Walking Dead

• Česko Živí mrtví (viac)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Réžia:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Recenzie používateľa Davidkkk k tomuto seriálu (19)

Season 9 (2018) (S09)

Nenechte se přehajpovat nadšenými názory. The Walking Dead už pravděpodobně nikdy nebude tím seriálem, jakým býval kdysi. Počet úmrtí se možná lehce navýšil, většinou však jde o absolutně zbytečné postavy, kterým smrt uvnitř sebe stejně přejete. Z celých zbytečně natahovaných (a většinu času vskutku nudných) 16 dílů, reálně vybočuje jen pátá, šestá a patnáctá epizoda. ()

My sme koniec sveta (2019) (S10E02)

Netajím se tím, že TWD mě už nerajcuje tak, jako před lety, a dokonce jsem nebyl uspokojen ani (mnohými milovanou) devátou sérií. Když jsem se po prvním velice vlažném díle 10. série dozvěděl, že druhá epizoda se bude věnovat pouze Šeptačům a jejich vzniku, nebyl jsem nadšený. Epizody, které jsou zaměřeny na jednotlivé postavy (S04E06, S04E07 - Guvernér, nebo snad největší přešlap historie TWD - S06E04 - Morgan), jsou největší slabinou seriálu a nenávidím je. Tato epizoda mě však v mnohém překvapila. Má vynikající tempo, má důvod, proč vznikla, a především vás vystupující postavy většinu času baví. Pro mě osobně se jedná o velice povedený díl, a dokonce jeden z nejlepších dílů za poslední dobu. ()

Duchovia (2019) (S10E03)

Začátečních 20 minut jsem si říkal, že se ve mně snad opět probouzí naděje k lepším zítřkům. Zbytek slabota. ()

Umlčte Šepkárov (2019) (S10E04)

Další pětačtyřicetiminutová nuda, která, jak již bývá zvykem, téměř neposouvá děj kupředu. Jasně, máme tady linku s Neganem, která jako jediná alespoň za něco stojí, každopádně celé to opět působí neskutečně natahovaně, až je mi z toho zle. Lydia by mohla být velice zajímavým charakterem, jenže není. Kdykoliv se ukáže na scéně, což je poslední dobou bohužel často, uvnitř sebe si přeji, abychom se opět posunuli dál. Abych se přiznal, byl jsem docela rád, když dostala bídu, protože se jí poprvé za celou dobu vystupování v seriálu stalo něco zajímavého. To, co desátou sérii drží nad hladinou, jsou Šeptači, kteří ve čtvrté epizodě nedostali žádný prostor. O to víc mě dokáže vytočit totálně nesmyslná linka s Ezekielem, který se nejdříve připravuje k sebevraždě, a samozřejmě všichni víme, že tak neučiní, protože jsme teprve ve 4. epizodě. Pak si bezdůvodně vymění slinu s Michonne, aby vzápětí svůj veškerý stres a starosti hodil za hlavu. S desátou sérií jsem prozatím velmi nespokojen (zatím mě bavila jen druhá epizoda), ale neustále tak nějak doufám, že alespoň ta 8. a 16. epizoda budou stát za to. Dejte mi více Šeptačů a Negana a budu spokojen. Úplně nejradši bych přeskočil následující tři epizody a vrhl se až na mid-season finále. ()

Otvor oči (2019) (S10E07)

Tentokrát to vlastně docela ušlo. V posledních minutách se mi dokonce i znatelně zrychlil tlukot srdce, i přestože Siddiq rozhodně není jeden z mých oblíbených charakterů a o Dantově špehování jsem tak nějak tušil. I tak si ale stále stojím za tím, že dosavadní díly 10. série jsou podtrženo sečteno průměrné. Hype ve mně neutichl a nemůžu se dočkat mid-season finále, které nejspíše odkrágluje krasotinku Rositu. ()

Svet predtým (2019) (S10E08)

