Aladdin

• Česko Aladinova dobrodružství (viac)
Animovaný / Rodinný
USA, 1994, 86x22 min

Dan Castellaneta, Scott Weinger, Frank Welker, Gilbert Gottfried, Ron Perlman, Hector Elizondo, Michael Dorn, Tim Curry, René Auberjonois, John Astin (viac)

Tá lampa má nevyčísliteľnú cenu. Aladdin ju musí strážiť ako oko v hlave, pretože keď sa jej zmocnia zlé sily, s ľudstvom to nedopadne dobre. Zem menom Agrabah je však v dobrých rukách, pokiaľ princ Alladin, jeho snúbenica Jasmine, jej otec, sultán a malý Abu držia spolu. A ak k tomu prirátate všemocného džina, o osude dobra sa nemusíte obávať... (oficiálny text distribútora)

BOURQUE

Jeden z tých seriálov, ktorý v mojom detstve mal veľkú popularitu. Ešte stále si pamätám, ako som sa tešil na každú nedeľu, keď to u nás „dávali“ v malom „Disney bloku“. Skvele zužitkované postavy zo známeho príbehu, nesmierne ma bavil Genie, Jago a Koberec (ale samozrejme aj ostatný). Aj dnešným okom a hlavou, keď sa na to pozriem, tak mi stále dokáže zabaviť a vyčariť úsmev na tvár. Ukážka toho, jak cirka 20 minút stačí na vytvorenie niečo dobrého. Osobné hodnotenie: 80% (***) ()

blondboss

Celkom príjemne spracovaný animovaný seriál, ktorý v zásade nadväzuje na Jaffarov návrat. Jednotlivé epizódy sú celkom kvalitné a dosť typické na seriály onej doby. Každopádne ale tento seriál pokračuje v šlapajách úspešného filmu. Nevidel som síce komplet všetky diely, ale tie, čo som videl, boli aj napriek starším animáciam celkom v pohode. 60 % ()

• Genie a Abu jsou jediné postavy, které se objevují v každém díle. Aladdin se coby titulní postava neukázal pouze ve 27. epizodě 1. série s názvem Rain of Terror. (fiLLthe3DD)
  • Jasmínin domácí mazlíček tygr Rajah se v seriálu objevuje spíše sporadicky. Bylo to poroto, že naanimovat tygří pruhy nebylo pro animátory zrovna jednoduché. Jelikož šlo navíc o televizní seriál, nebyl ani rozpočet příliš vysoký. (fiLLthe3DD)
  • Seriál byl tak populární, že vzniklo 86 epizod, čímž se stal jednou z mála výjimek studia Disney, protože to se svými seriály většinou drží limitu 65 epizod. (HappySmile)