlastně neskutečně hloupý a děravý příspěvek do kategorie transformované pohádky pro dospělé. Ale narozdíl od Červené karkulky a Sněhurky krátký, svižný a se super úvodními titulky. ()

JASON_X

TOHLE JE KUREVSKY ŠŤAVNATÝ NÁŘEZ! Jsem euforicky nadšen a zcela okouzlen. Ta nejlepší pohádka, jakou jsem kdy viděl. Postmoderní a popkulturní verze staré slavné německé grimmovské Hänsel und Gretel, našincům známější pod názvem O Jeníčkovi a Mařence (nebo O perníkové chaloupce). Schází mi slova, kterými bych tenhle geniální film popsal a vychválil, to se zkrátka musí vidět! Už dlouho mě takhle žádné béčko nenadchlo. Moc se mi líbila kung-fu Gretel dávající hlavičky, vytrhávající čarodějnicím mozky z hlav a sprostá jako dlaždič. A Hänsel je taky famózní. A šerif. A melancholický troll. A výprava. A kostýmy. A hravost a nadsázka. A akce (jak do sebe všichni bez rozdílu pohlaví hlava nehlava řežou je roztomilé). A ta spousta těch fantastických zbraní a udělátek; kam se hrabe Deppův arsenál ve Sleepy Hollow (za všechny třeba originální defibrilátor). A mimořádně nehodlám ubrat ani jeden cípek jedné hvězdy za třaslavou kameru a kokainistický střih, natolik je mé nadšení momentálně silné. Možná, že až si to pustím podruhé potřetí, připíšu sem něco smysluplnějšího... ()

Necrotongue

Kdykoli slyším jména Jeníček a Mařenka, okamžitě se mi vybaví dva předpubertální ohlodávači netradiční architektury. Tentokrát už název napovídal, že půjde o něco většího, a nelhal. Místo dvou budoucích sponzorů zubního lékařství šlo o příběh sériových vrahů osamělých seniorek, přičemž se nepoužívalo metod z časů bratří Grimmů (nebo starších), ale došlo na arzenál, za který by se nemusel stydět ani John Rambo nebo Terminátor. Za mě šlo o vcelku vtipnou, akcí oplývající a lidskou anatomií rozpustile žonglující záležitost, která si na nic nehrála a měla jen nenáročně pobavit diváka naladěného na stejnou vlnu. Já jsem byl zjevně už podruhé na stejné vlnové délce, takže jsem se dobře bavil, a navíc mi byl způsoben i estetický zážitek, protože Gemma Arterton. / Poučení: Jsi lovec čarodějnic? Asi to nebudeš mít v reálném životě jednoduché. 4*+ ()

becki_tu

Pohádka pro dospělé, kterým navíc nevadí trocha té krve a nějaké to sprosté slovo navíc. Na place se sešla jedna z nejvíce sexy hereckých dvojic současného Hollywoodu, přičemž Gemmě Arterton podobné role drsných holek prostě sedí a do budoucna by tak mohla být v tomto ohledu velmi žádaným hereckým zbožím. Po skvělé Sněhurce a lovci je Jeníček a Mařenka další z řady "moderních pohádek", po které jsem odcházel z kina nadšen. Je taky dobře, že tvůrci nesestříhali film na nižší rating a že na soundtrack z pozice supervisora dohlížel Hans Zimmer. Zkrátka povedený pohádkový masakr, který je jedním z prvních adeptů na letošní jarní guilty pleasure. PS.: Hlavně ku*va neloupejte ten perníček. ()

Beastmaster4

Naprosto šílená komerční pakárna, u které tvůrci použili název klasické pohádky a udělali akční "béčko" slátaninu, bez příběhu (samozřejmě tu je, ale tak jednoduchý, že snad originální pohádka proti tomu byla hlavolam). Jak se tomuhle může někdo propůjčit, netuším. Zhovadilý mix filmů jako: VAN HELSING, KLETBA BRATŘÍ GRIMMŮ a do toho pár efektů ala MATRIX a hopsající souboje jak z nějakého asijského kung-fu filmu. No prostě děs běs. O nějakém herectví nemůže být ani řeč. Příběh, i když se nedrží ani za mák nějaké dětské pohádky (snad jen v úvodu) je předem průhledný víc, jak křišťálová studánka. Souboje, kde se čarodějnice řežou, jak Neo v Matrixu a lovci (Jenda a Mářa) používají vytuněné střelné zbraně (ať už megální brokovnici, která má lauf v průměru požární hadice nebo kuši, která, když není zbytí, dokáže střelbu do třech stran - jen škoda, že ne i do té čtvrté, nemusel bych trpět oněch sice krátkých, ale tady šílených 83 minut), mě nemá opravdu čím zaujmout. Jediné, co mě utěšuje je pocit, že tady jsem už z traileru nic jinýho nečekal. Kdo si tohle dokonce pořídá např. na Blu-ray za u nás nabízených cca 600Kč (ve steelbooku dokonce nabízí prodejce za cca 710Kč), tak je u mě dokonalej sebevrah :-D Takový filmy bych prodával max. za 200Kč a nebo je dával v trafikách jako přílohu do filmovejch časáků :-D Hrůza! ()

