Jafarovo želanie, aby sa stal najmocnejším džinom na svete, ho uväzní v lampe, až kým ho neprivolá vodca zlodejov Abis Mal. Keď sa Jafar dostane na slobodu, chce sa pomstiť Aladinovi a mladík musí spoločne so svojimi priateľmi brániť mesto Agrabah pred Jafarovou zlobou. (Disney+)

ScarPoul

Aladin - Jafarov návrat nepatrí ku klenotom a ani k úplnemu odpadu disney video priemyslu. Film postráda atmosféru, krásu a dobrodužnosť prvého dielu, ale postavy zostali nemenné a aj keď v tomto diely prejavujú viacej pátosu akoby som si prial, vďaka nim si film udržiava istú mieru pozerateľnosti. Inak sa jedná o televíznu časť predĺženú na hodinu, čo má za následok niektoré pasáže, ktoré film spomalujú a pre vyznenie príbehu sú celkom zbytočné. Dávam tri, aj keď slabé hviezdičky a len a len preto, lebo pre Aladina a Jazmínu a ich dobrodružstvá mám jednoducho slabosť. ()

otík

Animovaný snímek (česky nazvaný Aladin 2: Jaffarův návrat) navazující na originálního Aladina je klasickým animákem pro video, trochu více ukřičeným, ne tolik zábavným a hodně dětským. Přesto se v příběhu o návratu zlého džina Jaffara, kterého Aladin musí uvést do správných míst, vyskytne i pár skutečně úsměvných scén. ()

corpsy

Najpredávanejší Direct-to-video snímok v histórii filmu ( len v USA to bolo 15 miliónov predaných nosičov a vyše 300 mega tržieb ), si zaslúži ovácie snáď len za tento míľnik. Kvalitatívne je to ale riadny zostup dole ( teda oproti kinohitu z roku 1992 ) a to jak animačne, tak scenáristicky. Každopádne tá niečo vyše hodinka zbehne naozaj rýchlo, hlavne vďaka rýchlemu tempu a gagom, ktoré možno prídu sympatické tak maximálne tým najmenším, ale aspoň malý úsmev to na tvári vyjaví. ()

Koda

Kdo by čekal, že se Jago skamarádí s Aladinem a pomůže zničit lampu? Skoro nikdo. Já jsem z toho byl celkem na větvi, protože jsem tak nějak očekával, že se Jago s Jafarem tvrdě pomstí. Toto pokračování úspěšného prvního dílu nemělo takový šmrnc a podle mě tam bylo moc neshod mezi Aladinem a Jasmínou, jednou byli nešťastní a potom jakoby nic. Příběh byl takový kostrbatý, někdy možná urychlený, v jednu chvíli jsem nevěděl, jestli Jago je na straně Aladina, nebo jestli je Jasmína Jafar a kvalita filmu neměla moc srdíčko. Koberec bohužel nedostal moc hlavní roli a vypadal jinak, Sultán byl párkrát sobec. Film spravilo chuť pár celkem chytlavích písniček a pár Džinových fórku, ale nebylo to nic moc. Je to velká škoda, příběh by mohl mít jinou a kvalitnější, možná originálnější podobu, tohle vypadá spíš jako nějaký hodinový díl ze seriálu. ()

blondboss

Pokračovanie Aladina v podobnom duchu ako prvotný celovečerný film, len teda s viacerými rozdielmi, a to hlavne vo forme, ktorá bola dosť televízna so zníženým rozpočtom, a taktiež s jednoduchším a predvídateľným dejom, ktorý nemal šancu zaujať.Animácie taktiež pocítili trošku menší rozpočet, preto u mňa len priemer. 50 % ()

• Jediný film z trilógie, v ktorom v českom dabingu Sabina Laurinová spieva "Jasmínine party". V prvom a treťom filme jej síce prepožičala hlas tiež, no v piesňach sme počuli spievať dabingovú herečku Janu Mařasovú. (matthew.17)
  • Ve scéně, kdy se opičák Abu pokouší ukrást drahocený šperk v podobě květiny, je hned několik chyb. Ve váze jsou dvě květiny. Opičák sebere obyčejnou květinu a následuje záběr na vázu s oběma květinami. V dálším záběru opičák zahazuje obyčejnou květinu a hned následuje záběr na prázdnou vázu. Drahocenou květinu však opičák z vázy vytahuje až v dalším záběru. (Thanoris)