Nepamatuji si, kdy naposledy jsem byl u Živých mrtvých takovýmhle způsobem zklamán. Vždycky - i bez ohledu na to, jak mě daná série zrovna bavila, či nebavila - jsem se nemohl dočkat polovičního finále a úplného konce. Desátá série mě, přiznám se, moc nebaví a mid-season finále bylo dost možná tím nejhorším, co vyprodukovala. Prvních pár minut je famózních a perfektně připravuje půdu pro další vyprávění. Jenže pak je to dalších standardních 45 minut nuda. Momenty, kdy by měl už rádoby někdo zemřít úplně basic smrtí a nejednou se zčistajasna objeví někdo, kdo mu zachrání kejhák, mě šíleným způsobem iritují. Tak nějak si uvnitř sebe stále přeju, aby konečně někdo odkrágloval debílka Eugena, protože moje nenávist k němu dosahuje každým dílem neskutečných rozměrů. Dante vypadal, že by mohl zajímavě zamíchat kartami, jenže to už se mu pravděpodobně nepovede, jelikož z něj chrabrý otec Gabriel vypíchá duši. Aaron mě nikdy moc nezajímal, tudíž jakákoliv jeho interakce s Gamou mi přijde spíše taková výplňová, přestože vím, že ve finále sehraje hodně podstatnou roli. A teď linka, která by si zasloužila pořádnej výprask - Virgil. Nejmíň zajímavá story line za hodně dlouhou dobu. Ten člověk mě nezajímá, štve mě a vím, že existuje jen proto, aby měla Danai Gurira důvod odejít ze seriálu. Jo a samotný cliffhanger závěr docela ušel, nejsilnější částí je vzájemné hledění Carol a Alfy. Samozřejmě je jasné, že se z problému celá skupina dostane bez nějaké větší ztráty, a dokonce bych se vsadil, že vinu budou házet na samotnou Carol a vyčítat jí, že díky její paranoie se dostali do průšvihu. Prostě už to prosím tolik nenatahujte, odřízněte Alfě hlavu, a jedeme dál. Nejhorší mid-season finále historie The Walking Dead. ()

Kráčaj s nami (2020) (S10E12)

Kdyby to takhle pokračovalo i nadále, tak bych si už tolik nestěžoval. Za mě byla sice údernější předchozí epizoda, jenže tahle sází na smrti tří postav, které se v rámci možností vydařily, přestože jsme tak nějak všichni díky komiksu tušili, že hlava půjde dolů. ()

Michonina cesta (2020) (S10E13)

Je hodně velká škoda, že rozlučková epizoda s jednou z těch zajímavějších a hlavně nejdůležitějších postav přibližně půlku stopáže nudí. Na druhou stranu scény z alternativní minulosti fungují na jedničku a byla radost vidět staré známé a již mrtvé postavy. Musím se ale přiznat, že mi v této epizodě Rick opravdu chyběl, a kdyby si Andrew Lincoln našel chvilku času, mohl se do tohoto dílu také zapojit. Ukončení s bezchybnou hudbou chytlo za koule. ()

Istá záhuba (2020) (S10E16)

Po půlroční pauze zapříčiněné koronavirem se seriál vrací na televizní obrazovky s 16. epizodou desáté sezóny, která protentokrát není závěrečná. Můj názor je tedy částečně ovlivněn a tuto epizodu považuji za další řadový díl, ne za finále. Čekal jsem však mnohem svižnější tempo. Celá konfrontace přeživších komunit se Šeptači mi přišla šíleně táhlá a vlastně absolutně ničím nenápaditá. Navíc se seriál rozloučil pouze s jednou ústřední postavou a podobně jako u bitvy na Winterfellu v Game of Thrones zemřelo opravdu šíleně málo charakterů, přestože se v obou případech počítalo s gigantickými ztrátami. CGI závěrem haprovalo, na druhou stranu velice chválím hudbu a několik goosebump momentů. Linka Eugena a jeho grupy strašlivě unavující, přičemž závěrečná konfrontace mě samozřejmě zainteresovala, akorát kostýmy vojáků působily jak z hračkářství. Odhalení přežití Connie všichni očekávali. Díky jejímu propojení s kreténem Virgilem, který doufám chcípne, co nedjřív, se obávám, že budu nucen sledovat spoustu dalších scén s touto dvojicí. Neskutečným způsobem mě irituje postava Carol, se kterou pravděpodobně tvůrci netuší, jak naložit a její odhodlání k sebevraždě jsem fakt nežral. Co mě dostalo, byl návrat Maggie doprovozené maskovaným neznámým. Její shledání s Judith emocemi mávalo ostošest. Nejdůležitější postavou epizody byl novodobý vůdce záporáků Beta, jehož psycho fáze mě zaujaly a uvnitř sebe je mi celkem líto, že se nedočkal širšího příběhového oblouku. Smrt zkrátka udeřila zničehonic mrknutím oka. Což z dvoumetrového a nejméně 120kilového obra udělalo poměrně lehký cíl. ()

