Walking Dead

• Česko Živí mrtví (viac)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Réžia:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Recenzie používateľa ALIENka_ k tomuto seriálu (28)

Tu nie je tu (2015) (S06E04)

Po dlouhým odpočinku od TWD jsem se koukla na další díl a musím říct, že tenhle se fakt povedl. Příjemný osvěžení série o epizodu ze života Morgana. ()

Teraz a tu (2015) (S06E05)

Po dílu o Morganovi trochu slabší díl z Alexandrie na rozvinutí vztahů mezi postavami. Doufám že tohle rozvinutí vztahů nebudou moc prodlužovat a něco se stane jako sliboval poslední záběr. Jedna věc kterou nechápu je, proč ty zombíky nezabily přes tu bránu, všechny je tam mohli pozabíjet přes mříže, jim by se nic nestalo a měli by klid. ()

Múr (2015) (S06E07)

Takže Glenn nám nějakým záhadným způsobem přežil. To si diváci moc stěžovaly že ho vrátili zpátky, nebo se z tohohle seriálu stává fraška, co se bojí v zombie apokalypse zabít důležitý postavy? Ron nebo jak se ten pubertální kokot jmenuje chce asi pozabíjet celou Alexandrii a syn exstarostky dělá sebevražedný mise za stěny. No s těmahle bych v apokalypse bejt teda nechtěla, snad až na Glenna ten přežije snad i kdyby na něj hodili atomovku. Samozřejmě v Alexandrii dlouho nepobudou, protože spadnul kostel a teď to bude to samý jako předtim, budou chvíli cestovat, usadí se, posere se to a zase znova. Tenhle seriál pro mě začíná bejt utrpení větší než třídenní sračka. ()

Nasledujúci svet (2015) (S06E10)

Chlápka se super schopnostma ti fakt nežeru AMC, doufám že se to objasní, prozatím ale pobavil a navíc je to prostě Ježíš, takže ten asi jen tak normální člověk nebude. Carl dělá výlety za zeď z důvodu kterej, i když tam vysvětlil, tak jsem nepochopila a syn exstarostky se jí rozhodnul zabít. Tahle epizoda měla slušnej humor (ne jako ve filmu od Disneyho), což se dá ve Walking Dead vidět jednou za 10 dílů. Epizoda na odlehčení, jop to trochu chybělo, i lidi v apokalypse se přece musej bavit. :D ()

Rozviažme uzly (2015) (S06E11)

Noo už se to pěkně rozjíždí, hádám že tohle bude velká válka. TWD se zase rozjíždí, takhle to mám ráda sakra. :D ()

Zajtra ešte nie (2015) (S06E12)

Řádná akce, ale zdálo se mi to, že to bylo moc easy peazy lemon squezy (nevím jak se to píše shut up :D). Rick tam prostě s tou svojí bandou zabijáku nakráčel a všechny postřílel jako by nic, ani jeden z nich neumřel, což na to, jak maj bejt tyhle Neganovi týpci děsivý a největší zabijáci nějak nesedí. Ale tak uprostřed noci vstávat a zabíjet nějaky raidery by se mi taky nechtělo. Každopádně kněz se nám vybarvil na dobrýho kněžího popravčího, asi mám novou oblíbenou postavu (sry Ricku). Maggie s Carol vedou zbytečný hádky typu "zůstaň tady" "ne jdu taky" klišé, takže týpci Neganovi je samozřejmě chytnou a naše banda se teď asi spotí víc než Rickovy vlasy. ()

Na jednej lodi (2015) (S06E13)

Těšila jsem se, že to bude nářez, nářez by to i byl, ale těch kravin a zbytečností co do toho narvali, a ještě ty feministický kecy do toho. Fakt nic není horší noční můra než trojka feministek, váhání před zabitím šílený zrzky, debilní kecy jako "tohle nemusíte dělat" apod. Tohle už mě fakt sere, takže jediný, co tenhle díl dotáhlo na dvě hvězdy je tak posledních pět minut. ()

Na východ (2015) (S06E15)

Pořád to samý dokola, někoho zajmou, ty se z toho dostanou a znova. Všichni se příhodně potkaj v lese zrovna ve chvíli, kdy jsou jejich kámoši zajatý a Rick, kterej by měl správně jakožto leader bejt v Alexandrii a připravovat lidi na boj s Neganem (jestli teda někdy v tom seriálu vůbec bude, protože to protahujou af, asi chtěj mít svejch 16 epizod), vydává se na dobrodružnou výpravu za Carol, která má asi tak milion duševních poruch a mění se jí nálada každou minutu. ()

Posledný deň na Zemi (2015) (S06E16)

