Peťa i Krasnaja šapočka

• Sovietsky zväz Петя и Красная шапочка (viac)
Animovaný / Rozprávka / Komédia / Krátkometrážny
Sovietsky zväz, 1958, 19 min

Péťa Ivanov, milovník animovaných filmů, si nestihl včas koupit lístek a při ilegálním vniknutí do kina nedopatřením propadne zezadu filmovým plátnem přímo do promítané pohádky. Jako správný pionýr nemůže nečinně přihlížet likvidaci starší osoby sežráním. Užvaněnou Karkulku pošle pro lovce, zdrží vlka, schová babičku do skříně a sám si přitom zahraje na její vnučku. Vlk ale není žádný hlupák, takže se ještě pěkně zapotí, než dovede svůj pionýrský úkol do zdárného konce. (HenryTheDuke)

Jezinka.Jezinka

Pozoruhodné, jak často se v Rusku pionýři dokázali přimotat do pohádky; Království křivých zrcadel, Pohádka o ztraceném čase, Gulliverovy cesty a Červená Karkulka a to se mi jen tak sype z rukávu samo. Čestný pionýr Péťa zahájí tím, že se vloupá do kina, pak naprosto znechutí svými zásahy do pohádky reproduktor v úloze vypravěče, vyvolá zmatek v líbezné blond hlavince Karkulky, které nakuká, že pionýr je něco jako rytíř, bezbrannou důchodkyni zavře do almary a nakonec jí s vlkem z chaloupky udělá kůlničku na dříví. Z čehož plyne poučení - dveře neotvírejte vlkům ani pionýrům. ()