Season 11 (2021) (S11)

Nejslabší série mého milovaného seriálu, která se jen tak tak vyšplhala k čistému průměru. Poslední 2 epizody byly super a úplné zakončení ve mně rezonovalo. ()

Až na krv (2021) (S11E08)

Učebnicová ukázka toho, jak se nedělá cliffhanger. ()

Niet inej cesty (2022) (S11E09)

Když mě po 4 měsících vmrštíte přímo do akce, nechtějte po mně, abych si díky debilnímu cliffhangeru na konci předchozího dílu vzpomněl na všechny podstatné okolnosti. Takhle se cliffhanger nedělá. Prvních několik minut zmatku a nudné akce naštěstí trochu zachrání smrt Aldena, která ale nevyvolá žádné emoce, protože jsme ho téměř půl roku neviděli. Přijde mi to oproti dřívějším dílům strašně lajdácky natočený. Scéna, kdy se Maggie rozhodne zabít propuštěné nepřátele, má sice super hudbu, ale jinak je tu všechno špatně. Závěrečný prostřih překvapil, ale jestli budu v příští epizodě sledovat flashbacky, jak skupina zavítá do Commonwealthu, asi se zabiju. ()

Nový domov (2022) (S11E10)

U desáté epizody jsem si více, než u kterékoliv jiné uvědomil, jak moc už mě aktuálně žijící postavy nezajímají. ()

Odpadlík (2022) (S11E11)

Už tomu bude pár sérií, co si přeju, aby Eugene zahynul bolestivou smrtí, což může dát klíč k tomu, jak se mi 11. epizoda líbila. Kdyby tohle nebyla poslední sezóna, možná bych i přemýšlel o ukončení sledování. ()

Šťastlivci (2022) (S11E12)

Zábavnější, než předchozí 2 epizody? Určitě. Ale, že by mě začalo zajímat, co se v Commonwealthu vlastně děje, to fakt ne. Je trošku směšný, jak důsledkem nedostatku zajímavých postav, nuceně dávají prostor těm, kteří v minulosti dělali vyloženě křoví. Zavzpomínání na typku z 5. a 6. série mi udělalo radost a ta prezidentka s kloboučkem je vlastně docela ok. ()

Vodcovia (2022) (S11E13)

Naši hrdinové se setkávají s novou komunitou... to tu dlouho nebylo. Nuda a extrémní vytočení z promrhaného využití času druhé třetiny završující série - dva pocity, které vystihují můj vztah k nejčerstvější epizodě. To, že je tam nějaká akce, díl nikterak nezlepšuje. Jedna z nejhorších epizod celého TWD. Ať už to radši skončí... ()

Zhnité jadro (2022) (S11E14)

Jedna z těch lepších epizod prozatímní 11. série. Tahounem je tentokrát zas a znova Negan, jehož příběhový oblouk o zadostiučinění, počínajíc někde v 9. sérii, se konečně tímto dílem uchýlil ke konci. Jeho zasnoubení s novou frajerkou mi přišlo hrozně na sílu. Linka v Commonwealthu pořád stejná nuda a poslední scéna mě naštvala, protože jsem doufal, že tuhle příšernou postavu už nikdy v životě neuvidím. ()

Dôvera (2022) (S11E15)

Preview na epizodu vypadalo lákavě, výsledek opět zklamal. ()

Vyššia moc (2022) (S11E16)

Překvapivě nejzdařilejší a hlavně nejzábavnější díl 11. série. Rozhovor o důvěře mezi Neganem a Maggie zapříčinil husí kůži, přestože herecký výkony L. Cohan jsou docela marný a všímám si toho poslední dobou čím dál tím víc. Směšná byla akce, u které je znát, že tvůrci pracují s vyšším budgetem, ale využívají ho na hnusné, umělé zpomalovačky, které působí jak z dílny Z. Snydera. Nezastavitelnej terminátor s obličejem Leah byl taky trochu přes čáru. Nicméně jsem fakt překvapenej z toho, jak jsem se díky týhle epizodě natěšil na těch posledních 8 zbývajících. Snad to nepokazí... Tuhle větu už jsem ale říkal tolikrát... Tak zas za pár měsíců, čau. ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

23.07.2022

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021