Snehulienka navždy šťastná

• Česko Sněhurka a jak to bylo dál (viac)

Když Zlá Královna umřela, Sněhurka se se svým milovaným Krásným Princem vydala na cestu domů. Jenže netušila jednu věc, a to že Královna měla bratra, který nebyl o nic lepší než ona a navíc se ještě dokázal proměňovat v odporného oheň chrlícího draka. A ten drak se za smrt své sestry Sněhurce pomstil strašlivým způsobem. Jejího milého Krásného Prince unesl a zaklel do odporného skřeta, o čemž však panna neměla ani ponětí a tak se jej vydala osvobodit. A protože trpaslíci šli po předchozím vítězství nad zlem oslavovat a ještě se z tripu nevrátili, musela na pomoc přibrat jejich sestřenice trpaslinky. A znáte ženské, tvrdé avšak hádat se se sestrami nikdy nepřestanou... (monolog)

Kneeler

Nejsem schopen objektivního hodnocení. Pro mě je toto srdcová záležitost. Když jsem se na tento film včera opět díval, naplnila mě taková nostalgie, tolik vzpomínek na bezstarostné dětství, jenž jsem trávil pravě mimo jiné s touto pohádkou. S odstupem času mi došlo, že tento film možná není tak dokonalý a úžasný, jak jsem si myslíval. Ale i přes to má mnoho nepopiratelných kvalit. Jistě animace v porovnání s dnešními Shreky, VALL-Imi a podobnými působí směšně, ale vezme-li však člověk v potaz rok vzniku, jedná se o velmi povedenou animaci. Příběh je nápaditý a celkově myšlenka pokračování Sněhurky je poutavá. Bohu žel, jak už to u pohádek bývá, člověk od začátku ví, jak to dopadne, proto v kinematografii vítané zvraty, nečekané konce a hluboké myšlenky zde nemají prostor. Příjemným zpestřením filmu je figurka "vejra", která mě dokázala pobavit nejen jako malé děcko, ale i nyní jakožto 23-letého infantilního blázna co kouká na animovanou Sněhurku :) Zkrátka a dobře, krásná pohádka, kterou nejspíše docení převážně ti z nás, kdo na ní vyrostli. Jedinou konkurencí je snad Rychlá rota. ()

monolog

Tenhle film jsem už roky hledal (znal jsem jenom o čem to je) a až teď, náhodou jsem na to narazil. Připadám si trošku jako kdybych vyklonil hlavu z okna vlaku a řekl, že to tu znám, že tu je jen pět beto...beto...beto...beto...betonových sloupů. Jde o jedno z nejlepších pokračování disneyovek, který jsem viděl, jen je bohužel naprosto nedostupný a to včetně osvědčených zdrojů z internetu. Jediná 2GB verze v italštině je pro mě totéž, jako čepice pro bezhlavýho rytíře. Když jsem to naposledy viděl, bylo mi jenom deset let. Tehdy jsem byl zaměřenej spíš na horrory a když jsem se podíval na dva opravdu děsivý (Mrtvá jáma a Předvolba 476), pustil jsem si potom tenhle filmík a nevěřili byste, jak mě to uklidnilo a od té doby na to vzpomínám s touhou to znovu vidět. Děj není složitý, vlastně se jedná o okopírování předchozího příběhu trošku šmrncnutý novodobým pohledem na questfor fantasy, ale zpracování jsou opravdu povedený a celkově je to príma zábava. Jindy S bezmeznými díky náležejícími uživatelce SeXeně za poslání dvd s filmem a vůbec ochotu se o něj podělit jsem se na to dneska podíval znovu (11.1.07). Zjistil jsem, že jsem na spoustu věcí zapomněl, jako je opravdu dobrej dabing a taky občasný písničky a na většinu detailů příběhu. A že to vlastně není nejlíp namalovaný, ale přesto i tak hodně dobře. Ale stejně si pořád myslím, že je to výtečný pokračování a líbilo se mi dnes stejně jako dřív. Co se týká studia WD, jsou to pěkní zmetci, že tomu dělali takový problémy. Jindy Bacha na origo DVD. Má novej šílenej dabing. ()