Holy shit. Chci říct, že nebejt na Neganově straně je fakt o hubu, ale tak kdo by nebyl nasranej, když vám nějaká banda idiotů zabije lidi při výpravě za zabíjením. :D Negan s jeho kumpánama zachránil celej díl, Negan je sám o sobě skvělej psychopat, a to jak jim zatarasili cestu bylo taky skvělý, to okolo toho už tu bylo tak stokrát, takže to ani nekomentuju. No jestli se z tohohle Rick dostane, jakože určitě jo, protože nemůže přece vyhrát záporák, myslím že bude muset nabrat nějaký nový lidi, protože s tímhle se z toho nedostane. ()

Jedného dňa už nebudete (2016) (S07E01)

Oh hell yeah! Konečně je tu piřádný masakeer. Škoda že jich Negan nezabil víc, ale i tak to byl snad nejvíc psycho díl z TWD a sakra doufám, že to udrží tempo. ()

Studňa (2016) (S07E02)

No tak tohle byl snad nejotravnější díl z celýho TWD. A to to vypadalo tak dobře po prvním díle. Král bůh ví jak se jmenuje mě začal srát hned jak spustil ty svoje řeči, dialogy už vůbec nechápu, Carol se snaží o.. o co se to vlastně snaží (?), a řeči jako "jdi, ale přitom nejdi" vůbec nedávaj smysl. A CGI tygr? To se už do seriálů nedávaj ani skutečný zvířata nebo co? Když už CGI tak ať to aspoň vypadá opravdově, ne jak od Disneyho. ()

Mesto žien (2016) (S07E06)

Myslela jsem, že otravnější díl než s tím králem a tygrem už snad ani nemůže bejt, ale tohle bylo hotový peklo nudy. Uprostřed epizody jsem si musela dát pauzu a nabrat odvahu dokoukat to do konce. Postavy Tara a Heath mě absolutně nezajímaj, stejně tak jejich příběh. Nemaj žádnej specifickej charakter, který by byl zajímavý, prostě nevidím důvod proč jim dávat samostatnou epizodu. A to s tou ženskou osadou vypadalo jak z nějakýho béčkovýho filmu od Disneyho. ()

Srdcia bijú ďalej (2016) (S07E08)

Konečně se po dlouhý době nudnejch a otravnejch dílů začlo v TWD něco dít. Negan je snad nejlepší postava z celýho seriálu. Když je v díle Negan je to jako záruka lepšího kousku řekla bych. Osobně bych byla ráda, kdyby to tam Negan Rickovi vyzabíjel s Lucille a děj se přesunul k Neganovi, však Negan má aspoň smysl pro humor sakra! Rick se má co učit. :D ()

Zásadná otázka (2017) (S07E11)

Konečně jsem se dočkala epizody o Eugenovi, o který sním ode dne, kdy se poprvý objevil na scéně. Nevim jestli je to tím, že Eugene je naprostej borec a jeho hlášky mi zlepšujou život snad víc než Neganovi, nebo tím že Eugene je prostě skvělá postava, ale tenhle díl byl sakra skvělej. ()

Čo je potrebné (2017) (S07E15)

Rick se rozhodne zombíky postřílet místo toho, aby to udělal nožem nebo něčím, čím nemusí střílet, protože přece potřebujou každej náboj, no Rick měl asi jinej názor. Zatím žádný napětí, tahle série zatím nejotravnější a nejnudnější vůbec, doufám, že už přijde na tu slibovanou válku. I Negan nějak vyměknul, nevím o co mu jde se Sashou, ale chová se k ní nějak moc mile, což když si vzpomenu na to, jak se choval k Darylovi není zrovna jeho styl. ()

Prekliati (2017) (S08E02)

Chování postav čím dál tím míň reálný. To mám vážně uvěřit, že Morgan, kterej nějak (jeho techniky přežití chci taky umět) přežil střelbu asi čtyř mužů, na pohodu vstal a s pistolí vyzabil tak polovinu základny? Spasitelé se chovaj jako desetiletý kluci se zbraněma, počkat, i ty by stříleli líp. Na Rickově straně nepadne skoro žádnej člověk, a když už tak polovina z těch, co měli umřít přežije a druhá polovina umře na nejdebilnější způsob smrti. Avšak na druhý tedy Neganově straně lidi padaj jako hovna do hajzlu a umíraj na zombíky (jak si ho ta ženská nemohla všimnout, však byl přímo před ní!?). Samozřejmě nechybí emocionální záběry na ksichty, ze kterejch nejde nic vyčíst a flashbacky nebo co to sakra je. Taky se tady objeví Morales (?), teda spíš, kdo to do prdele je!? Však v seriálu neměl žádnou roli, byl tak v jednom díle. Vedou se debilní "motivační" kecy nedávající smysl, a Ezekiel, na kterýho se všichni koukaj jak na spásu, se chová jako debil a tím dokáže člověka pěkně nasrat do běla. Rick zjistí, že Spasitelé můžou mít taky děti (si snad myslel, že se tam nic nerodí nebo..?) a asi ho to strašně dojme, protože úplně zapomene na hledání zbraní a místo toho si prohlíží fotky. ()