MáŠa

Takový lepší průměr. Sem tam nějaká hláška, kupa uříznutých končetin a tak. Not bad. V ČJ ale Jeníček a Mařenka moc drsně nezní, když se představují jako obávaní lovci. Nevím, jestli to takhle ujetě zní i v originále. ()

mm13

Sympaticky natočená blbina, v prípade ktorej sa ale žiadalo ísť ešte ďalej. Krvi je dosť, strigy v pohode, no mohlo to byť temnejšie, tvrdšie a v neposlednom rade viac sexy. Sú to predsa čarodejnice! Dúfam v dvojku, v ktorej bude všetkého 3x toľko. Vrátane premyslenejšej dejovej línie. Ten priestor tu je, ďalej už prosím potenciálom nemrhajte! ()

Morholt

Nekompromisní ultimátní řežba s vychytanejma čarodějnicema a sprostou Gemmou. Wirkola se v tomto případě vůbec s ničim nesere a během tý jízdy člověk snadno přehlídnul i ten nutnej americkej prvek a absenci logiky. Tak Tommy a co takhle Andersen? By mě docela zajímalo, co bys udělal s Děvčátkem se sirkami. Psychopatickou pyromanku podpalující Kodaň? 90% ()

MonaSax

Uvidíte epický masakr plný krásných žen, pardon čarodějnic - Famke Janssen jsem si opravdu sedla na prdel, uslyšíte hodně zbraní, divných zvuků a hlavně trefné a vtipné hlášky. Váhala jsem zda dát 4 hvězdné hodnocení, ale co na (ne)kvalitu příběhu sere pes, jak už někdo zmiňoval, také to vidím na guilty pleasure. ()

Lucasion

Hansel and Gretel. Klasická pohádka, krkavčí otec a jeden domeček z perníku. Kdo by řekl, že z těchto sourozenců se stanou zabijáci a lovci zla. Jeremy Renner je bourák a začínám ho mít rád čím dál víc. A Gemma mu tu asistuje na výbornou. Sexy Mařenka s velmi plným hrudníkem a Jeníček v kožené bundě jako pan model. A do toho jedna nádherná zlá čarodějnice Janssen. No narovinu říkám, že jsem byl pořádný skeptik. Nu co, fantasy krváků není nikdy dost. Film s příjemnou stopáží se s ničím nemaže a jde rovnou na věc. Svižná akce s pořádnou vizualizací. Nějaké ty gore brutality a krvavé scény a máte tu Lovce Čarodějnic. Pořádný akční nářez. Ano já jsem spokojen nadmíru. (86 procent) ()

Jeníček a Mařenka mají nový dohled

Jeníček a Mařenka mají nový dohled

09.08.2015

Dva roky stará fantasy Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic, v níž se slavní sourozenci stali akčními hrdiny, vydělala 226 milionů dolarů. Vzhledem k padesátimilionovému rozpočtu jí tak bylo rychle… (viac)

Jeníček a Mařenka uloví další čarodějnice?

Jeníček a Mařenka uloví další čarodějnice?

22.09.2014

Loňská akční fantasy Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic vydělala 226 milionů dolarů. To je při padesátimilionovém rozpočtu jasná komerční výhra, kterou by studio Paramount chtělo přetavit do druhého… (viac)

Dwayne Johnson: Lovec démonů

Dwayne Johnson: Lovec démonů

02.09.2013

Hon na všelijaké ošklivé potvory a ježibaby je pořád v kurzu. Jeníčkovi a Mařence to šlo pěkně od ruky, Vin Diesel se čarodějnicím podívá na zoubek v akčním hororu The Last Witch Hunter a teď touží… (viac)

Jeníček a Mařenka podruhé a ještě šílenější

Jeníček a Mařenka podruhé a ještě šílenější

09.06.2013

Rozpočet 50 milionů, celosvětové tržby 226 milionů. Snadná matematika, i když vezmeme v úvahu, že téměř polovina utržených peněz zůstává kinařům. O možné trilogii se mluvilo už před premiérou, a teď… (viac)