Když odnese tornádo Dorothy Gale z městečka Lucas v Kansasu do daleké země Oz, její přílet uvede do pohybu proroctví předvídající katastrofání události známé pod názvem Bestie navěky a vyvolá hrůzu ve všemocném vládci země -- Čaroději. Dorothy se vydá za Čarodějem do Emerald City, chce se s ním za každou cenu setkat. Na své cestě potká čarodějnici, vojáka, který ztratil paměť, chráněného chlapce a mnoho dalších záhadných bytostí, které osudově ovlivní budoucnost země Oz a Dorotina místa v ní. (AMC Czech)

LeitoSE

Tarsem Singh dokáže vždy vytvoriť vizuálne prekrásne a pútavé scény, to nikto nemôže popierať. Je preto veľmi veľká škoda, že nepracuje skoro nikdy s kvalitným scenárom. Rovnako to platí aj pre Emerald City, kde sú herci, ktorí vedia hrať, je vidieť, že natáčanie nestálo len pár šupov a nie je to ani násilím a krvou sterilná mainstreamová produkcia. Čo je to ale platné, keď rozprávanie nemá hlavu ani pätu, postavy sa len tak plácajú z miesta na miesto a kecajú nevysvetlené, rádoby efektné voloviny. Krajina Oz nebola pre mňa nikdy ničím zaujímavá a je škoda, že aj naďalej takou zostane. 10/10 - 55% ()

noriaki

Vydržel jsem šest dílů. Doufal jsem že se Emerlad City časem zlepší, ale kvalita naopak stále klesala. A jestli v tom pokračovala i ve zbytku série, tak se zřejmě dostala do záporu. Každá jednotlivá kategorie - mimo vypiplaného vizuálu, je bída. Jestli čekáte na charismatickou a okouzlující zemi Oz, tak na to zapomeňte. Scénář si z předlohy vzal jen drobky a zbytek zmrvil jak to šlo. Navzdory vší lopotné snaze o temnou zápletku chybí seriálu veškerá atmosféra. Dřevění herci a banálně znějící dialogy tomu taky nepomohly. Suma sumárum, tenhle projekt asi nemohl dopadnout hůř. No, mohl, protože i kdyby Tarsem Singh natočil sebevětší blbost, alespoň by vypadala luxusně. ()

drkaldj

Má to světlé momenty a pár dobrých nápadů. Předpokládám že znalcům (fanouškům) předlohy se toto líbit nebude. Je to dobrý seriál nebo ne? Za mě vizuálně ano ale scénářem ne. Scénář je to co tento seriál táhne ke dnu průměru (všímavý nebo nároční diváci si jistě všimnou opravdu hodně různých chyb). Kdyby byla druhá série, je možné že by se to částečně zlepšilo a seriál by se mi zalíbil. ()

JohnCZ

Navzdory nepříznivým ohlasům mě tahle adaptace Čaroděje ze země Oz nesmírně překvapila. Nějak v tom nevidím tu mnohými zmiňovanou stupiditu. Rozhodně ne větší, než v mnoha jiných seriálech. Naopak Emerald City se na celou pohádku dívá úplně z jiného úhlu. Jednoduché motivy původního příběhu rozvíjí do komplexnějšího celku, postavám tvůrci dávají psychologický profil (dvojice čarodějek je vyloženě lahůdková) a kontext jejich jednání. Je to i navzdory levným hercům velmi dobře zahrané a dost promakané a je škoda, že scénář místy trochu ztrácí a působí to nevýrazně. První série je viditelně dost rozjezdová a je škoda, že se pokračování nedočkáme. Minimálně je totiž na co koukat. Obrazová stránka patří mezi to nejlepší, co jsem mezi TV seriály viděl. Ty prachy jsou v tom skutečně vidět a to nejen na kvalitním CGI, ale hlavně na kostýmech, zvolených lokacích a výpravě celkově. ()

Lockdown

První díly mi do očí svou debilitou vháněly slzy smíchu. Pochopil bych, kdyby tvůrci tuto debilitu použili záměrně. Po dokoukání celého seroše však můžu říct jen to, že záměrný to není. Seriál se snaží působit tak hustokrutopřísně až to hezký není. To co ale dostáváme my fanoušci je ultrakravina, bez špetky logiky, kdy je opravdu každá postava tak nesnesitelně vlezlá a na ránu až to bolí. Mrzí mě to hlavně u Vincenta D'Onofria, který ač se neskutečně snaží, z hovna prostě koláč neudělá. Jelikož jsem od seriálu zas tolik neočekával, nebudu odcházet ani tak zklamaný. Pro lidi, kteří by si tudle věc chtěli pustit mám jednoduché shrnutí všech deseti dílů. Barevná čas ubírající peachovina, která je sice napsána jako minisérie a měla by mít tedy nějaký konec. Ten však nepřichází a podle sledovanosti první řady už ani nepřijde. Dále nesympatickej cast a příšerný kombinování děje. Toť vše! Rád bych napsal i nějaké pozitivní věci, ale opravdu jich moc není. Jednu hvězdu dám za sympatickou postavu Lady Ev, která mi ze všech vadila asi nejméně. 20% ()