Monštrá (2017) (S08E03)

Tak tahle epizoda poněkud lepší a zajímavější než ta předchozí, hlavně díky poslední scéně, kde se Spasitelé konečně rozhodli klást odpor (že jim to ale trvalo), a tím nemyslím to hraní si se zbraněma jako 10letý kluci. Pořád nechápu styl plížení v tomhle seriálu, každej z Rickovo bandy má nějaký nadpřirozený schopnosti, díky kterejm je nikdo nikdy neslyší když se plíží (hlavně při naprostým tichu by určitě bylo něco slyšet). Ježíš s Morganem vedou nesmyslej boj, přičemž Morgan má dvě osobnosti. Polovina z postav se chová jako kdyby to nebyly oni a většina Neganových vojáků jsou naprostý vidláci, co snad ani neumí držet zbraň v ruce. Tak jestli jsou tohle ty pověstný Spasitelé to teda nevím. Aspoň, že na konci se rozhodli něco udělat. ()

Len nejaký chlap (2017) (S08E04)

Už jsem dávno přestala doufat ve zvýšení kvality a zábavnosti osmý série, ale tak nějak jsem si říkala, že přeci horší už to bejt nemůže.. může, a taky je. Jestli jsem předtím mluvila o nějakým dílu, kterej jsem nazvala nejotravnější z The Walking Dead, tak beru zpět a předávám tuto úžasnou hodnost tomuhle skvostu. Celej díl věnovanej postavě, která mi už od svýho prvního zjevení pije krev. Ale pořád se to tak nějak dalo přežít a po minulým dílu jsem nepatrně doufala i ve smrt týhle postavy. Ano tenhle díl je věnovanej našemu milýmu černýmu královi a jeho cgi tygřici (no aspoň ta nakonec umřela, takže si nebudem muset vykapávat oči z toho strašnýho cgi). Z Carol se snad stal ninja, nebo mi někdo vysvětlete jak se do prdele dostala do tý základny, to má Negan až takhle blbý strážný?! Pravděpodobně ano, protože po tom co zabije asi 6 z jeho lidí, zbylí vojáci prohlásí něco ve smyslu "Serte na ní, však nám jenom zabila lidi a pravděpodobně zabije i nás, ale radši vezměte ty krabice kulometů." Ezekiela příhodně zachrání tak padesátkrát před smrtí tím nejvíc klišé způsobem typu "z ničeho nic se odnikud objeví jeho kámoš a zachrání mu život". K dalším věcem jako motivační proslovy a citáty, přestřelky jak z béčkovejch filmů, "nechte mě tady chcípnout a běžte sami", "nemůžem tě tady nechat" apod. se nemá smysl vyjadřovat. ()

Kráľ, vdova a Rick (2017) (S08E06)

A je to tu zas, nudnej díl odehrávající se v Království, někde v prdeli na louce a zase někde v prdeli v baráku, jo a taky ještě v Hilltopu. No co k tomu dodat, prakticky tenhle díl opakuje chyby všech předejšlejch nudnejch dílů, to znamená žádná logika, debilní rozhovory, žádný zajímavý prostředí, postavy se pořád náhodně setkávaj jako z ničeho nic, navíc se tady vyskytla scéna s rpgečkem která tak nějak nedává moc smysl, plus Rickovi asi jeblo, když si myslel že skládkový lidi přesvědčí, aby přešli na jeho stranu. Myslím že zombie apokalypsa lidem snižuje iq jinak to neni možný. ()

Česť (2018) (S08E09)

Carlova smrt byla tak strašně roztahovaná přes celej díl, že jsem se těšila až už konečně chcípne, takže jeho smrt na mě vůbec nijak nezapůsobila, ještě s těma kecama před smrtí jako "Táto musíš bejt jako na začátku, protože teď už to nejseš ty, teď už jenom zabíjíš lidi" apod. Navíc důvod Carlovi smrti byl lacinej jak celá tahle série, protože zombíci už v tomhle seriálu prakticky nehrajou žádnou roli, a teď najednou týpek umře na zombíka. Přidali nám k tomu ještě ty vize z budoucnosti, což byla vlastně celou dobu Carlova představa o lepším životě (čímž si nejsem tak jistá, protože Negan by tam rajčata určitě nepěstoval), což je další otravná věc v tomhle díle. Ezekiel naneštěstí pořád žije a Neganovi vojáci pořád neumí střílet, i když jich je nejmíň 10 proti 2. Jediný plus týhle epizody je za Morgana, kterej už konečně nění žádnej sluníčkář, ale pořádně se nám vybarvil. ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

23.07.2022

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021