L_O_U_S

Film Sněhurka a jak to bylo dál obrovským způsobem doplácí na značku, kterou se snaží rozvíjet. Mezi původní disneyovskou Sněhurkou a sedmi trpaslíky a tímhle snímkem leží neuvěřitelných padesát let, během kterých se animovaný film proměnil takovým způsobem, až se mezi oběma Sněhurkami prakticky vytratila jakákoliv formální kontinuita - a z toho důvodu se nedivím, že studio Walta Disneyho mělo z tohohle pokračování doslova noční můry a házelo tvůrcům klacky pod nohy, jak jen to šlo. Takže Sněhurka a jak to bylo dál je animovanou trestí osmdesátých let a sama o sobě funguje docela dobře, ale jako pokračování velké legendy prostě neobstojí (jak bychom se asi dnes dívali na nové pokračování Bena Hura?). Takže jako typický produkt doby je tenhle film vydařený ve vší té ulítlosti (Matka Příroda je - jak tu kdosi napsal - opravdu "hodně alternativní") a osmdesátkové syntetičnosti (jedna z písniček mi připomněla pohádky z československého socíku) a závěr působí opravdu hororově, jenže kdyby tohle viděl Disney, asi by se hodně divil, co se s jeho milovanou Sněhurkou stalo za padesát let. Na závěr bych snad jen dodal, že ač jsem tenhle film viděl včera zhruba po dvacetileté pauze a spousta scén mi vyskakovala zaprášená z paměti, na Vejra jsem za tu dobu stihl asi zapomenout nadobro. (386.) ()

Ceberus

Vedle Lvího krále a Nekonečného příběhu jedna z nejúžasnějších pohádek, jakou jsem kdy jako dítě viděl - a baví i dnes po letech. :-) Nejoblíbenější postavou filmu samozřejmě Vejr. ;-) Pozor, nesledujte s novějším dabingem! Chcete-li si tuto pohádku užít, pak zásadně s tím původním. V novém dabingu je spousta věcí prostě špatně - kromě toho, že se tam Vejr nejmenuje Vejr, tak kníže naprosto ztratil v novém dabingu grády. V tom původním je nadabován nezapomenutelným naprosto démonickým hlasem, při kterém naskakuje husí kůže. :-) ()

Rami

Už to není taková klasika, jako byla Sněhurka a sedm trpaslíků, je to zábavný snímek, který se snaží být plně odlehčen od Disneyovského patosu nádherných, baculatých, okatých, hodných a hlavně enormně rostomilých zvířátek a trpaslíků. Původní Sněhurka byla vlastně jen nádherně nakreslený výchovný program, který postrádal známky jakéhokoli děje (můžeme vidět jen útěk Sněhurky, kutající trpajzlíky, pobíhající a smejčící zvěř, otrávení jablkem, zabití čarodějnice a zmrtvýchvstání Sněhurky + spoustu písniček). To se o "Sněhurce a jak to bylo dál" říct nedá. Děje tu toho mnohem více a už není vše tak nádherné. V podstatě nám chce říci, že né vše, co je ošklivé, je zlé či špatné. V pozdějších fázích se ve snímku vyskytují až hororové prvky (což se mi opravdu zamlouvá). Osobně jsem fandil knížeti, takže jsem byl z happy endu trošku sklamaný (i když, jiný konec se u podobných pohádek vidí dost vzácně). Dnes (19.9.08) se mi konečně dostalo do rukou po dlouhých letech DVD s tímto filmem a musím se přiznat, že mi ten novodobý dabing zcela nesedl (v porovnání s tím původním bych ho označil za katastrofu - zvláště hlas knížete). Asi si ho budu muset pouštět v původním znění. Dávám 5 hvězdiček s notnou dávkou nostalgie (82%). ()

• Film původně natočila společnost Filmation v roce 1988 pod názvem Sněhurka a Zlé království. Vedení společnosti Disney se ale obávalo, že si lidé budou snímek plést s originálním pokračováním, produkovaným právě jejich studie. Při vzniku filmu se tak právníci studia Walt Disney snažili producentům jejich práci co nejvíce znepříjemnit. I proto tak v pohádce nejsou trpaslící, na které vlastní práva právě Disneyova studia, ale trpaslinky. Po dokončení snímku vznesla společnost Walt Disney žalobu, která uvedení filmu opozdila o pět let, donutila produkční fírmu vyhlásit kvůli právním poplatkům bankrot, v několika drobnostech změnit obsah filmu a také název na svou konečnou podobu. (monolog)